Moje małe co nieco cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Oj też znam ból serca po powrocie z urlopu. Nie wiem wtedy za co się złapać. Adaptacja pourlopowa trwa ....kilka dni :lol:
Jeżówki w kilku odmianach posadziłam kilka lat temu. Zostały ze mną tylko te zwykłe ( fioletowe) i takie cytrynowe, inne jakoś nie zaszczyciły mnie po zimie. Trudno, to jest nadal wielka miłość i dalej chętnie je sadzę, ale szukam tych najbardziej wytrwałych.
Ładnie wyglądacie z córką :uszy
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

W tym sezonie jest boom jeżówkowy na Fo.. ;:oj Ja już przygodę z odmianowymi chyba zakończyłam..Przetestowałam wiele nowości jeżówkowych bo mam w najbliższej okolicy sprzedaż bylin więc nie było to trudne...Ale nic mi z nich prawie nie zostało więc w ich kierunku nawet nie spoglądam.. ;:185 razczej jestem wyleczona! :lol:
Miłego dnia Olu!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witaj Olu :wit . Powrót do pracy po takiej przerwie to zawsze jest wyzwanie ;:oj .Mój eM wrócił do pracy po prawie dwumiesięcznej przerwie , wyobraź sobie co On musiał czuć ;:306 . Wyleniuchował się na maksa i od razu na poligon musiał jechać ;:173 . Całe szczęście, że ma tam bardzo spokojną fuchę :lol: .Trawy bardzo pasują do hortensji więc pomysł jak najbardziej udany ;:108 . U mnie też rosną niecierpki i na razie szkoda mi ich ruszać chociaż w planach mam już tam coś innego ;:224 . Twoje piękne bo białe a ja siałam miksa i mam różne - czerwone, różowe, białe ;:173 . W przyszłym roku chyba wysieję w jednym kolorze o ile znajdę takie nasiona ;:224 . Jeżówki masz przepiękne a ich nigdy dość ;:138 . Oby tylko chciały nam zimować i cudnie kwitnąć ;:108 . Pozdrawiam :wit .
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Cały rząd bukietówek... zapowiada się cudnie. Ja też nic nowego nie tworzę, choć mam ochotę na wiele zmian, ale póki co pogoda taka, że strach cokolwiek ruszać. No i za dużo energii kosztuje mnie utrzymanie roślinek przy życiu, żeby jeszcze brać się za przesadzanie...
Przepięknie ci jeszcze ogród kwitnie ;:215 Jeżówek masz całe mnóstwo, a ja jakoś się troszkę do nich zniechęciłam, bo najsłabiej rosną u mnie ze wszystkich kwiatów... Szkoda, bo teraz przydałyby się ich łany ;:173
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Nadrobiłam zaległości, a sporo było zdjęć do oglądania ;:108 podobnie jak Ty też większość pewnie nadrobię jesienią, teraz lepiej na działce popracować.
Widoki z ogrodu piękne, masz tyle różnych gatunków ;:167 Jeżówki bardzo ciekawe, ani się obejrzysz, a kępy będą duże ;:215
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Kochani witajcie :wit
Wczoraj u mnie w Biedr... przyszły cebulki tulipanów, żonkili , hiacyntów i czosnków.... ;:138 ;:138 ;:138
Tak więc ,jak ktoś jest zainteresowany to szukajcie w swoich sklepach....Cena 3,99 - cebulki ładne, duże....
Ja na pierwszy rzut oka ,wybrałam 3 opakowania ,bo nie miałam za dużo czasu ,aby się bardziej zagłębić w tym temacie...Ale chcę jeszcze dwa rodzaje tulipanów i może po 2 paczki kupię , aby były bardziej większe kępy.


Obrazek

Nie mam żadnych świeżych zdjęć , więc dziś musi obejść się bez fotorelacji...
Dzień u mnie deszczowy , od rana pada i to dość mocno. W beczkach już nie ma miejsca na deszczówkę, więc mogłoby już przestać. Tym bardziej , że jutro mam wolne i zaplanowałam cały dzień w ogrodzie. Aż się już prosi , aby wkroczyć na rabaty i ogarnąć trochę chwasty. Przez te upały to za bardzo nic nie robiłam, nie chciałam zaszkodzić roślinkom...

Małgosiu Pepsi w pracy już normalnie...Doszłam do siebie... ;:306
Ja to mam chęć ,na jeszcze więcej jeżówek ale przerażają mnie ślimaki. Mam nawet taką myśl abyśmy kupili maty i zagrodzili się na siatce. Ale czy one nie przelezą przez nią? Na pewno ją pokonają górą...
Ale zawsze to jakieś utrudnienie...Po siatce pnie się bluszcz pięcioklapowy który mnie wkurza totalnie.
Wsadzony dobre kilkanaście lat temu i tak sobie rośnie. Tylko przez niego nie widać roślin na rabacie, wszystko się zlewa....Już miałam dawno go wyrwać i dać maty , ale to wszystko kasa....
Zawsze mi szkoda, bo są pilniejsze rzeczy.

Maryniu ja dopóki nie przetrwam zimy z moimi jeżówkami ,to się nie dowiem czy mam z nimi po drodze... Chce mi się ich więcej. Rozum mi mówi że najlepiej dokupić w przyszłym roku , o ile te co mam się pokażą....a ;:167 chce inaczej...I kogo tu słuchać? ;:306

Ewelinko u mnie niecierpki też w takim mixie. Kolorki takie jak u ciebie, tylko jakoś najwięcej mam białych...Już mnie trochę wkurzają bo rozpanoszyły się na całej rabacie...Rozpychają się na maxa! ;:306
No to twój eM miał na pewno ciężko przez pierwsze dni . Poszedł od razu na głęboką wodę.Nie zazdroszczę mu wcale.Mam nadzieję , że będzie mógł do was zajrzeć przez ten czas. Daleko od domu jest?

Małgosiu Clem szkoda że coraz więcej osób pisze , że u nich jeżówki nie chcą rosnąć...
Moje białe zimę przetrwały , no i zwykłe. Reszta to nowości i zobaczymy na przyszły rok.Jestem tylko ciekawa, czy zeżarte przez ślimaki ostróżki na wiosnę wypuszczą z korzenia? Teraz ani patyka nie zostało...

Natalko dzięki za odwiedziny. Już pomału , coraz więcej dni nieciekawych i trochę nadrabiam na FO.
No bo co tu robić jak pada... ;:47

Na razie uciekam, pod wieczór postaram się odwiedzić wasze włości... :wit
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Trzeba jechać na zakupy ;:215
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witaj Olu :wit . Mam u siebie te odmiany narcyzów i są bardzo ładne ;:333 .Świetny wybór ;:108 . Jestem ciekawa czy wiosną zakwitną mi ponownie i w jakiej liczbie ;:224. Tego tulipana również sobie sprawiłam bo ciekawie wygląda ;:108 . Podczas upałów to i ja nic nie robiłam, chwasty trochę zwolniły ale ciągle panoszą się gdzie nie trzeba ;:222 . U mnie porządnie pada dopiero od chwili a tak miałam tylko chmury. Ja bardzo się z tego powodu cieszę bo mam trochę przesadzania i chcę żeby ziemia ładnie nasiąkła ;:108 . Białe niecierpki są przepiękne ale faktycznie bardzo się panoszą ;:306 . Moje niecierpki donicowe w tym roku fatalnie i właśnie planuję je wyrzucić. Chyba przelałam ;:124 . Pozdrawiam i spokojnego tygodnia życzę a Kasia ma rację :;230 .
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

rześliczne jeżówki.Oj prześliczne odmiany :D
I nowe tulipanki już kupione.
A ja nie zaglądałam do niej/Jutro z rana podejdę do Biedronki.Może coś dla mnie zostanie :roll:
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

U mnie nie pada,ale dzisiaj pierwszy dzień w pracy-po urlopie,nawet na działkę nie chciało mi się iść-popołudnie " kanapowe" :(
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie kochani :wit
Kasiu , Aniu Anabuko , Dorotko ;:196 dziękuję wam dziewczynki za odwiedzinki....

Przedwczoraj się zawzięłam i zaczęłam zrywać darń w celu powiększenia rabaty .Tak się narobiłam , że w nocy płakałam , tak mnie ręce rwały... ;:145
Bukietówki Anabell i Limeliht miałam posadzone tylko w takich dwóch kółkach ziemi na środku trawnika. Teraz rosną na jednej większej rabacie. Przed hortensjami dosadziłam kostrzewy sine , wszystkie z moich rozsad. Pomiędzy hortensjami mają rosnąć trawy. W tym celu nawet podzieliłam moją rozplenicę , tzn. uszczknęłam z niej dwie części...
Ale...... :heja dzisiaj odwiedziłam pewne miejsce , przy którym od dłuższego czasu przejeżdżam a jakoś nigdy nie było okazji aby się zatrzymać. No i nie wyszłam stamtąd z pustymi rękami. Kupiłam hortensję Bobo i Proso Rózgowate....no i teraz rabata musi się trochę wydłużyć.... ;:306


Obrazek

Obrazek

Zdjęcia ze szkółki.... ;:333

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I moje zakupy. ;:108 Zdjęcia robione pod wieczór, więc nie najlepszej jakości....

Tą kępę chyba od razu podzielę na dwie części, co myślicie?

Obrazek


Obrazek

Spokojnej nocy wam życzę. Uciekam spać ,bo rano bardzo wcześnie wstaję... :wit
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Super zakupy. Ja bym trawkę podzieliła, bo kępa jest naprawdę dorodna.
Piękne jesienne dekoracje w tej szkółce, jak będę się dobrze czuła to jadę po moje wrzosy.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Fajne zakupy, nowa rabata świetna. Mnie też się marzy więcej traw, ale jeszcze nie wymyśliłam, gdzie bym je upchnęła ;:218
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”