Wiosna cz. 35

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Witam! przyroda o mnie dba i dzisiaj przymusowa deszczowa przerwa!

Mariuszu ktoś kiedyś posadził te drzewa bez wiedzy co z tego wyrośnie, a wyrosły ogromne drzewa zagrażające sąsiadom bo działki mamy wąskie. Już raz drżeliśmy, bo we wsi jest dużo modrzewi które łamały słupy elektryczne jak zapałki. Teraz i krajobraz i niższe rośliny zobaczą słońce ;:3 Narcyzy to dodatek do domu!

Tereniu to mnie rozumiesz Obrazek Porządki trwają, ale na szczęście wszystkie grube kawałki bierze pomocnik, a ja tylko miele cienkie i rozsypuję. Na koniec grabie zapałki i pieczenie kiełbasek! tylko żeby nie było wiatru, bo u nas ciągle wieje ;:oj Jak pomocnik robił z grubsza porządki to żeby mu nie przeszkadzać musiałam utrwalić co kwitnie Obrazek
Dziękuję za nazwę kopytnika ;:180 teraz czekam niecierpliwie na kwiatostan ;:215
Tereniu i Tobie dużo siły i zdrowia, a za życzenia dużą buźka Obrazek

Agnieszko te narcyzy dzikuski najwcześniej wychodzą, ale i te odmianowe dość duże wyrosły, a najdrobniejsze to narcyzy babcine. To dobrze, bo będą kwitły coraz to kolejne Obrazek Agnieszko może ptaszęta też podają sobie informację, że pierwszy dzień wiosny, a czy będą się informować o zmianie czasu na letni Obrazek

Iwonko 1 porządki trwają i dobrze że była przerwa w wycince, bo poprzednie wysprzątałam i dzięki temu jest mniej. Dzisiaj niestety deszcz chyba nie pozwoli na użycie rąbarki ;:222 Kurze chyba będę musiała wytłumaczyć, że akuszerka jak wyjedzie to kto jej będzie małe dokarmiał i wyłapywał jak uciekną przez oczka siatki Obrazek Eee nie wierzę że pierwiosnki mogą kogoś nie lubić. na pewno co jakiś czas muszę je odmładzać, bo robią się brzydkie poduchy gorzej kwitnące.

Iwonko szczec. jeszcze chwila i poletko zakwitnie i to już 12 razy dla mnie ;:167

Alu tak tez było spałam jak niemowlę ;:19 ale czuję się dobrze i to najważniejsze. Róże na pewno się przyjmą i będą ślicznie kwitnąć ;:215 Niestety pogoda się spipcyła i dalszymi pracami trzeba poczekać aż gałązki podeschną. Wykorzystujcie czas na prace ogrodowe dopóki podopieczna w Wawie. Zdrowia i siły Obrazek

Ewelinko pierwsze kwitnienia jak najbardziej wzruszające, a jeszcze jak słonko oświetli :uszy Nie wiem jak Ty ale ja dzisiaj odpoczywam i przyroda o to zadbała Obrazek Narcyzy to mój znak rozpoznawczy...i można z naręczami gości z domu wypuścić ;:4 Pozdrawiam!

Martusiu większość z nas upracowana! ja nawet nie miałam siły wchodzić do innych wątków, a jak nawet weszłam to palce nie chciały przebierać po klawiaturze :;230 Poza tym po 22 padłam jak ulęgałką :;230 Dzisiaj przerwa bo coś nawet nie wygląda na rozpogodzenie tak niebo zaniesione :wink: Ściskam i pozdrawiam Obrazek

Bea oj bolały! wiesz kochana, że praca pociąga pracę dlatego nie wiem czy więcej mam porobione czy do zrobienia Obrazek

Julciu skądś je mam, bo nie miałam a jak się rozrosną to się przedstawią ;:306 Żonkile to nie są babcine, to dzikuski co często rosną przy wiejskich domach i sadach, Jak dla mnie są niezawodne Obrazek
No to miłego drugiego dnia wiosny ;:138 No widzisz a ja myślę że u Ciebie roślinki bardziej zaawansowane, zatem niech rosną i nas cieszą Obrazek Spokojnego dnia Obrazek

Tereniu nie dam rady wszystkiego na raz zrobić, wierz mi Obrazek To tylko tak wygląda, bo kondycja jeszcze kiepska a i wiek robi swoje :oops: Dziwi mnie że te zwykłe narcyzy nie chcą Ci rosnąć, bo ja je nawet w trakcie kwitnienia przesadzam i rosną wszędzie. Może masz glebę piaszczystą i one wolą cięższą glebę? Pozdrawiam i dobrego dnia życzę Obrazek

Miłego drugiego dnia wiosny Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu co roku zachwycam się Twoimi kępkami żonkili, że też moi poprzednicy nie zostawili takich nasadzeń, ja miałam wszędzie śmieci, do dziś udaje mi się jeszcze jakieś cary wykopać.
Wiosna rozkwita na całego, piękne iryski.
Kurka bardzo charakterna ;:306 będą malutkie kurczątka.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Dorotko przyjedziesz, wykopię i będziesz miała w rogu ogrodu słoneczną wiosnę i żonkile do flakonu!
Nie będzie kurczątek bo jak wyjadę, to M będzie do mnie telefonował co godzinę :;230 Jak wyjadę niech się dzieje co chce :D
Ja też miałam śmieci i do dzisiaj je wykopuję :wink:
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7829
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu świetnie ,że czujesz się dobrze po takiej ciężkiej pracy ;:333
U nas też pogoda do d..... pada i z wolnego od wnusi jak na razie nici .
A tyle planowałam nawet po różę nie pojadę .Chyba ,ze pogoda się poprawi .
Twoje żąkile i mnie urzekły ;:167
Zdrówka ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu, ale powiększyła Ci się przestrzeń i widoki przejrzały bez tych modrzewi! ;:oj Jestem pod wrażeniem!
Masz olbrzymie pole żonkili!!! ;:215
I co zrobisz z kwoką? Ona tak bardzo chce te maleństwa, skoro tyle jajek udało jej się zachomikować. Zobacz jaka natura jest mądra...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

MarysiuPiękne widoki będziesz miała, jak zniknęły ci te modrzewie... po takiej wielkiej pracy,gdy już są widoczne efekty to człowiekowi nie przeszkadza i zmęczenie ;:173 Biedna kurka... tak chciała zostać mamą, a Pani się wywczasów zachciało ;:306 Ale kurcze ten łan narcyzów, żonkili... czy jak im tam, bo jeszcze nie mogę odpoznać :) Będzie zjawiskowy ;:215
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiosna cz. 35

Post »

:wit
Dobrze, że Matka Natura zadbała o Twoje zdrowie bo zatrzymać Cię nie sposób :wink:
Będziesz miała teraz więcej światła słonecznego więc i rośliny będą szczęśliwe. Zostanie też więcej wilgoci, co za dwa czy trzy miesiące docenisz.
A te modrzewie rosły w pierwszej czy drugiej części szaliczka?
Ja jestem ostatni dzień na opiece i jutro wracam do pracy. To będzie wyjątkowo krótki tydzień a w sobotę znów na wieś :heja
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu...toż to będą piękne kwitnące łany żonkilów. To będzie widok. ;:138 . Z pracami rwiesz jak nastolatka. ;:oj . Szaliczek w takiej odsłonie widzę po raz pierwszy. ;:173 . Może teraz częściej go pokarzesz w szerszej perspektywie. Przejaśniało na korzyść szaliczka i roślinek także. ;:333 . Biedna kurka, odmawiają jej zostania kwocią mamą. ;:306
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Cały dzień niestety ciapie! teraz jeszcze zaczyna wiać wiatr!

Alu szkoda jak pogoda pokrzyżuje plany i to w jeden wolny dzień, ale cóż przyroda rządzi :D
Moje żonkile już są znane :D Miłego popołudnia ;:196

Basiu wszyscy są zadowoleni: my bo mamy przestrzeń, drwale bo zarobili kasę i drewno, sąsiad bo jest bezpiecznie i ten co dzierżawi pole, bo nie mógł maszyna przejechać pod modrzewiami. Najważniejsze że ptaki jeszcze nie zdążyły założyć gniazd a krzaków i drzew u mnie dostatek więc mają wybór. Kwoka szybko pogodziła się z utratą jaj :D ale nie wiadomo co jeszcze wymyśli ;:306

Ewciu widoki mi się poszerzyły, bo i tak były musiałam tylko co roku wycinać gałęzie :wink: Nawet zmęczenie odespałam bez bólu (ten lek czyni cuda ;:202 ). Kurka jak będzie chciała pomatkować to i tak to zrobi, ale wolę nie teraz. Poletko jest już znane i już tu pare razy opowiadałam, że mieliśmy chęć kupić działkę w trochę innym miejscu kiedyś, kiedyś.... tam też rosły łany żonkili i zawsze w okolicy Wielkanocy jeździliśmy na te żonkile. Po latach ktoś kupił ziemię wybudowała domu (chociaż nie było wolno bo to park) ;:223 i jak już kupiliśmy ten dom (w jesieni) i na wiosnę wyszłam do ogrodu i zobaczyłam żonkile to stwierdziłam że to przeznaczenie ;:118

Małgosiu a to Ty opiekunką jesteś, berbeciek zaniemógł ;:167
Modrzewie rosły tuż za siatką, po prawej stronie od bramki wiodącej w pole. Mam nadzieję, że zdrowie pozwoli uporządkować to miejsce, że będzie po prostu schludne!
Dzisiaj przerwa narzucona bo nawet próbowałam, ale nie da się nic! mokro przejmująca wilgoć....fuj!
Trzymam kciuki za cudną sobotę dla Ciebie ;:196

Zuzko droga żonkile pokazuje co roku i albo wtedy ukrywasz się przed FO albo zapomniałaś ;:168
E tam jak byłam nastolatką ....to ho ho! ;:306 Pokazuję często perspektywy i na pole i na moją ścieżkę na tyle na ile kształt ogrodu pozwala. Myślisz że kurka biedna? a jaki byłyby mój M, który musiałby co chwilę latać dawać kurczątkom wodę czy jedzenie, bo te głupole cały czas wysypują i wylewają ;:306 Więc niech tak na razie zostanie!
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiosna cz. 35

Post »

:wit Witaj, Maryś!
Trochę się zaniedbałam i znowu narobiło mi się zaległości. ;:224
Dzisiaj M wrócił do domu, ;:65 ja prysnęłam na działkę, ;:131 a teraz staram się choć częściowo uzupełnić braki. ;:108
Pamiętam łany Twoich narcyzów. ;:333 Będzie pięknie i pachnąco, gdy zakwitną. ;:215
Bo one pachnące? Te stare odmiany pachną, ;:303 pamiętam z babcinego ogródka ich urzekający zapach. :tan
Kwoka biedna. ;:174 Mamą nie pozwalasz jej zostać....Niedobra Ty. Ale spoko, ona sobie poradzi. ;:108 Uskłada kolejne jajeczka i sobie wysiedzi kurczątka. ;:303 Wrócisz z wojaży i bardzo się zdziwisz, gdy przyprowadzi na powitanie żółciutkie kuleczki. ;:306
Niech Ci już przestanie padać i wiać. ;:124 Słoneczka życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiosna cz. 35

Post »

Marysiu,miałyśmy obowiązkową przerwę ,ja co prawda poszłam do ogrodu ,ale przemokłam szybko i wróciłam i tak się snuję ,a tyle mam różnej pracy i nic mi się nie chce,nawet głowa mnie 2 dni boli ,co boli mnie bardzo rzadko,idę chyba do łóżeczka odpocząć ,przecież mi się należy :uszy ,pozdrawiam ;:196
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Wiosna cz. 35

Post »

No tych żonkili to masz obfitość! :wit
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Wiosna cz. 35

Post »

U mnie pogoda cudna ,słonko świeci i udało mi się na 2 godz na działeczke pojechać już nosiłam się z zamiarem wzięcia urlopu ,ale w końcu takich dni będzie wiele a urlop nie z gumy.Wracając zahaczyłam o centrale ogrodniczą ,bo to jedyny sklep po drodze i dokupiłam lilie ,czarną rudbekie :tan .Portfel mój bardzo zeszczuplał ;:224 .Życzę na jutro dużo ;:3
Pozdrawiam Teresa :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”