Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu, ale pięknie Ci wszystko kwitnie. Prawdziwe morze kwiatów. Ja tulipanów miałam jak na lekarstwo. Wszystko zżarły nornice! Kilka lilii wymroziły ostatnie przymrozki. Klematisy nieśmiało wiążą pączki, mam nadzieję, że choć one nie zawiodą!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu a czym tu się przejmować, oberwij zainfekowane liście, zrób więcej luzu wokół róży i oznacz jako bardziej wrażliwą.
Obserwuj czy choroba się przenosi, jeśli tak to opryskasz i gotowe.
Są niestety róże wrażliwe na choroby i ja takich się wystrzegam.
A może trafiłaś po prostu na słabszą sadzonkę, bardzo wiele zależy od okulizacji.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu, a więc mam i ja! Domki są super, będą mi przypominac Ciebie :lol: Dziś wieszam :tan

A ta roślinka, o którą pytasz, to według mnie jakaś chryzantema ;:24
123katex
1000p
1000p
Posty: 1050
Od: 22 maja 2013, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

No fakt, że z ten czosnek to dziwak, ale fajny, ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu ale masz wyrywny, biały czosnek. ;:oj To NN z pewnością Maruna, która przeżyła zimę, zaraz pokaże kwiaty. U mnie dużo takich, szczególnie na skarpie z różami. :D Cieszysz się na różyce, ale zima i mokra wiosna dała im w kość. ;:174 Też obrywam liście z plamistością. Padła mi obwódka z trzmieliny biało zielonej, założyłam ją z przesadzonych, dość dużych krzewów i chyba złapała jakąś chorobę, po radykalnym przycięciu. ;:218 Poidełka cudne. ;:215 Miłego działkowania. ;:196
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu ;:196 , dawno nie zaglądałam do Ciebie a tu tyle się dzieje ;:oj
Mnóstwo tulipanów, pięknie to wygląda. Masz kapitalne detale w ogrodzie. ;:138
Mnóstwo budek lęgowych i nawet domki dla owadów. Pomysłowo zrobiony stolik i ławeczka , do tego lustro. ;:oj
Jak sobie przypomnę lustro, które gdzieś tam zostawiłam w starym mieszkaniu, to teraz by się przydało.
Fajnie aranżujesz swój busz . ;:138 ;:138 ;:138
Miłego dzionka i ;:3 .
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu niesamowite masz tempo zarówno w ogrodzie jak i na forum, nie można za Tobą nadążyć.
Muszę spokojnie usiąść i pospacerować po tych rabatkach.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Witajcie. Jutro mamy komunię. Obrazek Wszystko dopięte na ostatni guzik. Postanowiłam się więc odstresować na forum. Mam lekką tremę. :oops:
Na działce jest cudownie! Po krzykliwych czasach tulipanów nadeszła chwila oddechu i ukojenia w pięknej, soczystej, świeżej zieleni i delikatnych majtkowych różach, fioletach i bieli orlików. Gdzie nie gdzie wychylają się irysy. A dominują oczywiście czosnki. Uwielbiam ten czas!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Basiu wspomnisz moje słowa... będziesz żałować, że nie wzięłaś więcej Pashmin. No ale rozumiem, ja też mam wstrzymane na dłużej zakupy różane. Czyli do jesieni. Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tolinko, Shire złocień Maruna też mam i rzeczywiście jest bardzo podobny tylko drobniejszy. O niebo drobniejszy od tego czegoś.

Obrazek

Obrazek

Ewa -ewka36jj pryskałam róże Substralem Róża 2 w 1. Tony mszycy zniknęły. Liście oberwane. Mam nadzieję że choroby grzybowe się nie rozprzestrzenią. Obrazek
Może kiedyś przyjdzie chwila, że do tego Czacza się wybierzesz. ;:215

Obrazek

Kasiu -klarag dokładnie takie samo było moje pierwsze skojarzenie. Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moniko -Shire ani się obejrzysz a działeczka będzie urządzona tak jak chcesz. Czas niestety szybko leci. Za szybko. :roll:

Obrazek

Obrazek

Ewelinko czosnków nigdy dość. Nie zamierzam ich jednak zbyt dużo dokupować jesienią, bo widzę jak ładnie się mnożą. Te co były trzy lata temu sadzone mam zamiar jesienią wykopać i rozsadzić. ;:215
Biały w ogrodzie działa kojąco, szczególnie gdy ma się dużo innych kolorów. Bardzo go lubię i uważam, że mam go za mało.

Obrazek

Obrazek

Anuś -nyna76 a Ty dostaniesz po tyłku ode mnie, za to, że tak rzadko się u mnie pojawiasz. Obrazek
Cieszę się, że dokupiłaś parę powojników. Wiesz, że je wielbię... A syna z duszą ogrodnika "zazdraszczam"... choć swojego nie wymieniłabym za żadne skarby tego świata. Obrazek
Em wytrzymuje. Nie ma wyjścia. :lol: A Ty nadal lubisz działeczkować? Masz na to czas? Odezwij się częściej. Obrazek

Obrazek

Obrazek

Reni ślimory wybieram regularnie. Obrazek I mam wrażenie, że one mnożą się jak króliki, bo chyba jest ich coraz więcej. Obrazek
Mam nadzieję, że dalsze choroby grzybowe ominą nas szerokim łukiem. ;:168

Obrazek

Obrazek

Elwi namawiam Cię na kocimiętkę. Ino nie psiocz później na mnie jak będziesz widzieć dziesiątki jej siewek. Dobra. Uprzedziłam. Nie będzie więc na mnie. :heja Nie mniej zdecydowanie warto się na nią zdecydować pomimo późniejszego pielenia.
Dziękuję za pochwałę. Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu -Annes na pewno szybciej ponownie zakwitnie już ścięta kocimiętka. ;:215 Moja kwitnie jeszcze w najlepsze. Będę ciąć jak skończy.
Powiem Ci szczerze, że byłam pewna, że LO i La Rose de Molinard pokażą kwiaty w ten weekend. Przeliczyłam się. No nic, przynajmniej na spokojnie nacieszę się różanymi kwiatami po szale komunijnym. Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jolu -jol_ka nie wiem co to za roślinka i pewnie się nie dowiem. Coś mnie tknęło i wyrwałam wszystko. :oops: A przecież mogłam zostawić choć jeden badylek, tak dla ciekawości. ;:224
Jolu póki co kwitnie tylko jeden z trzech łubinów, największy.
Dziękuję. Pogodę na najbliższe dni zapowiadają bardzo fajną. Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mariola -kropelko życzę Ci by powojniki pięknie zakwitły i długo cieszyły Twoje oczy. A lilie..? No cóż... stało się. W tym sezonie wzmocnią cebulę a za rok zakwitną ze zdwojoną siłą. Obrazek

Obrazek

Obrazek

Grażynko jak tu się nie przejmować jak mamy jeszcze maj a róża już jest chora? Na dodatek róża z ADR'em?! Nie spodziewałam się tego po róży z tym certyfikatem. Obrazek Zaczyna mi się brzydnąć ta Laguna. Obrazek Zainfekowane liście oczywiście oberwane. Oprysk też zrobiłam. Substrelem do róż 2 w 1, bo i mszyc miałam prawdziwe hordy. Obrazek

Obrazek

Ktoś wie co to za ptaszek?
Obrazek

Aniu bardzo się cieszę, że udało Ci się zdobyć domki. ;:168 Oby owadom się przydały. Obrazek
Nie wiem Aniu co to była za roślinka. Niestety impuls spowodował, że ją wyrwałam. :oops:

Obrazek

Obrazek

123katex wszystkie czosnki są fajne! Nawet te zwykłe. :wink:

Obrazek

Obrazek

Soniu maruna mam, co przeżył zimę i jest dużo drobniejszy niż to coś. Chociaż maruna to siewki w sumie a nie zeszłoroczne karpy. ;:224
Mów co chcesz ale obwódki z kocimiętki będą ładniejsze. :uszy A do pielenia tony siewek chyba się już przyzwyczaiłaś, co? Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ingis -Krysiu dziękuję. ;:131
Z lustrem w ogrodzie to fajna sprawa. Kapitalnie powiększa przestrzeń. Szczególnie w tak małym ogródku jak mój. Cały czas mam wrażenie, że w jego odbiciu widzę tajemne przejście do dalszej części ogrodu. Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krysiu -leszczyno wcale nie jest aż tak szybko. :wink: Dałabym radę jeszcze więcej. ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Gdzie nie wejdę, kuszą piękne czosnki a ja nie mam ani jednego ;:14 . Czy je też sadzi się jesienią?
Powiem Ci, że strasznie lubię dotykać przekwitnięte powojniki, te włochate kulki są urocze :D
Powodzenia jutro ;:215
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu, po szaleństwie tulipanowym nastąpił czas spokoju. Ogrody toną w dojrzałej zieleni, gdzieniegdzie przebija się niebieski, fiolet,,,takie złapanie oddechu przed kwitnieniem róż. Na moich widziałam mszyce :evil:
Życzę Ci dużo spokoju na jutro, bo pogoda będzie cudna, to masz jak w banku. I będzie dobrze, bo przecież masz pozapinane. ;:196
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Cudne widoczki jak zawsze, a ten ptaszek to pliszka siwa- o ile dobrze widzę.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu pozaglądałam w każdy zakątek. :uszy Spokojnego dnia na jutrzejsze uroczystości. ;:168
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu co tu dużo mówić, u Ciebie jest jak w bajce :D
Kolekcję czosnków masz przeogromną, ja też je uwielbiam.
Na razie mam tylko dwa :;230 ale jesienią z pewnością powiększę kolekcje :tan
Czy mi się zdaje czy łubiny masz od tego roku ?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”