Wiosna cz. 35

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Witam niedziela już nie taka piękna jak wczoraj, no ale nie możemy chcieć za wiele, bo się nam poprzewraca nie powiem gdzie :;230
Natura uwzięła się na mnie i nie mam szans na fotografowanie wschodu czy zachodów i tego mi najbardziej brak!

Zuziu nie! klonik nie zmarzł on ma takie listeczki, to siewka od Marysi mar i jej duży jest podobny.
Jak będziesz chciała to poślę Ci w lecie trochę cebulek bo te są niezawodne, te z B i L różnie czasem są a czsem po paru sezonach jakby się wyradzały ;:oj Zuziu i Ty korzystaj z powietrza prawie majowego ;:196

Ewciu nie wyobrażam sobie wiosennego ogrodu bez narcyzów i in. cebulkowych. Teraz dokupuję różne takie bardziej finezyjne, ale te tradycyjne obowiązkowo ;:215 Wczoraj przesadzałam trochę roślin i każdą co dzielę to do doniczki kawałek (dla Ewy), ale wyślę chyba dopiero po powrocie, chociaż nie wiadomo jak się uporam ze wszystkim to może się uda przed. Z drugiej strony po miesiącu w doniczce będą pewne ;:215 Pokazuj co masz żebym nie zdublowała ;:196 Miłej i pogodnej ;:168

Justynko wiem, że teraz to już niecierpliwość bierze górę, ale spokojnie będzie ok!
Narcyzy dostaniesz jak tylko zaczniesz zakładać ogród, ja myślę że w lecie to już się coś wyklaruje. Na 30 arach będzie miejsca na brzozowy lasek, a w nim kępy dzikich żonkili ;:196


a to mój ulubiony barwinek z pełnymi kwiatuszkami w kolorze fiołków ;:167

Obrazek

tulipany mam głównie takie ale za to niezawodne!

Obrazek


Miłej niedzieli!
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Przepraszam Marysiu, ale wczoraj już byłam taka padnieta, ze mogło mi się kiełbasić wszystko.
Pogodę miałam zacną, słoneczną i odpowiednią do prac ogrodowych co też poczyniłam cały dzień... ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Witaj Marysiu :wit . Fajnie, że sobotę miałaś piękną i mogłaś podziałać w ogrodzie ;:138 .Tam zawsze jest coś do roboty. To takie fajne zajęcie na świeżym powietrzu ;:224 . Zdjęcia bardzo ładne ;:333 . Mam nadzieję, że kolejne dni będziesz miała ładne ;:108 . Tego Ci życzę i pozdrawiam ;:196 .
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu ta doniczka mi się bardzo podoba ;:306 możesz wrzucić tam kawałeczek barwinka bo ja mam tylko ten najzwyklejszy niebieski :) Ty masz większe doświadczenie ogrodnicze to wiesz lepiej co i kiedy ;:168 Ja podczytuję Gardeners World wydanie polskie ... bardzo fajne wieści z ogrodów... co prawda angielskich, ale ja je lubię :D ( Ukazuje się co 2 m-ce więc zbyt dużym obciążeniem nie jest Kupowane przez internet to 10 co drugi miesiąc , mogłabym zamawiać wersję intranetową nieco tańszą, ale ja mam stary pesel to wolę drukowane :;230 ) ... Dobrej pogody ;:3 ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu, cieszę się, :tan bo dostrzegam w Twoich wypowiedziach nutkę optymizmu. ;:63
Jak widać, roślinki sobie poradziły i w słonku pokazały swoje piękne buźki. ;:333
Widzę, że jesteś szczęśliwą posiadaczką babcinych odmian narcyzów. One może i niewyględne,, jak mówi moja sąsiadka, ale za to pachną obłędnie! ;:215 A w dużych rozrośniętych kępach są całkiem wyględne. ;:7
Bardzo mi się podoba pełny barwinek i pełnokwiatowy ciemiernik. ;:63
Tulipany ;:333 Moja sąsiadka ma tylko takie i ani jeden jej nigdy nie przepadł, przeciwnie: mnożą się jak króliki, mimo że od lat w tym samym miejscu. ;:108
Dzisiaj pogoda Ci się trochę zbiesiła? ;:222 Moja była przyzwoita. ;:303
Jutro zaświeci Ci ;:3 , a jako że to będzie święto pracy, to - jak mawiał i robił mój tato - trzeba je uczcić pracą. :uszy Ja też nie świętuję, kultywuję rodzinną tradycję. ;:138
Dobrego poniedziałku, Maryś. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu i było duzo słońca ,trochę wiało ale humor od razu się poprawił :tan :tan ,jutro odwiedzę działeczkę,chociaż nie za długo,bo po południu muszę jechać do córki ,we wtorek zawiezie mnie na badania a potem to już tylko działka ,działka ;:215 .
Pozdrawiam serdecznie i ;:3 życzę :wit
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Witaj Marysiu,uśmiałam się jak napisałaś ,że na szczęście nie było Cię w sławojce jak ją ukradli,pogoda i u mnie się poprawiła,ale to nie jest do odrobienia ,nie wiem w jaki kąt ogrodu lecieć i co ważniejsze do zrobienia ,piękne masz te tulipany ,to pewnie z tych starych odmian ,co nie zanikają ,zaraz zmykam do łóżeczka ,bo jutro przydałoby się coś zrobić konkretnego w ogrodzie ,pozdrawiam i pięknych snów ;:196
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu piękne tulipany , narcyzy , ciemiernik pełny i wszystko inne ;:215 ;:215 Barwinek Twój - mój też mi ładnie zaczyna kwitnąć tylko kwiatuszki nie są pełne :D
Cieszę się że i Tobie humor się poprawił i pogoda lepsza , ja dzisiaj nie byłam na działce i nie wiem czy woda zeszła ale nie padało .
Dużo zdrówka i ;:3 na majowe dni życzę ;:196
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Maska pisze:
Jak będziesz chciała to poślę Ci w lecie trochę cebulek bo te są niezawodne, te z B i L różnie czasem są a czsem po paru sezonach jakby się wyradzały ;:oj Zuziu i Ty korzystaj z powietrza prawie majowego ;:196
Marysiu..nie chciała bym cię kłopotać, ale nie mogę się także powstrzymać aby odmówić. ;:306 . Jak coś ci się spodoba u mnie to wiesz, wal śmiało ;:108 Tulipanki bardzo ładne, kiedyś na nie wybrzydzałam...nowszych odmian szukałam. Teraz znów je kocham. ;:oj Stare odmiany ale niezawodne. ;:215 . Niech i dziś u ciebie świeci piękne ;:3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Witam!
Wczoraj padłam zmęczona pewnie przede wszystkim tlenem w nadmiarze :D

Basiu to tylko o Tobie dobrze świadczy, że dzień spędziłaś pracowicie! a nie przejmuj się Obrazek ja kiedyś jednej forumce tak uparcie zmieniałam imię że aż mnie ochrzaniła...no i potem już się pilnowałam ;:306

Ewelinko mam nadzieję że już będzie tylko lepiej, bo jeszcze trochę zimno, ranki bardzo rześkie brrr!
Miłe, że zdjęcia się podobają i póki jestem postaram się wstawiać kwitnące na bieżąco. Dziękuję bardzo i życzę Ci również słoneczka Obrazek

Ewuniu ;:215 barwinków mam parę odmian, to oprócz jednego dam po kawałku z każdego, a jeden fatalnie się rozmnaża i trudno kwitnie. Jak już udało mi się go zmusić do kwitnienia to musiałam go przesadzić bo rósł tam gdzie zapadała się ziemia. Prenumerowałam 2 lata GW bo mieli tanią propozycje a w tym nie zaproponowali to nawet nie szukałam prenumeraty. Ewciu ja mam specjalnie tv nc+, bo tam na domo+ jest GW i mój ulubiony Monty ;:167
Pogodnego Święta pracyObrazek

Lucynko pogoda wyklarowała się i miałam bardzo ładny dzień ;:3 Nie ukrywam, że czując na plecach 15 maja poszłam po obiedzie do tunelu i posadziłam ponad 20 pomidorów, bo pracy mam huk a z pogoda może być różnie ;:131 Narcyz na zdjęciu wygląda na babciny, ale on nie pachnie, za to mam babcine ale te z kolei nie kwitną i muszę je przenieść do słońca, bo u ofiarodawczyni rosną w słońcu ;:215
Pełny barwinek to mój ulubiony, a ciemiernik to ubiegłoroczny podarunek od Renatki! ślicznie się przyjął i obsypany jest kwiatkami ;:167 Odkąd mam ogrody to najlepiej praca szła mi właśnie w Święto Pracy ;:306 Pozdrawiam cieplutko i życzę słonka Obrazek
Tereniu jak zaświeciło słońce to od razu wszyscy mamy inne humorki ;:168 Życzę żeby badania wyszły dobrze i potem mile spędzonego czasu na działce ;:4

Martusiu wiesz jak jest złe nie śpi ;:306 Ja tez nie wiem czego się chwytać, ale założyłam ile zrobię tyle będzie, co prawda czołówkę już mam ale noce są zimne ;:306 Tulipany to prezent od dawno nie bywającej forumki Stokrotki. Ona miała właśnie tylko te dwa kolory i na tej grządce na siatce posadziłam z dwóch źródeł moc tulipanów, ale zostały tylko te ;:167 Dzięki temu zawsze ją wspominam :D Pozdrawiam i pięknego dnia życzę Obrazek

Tereniu cieszę się, że kwiatuszki się podobają! i wiesz mój barwinek nie od razu był pełny, bo dopiero później zwróciłam na to uwagę. Potem miał taki jakby środkowy płatek, a z czasem jest coraz pełniejszy ;:333 Daj mu szansę! Za to moja Leycesteria wreszcie odkryta okazała się sucha na pieprz ...nic nie dało okrycie, czy odbije nie wiem na szczęście mam siewki ;:173 Humor rzeczywiście lepszy, kondycja się poprawia i zdrowie też.
Na pewno woda wsiąka i dzisiaj to sprawdzisz bo gdzie można lepiej spędzać Święto Pracy jak nie w ogrodzie ;:168
Dobrego i pogodnego dnia Tereniu Obrazek


Zuziu dziękuję za dobre serduszko Obrazek ale teraz myślę tylko o tym co mam, bo wiesz że wyjazd za pasem Jednak nic nie stoi na przeszkodzie żeby po powrocie zrobić jakieś machniom ...więc Ty u mnie też patrz i wal śmiało ;:306


a teraz zasypię Was zdjęciami~!
Najpierw wczorajsze:
za to kocham przywrotniki!

Obrazek

moja jedyna!


Obrazek


Obrazek

Obrazek

i inne tulipany!
Obrazek


niskie i botaniczne


Obrazek


zachód jakby zimowego słońca!
Obrazek

Obrazek

i podobnie było rano, najpierw chmury i szaro a potem z chmur wyłoniło się słońce podobne do księżyca




Obrazek


Obrazek

ale mimo wszystko rozświetliło świat...tu sad przed i po wschodzie. Zdjęcia robione tym samym aparatem i obrabiane identycznie w tym samym programie


ObrazekObrazek

Dobrego dnia pracy!
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wiosna cz. 35

Post »

:wit
Marysiu, pogoda nikogo w tym roku nie rozpieszcza, a raczej straty w ogródkach robi.
Klon palmowy licho wygląda,ale jeszcze raz wypuści nowe listki. Kilka lat temu mój klon też tak wyglądał, tyle, że w maju a po jakimś czasie wypuścił nowe listki.
Ciepła i dużo słoneczka życzę ;:3
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Za bardzo to nas zdjęciami nie zasypałaś ;:306 Ale śliczne zdjęcia ;:63 Uważaj z tym nadmierem świeżego powietrza, oby Ci nie zaszkodziło ;:306
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu te ostatnie zdjęcia cudowne. Przed wschodem takie tajemnicze, a po wschodzie radosne! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”