Wiosna cz. 35

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42085
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Wiosna cz. 35

Post »

Witam serdecznie w kolejnej 35 części Wiejskiego ogrodu, a gdyby ktoś miał ochotę zajrzeć do poprzedniej części to zapraszam .

Mimo, że za oknem szaro, w ogrodzie czuć mroźne powietrze , a u mojego kolegi za wielką wodą szleją śnieżyce ja czuję! że wiosna już prawie jest i to nie tylko jak patrzę na parapety :D
Plany na ten sezon mam bogate, ze trzy takie ogrodniczki obdzieliłabym nimi ;:306
Przed wjazdem do ogrodu leży sterta desek i słupków gotowa do pomalowania farbą zabezpieczającą. To materiał na wiatę, która ma uporządkować zasób doniczek. Doniczki są niezbędne to przygotowywania rozsad, bo jak to kobieta, która ustała z rozmnażaniem się rozmnaża teraz rośliny ;:306 To chyba babska przypadłość ;:oj Obok wiaty mam zamiar zbić z desek dużą skrzynię, w której będę wsadzać patyki w celu rozmnożenia krzewów, czy róż :wink: Poza tym trzeba tam zrobić generalny porządek !
Wcześniej muszę wyciąć rękami drwali ogromną gałąź orzecha, która wisi nad całym terenem.

Koło altany stoją rolki wikliny do rozłożenia na siatce w celu poprawienia wyglądu ogrodzenia. Nie wykluczone, że zarówno zakup jak i prace będą poszerzone.

W dalszym ciągu straszy dół po zapadniętym zbiorniku szambowym. Nie mam do niego serca, ale mam pomysł! że po wypełnieniu dołu wsadzę tam mocno korzeniące się krzewy i może te korzenie nie pozwolą na dalsze wymywanie gliny.

Proszę o podpowiedzenie jaki krzew rośnie mocniej pod spodem nic nad ziemią ;:306

Muszę wymienić kilka obrzeży bo część spróchniała, a desek i słupków trochę jeszcze pozostało :D

Koniecznie muszę wymienić siatkę i fundamencik pod nią przy kurzym wybiegu.

Zrobić skrzynię na końcu działki, żeby w estetyczny sposób wyrzucać i przechowywać kurzy obornik.

No i pergole, podpory pozostają nadal priorytetem!

To tak z grubsza, resztę pewnie życie i podyktuje na bieżąco jak zwykle ;:131 Wiem nie mało, ale zawsze może to być plan na najbliższą pięciolatkę ;:306
Nie wspomniałam o czymś co może zdecydowanie zmienić i zburzyć plan ! czyli kopanie kanalizacji i trzytygodniowa nieobecność w ramach podbudowy zdrowia ogrodniczki ;:306

Póki co ogród jest raczej nieciekawy i muszę zamieść parę zdjęć z minionego sezonu, żeby zachęcić do odwiedzin ;:180 Parę majowych widoczków



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapraszam do odwiedzin, inspirowanie mnie swoimi pomysłami i zachęcanie do realizacji zamierzeń w nowym sezonie. Bądźcie ze mną, bo to bardzo ważne ;:4
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7812
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu piekne otwarcie nowej części ;:333
Zdrówka Ci życzę ;:196
Pozdrawiam Alicja
jagusia111

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysia ogłosiła wiosnę z przytupem ;:138 .
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu, piękne otwarcie, tym razem to się na pudle zmieszczę. :D

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2017
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Niesamowicie ambitne plany, Marysiu, brawo ;:63
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42085
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Witam i tym otwarcie wyzywam wiosnę! Wiosno przybywaj!

Ewciu to ja też jestem taka ciocia, tylko że nie ma mi kto wyłączać gazu. Mój M wkurza się na mnie, bo on nie rozumie zapamiętania ogrodowego :;230 A ja teraz noszę rękawiczki w kurtce ...gorzej jak bez kurtki zacznę chodzić :;230

Alu jak dawno się nie odzywałaś ;:168 no popatrz jak w M odezwał się zapalony ogrodnik. Może Ci chociaż grządeczkę odstąpi :;230 Póki co to rób zdjęcia i będziemy podziwiać i chwalić go. Zdrówka dla ciebie i Ogrodnika ;:196

Dorotko kiedyś robiłam tort szpinakowy, ale muffinek nie :D

Karolino to teraz masz dwóch psotników ogrodowych M i Bąbelka ;:306 Musisz być pobłażliwa , nie ma innego wyjścia. Jak co to masz pretekst do dokupywania coraz to nowych roślin ;:306

Malwinko nie wiem co to za drzewo, bo to pewnie drzewo u sąsiadów ;:306 ale wygląda na pączki. Spróbuje jutro zidentyfikować jak nie zapomnę ;:168

Lucynko słonko świeciło, ale my najpierw obrobiliśmy Kraków, bo zwierzaki nie miały co jeść ;:306 A potem kontynuowałam porządki w altanie, która tak zarosła dzięki domownikom, że nie było gdzie szpilki wbić. Jeszcze nie skończyłam, ale jest już luz a kilka worów wyniosłam do śmieci ;:oj Potem przepikowałam Klip Daggę (strasznie jej mam dużo) celozje, petunie, żeniszki i pumpkiny. Umyłam zasyfiona kuchnię i salon no i padłam jak norka....nie chce mi się nic!
Luciu, a Ty sama nie chcesz zostać na działce, żeby sobie popracować w ciszy?
Trzymaj się kochana niedługo nadejdzie lepszy czas ;:196

To teraz Goście nowowątkowi, Witam pięknie ;:180 ;:180

Alu bardzo dziękuję i zapraszam serdecznie ;:196

Aguś trzeba, bo ona jakaś nieśmiała w tym roku ;:196

Irenko jesteś na pudle i bardzo się cieszę ;:196

Anido droga! zobaczymy co z tych ambicji wyjdzie, na razie ostro zaczęłam! ;:196
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu i ja jestem ;:196 ale masz planów ;:oj ;:oj ;:oj rzeczywiście możesz obdzielić kilka osób .
Życzę powodzenia w realizacji planów oraz sił i zdrowia ;:4
Przepiękne majowe zdjęcia ;:63
Pozdrawiam i dobrej nocy życzę a na jurto ciepełka i słoneczka ;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Jestem i ja :wink: ;:168
Marysiu, powiem Ci, że te krzaki co mocno idą w dół, to przemyśl jeszcze. Żeby nie okazało się korzenie rozwalą szambo kieryś. Wiesz jaka to jest siła? Potrafią rozwalić zbrojone fundamenty, więc co im takie szambo. Może lepiej coś osuszającego, wiążącego teren: brzozę pendulę, jakieś irgi, jałowce płożące, trzymieliny? Tak sobie tylko gdybam...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu aleś wypisała plan... to na ten sezon, czy na najbliższa pięciolatkę ;:306 To ty i stolarka jesteś ;:173 Jednym słowem kobieta renesansu ... tak trzymaj ;:215
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu jestem i ja - muszę koniecznie zobaczyć jak realizujesz te wszystkie plany :D Ja tam nawet połowy twoich nie miałam i już wiem, że nawet połowy z nich nie zrealizuję ;:224
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Dobry wieczór Marysiu :wit
Plany ambitne ;:333 , byle organizm przeczytawszy o nich nie odmówił współpracy :D
Życzę by wszystko poszło po Twojej myśli.
Pozdrawiam ;:196
Ewa
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Ja to się zmęczyłam już samym czytaniem o planach :lol: . Dużo wytrwałości i zapału życzę Ci Marysiu w ich realizacji. :wit
Melduję się w nowej części, i już tupię nóżkami bo się będzie działo, a ja lubię jak się coś dzieje. ;:196
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Hej Marysiu :wit Melduję się i ja :wink:
Czy jesteś pewna że te plany robót obejmują Ciebie i Twojego M, a nie dwudziestoosobową brygadę fachowców? ;:224
Chociaż z Twoim zaangażowaniem i werwą to wszystko możliwe, życzę ci aby wszystko się udało ;:333
Co do tego dołka po szambie... A gdyby tak oczko wodne? Z krzaczorów to chyba wszelkie bzy mają duży system korzenny i szybko rosną.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”