Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Lucynko, ja też mam tego liliowca, liście ma piękne, kwiaty zresztą też i co mnie cieszy, szybko się rozrasta :D W tym roku własnie planuję jedną wielką kępę eksmitować na inną miejscówkę, bo trochę jednak za bardzo się to to rozrosło.

Miłej niedzieli ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Nareszcie mamy słońce i 7 stopni rano. Kupiłam truskawki senga sengana i kent. Dokupiłam też cebulkę , muszę dosadzić bo mi zabrakło do
końca grządki. Kupiłam też bożykwiat w doniczce a widziałam pięknego irysa i mam na niego chrapkę. ;:65
Niezapominajki strasznie się panoszą,kiedyś tak mi zasłoniły irysa trawiastego ,że nie zobaczyłam kiedy kwitł. :(
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Lucynko nie ma jak ;:3 :D Roślinki też się cieszą , aż widać jak się śmieją ;:333 Ja w jesieni posadziłam chyba z 10 kępek liliowców i... wszystkie przeżyły, tylko miałam karteczki jaki który ... one nie przeżyły, więc będę czekać na kwiatki żeby je rozpoznać ;:306 Miłego pobytu na działce ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Lucynko..po roślinkach widać że przydało im się zarówno troszkę słoneczka jak i deszczyku. ;:oj . Liliowiec to już gigant. ;:215 . Ja wczoraj także sprawiłam sobie nowego liliowca. :heja . Wszystkie były z nazwami a ja pechowo wybrałam bez karteczki co dostrzegłam dopiero na działce. ;:224 . Jak widać nazwy nie dla mnie, te na działce także nie oznakowane. ;:306 . Pozdrawiam i ;:3 życzę. ;:168
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Witaj Lucynko każdy ma inną miarę szczęścia! na pewno mieszkając tu a nie gdzie indziej musiałam brać pod uwagę ostrzejszy klimat, ale za to mam piękne widoki coś za coś :D Chociaż nie powiem ciągnie mnie do jakiejś głębokiej wsi z dala od cywilizacji, ale to już nie czas na realizację takich marzeń. Poza tym i tu mam jakieś coś za coś :wink:
Roślinki świetnie wyglądają bo dbasz o nie, nawozisz i pielęgnujesz więc nie mogą inaczej ;:167
Żurawki ładnie przetrwały zimę, bo moje chyba odżywione gliną rosną tracąc kształt znowu je muszę odmłodzić ;:224
Nie narzekam na pogodę, bo taka może być, a Tobie życzę dobrej i spokojnej niedzieli ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Witajcie w niedzielne popołudnie! :wit
Ciekawa jestem, czy wszystkim słoneczko dzisiaj zaświeciło. U mnie w ciągu większej części dnia była szkocka krata: raz chmury, raz słońce, ale bez deszczu i wiatru było całkiem przyjemnie. Teraz od jakichś dwóch godzin czyste niebo i tylko słońce na nim.
Wczoraj zapomniałam się pochwalić nowym nabytkiem poczynionym podczas sobotnich zakupów na ryneczku.

Obrazek Jest to ziele oliwne. Jedna doniczka dla starszej synowej, która kocha wszelkie zioła. A to pachnie wręcz obłędnie!


Dominiko - mój liliowiec rośnie za siatką. Tam sobie żył, gdy kupowaliśmy działkę i tam go pozostawiłam. Taki z niego macho, że bez wspomagaczy rozrasta się i co rok kwitnie dużą ilością kwiatów. ;:219
Dziękuję za dobre życzenie i Tobie życzę pięknego weekendu wypełnionego ciepłem promieni słonecznych. ;:196

Danusiu [danuta z] - jak ja kocham takie wiadomości o ;:3 i wyższej temperaturze. Niech już tak zostanie.
Widzę, że Ty też wzbogacasz swoją kolekcję roślin i bardzo dobrze, bo po to przecież mamy te nasze hektary, by ciągle coś na nich zmieniać czy uzupełniać. ;:108
Bożykwiaty to ja już kilka razy próbowałam zaaklimatyzować na swojej działce, ale one były tak niewdzięczne, że nie zapałały do mnie miłością, wobec tego odpuściłam sobie i więcej razy zapraszać ich nie będę.
Niech dobrze rośnie u Ciebie, to może pokażesz go na zdjęciu, a ja sobie popatrzę.
A właśnie! A'propos zdjęcia: kiedy założysz własny wątek? Pomyśl o tym. ;:180

Ewuniu [ewarost] - tak, słońce roślinom potrzebne jak nam tlen i woda. Mam nadzieje, że Twoje roślinki też dzisiaj cieszyły się ;:3
Ja też jesienią wszdziłam kilkanaście liliowców. Także wszystkie przezimowały i ładnie rosną. Będzie ślicznie, gdy zakwitną. ;:215
Znaczników nawet nie próbowałam wstawiać, bo gołębie i kota i tak by powyciągały. W kajeciku mam spisane i - podobnie jak Ty - będę poznawała po kwiatach. Jeśli mi się ta sztuka powiedzie... ;:306
Dużo ciepłego ;:3 Tereniu. ;:196

Zuziu111 - rzeczywiście, nie mogę narzekać na swoje rośliny, ale też nie mogę narzekać na pogodę, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, co przeżywają nasi przyjaciele.
U mnie znakomita większość roślin bez nazw odmianowych. Nigdy wcześniej nie przywiązywałam do tego wagi. Teraz staram się, jeśli tylko to możliwe, w jakiś sposób oznaczać te nazwy, ponieważ od czasu do czasu jakaś roślina kogoś zainteresuje i pyta o odmianę. ;:108
Odwzajemniam pozdrowienia i również dużo ;:3 życzę. ;:196

Marysiu [Maska] - witaj, kochana. ;:196
Tu się z Tobą zgadzam: coś za coś. Mieszkasz w prawdziwie malowniczym regionie i - co ważne - godzisz się na taki klimat, jaki u Ciebie rządzi.
Natomiast zupełnie nie rozumiem, dlaczego marzy Ci się zapadła pipidówka?! :roll:
Ty, taka towarzyska osoba w głębokiej dziurze?! Nie wytrzymałabyś tam ani jednego roku. ;:185 Szybko zatęskniłabyś choćby za teatrem, kinem czy filharmonią. No i za człowiekiem, z którym dałoby się porozmawiać. ;:130
Moje żurawki wcale nie są ładne w tym roku, na zdjęciach pokazałam te najładniejsze, które w realu wcale nie wyglądają tak dobrze.
Cieszę się, że pogoda zaczyna Ci odpowiadać i niech już tak zostanie, z tą różnicą, że niech Ci więcej i częściej ;:3 świeci.
Dobrego weekendu długiego, Marysiu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Fajne to ziele, nigdy nie spotkałam ;:oj
Co można z nim zrobić?
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Śliczne zioła, pięknie wygląda ;:138
Lucynko i jak tam niedziela minęła>? ja po rodzinie dzisiaj ;:306
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Kasiu [100780] - ja też po raz pierwszy spotkałam to ziele w sprzedaży.
Kiedyś gdzieś o nim czytałam i wiem, że jest dobre zarówno w celach spożywczych i leczniczych, np. wspomaga pracę serca i ułatwia trawienie. Pachnie bardzo intensywnie czarnymi oliwkami, więc dodane do oliwy wzmocni jej aromat.
Pani, od której kupiłam , powiedziała mi, że dodaje je do ryb, a nawet do ruskich pierogów. Poczytałam w necie i wiem również, że dodawane jest do pesto, do zup, mięs i do potraw kuchni śródziemnomorskiej oraz do rozmaitych sałatek.
A pachnie naprawdę mocno i pięknie. ;:215

Kasiu [Kasiula] - niedziela minęła mi bardzo przyjemnie. Trochę w kuchni, jako że jutro spodziewam się gości, a trochę na spacerku, bo żal było nie skorzystać z pięknego słońca i dość wysokiej temperatury.
Wysokiej, to może trochę na wyrost powiedziane, ale 12* w cieniu, to już całkiem-całkiem. ;:63
U Ciebie dzisiaj było rodzinnie, u mnie tak będzie jutro. Będzie nas trochę dużo, ale ja to lubię. :tan
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Ja lubię tez rodzinnie ale czasami tej ciszy mi brakuje ;:306
Jutro moja rodzina ma tylko grilla bo chce z mężem i z dziećmi
Niebawem mam komunie więc będzie więcej gości ;:167
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Lucynko, Twoje życzenia słoneczka, jak najbardziej dały radę i przegnały chmurzyska :heja bardzo jestem Ci za to wdzięczna ;:196 Do tej pory było różnie, większość dni raczej słoneczna, ale tak było przeraźliwie zimno, że nie można było jechać na działkę. Deszcze również mnie nie opuściły, padało sporo, ale bez przesady. za to dzisiaj słonecznie od samego rana :tan Chmury były również, ale tylko na krótką chwilę przysłaniały słońce. Ogólnie było ciepło i bardzo przyjemnie.
Wracając do żólwika, to może właśnie o ten półcień chodzi? U mnie rośnie w pełnym słońcu, ale cienia u mnie niewiele. Muszę przemyśleć temat i może jednak go przesadzę.
Ziele oliwne miała moja siostra i bardzo je sobie chwaliła, ale wydaje mi się że ono zimy nie lubi.

Słoneczka na pozostałe dni :wit
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Lucynko ,życzenia się spełniły ;:180 i cały dzień świeciło słońce ,chociaż trochę wiało ,ale było całkiem przyjemnie.Szkoda tylko ,że to niedziela i tylko bardzo pilne prace robię wtedy na działce,ale i tak humor o niebo lepszy .Serdecznie pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Kasiu [Kasiula] - Tobie brakuje ciszy, a ja mam jej nadmiar. ;:7
Było nas pięcioro i tak po kolei ubywało, aż w końcu zostało nas tylko dwoje. ;:108 Czasami ta cisza aż w uszach dzwoni, ;:131 dlatego każdy zjazd rodzinny jest dla mnie wielkim świętem. ;:138
Dzieci tak szybko rosną, że ani się obejrzysz, jak zatęsknisz za tym gwarem, który teraz masz. ;:108

Iwonko1 - bardzo chciałabym mieć taką moc, która pozwoliłaby mi wysyłać słoneczko wszystkim spragnionym jego ciepłych promieni. ;:108
Jak już pisałam, żółwika traktuję po macoszemu i w ogóle mu nie dogadzam, ;:185 a on sobie bardzo dobrze radzi w kącie rabatki. ;:7
Ziele oliwne to roślina całoroczna, ale w naszych warunkach musi zimować w doniczce na parapecie i to jasnym, słonecznym. ;:108 Tak mi podpowiedziała pani na rynku. Tak więc latem przesadzę je do dużej doniczki i w niej pojedzie na działkę, a jesienią zabiorę do domu. Spróbuję też ukorzenić odrosty. Może się uda. ;:218
Dziękuję za ;:3 i Tobie również niech świeci i grzeje. ;:196

Tereniu [tencia] - cieszę się, że ;:3 do Ciebie zawędrowało. :tan
Ja też w niedziele na działce nie pracuję, ale też nie mam takiej konieczności. Mam tyle wolnego czasu codziennie, że niedziela musi być dla mnie święta. ;:215
Słonecznego poniedziałku życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”