Moje małe co nieco cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Ola, Ty to jesteś pracowita kobieta :-) ;:63
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Oleńko, ślicznie masz w ogrodzie ;:180
Jutrzejsza Pszczyna pod znakiem zapytania, bo może padać.
Najwyżej w neidzielę podjadę zerknąć tylko na te "tymczasowe" ogrody.
Naparstnice byś na pewno widziała, bo ostatnio był cały ich szpaler, i były wielkie, przeogromne. Białe z ciemnymi centkami były cudne.
Mam nadzieję, że w Pszczynie z liliami też nikogo nie będzie ;:306
Cudnie masz ;:167 http://www.fotosik.pl/zdjecie/3ba965fcfef1c3d5
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie kochani. :wit
U mnie od wczoraj pogoda byle jaka, wieje chłodny wiatr i dość pochmurno. Oczywiście to było do przewidzenia , bo mam wolny dzień....Dopiero dziś w południe nieśmiało ;:3 pokazało swe oblicze.
I ma szczęście bo już zaczęłam być zła....
Rano zrobiłam oprysk róż ,bo bardzo rozpanoszyły się na nich mszyce. Nie starczyło mi środka na wszystkie krzaczki.Trzeba dokupić. Na rabatach oblężenie ślimaków... :evil:
Pogryzione mam młode krzaczki dalii i upodobały sobie jedną kępkę jeżówek. Co wyrosną to już zjedzone...Zastawiłam je osłonką z butelki 5 l , może się zbiorą.

Obrazek

Ewuniu dziękuję ci bardzo. Dużo więcej bym porobiła , tylko sił nie zawsze starcza...
My wszystkie tu na FO pracowite jak mróweczki.... ;:333


Obrazek

Beatko i co dotarłaś do Pszczyny? Zaraz do Ciebie zajrzę. ;:108
W ogrodzie coraz więcej kolorków nam przybywa to i ładniej się robi.Dopiero co roślinki wystawiały kiełki z ziemi a już tak podrosły. Róże pomału zaczynają pąkami. Zaraz przyjdzie na nie pora aby zdobiły nasze włości.... ;:215


Obrazek

Tulipany pomału kończą swój pokaz...Nieliczne tylko jeszcze kwitną...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaczynają pomału różaneczniki....




Obrazek

Pierwsze pączki na powojniku Gipsy Queen. :tan


Obrazek

Obrazek

Kocimiętka... ;:167


Obrazek

I różności....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu u Ciebie jeszcze takie świeżutkie tulipany. ;:oj Mszyce łatwiej niszczyć niż pozbywać się ślimaków. ;:108 U mnie mszyc na razie nie ma, ale ślimaki też podjadają rośliny.. :evil: Dobrze, że siewki posadziłaś w ciepłe dni, bo to zimno, które wróciło zniechęca do pracy na rabatach. ;:222 Słońca dużo. ;:3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Znowu nieprzyjemnie się dzisiaj zrobiło a wczoraj był u nas taki cudownie ciepły do wieczora dzień...
Działki zaroiły się od grillowiczów! Doczekali się ludziska ciepełka i korzystali na maxa! :)
U mnie jednak był cały dzień pracowity a dzisiaj w domowych pieleszach rodzinny obiadek i podwieczorek z okazji nadchodzących Dni Matki a także Ojca,które to nasze Dzieci obchodzą z nami wraz ze swoimi Rodzinami w jednym dniu ;:167 :) O 6 rano już okolicznościowy :) placek piekłam z rabarbarem i truskawkami...bo wczoraj już mi się po całym dniu nie chciało! :oops:
Mam nadzieję , że uda się popracować na działce w przyszłym tygodniu bo czas mnie nagli!
Mszyc na razie nie mam natomiast mam mrówki i ślimaki...
Ogrodowa fotorelacja ;:333
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu, czym pryskasz mszyce?
w Pszczynie byłam dopiero ok 20tej, bo zawsze liczę i na fajne aranżacje i na ciekawą illuminację świetllną.
Może w przyszłym roku Ci się uda, bo na prawdę warto.
Masz jeszcze sporo tulipanów, moje już wszystkie przekwitły. Natomiast moim niezapominajkom się zupełnie nie chce. Ale przynajmniej będę miała fajne połączenie ich i białych margaretek.
Aranżacje jednorocznych oczywiście wspaniałe ;:303 ;:215
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Hej ,hej ludkowie. :wit
Przyszłam z pracy i padłam. Siedzę a mam co robić. ;:224 Przyniosłam dwie główki młodej kapusty i wymyśliłam sobie gołąbki.
Wiecie jak zrobiło się gorąco!!! ;:oj U was też tak?

Soniu tulipanów już coraz mniej kwitnie.Muszę je ogłowić i nie mogę się za nie zabrać.
Masz rację, mszyce wcześniej czy później padną trupem a ślimaki wyłażą zewsząd non stop.Pożarły mi moje młodziutkie dalie z mojej rozsady. Same dziury na liściach... :twisted: Oj ja im jeszcze pokażę!!!

Maryniu jak tam z pogodą dziś u ciebie? U mnie grzeje ;:3 aż miło. :heja
Ty to spać kochana nie możesz? Z rana już takie zapachy na pokoje rozsiewasz?
My będziemy świętować Dzień Matki u siostry na urodzinach. Ma je zaraz w następnym dniu po święcie mam. ;:108

Beatko na mszyce miałam zwykły preparat w aerozolu z ogrodniczego. Mam nadzieję , że dziady odpuszczą. Jak nie to będę musiała kupić coś silniejszego.
Zdjęcia z Pszczyny widziałam , super było na pewno. Moje niezapominajki mam za to wszędzie. Opanowały ogród totalnie...Ale są kochane to niech sobie rosną. ;:173

Zobaczcie jak rozkwitają moje fiołeczki. Jestem z nich taka dumna!!!!
A dziś przyniosłam trzy następne listki . Wstawiłam do wody i cierpliwie poczekam na korzonki.
;:204


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

U mnie też było dzisiaj gorąco .Pięknie kwitnie Ci ogród , aż miło pospacerować i wychodzić się nie chce .Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witaj Olu :wit . Cudne fiołeczki ale będzie kwiatów ;:138 . Ogrodowe rośliny nie są wcale gorsze i dają z siebie wszystko ;:108 . Kocimiętkę również bardzo lubię ;:333 . Ależ ja bym zjadła gołąbki ;:173 . Bardzo rzadko je robię bo dużo zamieszania z nimi ;:131 . Różaneczniki zapowiadają się bardzo ładnie a pąki na powojnikach przyśpieszają bicie mojego serducha ;:167 . Pozdrawiam i pogody życzę :wit .
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu ostatnio bardzo mi się podobają kompozycje z trawkami, więc twoje przypadły mi do gustu ;:215 Fiołeczki przepiękne. U mnie tulipanki najpierw wygrzane słońcem szybko zaczęły przekwitać, a wczorajsza ulewa pewnie dokończyła dzieła... No cóż - będziemy podziwiać inne cudności :wink:
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu :wit
Popodziwialam piękne tulipanki i floksiki.
Nie da się ich nie lubić.
Świetne kompozycje doniczkowo- skrzynkowe.
Folki dorodne. Kaktusiki też.
Tych ostatnich miałam kiedyś więcej. Teraz więcej mam storczyków; )
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu pięknie u Ciebie, i na parapetach, i na rabatach ;:63 Z fiołków masz jak najbardziej prawo być dumna, cudownie kwitną ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Hej , hej.... :wit
Ale mam zaległości na FO!!!!!!Zarówno w swoim wątku jak i w waszych.Kiedy ja to nadrobię :?:
Niekiedy wieczorami siadam i zajrzę do kilku znajomych i to wszystko. Rano wstaję a tam kilkanaście następnych postów. Lektura jak się patrzy!!!I to dość spora! ;:306
Mam wolne przez te dwa dni. Ale dziś jedziemy do siostry na urodziny, połączone z Dniem Matki. Więc popołudniu baluję.... :heja
Wczoraj , kładąc się spać, to miałam taki plan, że dziś wstanę wcześnie, nawet o 6tej. Wstawię sobie już do obiadu , żeby się gotowało a ja będę miała więcej czasu aby coś porobić .Ale kto to widział na wolnym i się tak zrywać wcześnie. Obudziłam się a jakże, przewróciłam na drugi bok i wstałam przed 8. To i tak dobrze....O 9tej już byłam wyrobiona , zwarta i gotowa do pracy.
Musiałam powalczyć z chwastami na rabacie przed domem. Tam chciałam posadzić hosty , które dostałam z wymiany od naszej Małgosi Clem. ;:196 (Małgoś hostowisko już zapełnione. Nic już w tym miejscu nie wcisnę...Kochana jesteś.Polecam się na przyszłość , jakby co..... ;:198 )I tak zeszło mi do 11:30.
Teraz usiadłam z kawką pod altaną i czekam z obiadem na eMa aż wróci z pracy...
Słonko coś szwankuje. Tak mocno grzało a teraz nadciągnęły chmury i zakryło je całkowicie... ;:222
Czyżby miało znów padać?
A na rabatach tak się wszystko rozrosło wszerz i na wysokość po tych deszczach....
Bardzo ścisk się robi wśród roślin. ;:306 A jeszcze muszę gdzieś wcisnąć przetaczniki , też od Małgosi i zamówienie z BR które dopiero przyjedzie... ;:219


Obrazek

Eluniu na rabatach coraz ciaśniej. Pomału zaczyna się robić busz. Nawet mogę rzec , niekontrolowany, bo ostatnio coś czasu mi brakuje.A to wykorzystują chwasty. Rozpychają się łokciami i nogami wśród roślinek.... ;:134 Również cię pozdrawiam. Dużo ;:3 ci życzę.

Obrazek

Ewelinko kocimiętka bardzo się rozsiewa zauważyłam. Ale to mnie akurat cieszy niezmiernie.
Chociaż ona jedna daje radę u mnie. ;:108 Poprzenosiłam młode siewki już w kilka miejsc. Jeszcze by się inne miejscówki też znalazły.


Obrazek

Małgosiu ja też dziś pościnałam resztki tulipanów. Tylko liściory zostały.
Niech cebulki się rozrastają aby na przyszły rok mogły dać piękny wiosenny pokaz. ;:173
Z tymi trawkami to ja nie wiem co zrobię zimą. Za bardzo miejsca to na nie nie mam.
Myślałam je przechować na rabacie a potem znów dołożyć do donic. Tylko czy one już do tego czasu tak podrosną? Nie wiem co to za odmiana.Wiesz np. rozplenice to dopiero niedawno się obudziły to w kompozycji by zginęły.... ;:224



Obrazek

Aniu Anabuko dziękuję za pochwały. Fiołeczki jeszcze ładniejsze się zrobiły. Pełno pączków się rozwinęło. Takie są na bogato.... ;:306
U mnie te z więcej storczyków. Z nimi mi idzie bardzo dobrze. Nie wiem jaka relacja będzie z kaktusami.... ;:131

Obrazek

Blueberry dziękuję ci bardzo. Jak to cieszy gdy wszystko ładnie rośnie i kwitnie... ;:167 ;:138


Obrazek

Zdjęcia zrobione parę dni temu. Wrzucam ,bo przecież trzeba być na bieżąco...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”