Moje małe co nieco cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Ola podziwiam Cię za cierpliwość i posiadanie takiej ilości doniczek na parapetach :D Miesiąc temu zrobiłam kilkadziesiąt sadzonek bukszpanu, niektóre wypuściły młode listki, ale najchętniej wsadziłabym je już do ogrodu.
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Bogate masz parapety, Olu.
A trzykrotkę będziesz dawała na zewnątrz?
Ja też się cieszę, że jest już dużo cieplej ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Ależ piękny czerwoniasty kolorek rodka :)
Kolorów wiosennych u ciebie dyzo. ;:215
co ty robisz,że tak pięknie i żagwin i gipsówka ci rośnie ???
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu pomponowe stokrotki śliczne, ;:oj szkoda, że takie krótkowieczne. ;:174 Tulipany piękne, uwielbiam takie nierozwinięte. ;:215 Perowskie z siewek u mnie też lepiej sobie radzą, niż te ze szkółki. Chyba zahartowane genetycznie. :) Hortensje pewnie będą mieć sporo kwiatów, trochę oberwij, żeby się nie wysilały w pierwszym roku. Zostaw jeden, dwa na pocieszenie. :) Parapety masz wyjątkowo wypełnione, ;:108 pelargonie nadal ładnie rozmnażasz. ;:138 U mnie już na parapetach mało stawiam, bo Karol ciekawy i przewraca. ;:173 W garażu marnieją, bo zimno. ;:222 Ciepełka dużo. ;:3
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witam wszystkich miłych gości.Obrazek

Maryniu u Ciebie to tak niezupełnie jest bez kolorów. Twoje zdjęcia same tego dowodzą... ;:108
Jak pooglądałam ogrody niektórych forumowiczek i przyjrzałam się swoim rabatkom, to widzę jeszcze pełno miejsca ,które można by zapełnić kolorkami na wiosnę. Muszę dokupić większą ilość cebulowych na jesień... Pięknie się je ogląda wiosenką ale gorzej z tym wsadzaniem jesienią... ;:224


Obrazek

Kasiu powiem ci ,że i ja już pomału dostaję bzika z tymi sadzonkami. ;:219 Miejsca to aż tyle znów nie mam a jeszcze muszę przepikować niecierpka. Zachwyciły mnie jego sadzonki u Ewelinki i jak papuga też musiałam wysiać.... Teraz myślę gdzie ja go posadzę bo raczej wszędzie mam słonecznie.A niecierpek raczej słońca nie lubi.


Obrazek

Beatko trzykrotkę miałam w zeszłym roku posadzoną między pelargoniami. Co roku zabieram maleńką szczepkę jesienią do domu i przez zimę pięknie urośnie. Do dalszej kompozycji jak znalazł...


Obrazek

Aniu anabukoz roślinkami skalniakowymi nic nie robię. Po prostu rosną sobie. Ale mam je już u siebie parę dobrych lat to się rozrosły i zarosły co nieco...


Obrazek

Soniu martwiłam się o perowskie podczas tych przymrozków. Niczym je nie okryłam ,ale widzę że nic im mrozik nie zaszkodził...Dziś u mnie znów jak w przysłowiu ...słońce co chwila przeplata się z gradem. ;:185 O hortensjach tych młodziutkich mówisz?Zobaczymy jak sobie poradzą...A czy te maluchy zasilać w tym roku czy dać im szansę na utworzenie większego korzenia?Tak parapety zastawione, ale już marzę aby to wszystko powysadzać na rabaty. Gdzie to ciepełko.....?


Obrazek

Udało mi się zrobić parę zdjęć w promieniach ;:3 . Teraz znowu pada i tak na przemian.Raz słońce, raz deszcz...W tym tygodniu z pracą zawodową to mam bardzo luzik i myślałam , że sobie coś podgonię w ogrodzie. Widzę , że raczej nic z tego przy tej pogodzie... ;:224


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Ale Olu kolorowo ;:138 Te białe dywany to jest ubiorek czy żagwin? Prześliczne! Żagwin u mnie słabo rośnie, ale to może dopiero ruszy.
A prymulki jakie wielkie! Co z nimi zrobiłaś?
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Oleńko , pomimo śniegu i mrozu Twoje roślinki wyglądają super .Czasami jestem zła , że mam tak mało miejsca na parapetach , ale z drugiej strony się cieszę bo chyba bym jednak czasowo nie dała rady takiej ilości roślin posadzić do gruntu , więc szacun dla Twojej pracowitości ;:180 .Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Mati te białe kwiatuszki to gęsiówka.Wszystkie te skalniakowe roślinki mają u mnie dużo ;:3 i powiem ci , ze nic z nimi nie robię. Po prostu posadzone i rosną. Widocznie im w tym miejscu pasuje.
Pierwiosnki akurat te , też bardzo dobrze przyrastają. Z roku na rok są coraz większe kępy...Mnie najbardziej podoba się żagwin, widać go z daleka... ;:108

Eluniu bo to tak cieszy jak z maleńkiego ziarenka coś się uda samemu wyhodować.Masz rację , roślinki jakoś dały radę podczas tych przymrozków...Twoją hortensję dobrze że nie wsadziłam na rabatę. Została na razie w donicy i mogłam ją schować do altany w te najzimniejsze noce...
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu niech się ta pogoda wreszcie unormuje, bo aż serce ściska, gdy widzi się takie zmizerowane rośliny ;:145 Na szczęście one dzielnie znoszą przeciwności losu i większość jednak podnosi się z upadku ;:333 Nie zmienia to faktu, że o tej porze powinniśmy oglądać łany kwitnących tulipanów, a nie śnieg :twisted:
Kolorki cudne, a ilość wysiewów imponująca ;:oj
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu zdjęcia cudne robisz, sasanka wyjątkowo pięknie pokazana. ;:138 Sadząc hortensje zaprawiam dołek i nigdy takich maluchów nie nawożę w następnym roku. Dopiero w kolejnym dostają połowę porcji, niech budują korzenie i szukają wody. Ciepła na przyszły tydzień. ;:3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witaj Olu :wit . Z tym trawnikiem to był taki troszkę żarcik :wink: . Wiadomo, że młodzież potrzebuje trochę przestrzeni i musi się wyszaleć a najlepiej to robić na trawie ;:224 . Ważne, że masz perspektywę na przyszłość bo jak młodzież wyfrunie z gniazda to pewnie trawnika ubędzie ;:306 . Widzę, że u Ciebie parapety wypchane po brzegi ;:173 . U mnie podobnie chociaż nie mam zbyt wielu gatunków. Nie wysiałam smagliczki :( i w tym roku chyba zrezygnuję z jej kompozycji w donicach bo już za późno. Mam za to lobelię więc liczę na nią. Moje żeniszki nie wzeszły ;:222 siałam je pierwszy raz i nie wyszły. Może za rok jeszcze spróbuję. Co do niecierpka to wystarczy by nie miał w godzinach południowych słońca a tak to powinien dać sobie radę ;:333 . Śliczna ta gęsiówka , muszę sobie taką załatwić bo on jak znalazł na skarpę ;:333 . Pogoda tego roku jest beznadziejna, jak nie zimno, to deszcz albo mocny wiatr ;:222 . Dobrze, że u mnie śniegu nie było . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Małgosiu jak nie deszcz i mróz, to znowu deszcz nas bawi. ;:145 Wczoraj już coś wisiało w powietrzu, co chwilę straszyło ale było nawet znośnie. Dziś już leje od rana i wcale się nie zanosi na jakąś przerwę...Już mi bokiem ta pogoda wychodzi. Cieszyłam się, bo mam dwa dni wolnego i myślałam że sobie coś podłubię w ogrodzie. No to porobiłam....A już mi się najzwyczajniej w świecie tego chce..... ;:65
Na szybko tylko wychodząc z psem, poleciałam pstryknąć telefonem jakieś fotki , aby mieć co wstawić na FO. Roślinki umoczone i ale dzielnie kwitną...Tylko też spragnione już są ciepełka... ;:108


Obrazek

Soniu to ciepełko chyba o nas zapomniało.... ;:222 Czyżbyśmy za bardzo wykorzystali jego nadmiar marcowy?
W niedzielę ma dopiero u mnie coś się zmienić. Ale chyba i tak rewelacji nie będzie.
Hortensje zostawię w tym roku w spokoju, niech się porządnie ukorzeniają.


Obrazek

Ewelinko ja smagliczkę już raz w tym sezonie wysiałam i mi się nie udała... :evil: Jak nigdy , bo zawsze miałam super siewki. Ale nie popuściłam i kupiłam następne nasionka. Mowisz, że na nią już za poźno....a ja je teraz wysieję ale do donic na dworze. Ona szybko rośnie i jak tylko nasionka będą OK, to raz dwa ruszy....może spróbuj jeszcze raz? ;:108
Lobelia u mnie byle jaka. ;:222 Ja żeniszki kiedyś kupiłam gotowce i wyobraź sobie że one u mnie coś nie chciały rosnąć. Ciekawe jak z tymi pójdzie... ;:219
Gęsiówkę mogę ci wysłać ;:173 ale może jeszcze coś , żeby tak samotnie nie jechała? Pisz, może coś mam czym mogę się podzielić?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Lak wonny z nasionek od naszej Darii ;:196 . W ty roku już zakwitnie.... :heja

Obrazek


Chryzantemy od Zosi Sangwinaria ;:196 ładnie przetrwały zimę...
Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Parapetowce......Dwa storczyki na cztery, mają pędy i będą kwitły . Ten mnie zaskoczył miłą niespodzianką. Myślałam, że to pędzik z kwiatkami a to rośnie nowy mały storczyś..... :heja Po prosty dzidziuś storczykowy... ;:138


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Fiołeczki jeszcze moment i rozkwitną...Ale jestem ich ciekawa!!! ;:65

Obrazek

Pelaśki się dalej ukorzeniają...

Obrazek

Dopiero wieczorkiem zajrzę do was kochani. Teraz jadę do koleżanki na kawkę i ploteczki... :wit
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Moje też takie wszystkie zmoczone... Wczoraj było 5 minut przerwy w deszczu, a dzisiaj poprawka od samego rana ;:222
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”