Większość nasadzeń

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Większość nasadzeń

Post »

Zakładanie ogrodu to ciężka i żmudna praca , a i na efekt trzeba poczekać czasami nawet kilka lat , wiem coś o tym , dlatego bardzo doceniam każdy nowy powstały u Ciebie kawałek ogrodu . Dobrze że chociaż masz pomoc co jakiś czas ,bo czasami naprawdę jest ciężko .Tyle ogrodów odwiedzamy na Forum , i każdy jest inny , zaplanowany , lub nie , ale w jakimś sensie uosabia swojego ogrodnika , bo często po ogrodzie widać upodobania właściciela , jego wrażliwość na kolory i formę .Można poznać czy ktoś lubi mieć wszystko pod kontrolą , czy może odwrotnie , jakie kolory dominują w ogrodzie , spokojne , wyważone , czy może mocno energetyczne .Ewuniu , w Twoim ogrodzie widać ład kolorystyczny ,Jesteś estetką , malujesz ogród kolorami , nakładasz je na siebie , a czasami dajesz mocniejszy akcent , ale jeden i dobrze wyważony . Jak skończysz swój ogród , to jestem pewna że sama będziesz zaskoczona efektem .Pozdrawiam , i dzięki za wrażenia kolorystyczne . ;:167
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

pela11 Ela, nawet nie wiesz jak mi się ciepło na sercu zrobiło. ;:196 ;:196 ;:196 Kochana jesteś ;:cm

Bawiłam się kiedyś w krzyżowanie liliowców i takie cudo udało mi się wyhodować. Inne wyrzuciłam a ten czaruje mnie codziennie. zawiązuje dużo pąków kwiatowych, kwiaty są duże. Pomimo, że są trzy, no może i czwarte kłącze się znajdzie, to codziennie są minimum trzy kwiaty. A wczoraj mnie zaskoczył bo było ich 5


"Senne marzenie Mimi"


Obrazek



Obrazek

Obrazek


W słońcu mieni się drobinkami złota ;:167


Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Piękna nazwa dla pięknego liliowca, gratuluję, to wielki sukces i frajda wyhodować nową odmianę ;:180
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj :wit . Fajnie, że miałaś odrobinę pomocy bo praca idzie zdecydowanie lepiej i szybciej ;:333 . Twoje floksy zachwycają mnie za każdym razem kiedy Cię odwiedzam, są cudne i takie ładne kępy tworzą ;:167 . Krzyżowanie liliowców dało Ci na pewno sporo frajdy a Senne marzenie Mimi wyszedł obłędnie ;:215 . Co to będzie jak tylko kępa się rozrośnie ;:215 . Masz śliczny ogród i jest na czym oko zawiesić ;:108 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewka liliowiec piękny... zdolna ogrodniczka z ciebie ;:168 Wilczomlecz białobrzegi sam się rozsiewa i trzeba czasem go usuwać jak wyrośnie tam gdzie nie powinien :) Podoba mi się ta duża kępa Zawilca japońskiego ;:333

Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

daysy, przyznam się, że krzyżowanie liliowców nie jest trudne, jednak nie wszystkie z nich chcą zawiązywać nasiona. Mnie osobiście dużą trudność sprawia ich wysiew. Większość z nasion mi po prosto gniła. W tym roku zbiorę nasiona z tych co zawiązały i spróbuję je wysiać, ale dopiero w maju, jak będzie dużo słońca.

ewelkacha88 Ewelinko, floksy zdobywają moje serce i planuje w drugim miejscu kolejne floksikowo :D Będzie większe od tego pierwszego. Rośnie już tam kilka floksów, ale chcę je połączyć w całość. Prym tam będzie wiódł Bricolor :-) Pomoc niestety się skończyła bo córka pracuje teraz od 8 do 20. Och ta młodość, wszystko zniesie. Widzę, że i ona ma pomału tego dość. Szefostwo daje im dodatkową premię i to ją skusiło.

ewarost Ewcia, ja nie mam takiego wilczomlecza, może przywędrował od sąsiada, albo jakiś ptaszek upuścił nasionko. Kompletnie nie mam na niego pomysłu, ale niech sobie rośnie. Ewa, jaka ja tam zdolna, tak mi się raz udało :heja . Przypomnij mi wiosną to Ci wyślę kawałek tego zawilca. Szybko się rozrasta i chyba będę musiała go przystopować ;:333

No to jałóweczki bo one teraz ubiegają się o miano królowych

Zauważyłam, że jeżówka double decker u mnie się wyradza i obecnie ta starsza wygląda tak

Widać, że zanika jej daszek. Rozmawiałam o tej jeżówce z panią, która się na nich zna i mówiła mi, ze one powtarzają cechy rośliny matecznej. I to jest prawda . U mnie siewki zakwitły i wyglądają tak


Obrazek

Obrazek

Zdecydowanie będę ją corocznie wysiewać
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Większość nasadzeń

Post »

A ile lat masz Double Decker? Moja ma trzy lata i jak na razie wszystko ma na swoim miejscu :heja Ale to dobra wiadomość, że nasiona mają te same cechy co mateczne rośliny. Bo podobno nie wszystkie jeżówki tak mają. Sonia siała i u niej wszystkie zwykłe wyrosły.
Krzyżowanie liliowców ;:oj ? Zdolniacha z Ciebie ;:63
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewo, liliowiec Twojego autorstwa jest prześliczny! ;:167 I fajną nazwę mu nadałaś ;:108

Troszkę szkoda, że rodzinka Ci powiedziała, abyś więcej kwiatów nie sadziła i że przydałby się większy trawnik :( Ten Twój planowany leśny zakątek wyglądał bardzo fajnie. Ale z drugiej strony - dla każdego coś miłego, większy trawnik sprawi, że będziecie mieli więcej miejsca do rodzinnego biesiadowania ;:108

Ja sama, jak patrzę na naszą działkę, to wszędzie widziałabym kwiaty, w kazdym miejscu, pod każdym drzewem, pod oknami, wszędzie - abym mogła przechadzać się wśród gęsto zarośniętych kwieciem ścieżek... I nagle Mąż wylewa mi kubeł zimnej wody na główę i sprowadza na ziemię mówiąc: że trawnik musi być duży, przestronny, aby dzieci miały gdzie grać w piłkę i się bawić! No tak, ma rację :oops: Ja bym wszystko obsadziła, ale pomarzyć przecież można :wink:
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ja mam 'Double Decker' 2 lata i część kwiatów wygląda tak jak u Ciebie. Nie jest to chyba wyradzanie w żaden sposób tylko cecha odmianowa. Na zdjęciach z katalogów zawsze pokazuje się tylko perfekcyjne kwiaty a w rzeczywistości nie zawsze to tak wygląda :wink: Ja się tym wcale nie martwię bo takie kwiaty podobają mi się nawet bardziej niż te typowo podwójne.

Liliowiec super, gratuluję.
No i kolekcja jeżówek piękna, aż zacząłem rozważać dokupienie kilku odmian :wink:
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ten liliowiec to nagroda za Twoją ciekawość i pracowitość , Gratuluję , Jesteś niesamowita a on prześliczny ;:196
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewuniu jeśli tak wygląda dopiero tworzony ogród to co zobaczymy, gdy ukończysz swoje dzieło ;:224 Tyle masz u siebie cudności, że napatrzeć się nie można ;:215 Z przyjemnością będę podglądała dalsze poczynania ;:108
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewka Ok... jak nie zapomnę do wiosny to się przypomnę... bardzo mi się podoba a miejsca mam dosyć :) Mam ten wilczomlecz w dwóch miejscach i fajnie rozjaśnia rabatkę ... sam się wysiewa, wiec nadmiar trzeba usuwać lub przesadzać siewki na właściwe miejsce ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj :wit . Floksikowo bardzo fajnie brzmi, jestem za ;:138 . Skąd Ty bierzesz takie cudne odmiany ?? Ja mam kilka ale na takie kępy muszę jeszcze sporo czekać ;:oj . Córka faktycznie bardzo wytrwała bo tyle godzin pracy to jednak jest męczące ;:222 . Pozwolę wysiać się swoim jeżówkom i jestem ciekawa co z tego wyrośnie ;:224 . Pozdrawiam i spokojnego weekendu życzę :wit .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”