Wiosna cz. 35

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Cześć ;:138
Ja dla odmiany nie Mariusz. :;230
Widzę, że plany ogrodowe bogate.
W wątku Beaty przeczytałem, że i rojnikowisko się szykuje.
Tym bardziej będę zaglądał.Będziesz dokupywać rojniki?
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Maryś u mnie internet okej ,bo powyłączałam zaraz wszystko ze ściany!ale wieje nadal mocno!
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu to zdjęcie nieba groźnie wygląda, ale tak jak napisałaś.. ostatnie podrygi zimy, musiała trochę nam jeszcze pogrozić palcem, a teraz to już będzie tylko lepiej.
Sobotę spędziłaś pracowicie, ja nawet nosa nie wyściubiłam z domu (oprócz szybkiej rundy na zakupy), bo u nas cały czas deszcz, wiatr i chłód.
Nie szło kompletnie nic zrobić na zewnątrz, ale za to w domu ogarnęłam pył poremontowy... w poniedziałek dokończę sprzątanie i potem już tylko ogród, ogród, ogród... :wink:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu u nas rankiem tak biało nie było, wieczorkiem jak burza gradowa szalała w momencie zabieliło się wokół, na szczęście z deszczem wszystko spłynęło.
Dzisiaj słonecznie, ale wiatr nadal wieje.
Ciemiernik z ostatniego zdjęcia, co to za odmiana.
Chciałabym iść na obiad, zostać obsłużona, chociaż raz, chyba na to nie namówię mojego męża, nawet po bardzo wyczerpującej pracy całodniowej ;:185 :;230
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Wiosna cz. 35

Post »

No nie mogę! W ciągu trzech dni już szósta strona :wink: . Marysiu plany masz wielkie na to lato więc podreperować zdrowie to mus. wrócisz jak siłaczka gotowa do walki z chwastami :D A cóż Ci ziemię wymywa? Gdzie ona znika? Wiem, że dęby mają korzenie okropniste ale raczej nie polecam bo po co Ci taki olbrzym, zawojuje połowę szaliczka. Wsypuj tam w tę dziurę koci żwirek może scementuje :wink:
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu czekamy na wiosnę :). Nie bardzo ją widać, bo dziś strasznie zimno, ale przyjdzie na pewno :).
Nie przepracowuj się, bo zdrówko też ważne. Twój ogród i tak jest piękny.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Alu no to na pewno M czuwa i wie kiedy posiać żebyś zjadła pierwsze pomidorki jak najwcześniej ;:215
Miłego wieczoru ;:196

Marysiu wyszło to kiedyś podczas jednej z rozmów z Martą Koziorożec w trochę innym kontekście ale pomyślałam, że cenną wodę wylewam do szamba a przecież kurom ziemniaków nie solę :) Jest z tym trochę zachodu ale warto!

Witam Cię Jurku ;:4 , mało Cię ostatnio :wink: Z rojników coś zamówiłam, a i te moje rozrastają się jak szalone. Podcięłam dość mocno świerki i myślę pod jednym coś zorganizować na kształt rojnikowiska. W międzyczasie powstały przy wejściu na taras dwa małe skalniaki po ok. 1 m kw. ;:215

Bożenko nie mogłam wyłączyć, bo inni korzystali z netu, ale ja się wyłączyłam ;:19 ;:306

Basiu a ja wbrew złym warunkom walczyłam, za to dzisiaj zrobiłam sobie święto lasu :heja Słońce świeciło, ale wiał mroźny wręcz wiatr :D Jutro zaczynam od nowa, bo praca depcze mi po piętach ;:306

Dorotko do popołudnia w rogu schodów leżał śnieg ;:oj
Ciemiernik to jakaś stara odmiana, a kupiłam ją od pewnej starszej pani chyba 20 lat temu, a ona miała pewnie drugie tyle, bo przyniosła mi go z ogromnym pietyzmem. Była zaawansowana w wieku i córka nie pozwoliła jej już pracować na działce więc wykopywała wszystko i przywoziła mi.Poznałyśmy się na placu, a okazało się że mieszkamy na tym samym osiedlu. Mam od niej liliowce, irysy, ciemierniki i miałam piwonię drzewiastą (ale mi ją ukradli jeszcze na działce).
Oj to my z M często odwiedzamy nowe knajpki gdzie dobrze dają jeść i mam też takie koleżanki, z którymi odwiedzamy krakowskie restauracje ;:162

Ewciu to jest dziura po wkopanym zbiorniku na nieczystości, woda ciągle wymywa glinę i dziura wypada. Wyobraź sobie, że nakazałam młodym wysypywanie żwirku w tą dziurę na zmianę z liśćmi orzecha. Problem tylko w tym, że my używamy drewniany żwirek mieszając z bitumicznym :wink:
Ciekawa jestem kiedy mnie wyślą na odnowę :wink:

Asiu idzie ocieplenie, ale widzę razem z deszczem więc nie wiem co lepsze ;:oj Ja tam za deszczem nie tęsknię bo praca pod dachem zakończona, a poza tym znowu mają wrócić drwale a im deszcz przeszkadza. Dziękuję za miłe słowa ;:196
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wiosna cz. 35

Post »

:wit
Marysiu ;:196 pędzisz z wątkami jak torpeda. Nie nadążam za tobą.
Wiosna w kalendarzu, a pogoda nas nie rozpieszcza, zimno i zimno brrr.
Ciebie, czytam, pogoda nie przeraża i działasz już w ogrodzie. Muszę wziąć z ciebie przykład i w tym przybalkonowym ogródku zacząć ogarniać.
Miłego wieczoru.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Witaj, Marysiu! :wit
Chwilę mnie nie było i znowu narobiłam sobie u Ciebie zaległości. ;:219
A Ty nieustająco ciężko pracujesz bez zwracania uwagi na deszcz, śnieg, mróz i szron wiosenny. ;:138
U mnie mrozu nie było, ale wietrzysko i deszczysko owszem dały się we znaki. ;:145
Jutro już wiosna, to może Pan Bozia poprawi nam pogodę. ;:108 Oby!
Zdrówka Ci życzę ;:167 ;:196 i słoneczka. ;:3

A i zapomniałam. Miałaś podobne niebo jak ja. ;:202
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2254
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu jednak dziś nie tylko w domu. Wczoraj na działkę pojechałam rowerem jak świeciło słońce, niestety musiałam wezwać dzieci by mnie odebrały z działki samochodem , rower został. Dziś poszłam go zabrać bo a nuż zrobi się wreszcie ciepło i po południu zdążę na działkę ;:173
Fajne takie wspólne wypady,cementują związek ;:172
Straszne to niebo ;:202
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu to miałaś prawdziwie świąteczną niedzielę :) Ja za to miałam leniwą ;:173 sama ze zwierzyńcem... też miałam wolne od kuchni... Zazwyczaj jak zostaje sama to nie gotuję :) Dużo siły i pogody od poniedziałku no i ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Ewuniu każdy pracuje swoim rytmem, dasz rade pracuj a nie to czekaj na wenę. Ja tak robię i nieraz w ciągu dnia zrobię więcej niż przez parę dni ale potem odpoczywam znowu parę dni. Systematycznie to tylko codziennie obowiązki :D Ja się zrobi ciepło to siły same nas wypchnął w domu do ogrodów ;:196

Lucynko Zaczęłam robić porządki to musiałam skończyć, a wszystko dlatego że we wtorek mam wywóz śmieci wielkogabarytowych...no to przy okazji i inne porządki zrobiłam. Pokupowałam nowy sprzęt to muszę mieć miejsce pod dachem na niego. W zimie dokładałam puste słoiki i przyszedł czas zrobić z tym porządek ;:306
Już jest schludnie i można przejść do następnych zadań.
To pięknego, słonecznego i ciepłego tygodnia Lucynko ;:196

Julciu każdy pretekst żeby iść na działkę jest dobry ;:306 żeby chociaż spojrzeć czy coś rozkwitło no i sprawdzić jak wszystko wygląda po burzy ;:196
Julciu trzeba jakoś miło przeżyć to życie ;:4

Ewciu ja mam sporo takich końcówek dań pomrożonych więc traktuję je awaryjnie. Dlatego jak by co to miesiąc, a może i więcej na słoiczkach i mrożonkach przeżyłabym ;:306 Miałam taki czas kiedy mama odeszła i trzeba było wyremontować mieszkanie gruntownie więc wszystkie pieniądze szły na remont, to długo żyłam na zapasach...ale szybko je uzupełniłam ;:306
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Dotarłam w końcu i ja, Marysiu... Co nadgonię u siebie, to inni mi uciekają, ale już jestem. Powiem Ci, że plan działań masz imponujący ;:oj Życzę Ci, żeby wszystko udało się zrobić bez problemu! Zdjęcia jaka zwykle piękne, jak dla mnie to ta kępa kwitnących ciemierników wygląda cudnie, mam nadzieję, że u mnie też się kiedyś tak rozrosną.
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”