Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Pelidea pisze: Akurat przy porządkach w garażu znalazłam taką klatkę (nie mam pojęcia skąd). No to przecież samo wołało, żeby zrobić. :)
Obrazek
Zaciekawiło mnie to, bardzo fajnie wygląda. ;:138 W czym to rośnie tzn jak zabezpieczyłaś ziemię aby przy podlewaniu jej nie wypłukać :?:
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Moniko, Sebastianie, dziękuję. :) Ale pomysł na rojniki nie mój, "ściągnięty" z Internetu. ;)

Zuziu, w opisie "zrób to sam" używali jakiejś maty(?) kokosowej? Nie wiem co to było, jakaś wyściółka ze sprasowanego kokosu? Ciężko mi to opisać. Natomiast ja zrobiłam z tego, co miałam. Zielona siatka maskująca, przycięłam do wielkości klatki i sprawdza się dobrze. Nie wypłukuje ziemi. Mam nadzieję, że rojniki ładnie się rozrosną i ją zasłonią jeszcze bardziej. :)

A moje rododendrony ani myślą czekać z kwitnieniem. :)
Obrazek

Obrazek

Skalnica też zamierza pokazać kwiatki. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Czy mi sie wydaje, że rododendrony to wielkie krzaczyska ? ;:oj
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Joasiu..nie odżałuję, podobną klatkę wyrzuciłam myśląc że do niczego już się nie przyda...mogłam wyrzucić inne przydasie. ;:223 Pozdrawiam, ;:167
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Sebastianie, masz rację. Całkiem spore. Ciemny ma ok. 1,5 m wysokości, jasny jest trochę wyższy, a także o wiele bardziej rozłożysty (średnica pewnie ok. 2,5 m). Mają swoje lata, sadzone były przeszło 20 lat temu. :)

Zuziu, tak to zwykle bywa. Rzeczy leżą 10 lat i nie ma na nie pomysłu, a 3 dni po wyrzuceniu okazują się niezbędne. ;)

Bukiet prosto z grządki. :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Różaneczniki kwitną coraz piękniej. :) Chyba pora się do Bolestraszyc wybrać. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Nawozisz swoje różaneczniki ?
Nigdy tego nie robiłem ;:224
Widać, że są zdrowe ;:108
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Trochę tak. Dostają nawóz zakwaszający (siarczan amonu) teraz wiosną i coś pewnie na jesień. Poza tym ściółkuję je na zimę, a wiosną wymieniam trochę ziemi na wierzchu. No i podlewam, bo mimo, że mam twardą wodę, to lepsza taka, niż żadna przy tych upałach.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Asiu mam prośbę :D
Mogłabyś pokazać Twojego tulipanowca i platana ?
Bardzo jestem ciekawy jak wyglądają ;:173
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Seba, to wielkie drzewa, w kadrze się nie mieszczą, a nie mam się jak cofnąć, bo mi się ogród kończy. :wink: Ale coś Ci tam wysłałam, może się dopatrzysz. :lol: Ale kwiaty tulipanowca a i owszem, zasługują na pokazanie. Tak kwitł w czerwcu ubiegłego roku:

Obrazek

Obrazek

A to już zdjęcia z ogrodu z dzisiejszego dnia. :)

Rojnik wełnisty poszedł na wysokość, urósł mniej więcej 2-krotnie, może nawet więcej i chyba będzie kwitł lada dzień.
Obrazek

Surfinie się rozrastają, mają coraz więcej kwiatów. Jestem nimi zachwycona. Nie mogę się doczekać, aż zaczną "wyłazić" z doniczek i wszędzie będą te cudowne, aksamitne kwiaty.
Obrazek

A tu pokazują się kalie. Pierwszy raz z nimi eksperymentuję. Na razie tylko trzy bulwy (z sześciu) wypuściły cokolwiek. Mam znaczne obawy co do pozostałych, ponieważ mimo, że się nie znam, to wydawało mi się, że nie są najlepszej jakości. No ale zobaczymy. To od tego samego sprzedawcy, co białe i czarne orliki, o których już pisałam...
Obrazek

A tu frezje. A właściwie jedna frezja z ponad 20 cebulek, które wsadziłam do ziemi. To samo, co powyżej. Ciekawe, czy w ogóle zakwitną, bo jak czytałam, to wcale nie musi być takie oczywiste. Ale uwielbiam białe frezje, więc musiałam spróbować.
Obrazek

Orlik Spring Magic Navy & White. Uroczy. Jeśli się nie rozrosną same, to na bank ich dokupię w przyszłym roku.
Obrazek

Orlik Spring Magic White.
Obrazek

Różaneczniki w pełnej krasie. To jest widok z okna! :)
Obrazek

A tu ostatni z RH w moim ogródku, dopiero się zbiera. Najmłodszy krzaczorek, posadzony w ubiegłym roku. To, co widać na liściach, to jakiś pył. Nie wiem, czy tak potwornie pyli jakieś drzewo (sosna? świerk? to chyba one teraz mają swój moment), czy jakie licho, ale wszędzie jest tego pełno. Na każdej jednej roślinie, na meblach w ogrodzie, no wszędzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Różaneczniki piękne okazy, bardzo ładnie obficie zakwitły ;:333 Niebieściutki orlik faktycznie uroczy. ;:128
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Zuziu, dziękuję. :)

A u mnie normalnie ogrodowe plagi egipskie... Szerszenie w przerwie pomiędzy deszczem latają, szukają miejsca na gniazdo. Jakieś gąsienice w dwa dni obgryzły mi jedną różę na zero. Absolutnie na zero. Chyba nic z niej nie będzie. Zaczęłam je zbierać, ale ponieważ co chwilę leje, to zgoniło mnie do domu. Co prawda nie mają już co jeść, może zdechną? Mam atak mszyc - czarnych na klonach palmowych (wszystkich!!!) i zielonych na różach. W dodatku nie mam jak zadziałać i opryskać, bo od wczoraj co chwilę pada. A dosłownie tydzień temu robiłam przegląd klonów i nie było ani pół robala. Ani pół! A do tego mam istną inwazję mrówek. Jedno mrowisko ma ok. 50 cm średnicy i jakieś 30 wejść... A mrowisk ogólnie nie wiem ile jest, bo przy dwudziestym odpuściłam sobie liczenie. ;:223

W dodatku wczorajsza burza, która u mnie przeszła położyła moje biedne różaneczniki tak, że w pierwszej chwili w ogóle myślałam, że je połamało. Dzięki niebiosom (choć to stamtąd to oberwanie chmury się wzięło, więc nie wiem gdzie te dzięki składać) nie są połamane, pod ciężarem kwiatów pewnie je tak pokładło. Może uda im się podnieść...

Do porównania ze zdjęciem z poprzedniego postu, różaneczniki po ulewie:

Obrazek

No, to sobie pomarudziłam... :( Do kompletu z moimi żalami - deszczowe zdjęcia.

Tymianek i oregano.
Obrazek

Biały lilak.
Obrazek

Borówki.
Obrazek

Roślinki na skalniaku rosną na wyścigi.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Azalie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szykują się kwiaty.
Obrazek

Obrazek

Pierwszy pomidorek zakwitł.
Obrazek

Różaneczniki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Joasiu...masz bardzo ładne odmiany różaneczników. ;:138 Piękne kolory, mam nadzieję że po wielkim deszczu kwiatki doszły do siebie. Ta wiosna sprzyja wszelkiemu robactwu, zaraz lecę obejrzeć swoje klony..tych bym nie darowała. ;:oj Na różach jest tego robactwa, już nie wiadomo czym pryskać. ;:224 . Pozdrawiam. ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”