Moje małe co nieco cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Bardzo fajna wycieczka, rzeczywiście, kompozycje z roślin mają bardzo ładne ;:108 ale pochwalę przede wszystkim Twój ogród, jesień się zbliża, ale z drugiej strony teraz prezentuje się najbujniej - wszystko w pełni rozrostu/rozkwitu :D po prostu pięknie ;:63
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Miło widzieć taką piękna Panią. I dziewczyny ładne; )
Fajną wyprawę miałaś. Piękne miejsca; )
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie kochani. :wit
Coś ten tydzień miałam bardzo zabiegany i mało czasu na FO.Myślałam , że uda mi się pozaglądać w wasze ogrody a tu raptem tylko parę odwiedziłam. Od soboty miałam piękną letnią pogodę. ;:3 tak przypiekało , w pewnym momencie aż za mocno. Na targu w sobotę zrobiłam zakupy dla teściowej. Pod płotem mieliśmy starą dziką różę, korzenie miała dobrze przeszło dwudziestoletnie. Teściowie się zawzięli , jakimś cudem ją wykopali i powstała nowa rabata. Znalazły się tam dwa Red Barony i trzy hortensje - Anabell , Diamant i Sunday Fraise.
Na obrzeżach posadziłyśmy żurawki i hosty.Z czasem będzie ją trzeba trochę poszerzyć bo tak na prawdę to powstała tak na szybko...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wczoraj byłam w pracy, więc za dużo ze słoneczka nie skorzystałam.... Tyle co z kawką na huśtawce po obiedzie. Na dziś miałam zaplanowane sadzenie cebulowych. Nie wiem czy nie za wcześnie, ale przecież to już wrzesień a ja mam dość sadzenia potem w zimnicy , deszczu i na szybko. A tak mam wszystko przemyślane , ułożone i teraz tylko czekać wiosny.... ;:65 No i bardzo się zmartwiłam , jak rano zaczęło padać....Zajęłam się obowiązkami domowymi a za ten czas zrobiła się przecudna pogoda, dająca wykonać mój plan od A do Z.Tylko muszę jeszcze chyba dokupić z dwie paczki tulipanów. Z przodu domu jeszcze w dwóch miejscach coś by mi się przydało....

Obrazek

Rozbawiła mnie teściowa, bo oczywiście przyleciała do mnie jak zobaczyła mnie z tyloma torebkami cebulek....Aż za głowę się złapała....A wcale nie dużo kupiłam, mogłabym więcej.... ;:224
Mówi mi, że musi mi dać kasę , żebym jej też kupiła, bo jak jedzie z teściem to on za dużo widzi i potem narzeka że tyle kasy wydała....A dopiero w którymś wątku pisałyśmy o potrzebie schomikowania cebulowych zakupów przed naszymi eMami.... ;:306
Samo życie!

Obrazek

Aktualnie siedzę sobie pod daszkiem mojej altany i napawam się odgłosami deszczu... ;:47
Teraz to może sobie padać.Po takim upalnym weekendzie roślinkom należy się podlewanie.
tylko , że na jutro zapowiadają spadek temperatury do 13 stopni i deszcz, deszcz, deszcz......

Obrazek

Selli7 witam cię serdecznie w moich progach. Cieszę się niezmiernie z każdego odwiedzającego mnie gościa...ObrazekZapraszam , zaglądaj częściej.
Proso rózgowe zostało posadzone w całości. Nie będę go dzielić, bo też do tego doszłam że ładniej się prezentuje w większej kępie. Jak z resztą wszystkie rośliny.To była taka pierwsza myśl z tym dzieleniem....
Na szczęście ulotna. ;:333

Obrazek

Natalko dzięki za odwiedzinki i pochwały ogrodu.
Teraz dopiero roślinki odżyły , już nie jest tak upalnie, częściej popada i rosną jak na drożdżach. Aż się żal robi , że niedługo nasze ogrody zapadną w sen zimowy.... ;:145 Ale jak na razie wyczekuję tej kolorowej , złotej , ciepłej jesieni. Na taką czekam! ;:108

Obrazek

Aniu wszystkie dziewczyny dziękują ci za komplementy... :uszy
Wycieczka fajna a jak jeszcze super widoki to już miód na moje ;:167
Uśmiałam się w sobotę, jak pojechałam z moją córą na targ. Tak mnie kolka złapała, brzuch wysadziło, że źle się czułam i dość długo mnie trzymało. Chodziłyśmy i marudziłam , że ani się wyprostować porządnie nie mogę , bo mnie boli. No i doszłyśmy w teren z roślinami. I jak ręką odjął , przestało boleć. Skakałam wśród tych doniczek, a że trochę dmuchał wiatr i panu przewracało najwyższe rośliny to pomogłam mu je zbierać ....Moje dziecko tylko się w głowę pukało i się śmiała że cud nastąpił, matka ozdrowiała!!! ;:306
Już teraz wiem gdzie się udać ,jak będę się źle czuła następnym razem.... ;:306

Obrazek

Dobrze , że rano porobiłam trochę fotek, to chociaż mam co pokazać...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta jeżówka odkąd ją kupiłam w maju , jeszcze nie miała okazji zakwitnąć. Ciągle zjadają ją ślimaki. To Coconut Lime. Tak się z niej cieszyłam i d... :evil: Dziś przesadziłam ją i Alohę na inną rabatę. Tam ślimaków nie widzę...

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Nazbierało się u Ciebie Olu tych hortensji trochę..i traw przybyło do koloru i wyboru ... ;:433 Teściowa pewnie Ciebie chwali! Moje synowe niestety nie są zainteresowane ogrodniczo... ;:185 A wszelką pomoc w ogrodzie przyjęłabym z wdzięcznością! Dobrze , że jednego z synów udaje mi się nakłonić do cięższych prac... ;:173 W sobotę popracował na wysokościach z wycinką gałęzi i strzyżeniem! :D

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

No i jak tu nie kupować cebulek skoro w każdym wątku nimi kuszą ;:306
Wycieczka fajna, a jakie ładne trawki tam rosną ;:224 Jak się jeszcze nimi zarażę to już będę pogrzebana ;:223
Piękne widoczki masz jak zwykle zresztą ;:215
Uśmiałam się z cudownego ozdrowienia ;:306 Też miałam taki przypadek, wracałyśmy z siostrą z całodniowej wyprawy, ja narzekałam na kręgosłup, siostra na głowę, ale gdy przypomniałam sobie, że po drodze jest duże centrum ogrodnicze to w sekundzie wszystko przestało boleć :;230
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu coś mi mój nos mówi,że szybko będziesz powiększać nową rabatę ;:306
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu dzięki za miłą wspominkową relację z ZOO i Wesołego. ;:167
Do Zoo nie lubiłam chodzić ...bo nie ale jako miejsce dobrze mi się kojarzy.
Ogródek w pięknych kolorach i widzę już wysprzątany przed większymi chłodami.
:D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu cudny widok, jednak ciemne trawy w gruncie zdecydowanie ładniej się rozrastają. Hortensje zjawiskowo piękne. ;:oj

Obrazek

Zanim dotarłam zdążyłaś posadzić trawy z donic. :oops: Teraz spokojnie zdążą się ukorzenić w gruncie. ;:108 Trudniej przeżywają zimę, jak się je dzieli jesienią.
Cebulowe teraz kuszą, więc kupujemy, ale wiosną będą cieszyć mocnymi kolorami na szarych rabatach. ;:215 Kolejne ładne rabaty zrobiłaś. ;:138 Red Baron chyba za blisko hortensji, będziesz szybko przesadzać. ;:173 Ciepłej jesieni życzę. ;:3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witaj Olu :wit . Nie ma to jak chomikowanie cebul ;:306 . Teściowa ma dobre podejście ;:306 . Trochę zazdroszczę Ci, że Twoja Teściowa ma taką pasję jak Ty ;:108 . Nowa rabatka zapowiada się fajnie ale pewnie trzeba będzie ją po pierwszym roku poszerzyć . Hortensje szybko urosną ;:108 . Już posadziłaś cebule ;:oj ?? O Matko a ja nawet jeszcze nie myślę o tym ;:306 . Czekam na październik ;:224 . Twój ogródek bardzo ładnie wygląda, hortensje cudnie kwitną ;:215 . Altany zazdroszczę bo ja niestety nie mam takiego miejsca ( jeszcze). Za to mogę siedzieć kiedy pada na zadaszonym balkonie ;:224 . Pozdrawiam i udanej pogody życzę :wit .
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Ta Rubrum piękna. .Aż chodzi za mną . ;:65
Hortki też. Na Diamentino mam jeszcze chęć. Ale to chyba na wiosnę.
No widzisz gdzie to człowiek ożywa z wszelkich dolegliwości. Na stoiskach z roślinami. Tam już nie boli tam wszystko się chce ;:306
Piękne te wszystkie kwitnienia. ;:215
Rabata fajnie ci wyszła
Mama chyba też zadowolona?
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie :wit W tym tygodniu niby pracuję na rano a czasu i tak nie mam na nic....Ciągle coś ....a to zebranie w jednej szkole ,a to w drugiej , dziś musiałam wyskoczyć na większe zakupy....i tak dziennie coś.
I jak na złość, jak nie mam czasu to jest super pogoda. A jak tylko znajdę chwilkę co bym mogła trochę podziałać w ogrodzie , to pada....Dziś dokupiłam jeszcze jedną torebkę tulipanów i dwie hiacyntów. Może jutro uda mi się je wsadzić... ;:173

Obrazek

Maryniu chortensje pokochałam bardzo. ;:167 Są piękne a przede wszystkim bezproblemowe...
W tym jesiennym okresie super zdobią nasze ogrody. A że jeszcze udaje mi się je rozmnożyć, to jest ich coraz więcej.Od czasu do czasu coś tam dokupię, jakże by inaczej.... ;:224 A towarzyszą im trawy.... ;:333 Odkąd pamiętam lubiłam grzebać wśród roślin, nie zawsze miałam czas i myśli ogrodowe .A odkąd jestem na forum wzmogło się to bardzo . Teściowa się już chyba przyzwyczaiła , że w każdym sezonie coś muszę przerobić albo dorobić....Już ją chyba nic nie zdziwi.... ;:306


Obrazek

Małgosiu nie mów , ze jeszcze cię nie dopadła choroba trawiasta....Mnie opanowała dość porządnie.
No widzisz, że coś w tych ozdrowieniach jest....Cud.Nawet lekarza nie potrzeba... ;:306

Obrazek

Dorotko ja wiem, na pewno będę poszerzać....Prędzej niż myślę. ;:306

Obrazek

Elizabetko fajnie że mogłam ci trochę przybliżyć Parkowe miejsca.Zawsze miło powspominać... ;:108
Masz rację, jakoś udaje mi się w tym roku być na bieżąco ze sprzątaniem.Powycinałam w wolnej chwili wszelakie suche badyle i jakoś ogród jest ogarnięty. W zeszłym roku bardzo sobie zaniedbałam bo miałam w tym czasie problemy z pracą i ogród zszedł na boczny tor. Nawet zdjęć nie miałam z okresu jesiennego. ;:222

Obrazek

Soniu mam nadzieję, że trawy z donic się przyjmą i na wiosnę ruszą z kopyta.Te ciemne będę próbowała przechować przez zimę. ;:173
Dziś znów przytargałam ze sklepu paczuszki z cebulkami. Nie mogłam się oprzeć pięknemu kolorowi hiacyntów.

Obrazek

Ewelinko ja się cieszę , ze teściowa mnie naśladuje i te rabaty powstają bardzo w moim guście....Czuję się tak , jakbym to ja je robiła.... ;:333 Cebule posadziłam bo nie mam zamiaru wkopywać je jak zwykle w zimnie i deszczu...A tak już mam po kłopocie, tyle że ciągle coś dokupuję... ;:124
Na altanę chorowałam dobre parę lat. W końcu mam!!!

Obrazek

Aniu no widzisz, a co ja mam powiedzieć jak zobaczyłam w markecie cały szpaler trawy rubrum...
Musiałam ją mieć. A teraz mam problem jak ja tu najlepiej przechować przez zimę... ;:306
Ale.....uda się to się uda, nie to nie. Trudno.....

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu wszystko ładnie kwitnie a nowa rabatka z hortensjami ładnie się rozrosła .Widzę ,ze kwitną juz astry jesienne moje dopiero w pakach .Jakoś późno w tym roku startują chyba przez te suszę ;:222 Sadzisz już cebulowe nie za wcześnie mogą zbyt szybko wybić w górę
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Jadziu mam nadzieję ,że cebulowe grzecznie sobie poczekają pod ziemią na swoją porę... ;:108
A żeby mi się za bardzo nie nudziło, to następna partia do wsadzenia...Niech już może skończy się ten wysyp cebulek w sklepach, bo gdzie nie pojadę , tam mnie kuszą i same wskakują do koszyka.
Mój eM dziś tylko powiedział.....znowu kwiatki? ;:306


Obrazek

Obrazek

I jeszcze kupiłam takie gustowne,w modny w tym sezonie pelikanowy wzór - rękawiczki. ;:333


Obrazek

Pędzę do was. :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”