Większość nasadzeń

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj :wit . Pewnie, że piękne te marcinki ;:138 . Wszystkie cudne ;:167 . Kiedyś na pewno powiększę swoją mini kolekcję ;:108 . Ja nie znam większości odmian swoich hortensji bukietowych ;:222 . Wiem tylko która to Limeligt i jest na razie od zeszłego roku u mnie. W każdym razie sztywno trzyma wielkie kwiaty ;:215 . Ciekawe czy kiedykolwiek zidentyfikuję pozostałe hortensje ;:224 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewka kolekcja Marcinków piękna ;:215 ... To pierwsze kwiatki jakie dostałam od sąsiadki, jak się tu sprowadziłam . Po 2 latach już całkiem fajne poduchy się zrobiły, bo ja mam te niższe i pewnie jak jeszcze gdzieś spotkam białe i amarantowe to dokupię ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Większość nasadzeń

Post »

Marcinki śliczne, szczególnie ten pojedynczy mnie ujął ;:63
Ale ja marcinków nie zapraszam do siebie. Mam co prawda dwa z gratisów, ale jakimś szczególnym uczuciem ich nie darzę. Może dlatego, że kwitną późno i mnie w tym czasie prawie nie ma już na działce. W ubiegłym roku widziałam pierwsze, pojedyncze kwiatki, a potem już lało cały czas i nie byłam na działce aż do listopada ;:222 Ale Twój biały pochwalę, szczególnie z trawami jest mu bardzo do twarzy.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ale dajesz po oczach jeżówkami ;:oj Postanowiłam za wszelką cenę się z nimi dogadać (póki co nie szło mi to zbytnio ;:218 ). Astrów najpierw nie lubiłam, ale od niedawna tak mnie ujęły, że upycham je wszędzie :;230 W końcu dzięki nim i chryzantemom mogę cieszyć się kolorami do samych przymrozków ;:173 Ostatnie zakupy prześliczne, znasz ich nazwy? Bo mam identyczne, niestety nn...
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Odpowiem później a teraz pokażę Wam moją pierwszą trawę. Takie małe zielone i tak cieszy ;:306

Wyrosła nierówno bo jak ją posiałam to było oberwanie chmury i powymywało trochę, resztę wyjadły wróble.


Obrazek


Rośnie kolejna. Niestety wróble wchodzą pod zabezpieczenia


Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewo witaj :wit . Przed wróblami to może lepiej cienką wiosenną włókniną to przykryć ;:108 . My tak zawsze robiliśmy a u nas wróbli dostatek . W każdym razie taka zielona malizna cieszy jak nic innego :tan .
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewuniu , zazdroszczę Ci , że masz swój trawniczek z głowy bo ja dopiero z moim będę walczyła i aż się boję . Marcinki moim zdaniem przedłużają nam lato w ogrodzie , kwitną całymi łanami i są zupełnie nie wymagające .Sadzę je często jako obwódki w rodzaju żywopłot i nawet je w połowie lipca przycinam żeby się krzewiły i ładnie , równo wyglądały właśnie jak żywopłot przy kwitnieniu .Kupiłaś śliczne , pełne odmiany , szczególnie te różowiutkie wpadły mi w oko , prześliczne , będziesz miała kolorowy , wesoły , jesienny ogród ;:63
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewa, paź królowej przepiękny i pięknie go uwieczniłaś na fotkach. U mnie na tawule były jego gąsienice, ale motyla już nie widziałam :(
Śliczne te liliowe floksy. Jaka to odmiana?
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Czas na odpowiedzi.

Alania Monika, ja też je lubię bo lubię kwitnący ogród

ewka36jj Ewa staram się, żeby jedne rośliny nie zdominowały mojego małego ogrodu. Tak wszystkiego po trochu. Najbardziej cieszę się, ze były inne odmiany niż rok temu. Myślę, że już mi wystarczy ta ilość. ;:224

ewelkacha88 Ewelinko, ja znam wszystkie odmiany hortensji. Przedtem nie bardzo podobały mi się te, które się przebarwiają. W tym roku już mi się podobają. ;:202 Ależ ja jestem niestała w uczuciach ;:306

ewarost Ewa ja mam wysokie białe. Te amarantowe są średniej wysokości. Białymi już mogę się podzielić, ale to chyba na wiosnę.

Iwonka1 Iwonko, one lada moment zakwitną. Może kiedyś je polubisz. Nic na siłę ;:185

clem3 Małgosiu, jeżówki dobrze u mnie rosną. Marcinki niestety NN.

ewelkacha88 Ewelinko, skorzystam z rady jak będę zakładała większy kawałek trawnika. Dobry pomysł, dziękuję ;:138

pela11 Ela, ja marcinki sadzę w dużych donicach, które wkopuję do ziemi. One niemiłosiernie szybko rosną. Piją duże ilości wody, a korzenie to duże karpy. Ten trawnik to tylko namiastka tego co ma być.

Pokażę Wam mój bajzelik. Po prawej stronie tu gdzie jest drewno, aż do garażu będzie trawnik i tutaj po lewej stronie, gdzie jest ta hałda ziemi z gruzem. Jeszcze przed nami dużo pracy.

Widok ze stropu domu


Obrazek

A tutaj z nizin ;:202



Obrazek

Obrazek

AnaAn Aniu, tego motyla widziałam pierwszy raz na żywo. Niestety nie wiem co to za odmiana floksa ;:145
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewo a ciekawi mnie czy byłabyś w stanie rozpoznać odmiany hortensji ?? Przecież one mają bardzo podobne kwiaty ;:oj . Mam takie trzy i kompletnie nie wiem co to za jedne , wyglądają tak samo a kupowałam 3 inne odmiany ;:306 . Niestety nie są zgodne z odmianami jakie nabyłam i dlatego mam te kłopot ;:222 .
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

ewelkacha88 pisze:Ewo a ciekawi mnie czy byłabyś w stanie rozpoznać odmiany hortensji ?? Przecież one mają bardzo podobne kwiaty ;:oj . Mam takie trzy i kompletnie nie wiem co to za jedne , wyglądają tak samo a kupowałam 3 inne odmiany ;:306 . Niestety nie są zgodne z odmianami jakie nabyłam i dlatego mam te kłopot ;:222 .
Ewelinko, niestety nie jestem biegła w kwestii hortensji. Znam nazwy moich bo były z przywieszkami. Mam jedną NN. Pokaż u siebie, może razem damy radę.
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Dzisiaj zaczęliśmy sprzątać bałagan za garażem.


Obrazek

Zaczęli przenosić drewno na więźbę bliżej domu.


Obrazek

Córki pomagały


Ja plewiłam

Obrazek

Mąż mnie nadzorował ;:oj


Obrazek

A jak nie widział, to robiłam mu pa, pa ;:306


Obrazek
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Świetna fotorelacja - bardzo lubię oglądać jak ktoś pracuje :;230 - wtedy ja też dostaję kopa i z podwójną energią działam w ogródku ;:108 . Masz bardzo ładne córki ;:108
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”