Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Lucynko masz prywatny ogród botaniczny pod szkłem ;:306 Dziękuję za cudniaste zdjęcia narcyzów i żonkili ... to miód na moje zapłakane deszczem ;:167 Pozdrawiam i niech ;:3 cię nie opuszcza ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Witaj Lucynko :wit . Widzę, że zakupy roślinne poczyniłaś ;:108 . Ta krzewuszka będzie piękna ;:138 . Pozostałe rośliny także ale taka krzewuszka to rarytas ;:333 . Kolorowo u Ciebie i tak wiosennie ;:138 . Działeczka tętni życiem ;:167 . Pogody Ci życzę bo długi weekend przed nami ;:224 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

:wit Witajcie w pochmurny i deszczowy piątek.
Nareszcie i u mnie deszcz podlewa rośliny. Szczerze mówiąc cieszę się, bo już ziemia przeschła i woda z nieba była potrzebna.
Tylko sęk w tym, że zmuszona jestem siedzieć w domu. Siedzieć: tak się tylko mówi, jako że w domu zawsze jest co robić, a najgorsze jest to, że tej roboty nie widać.


Tereniu [TerDob] - kochana, po to się ma przyjaciół i wiem, że każda z nas chętnie wspomoże w trudnej sytuacji. Wiem też, że Ty zrobiłabyś tak samo. ;:333
Tymczasem trzymam kciuki, byś nie poniosła zbyt dużych strat. ;:167 i niech do Ciebie słoneczko zawita. ;:167
Dziękuję. ;:196

Marysiu [Maska] - kiedy czytam Twoje opowieści o pogodzie, to utwierdzam się w przekonaniu, że jestem szczęściarą. U mnie naprawdę nie tylko mrozu nie było, ale też deszcze i wiatry nie dokuczyły roślinkom. ;:303
Gdy oglądam zniszczenia dokonane przez naturę w ogrodach naszych przyjaciół, przestaję narzekać na aurę, bo bardzo bym grzeszyła. ;:108
Marysiu, wierzę mocno, że i Tobie słoneczko zaświeci, osuszy zalane roślinki i pozwoli Ci cieszyć się nimi. ;:108
Życzę więc szybkiej poprawy pogody, dużo ;:3 i zdrówka. ;:196

Ewuniu [ewarost] - cieszę się, kochana, że masz jeszcze tyle spokoju i opanowania. ;:63
Rozumiem, że trudno jest pogodzić się z niszczycielskim działaniem sił natury, gdy człowiek wie, iż nie jest w stanie im zapobiec. ;:223
Dziękuję za ciepłe słowa ;:180 i wzajemnie życzę Ci powrotu ciepłej i suchej, a najlepiej słonecznej wiosny. ;:167

Ewelinko - jeśli taka zimna wiosna potrwa dłużej, to ja wszystkie oszczędności wydam na zakupy roślinne. ;:306 Zawsze tylko na poprawę nastroju, ;:108 nie inaczej.
Liczę na to, że krzewuszka da z siebie wszystko, a nawet że jeszcze w tym roku zakwitnie, bo krzaczek przyjechał dość duży. :tan
Mam nadzieję, że po dzisiejszym deszczyku zaświeci ;:3 i zrobi się prawdziwie wiosennie.
Dziękuję ;:180 i Tobie również życzę wspaniałej wiosny na długi weekend. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Lucynko Ty wyczekiwałaś na deszcz, ja wyczekuję że wreszcie przestanie padać, ciurkiem pada od dwóch, trzech dni... i nie zamierza przestać. Nieprzyjemnie bardzo. ;:219
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Hej Lucynko :wit
Cudne tulipany ;:138
Aż trudno mi uwierzyć że była w Twoim regionie susza, u mnie leje lub siąpi od wielu dni. I chłodno...
No ale skoro deszcz poszedł do Ciebie to może słonko odwiedzi mnie? :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Basiu [apus] - u mnie popadało tak mniej więcej do południa, później już tylko chmury wisiały, ale wody nie spuszczały.
Jedynie temperatura spadła i w najcieplejszym momencie dnia było ok.5*. Na moim IX piętrze 10*. Tutaj zawsze jest o pięć stopni cieplej. ;:108
Niech Ci wreszcie słoneczko zaświeci ;:167 i ogrzeje roślinki, zwierzątka, ptaszki i ludzi. ;:108 No i ziemię osuszy. ;:108
Dobrego i ciepłego weekendu Ci życzę. ;:196

Aguniu [witch] - dziękuję w imieniu tulipanów. ;:180
Suszy to u mnie jeszcze nie było, ale ziemia lekko przesuszona już tak. Spadł spokojny i raczej delikatny deszczyk, który poprawił sytuację i wcale nie chcę go więcej. ;:7
Słonko niech idzie do Ciebie i wszystkich, którym bardzo go brakuje, a wówczas będzie sprawiedliwie. ;:108
Tobie również życzę słonecznego i cieplutkiego weekendu. ;:196


W dniu wczorajszym przyjrzałam się swoim żurawkom, które po zimie wyglądały bardzo ładnie.
Niestety, coś im się porobiło i już takie ładne nie są. Zresztą same zobaczcie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Powiem Ci Lucynko, że moje też bardzo kiepsko wyglądają w tym roku. Coś im nie posłużyło. Może to przejmujące, niekończące się zimno ;:223
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Moniczko - moje żurawki zaraz po zimie zawsze były niewyraźne, ale o tej porze roku już piękniały i tworzyły bardzo ładne kępki. ;:108 W tym roku jest odwrotnie i to mnie mocno dziwi. :shock:


Dobrej, spokojnej nocy, Kochani, a na jutro ciepłych promieni ;:3 ;:3 dla wszystkich.
W załączniku kwiatuszki łąkowe.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Lucynko na rabatach rośliny świetnie sobie radzą, mimo zimna. Dobrze, że przymrozki nie zaszkodziły Twoim bylinom. Siewki jednak w tym roku rzeczywiście mają gorzej. W ubiegłym roku o tej porze sadziłam do gruntu, a teraz wyciągnięte lub marnie rosną w garażu. ;:174 Twój heliotrop dostanie trochę słońca, to odzyska wigor. ;:108 Fuksja zadbana wyjątkowo. :uszy Lista zakupowa imponująca, będziemy podziwiać nowe nabytki. :) Dotrzymujesz postanowień o ograniczaniu jednorocznych. ;:131 Zazdroszczę sadzenia roślin w przyzwoitą pogodzie. Portrety ogródkowych roślin cudne. ;:oj Łąkowe też urodziwe, coraz mniej je zauważamy, bo traktujemy jak chwasty. Czy lilaka na pniu tniesz mocno, ma tak ładnie zagęszczoną koronę.
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Witam po przerwie , nawet FO mnie nie cieszy, tak jestem zdołowana . ;:145 Ogródek mi tonie, wszystko w wodzie, nigdy tego nie miałam , woda gruntowa podnosi się i mam jezioro w truskawkach i czosnku. ;:222
Dobrze zobaczyć Twoje piękne rośliny i zwierzaki zadowolone z pogody, może i mnie zaświeci słoneczko. ;:3
Lucynko miłego dnia i dużo ;:3
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Lucynko moje żurawki wyglądają podobnie ;:173 ... chyba za długo jest zimno, ale jest nadzieja na cieplejsze dni... u mnie przestało padać :) Miłego działkowego weekendu ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Co robisz, że Twój żółwik tak pięknie rośnie? Mam go od kilku lat i co roku wypuszcza 3-5 marnych badylków. I jeszcze na dodatek są one od siebie coraz bardziej odsunięte ;:222 Już zmieniałam mu miejsce i nic się nie poprawiło.
Musisz mieć rzeczywiście cieplej, bo kwiatków na Twojej działce wciąż przybywa. Niestety u mnie ciągle zimno, a od wczoraj bez przerwy pada deszcz. Niestety pogoda długoterminowa nie poprawia mojego nastroju, bo praktycznie cały maj ma być deszczowy. Jak tak dalej pójdzie, to wszystkie moje wysiewy spędzą sezon na balkonie. Ech, szkoda gadać ;:222 Pogoda sprawia, że mam ogromnego doła. Mogę tylko liczyć, że przepowiednie się nie spełnią, ale w tym roku niestety jest ciągle tylko gorzej. Trochę się wyżaliłam, ale czy mi lżej?
Przynajmniej Ty się ciesz słońcem, miej go jak najwięcej, to będę mogła przynajmniej u Ciebie ogladać kolorowy świat kwiatów ;:196
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Witaj Lucynko. Muszę nacieszyć oczy widokiem Twojego ogródka. U mnie całą noc okropnie lało. Wszędzie woda, roślinki mają już dość. Niedawno posadzone jabłonie stoją po kostki w wodzie. Zasiewy w tunelu zżółkły i stoją, albo wcale nie wyszły z ziemi. A dzisiaj 5 stopni, ziąb i chmury.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”