Moje małe co nieco cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Dolna rozetka po lewej stronie, wygląda jakby pączuś już był w środku tej rozetki. https://images82.fotosik.pl/532/bc1c522d6324de9e.jpg

Oleńko, ja też dzisiaj nie wierzyłam, że się jednak az tak ociepli, stało rano przy 6 stopniach i stało.
A potem zrobiło się pięknie, słonecznie i ciepło.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu zdjęcia, jak zawsze rewelacyjne. ;:138 Jaki miły dzień, jak człowiek popracuje w ogrodzie. :) Też było u nas cieplej, to popieliłam i posadziłam trawy. ;:306 Nie z B, jak Twoje, choć nie powiem, żeby mnie nie kusiły wczoraj, ;:173 ale Bronzitę z siewu. Niech już ciepło zagości i żadnej zimnej bieli w ogrodzie. ;:3
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie. :wit
Moim miłym gościom dziękuję za odwiedziny. Ewuniu , Beatko , Soniu... ;:196
Jak tam kochani, grillujecie?
U mnie ranek niby ze słonkiem ,ale tak wiatr wiał, że głowę chciało urwać. Wcale za ciepło nie było. ;:222 Przez tą pogodę to ani nie robiliśmy grilla, bo wcale mnie do tego nie ciągnęło. A nie będziemy na siłę grillować, dlatego tylko bo kalendarz tak mówi....
Poczekamy na lepszą pogodę. Nie mówię , że nie posiedziałam w ;:3 , bo z przodu domu, mam ławeczkę ustawioną pod murem , to tam akurat było zacisznie i słonko przygrzewało... :wink:
Za to przesadziłam cztery turzyce i zrobiło mi się miejsce na..... No właśnie...Wiecie co, wczoraj w Biedr....zauważyłam kloniki palmowe. Za późno je dostrzegłam i nawet nie wiem jakie odmiany i jaka cena... ;:219 Na szybko tylko spojrzałam , ze są trzy rodzaje i mają dorastać do różnych wysokości. Do 100cm, 150 i 300. Czy warto w ogóle je tam kupić, jak one w tej chwili może z 20 cm mają?
Czy one szybko rosną :?:
Posprzątałam też w altanie i powyrzucałam pełno szpargałów. Od razu lepiej....
A idąc z psem na pobliskie pola przyniosłam wiadro kamieni na obwódki ...Ale ile jeszcze mi takich wiader potrzeba ,to głowa mała..... ;:219 A pomocników jakoś nie widać.... ;:185


Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu z tymi pomocnikami, to tak właśnie bywa, przychodzą na gotowe ;:oj
Co do klonu, to nie wiem. Kupiłam w tym roku prawie metrowy, ale jak szybko będzie przyrastał to :?:
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witaj Oleńko,przepiękne poduchy masz na skalniaku,ja też dzisiaj nie grilowałam ,ale tak się narobiłam w ogrodzie ,że aż wypieki teraz mam od wiatru,nawet na ławeczce nie posiedziałam ,tylko na moment pod katalpami pijąc kawkę i do roboty odrabiać zaległości,ciągle coś kroję ,kopię sadzę,układam na ziemi,podobno jutro ma u mnie padać ,jestem niepocieszona takimi wiadomościami,pozdrawiam i pieknych majowych dni życzę ;:168
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu super, że wreszcie przestało padać :heja Ja też obleciałam z plewieniem rabatki, bo chwasty trochę sobie pozwoliły w czasie, gdy deszcz nie pozwalał na wizyty w ogrodzie :twisted:
Cudny jest ten pąk magnolii, ja mam jeden jedyny i latam wokół niego, a on jakoś nie chce się otworzyć ;:65
Podziwiam za to przynoszenie ziemi i kamieni ze spacerów :shock: To raczej ciężkie rzeczy...
Jak duże kwiaty ma Justa? Może się na nią skuszę skoro ona taka żywotna :D
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Ola2310 pisze:
Obrazek








Olka, co to za budowla? Ciekawa.
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie. :wit

Kasiu ja jednak na klon się skusiłam. ;:224 Zobaczymy jak z nim będzie. Ale nawet taki mały nie jest . Około 40 cm może ma. Z doniczką 50cm. Wybrałam najładniejszą sadzonkę. Zapłaciłam za niego 11,99. Nie majątek , a nóż się zaaklimatyzuje w moim ogrodzie i będzie cieszył oko. ;:173
Ty jak kupiłaś takiego dużego to pewnie sporo zapłaciłaś...Czytałam, że lubi przemarzać. Posadziłam go w miejscu w miarę zacisznym. Najwyżej będę okrywać na zimę.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Martuniu właśnie już się pogoda skitrasiła...U mnie deszczowo ale z przerwami. Nawet na kolację udało się nam zrobić rybkę na grillu.Ale szybko uciekliśmy z nią do domu... ;:108
Ciekawe jak jutro? Mam wolne to bym chociaż marzyła sobie poświętować w ;:3 .


Obrazek

Małgosiu ten obfocony pąk magnolii to też niestety w tym roku jedyny. W zeszłym sezonie było ich więcej a teraz tylko jeden. Krzaczek młody to i kwitnienie liche... ;:222
Kamienie ciężkie , ale mam niedaleko i często idę po prostu tylko z psem a przynoszę dwa , trzy w ręku. Wczoraj jedynie poszłam po więcej, bo w takim ślimaczym tempie potrwa to z dwa lata.
Ziemię zwozi urząd komunalny w jedno miejsce i zasypują taki duży dół. To im podbieram , bo fajna a ostatnio to była nawet z korą zmieszana...Kamienie znów zwożą w inne miejsce po różnych rozbiórkach w gminie. Nawet pełno tam kostki, ale takiej trochę po przejściach... :tan Zawsze coś się wybierze....
Justa rośnie bardzo szybko, super się zagęszcza. Kwiatuszki może nie ma za duże , raczej średnie, z 7 cm. Ale za to obficie kwitła już w zeszłym roku a było to pierwsze kwitnienie u mnie. ;:167
Już się nie mogę doczekać jaka będzie w tym sezonie. Dostała jedzonko na wiosnę to i przybiera na objętości. Drugim takim szybkim powojnikiem u mnie jest Purpurea Plena Elegans.
Też już ładnie zarasta krateczkę. ;:215 Polecam.


Obrazek

Małgosiu to jest atrapa ula. Dzieło mojego teścia. ;:108 Dawniej lubił się tak pobawić. Była i studnia a w niej kwiaty i wiatrak.... Z czasem wszystko się zniszczyło,został jedynie ten ul.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

I bardzo dobrze zrobiłaś z tym klonem, roślinka wygląda całkiem dobrze :) Mój posadziłam niestety w otwartej przestrzeni, widziałam tak posadzone w Kapiasach i Pisarzowicach. Zobaczymy, czy przetrwa zimę.
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Ola ale ładnie wygląda szachownica kostkowana,muszę ją kupić ;:65
Tulipany kwitną,a obok podglądam przyrosty różyczek,widać,że masz zdrowe ;:108
Też pewnego roku kupiłam klonika w Tesco.Kosztował małe pieniądze ,więc pomyślałam,że nic nie stracę.Dwa lata nie zmarzł,a tegoroczna wiosna dała mu w kość.Mam nadzieję,że mimo wszystko przeżyje,niech tylko przyjdzie słonko ;:3
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Kasiu zobacz jakiego klona dzisiaj spotkałam na spacerku. ;:173 Taki ładny rośnie na skalniaku obok naszego Urzędu Miasta.Kompletnie o nim zapomniałam a rośnie już parę lat.Klomb jest zrobiony na otwartym terenie , niczym nie osłonięty a klonik jakoś się trzyma.


Obrazek

Obrazek

Ten skalniaczek dalej wygląda tak.....


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu różyczki zdrowe , wczoraj jednak zauważyłam, że Chopina zaatakowały już mszyce.
Zaraz rozprawiłam się z mendami jednymi....Będą mi tu się panoszyć!!!
Klon przez te dwa lata ile tak mniej więcej ci podrósł? Miejmy nadzieję, że się jednak pozbiera po tych wiosennych przymrozkach. Trzymam za niego kciuki. ;:215

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Ola bardzo mnie pocieszyłaś :) Super! Mam nadzieję, że przetrwa. Musi być twardy, bo nie będę się z nim cackać :D
U Ciebie kolorowo. Rośliny kwitną na całego i nic sobie nie robią z braku słońca :)
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witaj Olu ! Widać,że wiosna u Ciebie kolorem się mieni w pełnej krasie! ;:63
Te kloniki widziałam w B. u siebie , ładne krzaczki będą ... ;:108
Miłego dnia !
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”