Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Ja już moje posadziłem. Przyjechały w poniedziałek, to się zahartowały. Prędzej bym je przesuszył w tych doniczkach ;:224
Także dla większych szans przeżycia siedzą w gruncie ;:224
Nawet jak przymrozek je złapie, to odbiją-przerabiałem to przez 3 lata, kiedy w nocy w dzień sadzenia przychodził przymrozek. W tym roku jakiś cud się stał ;:215
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu poczytałam, pooglądałam, powzdychałam i pokłon składam za pracę jaką wkładasz w ten ogród.
Pamiętam jak zaczynałaś a tu mamy dojrzały piękny kawałek ziemi.
Musze przypilnować w tym sezonie co by nadążyć z Twoim wątkiem bo idziesz jak burza.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
elusia723
100p
100p
Posty: 144
Od: 14 kwie 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu - nowy wątek ;:138 super jak zwykle, fotki magiczne, krokusy przepiękne i te barwy ;:224 ;:180 , czy ja dobrze widziałam że wypuszczają u Ciebie już powojniki ???? Moje dwa - z włoskich - w zeszłym roku chyba dopadł uwiąd i ,,padły,, nie wykopywałam ich z ziemi i teraz zastanawiam się czy coś pokarze się na wiosnę ???? Tak strasznie chciała bym je mieć u siebie i jakoś nie mogę sobie z nimi poradzić ;:145 ;:145 ;:145 .
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu, wiosna u Ciebie szaleje tak jak i Ty :;230 U mnie wciąż zimno i porządki powoli mi ida :roll: Przepiękne masz cebulowe kwiaty - zachwycające ;:138 ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu, a czy tym obornikiem granulowanym nawozisz raz w sezonie, czy częściej?
I powiedz mi z czego obornik? Ja kupiłam w tym roku pierwszy raz, jeden bydlęcy i kurzy... :roll:
Tego drugiego dawałam mniej, ale kompletnie nie wiem ile sypać np. pod róże (miarką jest garść, a róże mam głównie z wiosny 2016), sypałam pół garstki, czyli niezbyt dużo, bo boję się żeby nie spalić.. :roll:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu, a jak dzisiaj było na działeczce?
Mam nadzieję, że pogoda dopisała, bo u nas było fatalnie.
Wiem, że uwielbiasz sadzenie cebulowych w grupach, ale ja niestety nie mam tyle funduszy, żeby kupić takie ilości'
Kupuje sadzę więc po kilka, żeby były w każdym miejscu.
Potem najwyżej dosadzę.
Jak zwykle rewelacyjne zdjęcia ;:173
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

aneczka1979 pisze:mam ciągoty do fotografowania "robali".
I bardzo dobrze!
Jakaś odskocznia od roślin - bo te niemal wszystkie są znane, a robale już nie :wink:
No i muszę iryski pochwalić - u nas takich nie było, ale ... teraz już będą ;:224
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Anka naczytałam się u Ciebie o nowych zakupach clematisowych i polazłam wczoraj bardzo późnym wieczorem do e-clem...
Nie pytaj jak to się skończyło :;230
Podziałałaś na działeczce? U nas zimno dziś było okrutnie brr, oby jutro lepsza pogoda dopisała.
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aneczko, róże u Ciebie zdecydowanie bardziej rozwinięte niż u mnie ;:108
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aneczko, co prawda nie wiem jak w obecnej chwili wygląda Twój Crocus Rose i który to jego sezon, ale spróbuję coś podpowiedzieć na podstawie tego co zaobserwowałam u siebie. Jeśli jest młodą różą to zapewne ma dość wiotkie pędy, które bez trudności zakulkujesz. Tylko pamiętaj, że z tych zakulkowanych wypuści jeszcze bardziej wiotkie pędy, skutkiem czego wszystkie kwiaty będą wisieć w dół. Potem po przekwitnięciu i obcięciu kwiatów, wypuści kolejne znów wiotkie pędziki. Ta róża rośnie mocno, z ogromnym wigorem i szybko się krzewi. Jeśli pragniesz mieć pnące krzaczysko i masz wokół niego dużo miejsca, to kulkuj. Sama jestem ciekawa efektu ;:173 Jeśli wolisz żeby wzmocniła pędy i zbudowała zgrabny krzak, to radziłabym ciąć, ale nie drastycznie. Wszystko zależy ile ma lat? I jak ogólnie wygląda jej pokrój? W pierwszym roku cięcie kosmetyczne, w drugim o 1/3. Swoje angielki tnę od początku oszczędnie i to przynosi rezultaty. Z każdym kolejnym sezonem ich pędy są grubsze i lepiej utrzymują kwiaty. Akurat róże Austina są trochę wyjątkowe jeśli chodzi o postępowanie przy cięciu. Oczywiście pędy przemarznięte, uszkodzone i bardzo cieniutkie wycinasz, ale to na pewno wiesz ;:108 Ciekawa jestem jaką decyzję ostatecznie podejmiesz? Koniecznie napisz ;:108
ogrodekamh
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 8 sty 2014, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Witam Aniu
Na imię mi Agata, o własnym wątku nie myślałam może kiedyś dojrzeję do tego, na razie niema u mnie co pokazywać, jak oglądam waszę ogrody to popadam w kompleksy. Żałuję że nie robiłam zdjęć jak kupiliśmy działkę, dopiero w tamtym roku zrobiłam kilka zdjęć. W tym roku zamierzam więcej fotografować, bo to fajna sprawa, zwłaszcza jak się dużo zmienia. Lubie takie porównawcze zdjęcia przed i po. A Apricot Fudge jak pozwolisz to pokarzę u Ciebie. :wit
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

A ja się tak nie bawię... moje klimusie coś nie halo... jednemu ugnił jedyny pęd, i nie wiem czy odbije, drugi rośnie tak sobie, a trzeci ani widu , ani słychu... Obrazek.. przygotowałam im dobre podłoże, z drenażem i co... jedynie moje staruszki rosną tak jak powinny...
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Witam w nowym sezonie ;). Czyżby znowu jakieś zakupy powojnikowe? Ja przy okazji przycinania pędów zrobiłem kilkanaście sadzonek jednowęzłowych, ciekawe, czy uda się coś ukorzenić?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”