Od wiosny do jesieni w moim raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

pela11 pisze:Zeniu , piękna kolorystycznie kompozycja klonu z pysznogłówką .U Ciebie lilie już kwitną , a u mnie dopiero zaczną , bardziej czekam na liliowce . Twój , mój ciemiernik wziął się za siebie i bardzo ładnie rośnie , może więc wiosną mi zakwitnie .Pozdrawiam ;:167
a ode mnie ciemiernik rośnie Ci?Elu?
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuza , oglądaj w niedzielę HGTV, NOWA MAJA W OGRODZIE o 9.25, lub w necie lub za tydzień w TVN , będzie mój ogród zapraszam :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Szukałam tego skalnego miasta w Polsce ale nie znalazłam, nawet jak są jakieś opisy na polskich miastach to i tak chodzi o Czechy.
Ale i tak temat dla siebie zostawiam otwarty.
Prześliczne masz cantaeskie. Mają takie dorodne liście i tak pięknie kwitną. ;:303
Pysznoglówki wkomponowałaś super. ;:215
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu, zaglądam i zaglądam w oczekiwaniu na nowe zdjęcia z działeczki i.... ;:185 ;:185 ;:185 Nima!
Pokaż, co tam nowego Ci kwitnie ;:180 ;:180
;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Witam

Plan znów nie wykonany a roboty doszło. Codzienne burze a praca tylko między jedną a drugą. Wczoraj to już było istne piekło' Przed burzą zerwał się silny wiatr, myślałam że mi połamie wszystko co rośnie na działce. Oboje z eM w panice biegaliśmy po działce szukając palików aby co się da przywiązać, moja młoda brzózka chwilami pochylała się prawie do poziomu gruntu. Dziś od rana dość ciepło ale coś czuję że będzie powtórka taka jak wczoraj. Chodzę i zbieram połamane i porozrzucane gałęzie , kwitnące róże znacznie otrzepał wiatr.

Dominiko...Bo to ze mną jest tak że jak mam chęci do pracy to pogoda nie ta, jak pogoda odpowiednia to mi się nie chce. ;:306 . Dziś jednak pracuję, przed chwilą wycięłam całą furę bluszczu ze wspólnej alejki. Wczoraj myślałam że pod naporem wiatru siatka się przewróci razem z tym bluszczem..jednak to spory ciężar. ;:173

Lucynko..tak to kalle. Pysznogłówką przypasowało to miejsce bo dość ładnie kwitną. :heja . Wczoraj przed tą wichurą także były na szybko związywane wokoło, wiatr tarmosił nimi we wszystkie strony. ;:oj Co do kwitnącego Hibiskusa pomyliłam, to Ślaz który także bardzo mi się podoba. :heja

Ewelino...dziękuję za pochwałę mojej kompozycji. ;:128 . Czekam jeszcze na kwitnienie białej pysznogłówki, ta pewnie póżniej zakwitnie bo w tym roku sadzona. Co do lilii , niestety nazw nie zapisuję..często kupuję gdzie popadnie że i sprzedający pewnie nazw nie znają. :wink:

Janeczko..mój klon to jesionolistny Flamingo, jestem z niego bardzo zadowolona. Choć przyznaję że japońskie mi jeszcze nie przemarzły ;:185 . Gdybym miała miejsce na pewno było by u mnie ich więcej. ;:128

Aniu..jak to ci kosi. ;:7 ..czyżby na trawniku u ciebie rosły, przesadź koniecznie, to piękne i długo kwitnące kwiatki. :heja

Basiu...wstrzymuję się jak mogę z przesadzeniem róży , niemniej denerwuje pusty obelisk. ;:306
.
Elu...wczoraj podczas wichury trzy lilie złamane, to z tych nowo wsadzonych..nawet nie zobaczę . Liliowce u mnie także jeszcze nie kwitną choć pąki mają tak nabrzmiałe jak by jutro miały zakwitnąć. ;:oj

Marysiu.
..oczywiście plan nie wykonany, robią się zaległości...ale co moja wina że taka pogoda. ;:306 Właśnie gdy piszę tego posta co chwilę pada po czym wychodzi słońce. A bukszpanowe kulki to moja precyzyjna praca, sekatorem. :;230

Ewuniu..wiem, wiem..należysz do osób bardzo skrupulatnych z podpisywaniem zdjęć i należy ci się za to pochwała. ;:215 Ja odwrotność. ;:131 . Większość róż NN a te co nazwy znam podpisuję, bądź będę podpisywała. ;:168

Karolino..dziękuję za zaproszenie. Ja i cała moja rodzina siadamy w niedzielę murem przed telewizorem. :tan

Beatko
..szukaj Błękitne Skały. Nigdy tam nie byłam ale znajomi byli i bardzo im się tam podobało. ;:128

Ślaz

Obrazek
Pela-Ela..jak myślisz czy to jest Anabelka, sorry wytarmoszona przez wczorajszy wiatr.
Obrazek
A ta od ciebie.
Obrazek

Obrazek
Eden Rose jednak nie padła po przesadzaniu, a tak się o nią bałam..jest śliczna, taka delikatna.

Obrazek
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Róża i ślaz pięknie kwitną. :)

U mnie też takie wichury. Chodzę tylko i zbieram połamane gałęzie z platana i tulipanowca. Strasznie mi szkoda tych wszystkich moich roślinek.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Witaj Zuza :wit . Sama nie mam nazw swoich lilii a Ciebie się pytam ;:306 . Widzę, że Ty tak jak i ja nie przywiązujesz do tego wagi ;:131 . To w sumie wygodne ale czasem taka nazwa bardzo się przydaje. Poza tym ja również często kupowałam lilie nn więc nawet nie próbowałam dowiedzieć się co to . U mnie powoli rozkwitają pysznogłówki ;:108 , białą też mam i w tym roku rosła wysoka ;:oj . Eden to piękna róża , mam dwie młode ;:138 . Pozdrawiam i udanego wieczoru życzę :wit .
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu moje pysznogłówki rosną obok krzewów, a mąż jak nie ma mnie w pobliżu to kosi do krzaków, nie myśli, że coś pomiędzy rośnie. Ale z roku na rok jest ich więcej tylko nie pamiętam jak kwitną :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zeniu , kwitnąca wygląda na anabelkę , tylko ma bardzo cienkie pędy ,może przycięłaś za wysoko ? Porównaj sobie liście na obydwu czy są takie same .Druga też Ci zakwitnie . ;:167
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zeniu, dobrze że zbyt wielkich strat nie było! Niefajne teraz te wichury ;:222
Ten ślaz cudny! Niesamowity! Zbierasz jego nasionka?

A na pusty obelisk nie patrz, posadź przy niej fasolę albo groszek! ;:306 ;:333
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Ten ślaz jest śliczny,anabel kwitnie ,no jest dobrze, róże pięknisie! Zuziu nic Ci tam ,aż tak pogoda nie zbroiła!
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu, zauroczył mnie Twój ślaz. ;:138
Jeśli jego uprawia się z nasion, to ;:180 ;:180 ;:180
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu widzi mi się, że Twój ślaz jakby inny! Odważna byłaś przesadzając teraz różę więc gratuluję że jest!
Wiatr i u mnie wiał, ale moje rośliny mają ciasno to niektóre jak np. ostróżki obniżyły mocno główki :D
Dzisiaj chmurzasto i zimno a nie mogłoby podlać i zaświecić słonko! Miłego niedzielnego wypoczynku ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”