Ogrodek tymczasowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
misssun
50p
50p
Posty: 84
Od: 1 cze 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

U mnie po prymulkach juz dawno tylko wspomnienie, ale lubię je bo liście też są przyzwoite. Na rozchodniki to trzeba mieć spore baczenie, mój się co chwila pojawia gdzieś gdzie nie powinien :)
Sandra, Malinkowo
Awatar użytkownika
pestka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1809
Od: 1 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

Witaj tak weszłam do twojego wątku i poczytałam jesteś młodym ogrodnikiem ,bo masz małe dzieci
ale patrzę jak zmagasz się z roślinkami które kochasz ,mało młodych do mnie wchodzi ale ja raczej hobiista od 2008roku niż ogrodnik i mam już troszkę doświadczeń z nasadzeniami teraz kocham mieczyki, zappraszam do mnie :D
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

Witajcie :)
Co do prymulek mam bezlodygowe i kilka nowych sadzonek obok. Ale wszystkie kwiatostany kwitna na zmiane. Nawet te stare. Na stronie pisze od kiedy, ale nie pisze do kiedy.

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tutaj widac jak ta roslina rozrosla sie po murku


Obrazek

Mieczyki u mnie juz lada moment :)


Obrazek
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

Evii91, informacje jakie można znaleźć o roślinach to pewna średnia statystyczna, jednak to organizmy żywe i reagują na warunki środowiska. Nie da się określić jak długo będzie kwitła, bo to zależy od pogody, ilości światła, warunków siedliskowych i tym samym kondycji rośliny. Moja magnolia 'Susan' zwykle kwitnie w I poł. kwietnia i trwa to ok. 2 - 3 tygodni. Jednak w tym roku wiosna była późna i zimna i zaczęła kwitnienie dopiero pod koniec kwietnia i część maja. Gdy wiosna jest bardzo ciepła, wręcz dni są upalne, to kwiaty znikają po 7 - 10 dniach. Każdego roku jest trochę inaczej. Termin i długość kwitnienia zależy też od odmiany - np. większość liliowców kwitnie w lipcu, ale 'Stella d'Oro' kwitnie średnio od maja do pierwszych przymrozków. Ze względu na zimną wiosnę w tym roku pierwsze kwiaty pojawiły się w połowie czerwca. Swoją rolę odgrywa też strefa klimatyczna - inne są terminy dla zimnych regionów, a inne dla ciepłych. Ba! znaczenie ma też czy to miasto czy wieś. W Warszawie forsycje są w pełni kwitnienia, gdy u mnie pod, na wsi, dopiero zaczynają. Z roślinami nie da się czegoś powiedzieć na 100%, tym bardziej jak długo będzie coś kwitnąć :)
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
misssun
50p
50p
Posty: 84
Od: 1 cze 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

O tak ta zróżnicowana pora kwitnienia jest wyraźna jak się przegląda forum. Jak się tak porządnie napatrzę to potem jadę na działkę z nadzieją, że mi to czy tamto kwitnie, a zazwyczaj muszę jeszcze poczekać. Fakt, że w mieście generalnie jest cieplej, chociaż są też takie miejsca ze specyficznym mikroklimatem. Jak byłam dzieciakiem mój dziadek miał działkę na takich łąkach torfowych pod którymi były głębinowe ujęcia wody i tam wszystko zawsze kwitło później, a niektóre rośliny jak np. fasola tyczna się kompletnie nie udawały taki specyficzny chłód :)
Sandra, Malinkowo
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

misssun, parowanie wody obniża temperaturę powietrza, że na łąkach torfowych wody dużo to nie ma się co dziwić :)
Mistrzem tworzenia mikroklimatów jest Sepp Holzer i dzięki temu robi to co wg ekspertów jest niemożliwe. W Alpach austriackich, na wysokości między 900 a 1400m.n.p.m, przy średniej rocznej temp. 4,5°C uprawia cytrusy i cytryńca chińskiego :D
http://superconsciousness.com/topics/en ... earth-mind
http://www.lungau.travel/de/krameterhof ... olzer.html
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

Witam ;:7 dopisuję się do wątku, ciekawie się obserwuje powstawanie nowego ogrodu ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

Wydaje mi się, ze na ostatnim zdjęciu to jest raczej Rozchodnik ostry https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozchodnik_ostry
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

Witam, nie było td mnie tutaj długo przez ogromne problemy osobiste. Wszystko wrócilo do normy, wiec wracam ze zdwojoną sila do ogrodu. Kupilam dziesiatki sadzonek roslin i przygotowalam podwyzszona rabate na środku ogrodka. Zdjecia juz w krotce. Pozdrawiam. :D
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

Witam ponownie :wit
Czekam z niecierpliwością na zdjęcia :D
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

Witajcie. Dziś skończyłam sadzić dwie partie roślin które mi przysłali z allegro. Czekam na kolejne dwie paczki :) Niestety stary telefon padł, więc nie było zdjęć. Od dziś mam już nowy. Jutro zacznę robić zdjęcia i wstawiać tutaj. Pozdrawiam wszystkich :)
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

Witajcie, dziś kilka zdjęć ;)
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Dziś ma być ładna pogoda, więc zamierzam sadzić ;)
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

Witaj...widzę że nareszcie mamy kolorową wiosnę. ;:333 . Piękne te twoje hiacynty..także zaraz wybywam na swoją działeczkę, ciekawe czy u mnie jakieś kolorki zobaczę. ;:oj . Jeśli możesz wstawiaj większy rozmiar zdjęć, lepiej się ogląda. ;:128


Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”