Moje małe co nieco cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witaj :wit . Zima u Ciebie ;:oj . Ojej no nie zazdroszczę ;:219 . Ta pogoda jest niemożliwa a było już tak ładnie ! Mam nadzieje, że szkód u Ciebie ta pogoda nie narobi . Zauważyłam , że masz jeszcze sporo trawnika przy altanie, który aż prosi się o zamianę na kolorowe rabatki :lol: . Pozdrawiam :wit .
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu o tej porze tego śniegu jest jeszcze więcej :( aż strach pomyśleć, co zostawi po sobie....
Różanecznik piękny i jaki szybki ;:oj
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Patrząc na kolor twojego Rh zastanawiałam się czy to aby nie Nova Zembla, bo sobie takiego sprawiłam w tym roku z B .Ma fajne pąki lecz jeszcze nie zakwitł Kolorystycznie pasowała by do niego .Fajną zimę mamy tej wiosny ;:222 u mnie to nawet więcej śniegu niż u Ciebie bo wciąż sypie od wczoraj .Wciąż wpatruje się w ten śliczny kamol na skalniaku ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu bardzo bogate już u Ciebie widoczki wiosenne ! Bardzo ładna fotorelacja! ;:138
Ja się specjalnych widoków u siebie nie spodziewam ;:131 ...na działkę się nie wybieram w najbliższym czasie...Oglądam fotorelacje z przydomowych ogrodów... ;:108

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Bardzo ładnie u Ciebie.
Lubię zdjęcia z dalszej perspektywy, żeby zobaczyć cały ogród.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Piękna tęcza ;:215 I roślinki takie cudne, kolorowe rwą się do życia, a pogoda straszne psikusy im robi :evil:
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie moi drodzy :wit
Śnieg stopniał i miejmy nadzieję, że już zapomni o nas...Zimno dalej jak diabli...
Aż się z domu nie chce wychodzić. ;:185
Kurcze dopiero to napisałam , spoglądam w okno a tu znowu prószy....No niech to sz... trafi! :evil: :evil:

Ewelinko trawnika mam sporo , ale nie mogę go ruszyć, bo w tym miejscu moja młodzież rozkłada basen a nawet siatkę do siatkówki. W najlepsze urządzają sobie boisko wśród moich roślin. No przecież tego im nie zabronię. ;:131 Jak grają tylko moje dzieci to już wiedzą, że trzeba delikatnie aby nic nie połamać , gorzej jak przychodzą ich znajomi. przecież nie będę co chwila wrzeszczeć żeby uważali na moje roślinki. Nawet jak w badmintona grają to rośliny są w niebezpieczeństwie a co dopiero jak piłka leci.... ;:224
kiedyś na pewno trawnik zostanie uszczuplony. Jeszcze nie teraz, nie ten moment.... ;:173


Obrazek

Kasiu śnieg na razie odpuścił. Przynajmniej u mnie.
Oby już to ciepełko wróciło...Biedne roślinki, tak się garnęły do rośnięcia a teraz je ta zimnica przystopowała. ;:108
Mam problem z różą New Dawn, nie sądzę aby to była sprawka przymrozku.
Już takie listki miała przed przymrozkami. Takie jakby papierowe, nie wiem co jej jest?
Może ktoś pomoże?


Obrazek

Jadziu daj już spokój z tym śniegiem. Załącz lepiej ogrzewanie jakieś aby to wszystko stopniało... ;:306
Takich kamoli u mnie jest trochę...Teściu miał kiedyś taką manię skalniakową...
W takim razie dla ciebie zdjęcie skalniaczka jeszcze raz. ;:196


Obrazek

Maryniu ostatnimi dniami ,u większości z nas widoki wiosenne coś bardzo białe... ;:306
Mam przesadzać moje parapetowe sadzonki i przez tą pogodę nic mi się nie chce.
Leń mnie dopadł... ;:219



Obrazek

Kasiu 100780 dziękuję ci bardzo. Fajnie się ogląda takie zdjęcia , ale ile ja się nakombinuję zanim je zrobię. Z jednej strony garaże, z drugiej śmietniki, prowizoryczna altana teściów , stare szopki sąsiadów....I jak tu robić szersze ujęcia? :?

Obrazek

Małgosiu a jak u ciebie pogodowo?Muszę zaraz lecieć cię odwiedzić. Mam trochę zaległości w niektórych wątkach. U mnie ;:3 przebłyskuje ale zimno okropnie...
A już tak było dobrze...


Obrazek

Widzicie te małe pączuszki? Będą kwiatuszki!!!!! :tan

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu dzięki za cudne kamole ;:180 one są rzeczywiście zjawiskowe.Twoje różane liście widocznie zaminował jakiś owad .Może z rodziny miniarek[ malutkie muchówki ] czy szrotówek też malusi, bo mamy ich sporo na kasztanowcach. Jednak to raczej nie kasztanowiaczek jest tych gatunków wiele więcej .Może jeśli to nie problem oberwij te chore liście i spal albo wyrzuć.Innej opcji na razie nie mam ;:224 jednak może być to jakaś choroba miałam tak z różą z węgier .Nie pomagały żadne opryski ,przesadzanie wreszcie wylądowała w miejscu odosobnionym gdzie może straszyć swymi liśćmi.Liście wiecznie miały wygryzioną spodnia blaszkę liściową taki był jej urok
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu , wszyscy już mamy dosyć tej zimnicy bo blokuje nasze roślinki , ale i nas . Miejmy nadzieję że jednak będzie coraz więcej ;:3 , a na majówkę wyruszymy wszyscy do ogrodów .Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie. :wit
Jadziu dzięki za informacje odnośnie New Dawn. Wstawiłam to zdjęcie do wątku z chorobami róż. Zobaczymy co specjaliści na to...

Elu śniegu nie ma , ale zimno chol....nie.Ponoć do końca miesiąca ma nas bawić taka pogoda. Powiem ci , że ani majówki mi się nie chce...

A jak tam u was z przymrozkami?O 5tej jak szłam do pracy a zobaczyłam moje zmarznięte na kość bratki i stokrotki to aż mnie za serce ścisnęło...
A tulipany i ich smętnie zwisające główki... ;:145 W ciągu dnia gdy wyszło ;:3 wszystko się pozbierało, widzę że tylko serduszka u teściowej na rabacie chyba zmarzła bo rozłożyła swe roślinne ciałko na ziemi. A jeszcze dzień wcześniej cyknęłam jej fotkę...


Obrazek

Na dziś już minusowych temperatur nie zapowiadają. Może roślinki przetrwają...
Aby nasze ;:167 troszkę się od środka rozgrzały wstawiam kilka kolorowych fotek...
I aby do wiosny.... ;:224


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego wieczoru dla wszystkich... :wit
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu z tym niechciejstwem to prawda, w taką pogodę roślinom i ludziom brakuje inspiracji, czyli ;:3
Skalniak super, duży i kolorowy.
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu,Dzień dobry :!: tak nieśmiało zaglądam do Twego ogrodu a tu, tyle kwitnących kwiatków, może
wiosna w Twoim ogrodzie szuka Karlika aby z nim zatańczyć trojaka :;230
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie. :wit
Kasiu dziś już trochę lepsza pogoda. Mrozu nie było , zapowiadali deszcz i rano jak zbierałam się do pracy zaczynało padać. Później się dosyć rozpogodziło i wyszło ;:3 .
Najważniejsze że mróz odpuścił... ;:138


Obrazek

Wandziu witam cię kochana serdecznie... ;:173 A czemuż to tak nieśmiało zaglądasz? Ja lubię gości i cieszę się z każdych odwiedzin. Zapraszam cię częściej. Furtka do ogrodu zawsze lekko uchylona... ;:108


Obrazek

Z pracy dziś wróciłam pełna werwy i zapału do działania. ;:65 Przyniosłam z altany skrzynki balkonowe i w końcu powsadzałam moje sadzonki pelargonii.Ładnie już wypuściły w wodzie korzonki (następne znów się produkują) i to był już najwyższy czas aby wylądowały w ziemi. Niedługo zrobi się ciepło (miejmy nadzieję ;:224 )i będę miała co postawić na parapetach.

Obrazek

Swoje M1 dostały też żeniszek i ostróżki...
Stoją teraz u dzieci w pokoju na stoliku który przyniosłam ze strychu...Miejmy nadzieję , że moja młodzież w nie w nocy nie wejdą... ;:306



Obrazek

Na parapecie już mam miejsca wszędzie zajęte. Tu obok pokojowych zamieszkały dalie...


Obrazek

A tutaj mieszanka parapetowa. Wśród nich gazanie...

Obrazek

No i troszkę kolorków...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”