Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

To zdjęcie z aniołkiem świetne. ;:215
Cudne róze.
A ta Pashmina jaka cudna.Kusisz ją, oj kusisz.Bo jej nie mam.To bardzo przyciąga. do siebie :D
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Gdzie jak gdzie, ale u Ciebie zawsze można liczyć na cudne zdjęcia ;:108 Każda różana modelka wdzięcznie pozuje a Ty po mistrzowsku potrafisz pokazać jej urodę.
Moja Pashmina jeszcze w pąkach, ale ma ich dużo, bardzo dużo :D
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Śliczny jest ten Venosa ;:173 Długo go masz? Nie jest marudny? :wink:
Patiann
200p
200p
Posty: 359
Od: 6 maja 2012, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Essen

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Ania teraz dopiero zobaczylam....zegar sloneczny ;:oj ;:138 rewelka :uszy
Pozdrawiam Patrycja- Ania
Zgoda na brak polskiej czcionki
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu, w reklamach (tzn. na zdjęciach) czosnki Globemaster są wielkości głowy dziecka i z dziećmi fotografowane ;:108 U mnie jak dotąd największe są czosnki Szuberta. Mam je pierwszy rok i jestem w szoku jakie są niesamowite :D Ale Globemaster pewnie kupię jesienią :wink:
jedyny na piętrze kwiat Innocentego, mojej wielkiej i namiętnej ale byłej już miłości
Tak, a czemu to przebrzmiała miłość? Okazał się wredniakiem? Uroda to nie wszystko? ;:183
Aniu, cudnie wygląda Lady o Shalott w zestawieniu z kocimiętką ;:215
Nic nie pisałaś o zegarze słonecznym, a wypatrzyłam, że się czai pod brzózką ;:224 To moje marzenie ;:170
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

A ja może się narażę, ale mnie się Pashmina jakoś nie podoba. Nie widziałam jej w rzeczywistości, lecz na wszystkich zdjęciach, które widuję, wygląda jakby była przyschnięta. No nie wiem, bez obrazy, nie mam przekonania do tej róży.
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu,festiwal kwiatów u ciebie na całego,pięknie bardzo to wszystko wygląda :wink: Brzózki zazdroszczę,moja niestety się nie przyjęła i trzeba będzie kupić następną.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Anuś gratuluję takiej szczęśliwej rocznicy ;:196 teraz u Ciebie naprawdę jest różano-clematisowy ogród. Aniołek przesłodki ;:167
Pashmina, ach, ale ona piękna!
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Witajcie.
Z niczym nie mogę się wyrobić. Jeszcze zeżarło mi pół posta. :oops: Czas tak gna. A tu niestety najpiękniejszy miesiąc mija jak z bicza strzelił! Też tak macie?
W ogródku istne szaleństwo. Jedne róże kończą kwitnienie. Inne kwitną w najlepsze a niektóre dopiero pokażą pierwsze kwiaty. Powojniki powoli też zaczynają przestawienie. Byliny szaleją. No cudnie. Niech ta chwila trwa wiecznie.

Zdjęcie adekwatne do godziny:
Obrazek

Elu wcale mnie to nie dziwi, że zaczynają pociągać Cię różne odcienie żółtego. Też tak miałam. Czerwony i żółty w moim ogródku był zakazany. Czerwony jest nadal. Żółty jednak zaczął mnie mamić. Nasadziłam róż w tych odcieniach i całą zimę obgryzałam paznokcie, co ja też najlepszego zrobiłam. Teraz, gdy róże kwitną, jestem zachwycona tymi zmianami. Żółte tony jak pięknie ocieplają rabaty.Nie żałuję swej decyzji. I Tobie tego życzę.
Czy Pashmina już rozkwitła? Jakie wrażenia?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Seba co ja czytam? Będziesz dosadzał kolejną Pashminę? Super! Na pewno nie pożałujesz tej decyzji.

Na tę chwilę, to ona wzbudziła we mnie największy zachwyt wśród "świeżynek"

Edit: i tu powinno być zdjęcie Crown Princess Margarety, ale jakimś cudem nie ma. Później dodam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sylwia brzózka ma trochę rozwichrzoną czuprynkę. No ale młokosowi można wybaczyć. Mam nadzieję, że regularne cięcie poprawi jej wygląd.
Lady of Shalott jest jedną z tych róż, której na pewno posadziłabym więcej krzaczków, gdybym tylko miała większe areały.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewelinko obecnie skończyły kwitnąć Globemaster a dopiero zaczęły Giganteum. Pewnie to zasługa zacienionej miejscówki, którą to dostały. Jeśli chodzi o mniejsze to kwitną czosnki Nigrum, Błękitne, Krzysztofy, Schuberta, Hair, Kazachstański. Zaczynają Sphaerocephalon. Uwielbiam te kulki, czy duże czy małe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jolu -Aprilkudziękuję.
Powojnik Recta znajdziesz na e-clem. ;:333 Warto go mieć. Jest przeuroczy. Pięknie by rozświetlał Twój las.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Grażynko a ja bardzo bym chciała sprawić, by i druga połowa forum miała Pashminę w swoich ogrodach. ;:224
Edeny też są cudowne. Elfe mi się podoba, a jeszcze mocniej jego zdrowotność, to dlaczego nie mam go u siebie? :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu -Ann_85 na pewno i u Ciebie rozpoczęło się różane show... Muszę więcej czasu wygospodarować na forum. :oops:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moniko -Shire ja też bałam się róż. Na początek kupiłam trzy sztuki. I okazało się, że nie taki diabeł straszny... Także dobrze, że notujesz sobie nazwy w kajeciku. ;:333
Pashmina według mnie jest grzechu warta. Zdrowa, obficie kwitnąca cudownymi kwiatami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Patiann to też fajne zakupy poczyniłaś. Życzę Ci, by pięknie rosły. Wrzuć tu, u mnie proszę, zdjęcie płożących się włoskich. To musi być widok!
Zegar słoneczny na razie traktowany jest po macoszemu, szwęda się po działkowych włościach, przerzucany z kąta w kąt. Docelowo ma być umieszczony na nowym skalniaku, który jest w trakcie realizacji.
O tu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu -anabuko i czy Minister rzeczywiście jest Ministrem? Wg mnie tak.
Róże staram się kupować tylko sprawdzone i przemyślane odmiany. I raczej się tego trzymałam.
Piszesz, że nie masz jeszcze Pashminy? Może na jesieni się skusisz i ją kupisz i posadzisz? ;:183

Moje działkowe Pleszkowe dzieciaczki z budki lęgowej:
Obrazek

Obrazek

Iza i ja narzekam na notoryczny brak czasu. ;:168

Obrazek

Obrazek

Cudowna Purple Lodge:
Obrazek

Kasiu -kaniu a wiesz, ze nie odnalazłam Geishy? :oops: Bardzo mnie ciekawiło jak latałam po Sopockiej różance, czy i Ty może krążysz wśród tych ludzi..?
Co do żurawki to mam okazję teraz i ja ją rozmnażać. Dziękuję. ;:168 Póki co, 6 sadzonek siedzi w doniczkach na balkonie, bym miała je na oku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Soniu Lavender Ice jest dla mnie prześliczna. Mała róża o dużych i mocarnych kwiatach. Muszę jesienią dosadzić kolejny krzaczek. A dlaczego na Tobie zrobiła fatalne wrażenie?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aluniu to fakt, że z Twoich okolic dość daleko jest nad morze. Jednak sporo plusów ma mieszkanie w centrum Polski, wszędzie blisko a i zimy cieplejsze i spokojniejsze. ;:333

Obrazek

Obrazek

Obrazek

123katex nie sposób się z Tobą nie zgodzić, że połączenie róż i powojników jest po prostu obłędne!

Obrazek

Obrazek

Marlenko ano biegam, biegam... Trzaskam tyle zdjęć, że zaraz mi miejsca braknie na ich przechowywanie. Jednak, jak mówisz, później na zimowe wieczory są one jak znalazł. ;:333
Pashmina uchyliła trochę swych niebiańskich płatków?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gabi może jakie żuczki lub ślimaki je podjadły? A może miejscówka nie taka? Pokaż zdjęcie, to zobaczymy o co chodzi. Włoskie rzeczywiście powinny być piękne i gęste. I ja jednak mam kilka takich sztuk, które wcale się szalenie nie rozrastają. U mnie jednak niektóre miejscówki nie są spełnieniem marzeń dla takich powojników. No ale nic, jakoś muszą dawać radę, nawet jeśli trochę słabiej.
A kwitnienie włoskich dopiero powoli się zaczyna. Może i Twoje jeszcze obficie zakwitną? Czy mało pąków?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Taro -Aniu chciałoby się mieć takiego kapitana. Oj chciało... ;:224 To właśnie u Tolinki wpadł mi on w oko po raz pierwszy. Pamiętam jak go identyfikowała. I jak szybo jej przyrósł.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Małgosiu -clem Venosę mam trzeci rok. Była niestety przesadzana, co nie pomaga budować masy. W dodatku jest w bliskim sąsiedztwie takich niskich, kulkowych tuj. Jednak i tak oko cieszy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Elwi specjalnie dla Ciebie zmierzyłam średnicę czosnkowej głowy Globemaster. 20 cm! ;:oj To największe czosnki w moim ogródku. Nawet Giganteum czy White Giant nie są w stanie nawet mu dorównać. Chyba dokupię ich na jesieni jeszcze kilka cebul.
Zamawiając Lady o Shalott od razu wiedziałam, ze musi koniecznie rosnąć w kocimiętkach.
Innocenty to kawaler z charakterkiem... wrednym charakterkiem... dąsa się o byle co. Masz rację, uroda to zdecydowanie nie wszystko. :wink:
O zegarze nic nie pisałam, bo nie ma jeszcze gotowej swojej docelowej miejscówki, to i zdjęć mu nie robię i o nim nie wspominam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wandziu ale dlaczego miałabyś się narazić?! Nie rozumiem... Przecież każdy z nas ma prawo do swojego zdania i do swoich indywidualnych upodobań. Dzięki temu świat jest tak piękny, kolorowy i niejednorodny. Jakie życie byłoby nudne, gdybyśmy wszyscy byli tacy sami... Także Kochana, to że uwielbiam Pashminę, nie znaczy, ze i Ty musisz. ;:168 Mnie tam ona nawet wtedy gdy przekwita, dostaje piegów, czy obsychają jej płatki bardzo się podoba. :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mariusz Ty mnie nawet nie strasz, ze brzózka może się nie przyjąć! ;:202 Choć z niepokojem obserwuję, że trochę listków jej zżółkło. Może to wina aklimatyzacji?

Obrazek

Ktoś wie może co z tego wyjdzie?
Obrazek

Obrazek

Aguś_85 dziękuję za życzenia. Aniołek jest śliczny. Przez 4 miesiące się na niego czaiłam aż nie wytrzymałam i w końcu kupiłam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dorotko, bo róże są cudne ale w połączeniu z inną roślinką zyskują jeszcze więcej. Lubię takie własnie portreciki. Zobacz jakie fotki zrobiłam Crocus Rose w objęciach ostróżki... ;:183

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobranoc. :wit

Obrazek
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Ty zaprosiłaś do sobie żółty kolor a ja troszkę czerwonego :lol:
Pashmina napuchniętą do granic możliwości ale pąków nie otworzyła, moze dziś mnie zaskoczy ;:65
Purple lodge śliczna, muszę ją wygooglować :lol:
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Oj tak, czas teraz zdecydowanie zbyt szybko płynie.
Mógłby się jak dla mnie w ogóle w tej fazie zatrzymać.
Cudownie teraz wyglądają ogrody i działki.
Masz przepięknie skomponowany ogród i bajecznie kolorowy. ;:215
I to jest to, co ja w ogrodach lubię najbardziej. :D
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Witaj :wit . Aniu nawet nie wiesz jak ja czekałam na te widoki ;:180 . Cudnie, bosko, przepięknie ;:138 . Czosnków jest cała masa , dziękuję ;:196 . Zdjęcia zachwycające jak zawsze, ogromnie lubię Twoje duety. Widoki ogólne bardzo kwieciste ;:333 . Nowy skalniak zapowiada się bardzo fajnie no i ten zegar , cudeńko ;:333 . Rewelacyjnie obrosły Ci już przejścia ;:108 . Ty powoli przekonujesz się do żółtego a ja na razie jeszcze nie ;:185 . Mnie zaczynają podobać się morele lub pomarańcze ;:173 . Wszak lepiej pasują do mojej wszechobecnej różowości niż żółty ;:306 . W każdym razie wszystko przede mną bo takiego Grahamka z chęcią kiedyś przytulę bo ma taki ładny odcień żółtego ;:333 . Połączenie z kocimiętką jest idealne ;:333 . Kurczę, u Ciebie tylko idealne połączenia ;:224 . Ach mogłabym siedzieć i patrzeć się na Twoje rabaty całymi godzinami ;:173 . Pozdrawiam i udanego weekendu życzę :wit .
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu, dzięki Twoim zdjęciom przez chwilę wyobraziłam sobie, że jest piękny, słoneczny, pachnący różami dzień :D . Dziś muszę się posiłkować wyobraźnią, bo faktycznie za oknem jest wietrznie, pochmurno i dość chłodno, buuuu.
Twoje róże i całe ich towarzystwo wyglądają przepięknie. Ostróżki i róże to ładne i częste połączenie i mam je też u siebie. Lubię. Aniu, urzekają mnie detale w Twoim ogrodzie. Oprócz roślin masz tam u siebie bardzo miłe dla oka przedmioty.
Tutaj takie szczere wyznania co do Pashminy, to i ja muszę się przyznać, że nie zachwyca mnie ona :lol: . Tak, świat jest różnorodny i to jest piękne :D .
Aniu, Geishę w Sopocie na pewno widziałaś, tylko że w tym roku jej nie podpisali. Rośnie obok kwatery z Chippendale. Nie wyróżnia się teraz, bo wszystkie róże w czerwcu są piękne. Jesienią, jako jedna z nielicznych, prezentuje się na tej różance bez skazy i cała w kwiatach.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”