Od wiosny do jesieni w moim raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu, u ciebie rozkwita już różanecznik? ;:215 . Ta tęcza może jest zapowiedzią normalnej pogody,bo w końcu ile może być zimno ;:222
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu, to kiedy przenosiny na działkę?
Pięknie u Ciebie!!! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Co to za wiosna jak na niebie więcej kolorów niż w ogrodach , chociaż rzeczywiście rodek zaczyna Ci kwitnąć . Moje jeszcze ani myślą , normalnie sobie jeszcze śpią .Na parapetach robi się ciasno a wiosna jakaś ociężała , Zuziu , nie uważasz że to trochę dziwne że wiosna to rodzaj żeński , ale już miesiące kwiecień ,maj , czerwiec itd. toż to same chłopy ;:202 i próbują nam tu rządzić a ten pan kwiecień to już przechodzi sam siebie , więc niech sobie idzie już do diabła a maj , ma się słuchać swojej pani wiosny i ma nam dać ciepełko .Może w końcu będzie rozsądniejszy ? :;230 Pozdrawiam ;:167
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu idzie poprawa pogody a ta tęcza to śliczna,no... mam też taki kolor sasanki.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Witaj Zuza :wit . No popatrz przegapiłam Twój wątek :oops: . Już się poprawiam ;:196 . Bardzo ładna wiosna u Ciebie, tęcza ślicznie uchwycona ;:215 . Widzę, że róża na pniu przezimowała ;:333 . Ja już nigdy takiej nie kupię bo miałam jedną i byłam zawiedziona, w końcu mi przymarzła i nie płakałam po niej ;:306 . Klonik wygląda bardzo ładnie teraz ze świeżymi przyrostami ;:224 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu pięknie ;:63 te kolorki tulipanów śliczne, takie wyraziste no i ten rodek kwitnący :tan ;:138 Hmm muszę przyznać,że ta juka bardzo okazała, wygląda super, już wpisuję na moją listę chciejstw hehe :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu wcale się nie dziwię że jak pogoda brzydka to tęsknisz do swojej działki, jest śliczna ;:167
Mam rododendrona od 10 lat i przez pierwsze 5 rósł i kwitł tak ładnie jak Twój, od paru lat marnieje to kawałek usycha ale i liście marne i z kwitnieniem słabo i tak się zastanawiam jakbym go przesadziła czy padnie czy przeżyje, bo nawożenie ściółkowanie nic nie daje :?: Tą tęcze to tak masz stale na swoim niebie ;:168 Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Moje rododendrony jak zaklęte w pąkach, zero koloru, a Twoje ;:oj

PS: też mam klonika, ozdabia mój taras ;:333
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuzia melduję, jedna sasanka już ma pączuszka, chyba będzie biały ;:333
Tęcza zapowiada ładną pogodę oby wszędzie, znajomy mówił, że przeżył już pierwszą burzę w tym roku i to podobno solidną ;:202 .
On burzę a ja śnieżycę ;:219 , zgodnie z powiedzeniem kwiecień plecień....................
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Miło tak pospacerować wśród kwiatów i tęczy. :heja Oj, żeby się sprawdziła przepowiednia pogody.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Lucynko.. tęcza zawsze kojarzyła mi się z ładną pogodą na następne dni. Tym razem była bardzo oszczędna, wczoraj przyniosła ładną pogodę co oczywiście wykorzystałam na działce. Dziś już bez słonka i pada. Nie mogę coś się rozkręcić na tej działce ;:306 Przyznaję że dzisiejszy deszczyk nawet mnie cieszy, wczoraj nawoziłam roślinki..znów zakręcili nam wodę więc deszczyk ładnie rozpuści nawóz.

Wandziu...większość kwiatków zakwita w bardzo wolnym tempie w tym smagliczka, moja ciągle jeszcze nie kwitnie w pełnej krasie Co się dziwić, pogodę mamy jaką mamy..w kratkę. Wczoraj u mnie 14 st, dziś 4.. :evil:

Janeczko..o przymrozkach nie chcę nawet słyszeć. Nie ma takiej opcji : Wczoraj robiłam wysiewy jednorocznych i to jest duży argument że przymrozków nie może być i tego się trzymajmy. Zielsku na razie z powodu pilniejszych spraw odpuściłam . Niech no tylko przyjdzie kilka cieplejszych dni wezmę się i za nie..polecą jak pióra kacze.
Iwciu..już wczoraj mój różanecznik niektóre kwiatki miał całkowicie rozwinięte. Zdjęcia nie robiłam bo myślałam że dziś znów pojadę. Jak wyżej napisałam oszczędna ta tęcza , żeby choć ładną pogodę przyniosła na kilka dni.

Basiu..tradycyjnie przenosiny na działkę były w połowie maja i tego się trzymam. ;:oj Patrząc jednak na te anomalia pogodowe zaczynam mieć wątpliwości. :roll: Ale skoro anomalia, to może być tak że kwiecień plecień a od maja upały. ;:306

Elu..rozbawiłaś mnie tą wiosną rozkładając na czynniki męski , żeński. ;:306 Kwietnia już się nie czepiam bo zostało zaledwie mu parę dni. :;230 W maju weżmiemy sprawy w swoje ręce...tak po babsku. ;:oj

Bożenko..kolor tej sasanki u mnie czerwony, to jeszcze młodziutka sasanka..dobrze że zimą nie zmarzła. Chucham na nią i dmucham aby zechciała się rozrosnąć jak te fioletowe ale czy zechce.
Kasiu..zapraszam.

Ewelino...różę na pniu kupiłam w niewiedzy że one takie podatne na przemarzanie :wink: Pierwszą zimę jakoś się udało, zobaczymy następną. Jak nie to także płakać nie będę. Dużo kwiatków przewinęło się przez moją działeczkę których już nie ma a działeczka jest nadal

Mariuszu..dzięki za pochwały.Mam jeszcze inną odmianę juki pasiastej, też ładna..nie wiem dlaczego nigdy jej nie pokazywałam. ;:oj

Marysiu..trochę bym się bała 10 cio letniego rododendrona przesadzać ale skoro i tak słabo rośnie i kwitnie a może w końcu padnie czego ci oczywiście nie życzę, spróbuj . Choć najpierw spróbowała bym wymienić mu tylko ziemię. ;:108



Aniu..twój rododendron być może z tych póżniej kwitnących. Na najbliższych targach ogrodniczych jakie u mnie będą także mam zamiar kupić czerwonego klonika choć z miejscem już krucho.. O tarasie nie pomyślałam choć u mnie pewnie by to nie zdało egzaminu. Taras bardzo nasłoneczniony, kloniki nie za bardzo to lubią. ;:108

daysy..cieszę się że zakwitnie ci biała sasanka. Śnieżyca u mnie już była, tęcza także...czyżby burza mnie jeszcze czekała. ;:oj A niech by i była...a po niej piękna pogoda.

Marysiu- delosperma
..no niestety, przepowiednia o ładnej pogodzie po tęczy sprawdziła się tylko na jeden dzień. ;:oj




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Śliczne zdjecia, Zuziu. ;:303 Bujne takie wszystko ;:215
Piękny modrzew.
A ja właśnie posadzę klonika na słonecznym stanowisku. Mój poprzedni był w półcieniu i nie wydolił. Teraz dam na odwrót, na słoneczko, ale takie oczywiście delikatniejsze.
Awatar użytkownika
elusia723
100p
100p
Posty: 144
Od: 14 kwie 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

;:138 Przepiękna działeczka obserwuję i ja daje wpis a w zasadzie mam pytanko - co to za żółte kwiatki ????? Przepiękne - muszę ich poszukać :heja :heja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”