Wiosna cz. 35

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Witaj Marysiu,krokusików masz całe łany i takich kolorowych,śliczne są ,niebo pokryte najwyższymi chmurami,to Cirrusy ,chmury pierzaste ,czasem układają się w ości ryby,pięknie wyglądają na niebie,robota widzę pali się w Twoich rękach,ja chyba mam kryzys :uszy ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiosna cz. 35

Post »

:wit
Ależ niebo uchwyciłaś ;:138
Podziwiam Cię Marysiu, że tyle dajesz rady zrobić. Ja machnę parę razy łopatą i już muszę odpoczywać ;:306
Podziwiam u Ciebie ciemierniki i krokusy. Ile kolorów ;:138
Z ciekawości poszukałam tego Lepiężnika. Ogromniasty ;:oj Chyba skutecznie wycinałaś mu liście, bo nie kojarzę w Twoim ogrodzie takich baldachimów.
W takim okresie jak teraz, zazdroszczę foliaczka. Robiłam dziś odkrywkę w "dołowniku" żeby sprawdzić, co przetrwało mrozy a co nie. Sporo doniczek wykazuje, że jest w nich życie i potrzebują słońca ale musiałam zakryć od nowa bo przymrozki we wsi co noc. Nawet dziś było podobno -2.

Marysiu, chciałam Cię jeszcze podpytać o siew dalii. Nigdy jeszcze nie siałam i nie wiem czy one potem będą chciały, żeby je pikować? Czy lepiej nasionka w osobne doniczki powsadzać?

Życzę słonecznej i ciepłej niedzieli ;:168
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Dzień dobry!

Słońce się przedziera przez chmury, ale trawa nie była biała...więc coś za coś ;:333

Lucynko to jesteś jakaś inna :;230 jak ja umyję okna, a M samochód to płukanie przymusowe ;:306
Zatem słonecznej niedzieli ;:196

Martusiu nie miałam tylu krokusików, ale na jesieni dokupiłam i posadziłam na siatce, na takiej zwykłej, jaka była pod ręką i na razie są! inaczej chyba część wpadała w czarną dziurę :;230
Uwielbiam takie malownicze niebo i chyba najmniej lubię pomarańczowe kółko na niebieskim tle ;:306
Martusiu muszę coś robić codziennie skoro sobie narzuciłam reżim! Cieszę się, bo wśród przenoszonych doniczek znalazłam żyjące "budleje od Marty" te z patyczków! Ty masz Kochana za dużo obowiązków, ale nie wiem czy potrafisz z czegoś zrezygnować. Pozdrawiam i odpocznij chociaż dzisiaj ;:196

Małgosiu Ty moja słodka komplemenciaro ;:196 wiesz jak mnie połechtać ;:333
Liście lepiężnika były do jesieni i nawet Marcie proponowałam, ale powiedziała że nie chce tych wielkich liści...a gunerę kupiła ;:306 Większość roślin przeżyła w doniczkach za moim sławetnym zielonym płotem. Tylko doniczki z cennymi roślinami nakrywam słoikiem albo odciętą butelką plastikową. W tunelu zimują głównie patyczki różane ;:167 Te nie w tunelu wyciągnęłam na wierzch, ale są za altanką więc w cichym miejscu, bo tam gdzie stały będzie kolejna budowla ;:306 Teraz tylko muszę M zmobilizować, żeby mi przyciął deski na dł. 2 m wkrętak i dawaj :heja
Małgosiu do tej pory dalie siałam do pojemnika w domu w marcu, ale rok temu część posiałam w marcu, a drugą w kwietniu w tunelu i w kwitnieniu nie widziałam dużej różnicy. Na pewno jak się pikuje czy sieje oddzielnie to są dorodniejsze i szybciej kwitną, ale ja się nie bawię bo dużo roślin kwitnie wczesnym latem to dalie uzupełniają kwiaty późnego lata. Jak nie ma wrześniowych przymrozków to zdążą nawet wydać mnóstwo nasion.
No to nabijaj akumulatory w niedzielę na cały przyszły tydzień i ściskam ;:196

Pięknej niedzieli wszystkim odwiedzającym!
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu widzę, że pracowita sobota u Ciebie również była ;:333
Fajny ten czas przyjemnego zmęczenia... i póki mamy siłę i energię na te prace, to trzeba działać ;:215
Spokojnej niedzieli ;:168
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu widzę ze słonka więcej to i humorek lepszy ;:168
śliczne łany krokusów o wspaniałym niebie nie wspomnę.
wczoraj walczyłam w ogrodzie podobnie jak Ty, niestety porządki jeszcze w planach.
Czytam, ze stadko drobiowe rośnie w siłę ;:138 szkoda ze nie mam takich możliwości,
Miłej i cieplutkiej niedzieli ;:168
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Witam Cię serdecznie :) pogoda średnia słońca nie widać ale prognozy optymistyczne. Pięknie niebo uchwyciłaś, jak zawsze:) myślę że powinnaś założyć osobny wątek i tam zamieszczać swoje piękne ujęcia:) miłej niedzieli!
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu zapożyczyłam pomysł z siatką pod krokusy :) ... jak dokupię cebulek, to na pewno je tak posadzę , bo co prawda w tamtym sezonie olejkiem goździkowym wyprowadziłam gryzonie z działki, ale kto wie one lubią wracać ;:173 Miłej niedzieli ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
jagusia111

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Ewa możesz rozwinąć temat wyprowadzania gryzoni za pomocą olejku goździkowego? A na krety też działa?
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Olejek goździkowy ( taki do kominków zapachowych) wlewam do konewki 5 l. jakies 20 kropli i wlewam do otwartych norek... zabieg powtarzam kilka razy i jak widać nawet tulipany bez koszyczków przetrwały do tej wiosny ;:173 czy działa na krety ... chyba też bo to zwierzątko o bardzo wyczulonym powonieniu i kopców krecich też nie widziałam i nie widzę mimo że już ciepło :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
jagusia111

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Muszę wypróbować bo o ile z gryzoniami (odpukać) nie mam na razie większych problemów to krety przekopują mi działkę regularnie, przesadzają rośliny, a cebulowe wychodzą w takich miejscach, że w życiu bym się ich tam nie spodziewała ;:306 .
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu lepiężnika nie znałam, najpierw widziałam go u Marty teraz różowy u Ciebie. Czytam, że porządki posunęły się ostro do końca.
Moje pomidory też popikowane, papryka jeszcze czeka w kolejce.
Narzekałaś na krokusy, a na zdjęciach takie ładne kępki.
Jakie Ty masz wokół piękne widoki, teren nierówny, pagórkowaty, aż miło popatrzeć.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu, ja bym od przyszłej soboty od razu do gruntu tego derenia wstawiła. Nie czekałabym na jego korzonki. Da radę i szybciej się przyjmie.
Maki od Ciebie wschodzą :tan
Tak, ma być ciepło, dzisiaj już powoli zaczyna być w miarę znośnie no bo słonecznie jest ;:3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Niedziela słoneczna ;:3 chociaż wcześniej zawiewał zimny wiatr ;:oj

Basiu dzisiaj odpoczywam, dałam tylko kurakom jeść i ukopałam z pola trawy, pochodziłam po słoneczku i wróciłam odpoczywać!
Miłego wieczoru ;:196

Julciu jak to dobrze, że nie mam ambicji trawnikowych, bo to by mnie już chyba wykończyło...tyle pracy jeszcze przede mną, a teraz trawy będą rosły pierunem i nie tylko na trawniku. Bez trawnika też się umęczyłam i dzisiaj mam luz! Od jutra muszę gałęzie skończyć zrębkować, a resztę spalić, potem coś posieję co już musi być posiane i biorę się za budowle drewniane :) Kur jednak przybędzie, bo dzisiaj Aga pytała jak je przywieźć :D
Cóż będzie wesoło!
A Ty odpoczywaj, bo przed Tobą znowu wstawanie i praca ;:196

Asiu pewnie doczekałaś się słońca, bo u mnie wychodziło, wychodziło aż...zostało ;:306 Kochana trzy wątki i ogród w moim wieku to za wiele ;:168

Ewciu gdzieś te krokusy przepadały, a to pewnie w drążonych korytarzach. Niestety siatka jest taka jak pod tynk ale zawsze lekki opór będzie ;:215 Olejek goździkowy ! muszę zapamiętać i kupić koniecznie, bo dziur już mam dużo ;:oj dzięki za podpowiedź ;:168 Miłego wieczoru ;:4

Aga jak tak krety ryją tzn, że mają powód ... może masz pędraki. Musisz wybrać co wolisz?

Dorotko mam obydwa lepiężniki, różowy poszedł w pole ale na pewno będzie, a ten jakoś nie rozrasta się nachalnie to na razie został!
Krokusy długo nie mogły zakwitnąć, szczypiorki wyszły ale kwiatków nie było. Trochę dokupiłam jesienią i chciałam sprawdzić czy się zgadzają odmiany :D
O tak w pięknej okolicy mieszkamy, jak przyjedziesz to zobaczysz ;:168

Bea dobrze tak zrobię, bo nawet zwolniło się miejsce ;:215 maki wzeszły to znaczy, że nasiona były dojrzałe ;:333 za jakiś czas wysiej drugą partię, a ja będę czekać na Twoje zdjęcia maczków ;:168
Niech już będzie ciepło, czas najwyższy :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”