Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

...aha, jeszcze jedno. Zapomniałam zapytać, próbowałam o nich zapomnieć, ale chodzą za mną - Aniu, skąd masz te kolorowe domki z poprzedniej strony, te, które wiszą koło lustra? ;:131
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

:wit
Piękny ogród I jego zakątki.
Rabaty z przewagą niebieskosci i fioletu. ;:215
Świetne te kule masz.
Ja też uwielbiam kocimietke.A teraz szczególnie.
Czy po przekwitnieniu scinasz ją? ?
Nigdy tego nie robiłam .Ale w tym roku mam chęć tak zrobić.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Witajcie. :wit

Daysy nogi można upolować na portalach aukcyjnych. Ja w ten sposób zdobyłam swoje.
Rabaty zawsze na żywo lepiej się prezentują. Rośliny w wersji 3D są nie do pobicia ze zdjęciami. Choć są i takie spryciule co pozują chętnie i na portrecikach wyglądają o niebo lepiej niż na żywo. Ot, choćby taki tulipan Angelique.

Obrazek

Obrazek

Aluniu moja kocimiętka nie przyciąga kotów. Miałam tylko jedno zdarzenie, że jedna z kęp była ewidentnie wyleżana i w prezencie miałam jeszcze zostawioną na niej kupkę. Nie powtórzyło się to. Na szczęście.

Obrazek

Obrazek

Anido dokładnie taki efekt chciałam osiągnąć. Uwielbiam zarośnięte, bujne ogrody. ;:167

Obrazek

Obrazek

Moniko -Shirenie mam problemów z kocimiętką. Tzn owszem, sieje się mocno. Póki co rozsadzałam w inne pożądane miejsca albo wyrywałam. Pewnie jak tak dalej pójdzie to będę zasilać nią forumowe szeregi. :lol:
Trzy lata to czas w sam raz na stworzenie własnej koncepcji ogrodu, jeśli ma się czas i jako takie fundusze, potrzebne do zrealizowania naszej wizji. :wink:

Obrazek

Obrazek

Mariuszu moja rada jest taka: ściąć go poniżej zaschnięcia. Podlać nadmanganianem lub roztworem przeciw grzybowym i czekać aż odrośnie. Innego wyjścia nie ma. :oops:
To mnie właśnie mega wnerwia w powojnikach wielkokwiatowych: pięknie rosną, mamią nas pąkami i nagle więdną lub zasychają. :evil:

Obrazek

Obrazek

Ewelinko możemy się zamienić. Wolałabym Elegant Lady bez tego rumieńca. ;:224
Ani się obejrzymy i zaczniemy różany sezon a wtedy ochom i achom nie będzie końca. ;:65

Obrazek

Ostatni kwiat Susan:
Obrazek

Zuziu w niedzielę mamy komunię syna. Potem biały tydzień. A później koniecznie musimy spotkać się na kawce na łonie natury. ;:168 Zapraszam!

Ktoś może rozpoznaje te tulipany?:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moni kocimiętka ma w sobie to coś... a kolor jej kwiatów przyprawia mnie o zawrót głowy. Mam ją wszędzie. Uwielbiam ją.

Twój -mój irysek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dominiko cieszę się, że u mnie nie ma zaskrońców. Piszczałabym i to pewniakiem. ;:131
Jaszczurki są takie wdzięczne i niegroźne. Swojego pana już czwarty dzień nie widzę. :oops: Pewnie włóczy się po okolicy i pańcie odwiedza. :lol: No bo chyba ten obfity obiad mu nie zaszkodził...

Obrazek

Obrazek

Jolu zabij mnie a nie powiem jak nazywa się ta żurawka. Po prostu nie wiem. I jakoś nigdy nie pałałam rządzą dowiedzenia się jak ma na imię. :oops: Musze ją odmłodzić, bo strasznie się wypiętrzyła od poprzedniego sezonu.
Do jaszczura puszczam oczko obiektywem ilekroć go spotkam. :wink:

Obrazek

Obrazek

Marlenko u mnie na działkach panuje swojski mikroklimat. Pewnie stąd takie sprzyjające warunki dla roślin.
Poidełko pstryknę następnym razem. Za kilka dni pewnie, bo syna komunia w tę niedzielę.

Obrazek

Obrazek

Aniu_85 i u mnie tulipany kończą festiwal. Póki co mam jeszcze sporo weekendowych fotek. Z tulipanami. :wink:
Cierpliwie poczekaj a ani się obejrzysz a będą z nich duże pannice.
A domki dla owadów kupiłam całkiem niedawno, ze dwa tygodnie temu, w Jysk'u.

Obrazek

Obrazek

Aguss85 przysięgam, że łubinom nic nie zrobiłam. Mam trzy krzaczki. Póki co kwitnie tylko jeden. Wszystkie same się wysiały.
Możemy razem popodziwiać kocimiętkę. Ona tak szybko rośnie i da się dzielić, oraz się sieje, że chwila moment i będziesz mieć jej cały ogród.
Z Innocentym było tak jak pisałam u Ciebie. W pierwszym sezonie całkiem dobrze. Dopiero pod koniec zesechł. Odbija co sezon, już czwarty raz ale maksymalnie dwoma pędami. :roll: A idź pan z takim chimerykiem... nawet jeśli Ci on najprzystojniejszy na świecie. Przeszło mi już. Niechże teraz on się postara i powalczy wreszcie o moje względy. :wink:
Oczywiście u Ciebie tak być nie musi i może (i tego Ci życzę) narodzić się romans wszech czasów, który przerodzi się w głęboką i długą miłość. ;:215

Obrazek

Obrazek

Aniu -anabuko zawsze ścinam kocimiętkę po przekwitnięciu i później ciesze się jej ponownym kwitnieniem. A w miedzy czasie kępy ładnie się zagęszczają.
I ja jestem miłośniczką rabat z przewagą niebieskości. Lada moment zaczną róże to już nie będzie tak błękitnie, raczej różowo. ;:131

Obrazek

Obrazek

Moja Królowa:
Obrazek

Trzeci sezon siewek lawendy, co to się same wysiały:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Cudne ogrodzenie!!! Wspaniały jest Twój ogród i nie mogę się przestać zachwycać!

Na lustro mam już pomysł, mam piękną, rzeźbioną ramę u mamy, przywiozę sobie latem i nawet wiem gdzie zawieszę. Będę tylko musiała wymienić lustro, bo jest pociemniałe i odmalować ramę na inny kolor. Dzięki za inspirację!
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Anka chwilę mnie u Ciebie nie było a tu do nadrobienia aż 12 stron ;:oj

Twoje rabaty dosłownie pękają w szwach, jest pięknie ;:167
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

aneczka1979 pisze: (...) A domki dla owadów kupiłam całkiem niedawno, ze dwa tygodnie temu, w Jysk'u.
Aniu, sprawdziłam dostępność w moim Jysk'u - są! Czy nie masz nic przeciwko, abym sobie zgapiła? ;:171 Są cudowne... ;:65
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

O jakie piękne błękitne iryski ;:oj Czekam na twoje róże, bo moje to chyba w lipcu dopiero zakwitną ;:224 I tulipany wciąż tak pięknie kwitną...
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu pięknie u Ciebie :D
Ten kwiatowy busz ;:63
Domków dla murarek też muszę poszukać ;:108
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu o jakich chwastach mówisz. :wink: W takim gąszczu żaden nie śmie się przebić i konkurować z kwiatami. ;:108 Biały bodziszek już kwitnie. ;:oj Tulipany NN śliczne, kupiłam chyba takie same pod nazwą Negrita. ;:306 Kocimiętkę kocham i nienawidzę jednocześnie. Za dużo samosiejek, ;:223 ale zrobiłam z nich kolejną obwódkę, bo jedna z trzmieliny padła. U mnie kwiat Asao ma jakieś dziwne plamy. :?:
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Witaj Aniu :wit . No to zamieniamy się ;:224 . domki dla owadów faktycznie śliczne ;:333 . Niebieski irysek cudowny ma odcień ;:167 . Bardzo fajnie prezentuje się wejście na twoją działkę ;:333 . Te deski wyglądają świetnie ;:108 . Kącik z ławeczką pięknieje z dnia na dzień . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

ANIU ,swojsko i anielsko w Twoim ogrodzie ;:138 .Rozsiadłam się na dłużej i podziwiam ,zwłaszcza łaaaaaany tulipanów . :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Pashmina już taki pączuś tłuściutki ma ;:167 Ja swoją podglądam i wyglądam... bardzo jestem ciekawa tej róży, jej wyglądy, aparycji i czy będzie jej się u mnie podobało ;:333

Aniu podglądam Twoje rabatki i Ty masz całkiem gęsto nasadzenia robione, przyjemnie to wygląda. Są tulipany, zaraz róże zakwitną, czosnki i ostróżki... Ślicznie to masz zrobione ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Tulipany zjawiskowa.cudne.!!
Pięknie pokazalas floksika kanadyjskiego ;:63
Dzięki za odp.I kocimietce.To ja też w tym roku ją poprzycinam.Nigdy jeszcze tego nie robilam. A na jaką wysokość najlepiej ja ściąć ? ?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”