Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Witajcie w pierwszy dzień astronomicznej wiosny! ;:108 Jakoś razem przekulaliśmy się przez zimowe miesiące. :tan Jakby nie patrzeć w grupie raźniej, prawda? Zawsze znajdzie się ktoś kto pokaże wspominki z poprzedniego sezonu i pokusi... i to tak skutecznie, że później co najmniej połowa forumków spędza zimowe wieczory w sklepach internetowych, wertując przedsezonową ofertę. ;:224 A czas zimowy mija... I tak oto obładowani zimowymi zakupami wchodzimy w wiosenny czas. Pełni życia, werwy i ochoty, by grzebać się w ziemi i sadzić drogocenne zakupy. Marząc, by już niedługo okazały się cudeńkami zapierającymi dech w piersi. ;:131 I tego właśnie z całego serca Wam i sobie życzę.

Wszystkim odwiedzającym mój wątek dziękuję, za to że ze mną jesteście i zawsze służycie dobrą radą. W końcu jakby nie patrzeć nadal jestem uczącą się ogrodniczką.

Obrazek

Działeczka, której posiadaczką stałam się w maju 2013, zawładnęła mym serduchem. Kocham ją miłością bezwarunkową. cokolwiek bym na niej nie robiła, czy to pracowała na kolanach grzebiąc w ziemi, piła kawę z książką w ręce, czy podejmowała gości na grillu, to zawsze odpoczywam. Odpoczywam jak nigdzie indziej nie potrafię. To jest mój azyl. Mój kawałek raju. ;:167

Zapraszam. Zaglądajcie do mnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5280
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Cudowne otwarcie ..wspaniałymi kolorami wiosny..uwielbiam te iryski:)))I życzę pięknej wiosny..
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Witaj Aniu, melduję się w nowej części wątku :wit . Z przyjemnością będę Ci towarzyszyła bo bardzo lubię Twoją działeczkę ;:138 . Masz doskonały zmysł estetyczny , pięknie łączysz kolory i rośliny no i te Twoje mistrzowskie zdjęcia pajączków i innych żyjątek ;:333 . No nie może mnie tutaj zabraknąć :tan . Masz rację, zima minęła bardzo szybko dzięki forum a to wzajemne nakręcanie się na konkretne odmiany jest ekscytujące :tan . Czy te zdjęcia są tegoroczne ;:oj ?? Raj na ziemi ;:138 a to dopiero marzec, co to będzie za miesiąc ;:173 . Pozdrawiam ;:196 .
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

:wit Cześć Aniu, już masz tak kwitnące roślinki :D życzę Ci udanego sezonu ;:215
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu piękna wiosna U Ciebie :D
Piękne iryski i krokusy, muszę pomyśleć nad takimi do mojego ogrodu :)
Pozdrawiam :wit
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Ja też zajrzę na otwarcie,bo ładne :wit
I te ilości małych irysków ;:108 A ja tych bladoniebieskich nie mam :wink:
Pozdrawiam,
Sławek
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu, ale piękne to pierwsze zdjęcie z irysami. Do tej pory nie doceniałam tych kwiatuszków, a moze warto? na pewno warto, dla takich widoków !
Dziękuję Ci jeszcze za radę (w jeszcze poprzednim wątku) odnośnie Pashminy. Ciachnę ją nisko i może wreszcie rzuci mnie na kolana gdy zakwitnie :D Albo dostałam jakąś felerną sadzonkę, albo miejsce jej nie pasuje, bo wiem że ta róża ma potencjał :wink:
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Reni mam nadzieję, że wbrew ostatnim zimnicom wiosna rozpocznie się już na dniach. I będzie pachnieć kwiatami wczosno wiosennymi, kwitnącymi drzewami i ziemią ogrzewaną promieniami słońca.... hmmm taką właśnie uwielbiam. Obrazek

Ewelinko oczywiście, że zdjęcia są tegoroczne. ;:108
Jakby nie patrzeć, mam ciągoty do fotografowania "robali". Obrazek Myślę więc, że i w tej części ich nie zabraknie. Obrazek
A co do wzajemnego nakręcania się na zakupy nowych roślin... no cóż... gdyby nie forum, to jestem pewna, że co najmniej połowy tego co posadziłam nadal bym nie miała... Obrazek Nasze forum to skarbnica wiedzy i dar szczerozłoty ale i przekleństwo... Obrazek

Obrazek

Majka witaj. Cieszę się, że będziesz ze mną i kolejny sezon. Oglądałam ostatnio swoje Dolce Vity, które posadziłam własnie przez Ciebie. I muszę stwierdzić, że ładnie przezimowały i to bez kopczyka. Obrazek Przyciąć je nisko, nad drugim oczkiem? Jak radzisz?

Seba iryski są cudowne. Wnoszą wiele radości i koloru do wczesno wiosennego ogrodu. Kup jesienią koniecznie. Ja je posadziłam za namową Dorci7. I bardzo się cieszę, ze mnie wtedy na nie skusiła. ;:333

Obrazek

Witaj Sławku u mnie. :wit
Te blado niebieskie iryski to Katharine Hodgkin, który co jesień możesz kupić w Biedrze. :D

Wiolu koniecznie kup irysy. Są naprawdę fantastyczne. Wyglądają jak sukienki targane na wietrze. ;:131
Może rzeczywiście dostałaś felerną sadzonkę albo miejsce ma złe. Masz możliwość ją przesadzić? Może warto zaryzykować, skoro i tak obecnie nie spisuje się za dobrze. ;:224 Przecież Pashmina jest rewelacyjna! Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu jestem i ja. :wit Ty to masz całe łany iryskow!!!!Jak zresztą u ciebie przecież.
Pięknie wyglądają tak poprzeplatane kolorami... ;:167
Oby nam wszystko pięknie rosło w tym sezonie i cieszyło nasze ;:167 ... ;:173
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu, moim zdaniem tnij nisko, to ładnie się rozkrzewi. ;:333
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2017
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Jestem.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

No piękne te iryski, nie mogę się napatrzeć ;:167
Jakie masz rośliny koło cebulowych Aniu oprócz róż? Bo tak kombinuje co by tam posadzić, jak cebulowe przekwitną.
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Witaj Aniu :wit
Śliczne masz te małe iryski, koniecznie muszę sobie takie sprawić ;:108 . Są bardziej efektowne od krokusów ;:167
Ja kilka lilii zamówiłam w Benexie, wiem, że u niego to trochę loteria ale skusiłam się głównie dlatego, że zamawiałam dalię Cafe au lait (jest cudna ;:167). Ale ogólnie przyszły ładne cebule i kłącza ;:108 .
Dostałam też przesyłkę z F, ale znowu jest bez rewelacji. Munsted Wood była dosyć droga, a dostałam trzy mikre badylki :evil:
Trochę się boję co dostanę z Rosaplant...
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”