Od wiosny do jesieni w moim raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Ogród kwitnący a zielska nie widzę . U mnie dzisiaj popadało trochę i znowu posadziłam trochę jednorocznych po tulipanach . Nie za dużo aby w razie czego gdy znowu pokarze się słoneczko nie latać za dużo z konewkami ..Piękna biała róża u mnie dopiero w pąkach ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu mówisz, że kierowca zna Cię aż za dobrze :;230 Śliczna ta biała róża, jak się nazywa? Ciepło u Ciebie, bo lilie kwitną a moje w zielonych pączkach, ale niech się nie spieszą ...bo do czego? lato trwaj jak najdłużej :D
Miłego weekendu ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu, wspaniała wycieczka. Praga bardzo mi się podoba.
O tym Skalnym Mieście dowiaduję się po raz pierwszy ;:215
Cieszę się, że rośliny przywitały Cię po powrocie tak kolorowo. ;:3
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Witam w nowym tygodniu, od rana słoneczko..mam nadzieję że będzie do wieczora byle nie upał bo takiej pogody nie lubię. :D . Plan na dziś już mam, odmłodzić żurawki, powycinać przekwitnięte i jak zawsze chwaściory. ;:306 Powinno się udać, tylko ze mną jest tak że najczęściej plan sobie a ja sobie. :;230 . Co na to poradzę jak podczas jednej pracy zobaczę pilniejszą. ;:306

Basiu...dobrze radzisz aby przesadzić różyczkę wczesną wiosną, wiem, wiem ..tak najbezpieczniej. ;:173 Po mimo że ja z tych ;:65 , co to wszystko na już, tym razem się wstrzymam i poczekam do wiosny. Tylko czy wytrzymam. ;:oj

Bożenko...bardzo lubię ten czas i oby trwał jak najdłużej. ;:108 . Zazwyczaj niecierpliwie czekamy kiedy to czy tamto zakwitnie i ani się obejrzymy będzie już po lecie. :roll:

Dominiko..owa róża to Rosa biała. ;:128 . Pierwszego roku nie byłam z niej zbyt zadowolona, obecnie jestem zachwycona. Zbudowała piękny duży krzak, obficie kwitnie i co cieszy..kwitnie całe lato z małymi przerwami. :heja

Joasiu...także byłam z rodzinką w Pradze parę lat temu, niestety z braku czasu nie wszystko zwiedziliśmy...dlatego teraz nocowaliśmy aby między innymi zobaczyć te piękne oświetlone wieczorne widoki. :heja

Janeczko..u mnie bez deszczu, niemniej kwiatki na brak wody nie narzekają, dbam o to. ;:173 Co do tulipanów właśnie parę dni temu wykopałam cebule choć nigdy do tej pory tego nie robiłam. Nie mam ich zbyt wiele a do tego powyrastały po dwa, trzy w różnych częściach działki. Na jesień wsadzę je w jedno miejsce dla lepszego efektu. :D

Marysiu..otóż to , nie ma co niecierpliwić się do kwitnienia naszych kwiatków co dość niedawno to do mnie dotarło. Spieszyć się do jesieni a potem zimy, oj nie. ;:185 . Co do różyczki tak jak wyżej napisałam..Rosa biała. :D

Beatko...tak zaplanowaliśmy trasę aby mieć po drodze Skalne Miasto o którym słyszałam. ;:108 . Jest jednak u nas w Polsce podobne i ponoć równie tam pięknie, niestety w tej chwili zapomniałam nazwę. ;:131

No i troszkę z mojej działeczki.


Obrazek
Pysznogłówki
Obrazek
Eden Rose
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Calle
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu, jak też tak mam z pracą w ogrodzie, często zaczynam robić coś zupełnie innego niż zaplanowaam :)

Śliczna ta biała róża ;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu, ślicznie w Twoim ogrodzie! ;:63
Różyczki pokazują swoje piękne oblicza ;:333 i lilie ;:333 i... zgaduję, ale pewnie się mylę... kalle? ;:333 A może tylko podobne do kalli... Oświeć mnie, proszę. ;:180
No i pysznogłówka już w pełni kwitnienia :roll:
Dobrej pogody życzę i zdrówka. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Witaj Zuza :wit . Twoje pysznogłówki już kwitną :shock: ?? Szybkie są ;:oj . Kojarzysz może nazwę tej pierwszej lilii pod różą ?? Taka morelowa , ładna ;:173 . Kompozycja jednorocznych w koszu świetna ;:333 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Moje pysznogłówki dopiero w pąkach a kalle jeszcze nawet pąków nie mają .. Piękny kolor ma klon zamiast czerwonych które mi przemarzają muszę znaleźć taki pstry ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zobaczyłam u Ciebie piękne pysznogłówki a ja nawet nie pamiętam jaki kolor mają moje bo M mi je co roku kosi... chyba muszę je przesadzić :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu, wstrzymaj się, wstrzymaj... dasz radę. Teraz niezbyt dobry czas.
Pysznogłówki wspaniale się u Ciebie prezentują. ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zeniu , piękna kolorystycznie kompozycja klonu z pysznogłówką .U Ciebie lilie już kwitną , a u mnie dopiero zaczną , bardziej czekam na liliowce . Twój , mój ciemiernik wziął się za siebie i bardzo ładnie rośnie , może więc wiosną mi zakwitnie .Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu jak Ci się udaje taką równiutką kulkę wystrzyc z bukszpanu? mnie się nie udaje :wink:
I jak plan zrealizowany? Lilie w pełni rozkwitu! oj spieszą się te Twoje kwiatuszki, u mnie wczoraj pierwsza próbowała ale dzisiaj patrzyłam na kaczki a nie na kwiatki ;:306 Dobrego dnia ;:168
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu - czy mogłabyś podpisywać swoje zdjęcia? Moja wiedza jest pewnie znacznie mniejsza niż przeciętnego ogrodnika, a czerpię ją właśnie z Forum.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”