Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Witam po przerwie , nawet FO mnie nie cieszy, tak jestem zdołowana . ;:145 Ogródek mi tonie, wszystko w wodzie, nigdy tego nie miałam , woda gruntowa podnosi się i mam jezioro w truskawkach i czosnku. ;:222
Dobrze zobaczyć Twoje piękne rośliny i zwierzaki zadowolone z pogody, może i mnie zaświeci słoneczko. ;:3
Lucynko miłego dnia i dużo ;:3
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Lucynko moje żurawki wyglądają podobnie ;:173 ... chyba za długo jest zimno, ale jest nadzieja na cieplejsze dni... u mnie przestało padać :) Miłego działkowego weekendu ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Co robisz, że Twój żółwik tak pięknie rośnie? Mam go od kilku lat i co roku wypuszcza 3-5 marnych badylków. I jeszcze na dodatek są one od siebie coraz bardziej odsunięte ;:222 Już zmieniałam mu miejsce i nic się nie poprawiło.
Musisz mieć rzeczywiście cieplej, bo kwiatków na Twojej działce wciąż przybywa. Niestety u mnie ciągle zimno, a od wczoraj bez przerwy pada deszcz. Niestety pogoda długoterminowa nie poprawia mojego nastroju, bo praktycznie cały maj ma być deszczowy. Jak tak dalej pójdzie, to wszystkie moje wysiewy spędzą sezon na balkonie. Ech, szkoda gadać ;:222 Pogoda sprawia, że mam ogromnego doła. Mogę tylko liczyć, że przepowiednie się nie spełnią, ale w tym roku niestety jest ciągle tylko gorzej. Trochę się wyżaliłam, ale czy mi lżej?
Przynajmniej Ty się ciesz słońcem, miej go jak najwięcej, to będę mogła przynajmniej u Ciebie ogladać kolorowy świat kwiatów ;:196
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Witaj Lucynko. Muszę nacieszyć oczy widokiem Twojego ogródka. U mnie całą noc okropnie lało. Wszędzie woda, roślinki mają już dość. Niedawno posadzone jabłonie stoją po kostki w wodzie. Zasiewy w tunelu zżółkły i stoją, albo wcale nie wyszły z ziemi. A dzisiaj 5 stopni, ziąb i chmury.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Witajcie w pierwszym dniu długiego weekendu. :wit
Zastanawiam się, co mam Wam napisać. Szczególnie tym wszystkim, którym woda z nieba narobiła galimatiasu na działkach i w ogrodach. Poza tym, że tak bardzo Wam współczuję. Głupio mi, bo u mnie dzisiaj już po deszczu i od dwunastej świeci słońce, a prawie cały dzień spokojnie spędziłam na działce. Głupio mi wobec tych wszystkich, którym ulewne deszcze odebrały radość obcowania z naturą, radość z obserwowania kwitnących roślinek, radość z prac ogrodowych.

Jestem przekonana, że wszyscy, których ogrody i działki pogoda oszczędziła, z ogromną przyjemnością podzielą się swoimi roślinkami ze wszystkimi poszkodowanymi wiosennym kataklizmem. ;:167 Osobiście jestem gotowa, proszę tylko o sygnał.

Moja działka jedynie ma trochę zbyt chłodno, ale to nie tragedia. Trzeba tylko poczekać na cieplejsze dni.
Prognozy nie są zbyt optymistyczne, ale przecież nie może być tak, że i lato poskąpi ciepełka. A więc: do lata!


Soniu - moje rabaty szczęśliwie przymrozki ominęły, co nie znaczy, że jeszcze mogą polizać rośliny, wszak przede mną zimni ogrodnicy i towarzysząca im Zośka. ;:108
Moje sadzonki jednorocznych też nędzne w tym roku, ale większą część miejsca na rabatach zajmują już byliny, więc jakoś to będzie.
Lilaka Meyera zawsze po kwitnieniu dość mocno przycinam, ale wydaje mi się, że można by jeszcze mocniej i w tym roku tak zrobię. ;:303

Irenko [adamiec] - ogromnie mi przykro z powodu strat, jakie ponosisz w wyniku nadmiaru wody ;:168 Nie trać nadziei na lepsze jutro, nie załamuj się, proszę. ;:180 Głowa do góry. Jeszcze będzie pięknie.
Dziękuję za dobre życzenia, które się spełniły w 100% ;:196
Irenko, Tobie życzę bardzo dużo ;:3 by osuszyło i ogrzało przemoczone i zziębnięte roślinki. ;:167

Ewuniu [ewarost] - cieszę się, że deszcz sobie od Ciebie poszedł. ;:333 Niech już idzie precz, a ;:3 przyniesie wyczekiwane i wielce pożądane ciepełko. ;:167
Weekend u mnie zaczął się bardzo dobrze, dziękuję. ;:196
Liczę na kolejne ciepłe dni, tym bardziej że spodziewam się gości.

Iwonko1 - najlepsze jest to, że nic nie robię w sprawie żółwika. Rośnie w kącie rabaty, w głębokim półcieniu i tyle. Widać bardzo chce żyć. Oczywiście, jeśli za daleko wyłazi, to pozbywam się nowych przyrostów.
U mnie za gorąco też nie jest, ale w sumie da się żyć. Roślinom trochę chłodno, ale przynajmniej nie toną w wodzie, jak to ma miejsce u wielu naszych koleżanek. Tak więc ani myślę narzekać. Uważam, że jest ;:215
Iwonko, wierzę, że i do Ciebie przyjdą ciepłe dni pełne jasnych promieni ;:3 , czego życzę Ci z całego ;:167
Za ciepłe życzenia bardzo pięknie dziękuję. ;:180

Aguniu [jagusia] - bardzo mi smutno z powodu tej wstrętnej pogody, jaka męczy Twoje roślinki i Tobie psuje humor. Szczerze współczuję. ;:168
Życzę Ci poprawy pogody, dużo ;:3 dla ogrzania i osuszenia ogrodu. ;:196


Z działki.

Niezapominajki.ObrazekPewnie zakwitną dopiero w dniu swojego święta.

Obrazek

Spóźnialski.Obrazek

Obrazek Maleństwo jeden kwiatek już straciło.

Tawułki 'Arendsa'.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Te tawułki dla Renatki.Obrazek

Na razie tyle.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Lucynko u mnie po południu wreszcie zaświeciło słonko. Rośliny od razu zrobiły się żywsze i weselsze. Tawułki pięknie rosną. A niezapominajki :D , mam je w ogródku, ale trzeba z nimi uważać bo w ubiegłym roku kwitły pięknie, a w tym roku mam niezapominajki wszędzie ;:306. Dzisiaj zauważyłam, że z każdej niemal szczelinki wygląda niezapominajka. Wyrwałam kilka bo wyrosły m.in. w goździkach, we floksach, w macierzance.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Witaj Lucynko :wit . Przeczytałam to co napisałaś i aż mi się głupio zrobiło, że ja narzekam, że mi dzisiaj brzydko i zimno było a są osoby, które miały na prawdę dużo gorzej :oops: . No nie pomyślałam :oops: . Trzeba cieszyć się z tego co jest bo zawsze może być gorzej. Co do krzewuszki to trzymam kciuki za kwitnienie bo skoro okaz duży to nie może być inaczej . am nadzieje, że nie wydasz wszystkich oszczędności bo ja znam takie zakupy na poprawę nastroju ;:224 . Oby lato było ładne tego roku a powinno żeby zrekompensować nam taką dziwną wiosnę. Dziękuję i Tobie również udanego i słonecznego weekendu życzę :wit .
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Lucynko,dobrze że miałaś pogodę na popracowanie na działce. Zawsze to jakieś psychiczne odprężenie po zbyt długim siedzeniu w domu zwłaszcza w taką pogodę. Też współczuję podtopień,dobrze że ciebie ominęły -mam nadzieję,że już koniec tego deszczu.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Lucynko, to cudownie że dopisałą Ci również pogoda. Ja jestem przeszczęśliwa, bo sporo popracowałam w ogrodzie, nie było deszczu, czasami nawet wyszło słoneczko ;:3 i było wreszcie ciepło! ;:215
U mnie już niezapominajki otworzyły się! To moje ukochane kwiatki! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Lucynko fajnie ,że chociaż u Ciebie jest pogoda i możesz czas spędzać na działce .U mnie nadal zimno ,co noc przymrozek,miałam dzisiaj chociaż skosić trawę ,ale nim dojechałam na działkę to się rozpadało,zakupy godne pozazdroszczenia a i patrząc na rozwinięte kwiatki to jesteś jakieś dwa tygodnie do przodu.Pozdrawiam serdecznie i niech słonko Cię nie opuszcza :wit
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Witaj Lucynko ;:196
Muszę się pochwalić że i u mnie dzisiaj nie padało , nie było za ciepło ale dało się coś zrobić :D
Popatrzyłam na Lidzię wczoraj i ja tez dziś rów kopałam - woda sięga do kolan , przez gumowce się przelewa . Oby już nie padało i się ociepliło .
U Ciebie pięknie na działeczce ;:333 dziękuję za super zdjęcia .
Miłej i słonecznej niedzieli życzę ;:168
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Piesek jest,kotek jest,króliczki są i gołąbki....jestem i ja :D Długa,ciekawa i pouczająca lektura mnie czeka u Ciebie :D Słoneczka życzę i w świat czarodziejskiego ogrodu się zagłębiam :wink:
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 7

Post »

Na chwil kilka się oddaliłam celem spaceru po ogrodach i działkach, wracam i co widzę?!
Tylu przemiłych Gości! ;:215

Aguniu [jagusia] - cieszę się, że Tobie też słoneczko zaświeciło. ;:303
Niezapominajki rzeczywiście się sieją. W ubiegłym roku miałam jedną kępeczke, a w tym już jest ich kilka.
Tylko że ja bardzo je lubię, a po kwitnieniu pościnam, niech się zbytnio nie panoszą. ;:306

Ewelinko - cieszmy się więc razem i miejmy nadzieję, że nasze koleżanki wkrótce też będą się cieszyły swoimi ślicznościami ogrodowymi. Przecież ciepełko musi przyjść i dać nową nadzieję wszystkim wątpiącym. ;:108
Co do moich oszczędności to powiem Ci w sekrecie, że już ich nie mam, ale M ma , to zasili mój portfel, a właściwie portfelik. Ten większy schowam głęboko. Mały musi mi wystarczyć, a giełda kwiatowa już 07 maja. ;:306

Iwciu - ja mam to szczęście, że pogoda u mnie nie była najgorsza i na działce często bywam, tylko mogłoby być nieco cieplej. ;:108
Też liczę na to, że deszcze pójdą sobie precz.

Basiu [apus] - prawda, jak mało nam do szczęścia potrzeba? Trochę słońca, zero deszczu i praca na łonie natury! Sama radość. :tan
Twoje niezapominajki wyrywne, moje czekają na swoje święto. ;:306

Tereniu [tencia] - jutro musi i u Ciebie zagościć słoneczko!
Życzę Ci tego całym ;:167
Pozdrawiam cieplutko i wzajemnie wspaniałej słonecznej pogody życzę. ;:196

Tereniu [TerDob] - tak się cieszę, że mogłaś podziałać na działeczce. :tan
Wiem, że jeszcze nie wszystko jest tam tak jak powinno o tej porze roku, ale pokazała się iskierka nadziei na lepsze jutro i niech ono będzie wreszcie cieplutkie i słoneczne. ;:167 Niech każdy kolejny dzień nie skąpi ciepłych promieni ;:3
Tak, moja działka nie ucierpiała w żaden sposób. Że trochę za zimno roślinom, nie szkodzi. Przyjdzie lato, to się ogrzeją. ;:108
Dziękuję za dobre słowa i Tobie życzę wspaniałej cieplutkiej i bezdeszczowej pogodnej niedzieli. ;:196

Mariuszu - bardzo mi miło przywitać nowego Gościa. ;:215
Lektura, powiadasz. Długa, powiadasz. Tu zgoda, ale czy pouczająca... tu bym się zastanawiała. ;:306
Za słoneczko serdeczne dzięki. ;:180 Bardzo pożądane. Tobie również jego ciepełka życzę. ;:167


Jeszcze troszeczkę działki na dobrą noc.

Mój najstarszy liliowiec rdzawy. Gigant.Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrej nocy, Kochani i pięknej słonecznej niedzieli.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”