Moje małe co nieco cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Podziwiam pączek anabelki ;:oj u mnie ślimaki zeżarły wszystkie rozwijające się listki...teraz dopiero rozwijają się nowe!
Mszyce u mnie jeszcze w niewielkich ilościach a na wiciokrzewie co roku je mam.. Przerabiałam wczoraj rabatkę kilka roślin miałam w doniczkach i po wyjęciu okazywało się, że w każdej są ...mrówki! Takie drobniutkie rudzielce...Dobrze, że zaopatrzyłam się w odpowiedni proszek . ;:108
Ładne kompozycje donicowe stworzyłaś Olu! ;:63
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Pięknie i kwitnąco u ciebie, jest co podziwiać ;:108 u mnie też mszyce wyjątkowo szaleją w tym roku, jutro idę coś kupić i wypowiadam wojnę dziadom :evil:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Mszycom i ja muszę zrobić mały prysznic :twisted: , choć w tym roku o dziwo jakoś mocno nie szaleją. Ja w ogóle nie widzialam takiego wilca, a on taki piękny jest ;:oj
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu , ja na mszyce nic nie kupuję tylko pryskam wodą z płynem do naczyń , ale takim zwykłym bez balsamu do rąk , on jest lepki i mszyce opadają same , no i nie popalisz roślin ani nie zaszkodzisz owadom . Polecam ten sposób , Najpierw wlewam wodę do spryskiwacza a potem dolewam troszkę płynu i nie mieszam bo się będzie pienić .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu ale masz szczęście, piękny kwiat. ;:oj Też nigdy nie widziałam kwitnącego takiego wilca. Piękna kompozycja w donicy. ;:138 Kolor pelargonii śliczny, rzadko takie się spotyka. ;:215 Chwastami się zbytnio nie przejmuję, jak większe łatwiej wyrwać. ;:306 Poza tym nie niszczę samosiejek, więc mam darmowe rośliny na puste miejsca. ;:173 Ty masz już tak ładnie zapełnione rabaty, że chyba chwasty nie mają za dużo przestrzeni. :wink: Dużo spokojnych dni. ;:196

Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olka, wilec zakwitł, czyli niedługo bataty na obiad :lol:
Miałam kiedyś plan i chciałam mieć swoje, własne wilce. Zakupiłam batata i czekałam i czekałam, ale się nie doczekałam. Szkoda, że zapomniałam o nich, bo są idealne do donic. No cóż, nie można mieć wszystkiego.
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Hej kochani. :wit
W dalszym ciągu nie wyrabiam i mam jeszcze większe zaległości niż miałam przy ostatnim wpisie....Aż się stresuję z tego powodu bardzo.... ;:306 Ale tak na prawdę ,to bardzo mnie to denerwuje. Co trochę nadrobię, za chwilę następne kilkanaście nowych wątków do ogarnięcia... ;:219
Jutro mam wolne to znów czeka mnie mycie okien , bo pomału świata przez nie nie będę widzieć.
Wczoraj porządnie polało, burza niedaleko przeszła. Gdy jechałam wieczorem z pracy , pełno połamanych gałęzi leżało na drodze.
U mnie podlało i stworzyło raj dla ślimaków. ;:134 Z samego rana serwowałam im lot w kosmos.
Najwięcej ich siedziało na łubinie. Obżarły najniższe liście doszczętnie.
Popryskałam róże przeciw mszycom, jutro bym musiała prysnąć na czarną plamistość... ;:131


Obrazek


Maryniu ja właśnie w tym roku , o dziwo nie mam mszyc na wiciokrzewie , ale na sąsiadującym przy nim powojniku Gipsy Queen. ;:222
Anabellka pączusiów ma coraz więcej. Cieszę się , bo ona młodziutka więc to będzie jej pierwsze kwitnienie. ;:215


Obrazek

Blueberry no te mszyce to jakaś plaga w tym roku. Pryskam, pryskam a one ostro się trzymają roślinek i wysysają z nich soki....Ale nie poddajemy się! ;:134


Obrazek

Małgosiu u mnie mszyc multum. Ale późno pryskałam , bo nie miałam środka.
Wiesz jak się cieszę , że kupiłam tego wilca. Nie wiedziałam , że on kwitnie (tu plus dla niego), ale spodobały mi się jego ponacinane liście...Pięknie będzie wyglądał jak się rozrośnie i będzie zwisał z donicy...


Obrazek

Eluś i mówisz że to działa? Muszę wypróbować...Dzięki.
Codziennie zaglądam do twojej hortensji i wysyłam jej dobre prądy. Musi się pozbierać....
A taką już miałam ładną. No nie przeżyję tego.... :evil:


Obrazek

Soniu prawda że wilec piękny? Już następny kwiatuszek się otworzył. :heja Dziękuję za pochwały....Rabaty coraz gęściejsze się robią ,ale to też sprawka chwastów. Dopiero co je ogarnęłam , to teraz znów popadało i tylko patrzeć jak ponownie zaatakują. Trawa to samo ... ;:185


Obrazek

Małgosiu Pepsi batata takiego ze sklepu warzywniczego też wsadziłam. A jakże , rośnie ładnie tylko nie jest taki piękny jak jego kuzyni. Taki bezpłciowy, nie wyróżnia się za bardzo w tłumie bo jest zwykły zielony...




Obrazek

Zostawiam was teraz z moimi fotkami i zmykam coś robić, bo niedługo do pracy...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miałam pienną różę , która niestety zmarzła tej zimy i musiałam się z nią pożegnać. Ale zostawiłam jej podkładkę, ciekawe co wyrośnie....
O to ona...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witaj Olu!
U Ciebie pięknie i kolorowo :) Ja mam wielkie zaległości na forum i w ogrodzie!! Co się trochę obrobię to chwasty znów rosną i ciągle mam tyły :D
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Kasiu cieszę się bardzo , że do mnie zajrzałaś. ;:138
Już ty mnie nie musisz tłumaczyć jak to jest z tymi zaległościami. Ja też nie mogę nadążyć...
Dziś miałam cały dzień wolny , nie szłam do pracy a zabrałam się za mycie okien , potem obiad i zakupy. Dzień zleciał , była piękna pogoda a ja nawet na ;:3 nie posiedziałam.
Przyjechałam późno, ale jeszcze poleciałam podlać doniczkowe . Przy okazji zmieniłam kompozycje bratkowe w koszyczkach.Koszyczki schowałam a w donice wsadziłam żeniszki, lobelię i smagliczkę...
No i teraz siedzę z nogami w górze..... ;:131
Dzisiejsze, świeżutkie fotki...



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego wieczorku.... :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu żurawki ładnie pokazałaś, ich zwiewne kwiaty są urocze. ;:138 Biała ostróżka już przekwita, :shock: u mnie dopiero zaczynają. Dziś po raz pierwszy usiadłam na tarasie i to tylko dlatego, że wnusia pilnowałam. ;:306 Czasu nawet na emeryturze nie będziesz mieć za wiele. :wink:
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Bardzo ładnie ;:63 oj tak, przydałaby się doba z gumy ;:131 i to nie tylko w ogrodzie ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Ja siedzę w domu, i doba dla mnie za krótka na realizację wszystkich planów :(
Ładnie masz przy altance :)
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu jaki cudowny jest ten biały bodziszek z fioletowymi żyłkami. Znasz może jego imię?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”