Wiosna cz. 35

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu u Ciebie sezon w pełni, a ja dopiero zaczynam siewy. Nie tyle, co w ubiegłym roku, ale już wiem, na czym się skupić, czego posiać więcej, czego wcale, bo na mojej ziemi nie plonuje.
Zobaczymy, jak to wszystko się w tym roku potoczy.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Wiosna cz. 35

Post »

A w moim ciepłym klimacie trawa rano była biała :? Ale nic to i tak coś tam kwitnie :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Lucynko ja? nie ja właśnie nie wysiałam ;:185 Pierwszy raz jak dostałam nasiona od pewnej Marty kazała wysiać w marcu i miałam wtedy najładniejsze :wink: Wysieję w tygodniu, ale za dużo mam rożnych spraw ;:oj
Świetny spacer, my też mamy takie trasy spacerowe, ale dzisiaj przez mroźny wiatr widziałam tylko jednego pana na horyzoncie :D
Miłego wieczoru Luciu! ;:196

Asiu cały czas zdobywamy doświadczenia, ale moje są takie że jednego roku mam piękną marchew w innym cebulę tylko że rolnik ze mnie jak z koziej... trąba i wszystko sieję metodą prób i błędów ;:306 ale co tam to jest moja zabawa ;:215 Z kwiatkami też bywa różnie, ale już mam więcej doświadczeń :D Wszystkiego dobrego Asiu ;:196

Karolino u mnie raz biało raz nie, ale to niewielkie przymrozki najwyżej -1, bo wodę lekko chwyta. Do maja może się zdarzać :wink:

No to niedługo idziecie spać robaczki ;:306


Obrazek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu...pogodę pewnie mamy podobną, wczoraj z działki wygonił mnie zimny wiatr a miałam plany na sianie. :wink: Dziś rano - 4..trawa biała. :twisted: Miejmy nadzieję że to już ostatni przymrozek...teraz już tylko ciepełko. ;:128 Podziwiam twoje krokusy, u mnie wybyły a te co zostały kwitną pojedynczymi kwiatkami po całej działce. ;:306 . Nie wiem jak to się stało, sadziłam gromadnie. :;230 Słoneczka na jutro życzę. ;:168
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Pięknie uchwycony zachód. ;:63 ;:63 ;:63 Świetna kolorystyka. ;:173 Marysiu powinnaś wydać album z tymi wszystkimi Twoimi wschodami i zachodami słońca. A masz z czego wybierać w Twojej bogatej kolekcji. ;:333

U mnie też dziś był nieprzyjemny mroźny wiatr, a teraz -1*C.
Masz rację, że musimy się liczyć, że i do maja może nas jeszcze lekko podmrażać od czasu do czasu. Dobrze, że chociaż kwitnące kwiaty nastrajają nas optymistycznie i budzi się w nas ochota do wszelakich prac ogrodowych. :tan
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Witaj, Marysiu!
Czytam, że poważną ofensywę wiosenną rozpoczęłaś i idziesz, nie przymierzając, jak Drugi Front Białoruski ;:oj. Podziwiam, podziwiam...
U mnie wiosna się grzebie, w ogrodzie w zasadzie nie mam co robić, więc zaczęłam kombinować co by tu zmienić w chałupie... A jak już w to wlazłam, to coraz więcej czasu mi to zabiera ;:218.
Ale też do dziś było tak zimno i nieprzyjemnie w przyrodzie, że wybieranie mebli, tapicerek i dywanów wydało mi się przyjemniejsze... ;:224.

;:196 Jagi
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Witaj Marysiu,uśmiałam się z Twojego wpisu do Gosi ,że nie chciałam od Ciebie lepiężnika ,bo ma duże liście ,a kupiłam Gunnerę ;:306 ,a przecież wzięłam od Ciebie w tamtym roku lepiężnika i nawet 2 kwiatki mi teraz zakwitły ,które pokazałam z ostatnimi zdjęciami,wzięłam ,bo pewnie nic nie miałam do gadania ,kazałaś to wzięłam :;230 mam tego wariegatę ,a tamten o różowych kwiatach to taki chwaścior,że wywal go za płot,ale może się wrócić ;:306 ,rozbawiłaś mnie do łez przed pójściem do łóżeczka ,pozdrawiam i ciepłych dni w nowym tygodniu życzę ;:196
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Witam, widzę że ogród uporządkowany i tętni życiem. ;:63 Marysiu masz tyle energii , tylko podziwiać . ;:215
Ja jakoś się gramolę , gardło i pęcherz dają mi popalić a robota czeka. dobrze że jest zimno to spokojnie siedzę w domu a ogródek czeka. ;:145
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu ;:3 poniedziałku... a gdzie fotka z wschodem ;:3 :?: nie zapracuj się zbytnio, bo wiosna dopiero się zaczyna ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu, ;:138 masz piekne fotki z zachodami słońca ;:333 spacerowałam po Twoim ogródku i zobaczyłam, że korony cesarskie
masz juz na wierzchu a u mnie ani śladu żadnych nosków nie wychylają. nasionek jeszcze nie wysiewam do gruntu, bo ziemia za mokra
ciężka, muszę jeszcze poczekać, maczki i chabry też mam do wysiania ;:180
mili17199
100p
100p
Posty: 168
Od: 23 lut 2016, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu masz piękne krokusy aż ci zazdroszczę codziennych widoków. Ja mam działkę 90km od mieszkania a przez pracę M plus moje studia nie mam czasu jeździć w weekendy.
Gosia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Dzień dobry!

Nowy tydzień, ostatni w tej dekadzie, a w dodatku pogoda wiosenna słoneczna i ciepło ;:3

Zuziu może ostatnie chłodne dnie ale przymrozki jeszcze mogą występować...taki czas!
U mnie to samo było z krokusami i zrobiłam eksperyment z siatką , jak się sprawdzi zobaczymy ;:219
Dzień piękny więc zaraz zmykam do ogrodu! Obrazek I Tobie życzę ładnego dnia ;:196

Kasiu sprawiliśmy sobie w domu dysk w chmurach i czasu nie mam żeby tam wrzucić zdjęcia, a Ty namawiasz na album, przecież wiesz ile takie rzeczy wymagają czasu. Poza tym wiele wcześniejszych zdjęć zepsułam zmniejszając na Fo a nie zapisując lepszej jakości ;:131
Mnie ochota do prac rozpiera dlatego zaraz zmykam w ogród kończyć wiele zaczętych prac ;:65 ;:65

Jagodo póki mam chęci i trochę siły muszę uporządkować pewne segmenty ogrodu Roślin sadzić nie mogę (chociaż oczywiście zakupiłam) ze względu na wiszącą na ogrodem jak miecz Demoklesa kanalizację... to zajmuję się czymś innym! W domu też coś działamy, chcę urządzić pokoik gościnny, bo do tej pory rodzina zrobiła tam składzik, a jak będzie schludny to szlaban! ;:306 Bez cudów ale na tyle na ile środki pozwolą!
Ściskam Obrazek

Martusiu ale było tak? no było ;:196 Liściory Ci się nie spodobały bo Ty słoneczko musisz mieć ślachetne ;:196 Miałaś rację, bo kłącza jak perz tylko jak parówki....może to się da jeść ;:306
Jak tam humorek już lepszy, bo za oknem radość! Zatem do roboty Obrazek

Irenko czytam u innych, że i u Ciebie prace postępują. Muszę Ci wysłać pw ale to za chwilę Obrazek

Ewciu ja słonko wschodziło to my już byliśmy w drodze do Krakowa do krwipijcy, bo skierowania już dwa tygodnie w domu czekały :D Jednak słoneczko za chmurkami i wylazło dopiero jak wracaliśmy do domu. Teraz świeci aż miło! Obrazek

Wandeczko te korony po przejściu bo wiosną zapadała się ziemia pod szambem na wiosnę zakładanym i ja z narażeniem utopienia się w błocie ratowałam te rośliny w pełni kwitnienia. Przesadzałam do wiader, a po jakimś czasie do ziemi i wiesz chyba jak mnie cieszą że żyją :D U mnie też ciężka mokra glina, ale są miejsca już lepiej uprawione, że gleba lżejsza i można już coś siać, sadzić ;:333 Dziękuje za miłe słowa i zapraszam Cię serdecznie Obrazek

Małgosiu przykro mi że nie możesz częściej zaglądać do swojego ogródka, ale wierz mi życie płata różne figle i coś może się zmienić :D Ja całe życie byłam miastowa paniusia urzędniczka, aż nagle koleżanka namówiła mnie na poletko doświadczalne AR...weź będzie fajnie, ogniska, pifko, synek będzie miał się gdzie bawić....wzięłam i po paru latach wylądowałam na wsi sprzedając mieszkanie w Krakowie. Kupiłam stary dom do remontu, ale za to z ogrodem za progiem. Remonty trwają do dzisiaj, ale za nic nie odwróciłabym losu. Takie życie pisze scenariusze! Tobie też życzę tego najkorzystniejszego dla Ciebie ;:168

Zostałam dzisiaj obdarowana


Obrazek


jak co roku zresztą :D oczywiście część idzie do podziału ale co nie sieją to zostanie i zapas rośnie.

Wracając ktoś do mnie mrugnął i zabrał się z nami



Obrazek

Mój M na moje zawołanie jakie śliczne pomarańczowe,,,odpowiedział ...aksamitki ;:306 ;:306

Na zakończenie uprawy salonowe prawie jak lwy salonowe ;:306



Obrazek

Obrazek


No to moi Drodzy korzystajmy z wiosny! ;:3
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Łoooo matko Marysiu gdzie Ty to wszystko wsadzisz ;:oj toż to chyba do obdarowania masz z 10 osób :) ;:224 Bratki mają śliczne kolorki, ale co Twojemu M się z aksamitkami kojarzy przy nich to nie wiem ;:306 chyba tylko ten kolor pomarańczowy hehe :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”