Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Sabinko kocham niebieskości, więc Twoja łączka mnie zachwyca, ;:oj dzieciaki maja rację, że jest piękna. Tulipany długo kwitną w tym roku i chyba bardziej nasycone kolory maja z powodu chłodów. ;:108 Wykopywanie cebul jest u...dliwe, ale już zdecydowałam, że wszystkie ze skarpy z różami wykopię. Boję się tylko żeby nie uszkodzić korzeni róż. ;:202 Już rozumiesz mój ból pielenia siewek. :wink: Miłego weekendu w ogrodzie. ;:196
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Sabinko - z przyjemnością popatrzyłam na Twoje tulipany, bo moje już przekwitły, poza jednym gatunkiem. A u Ciebie tak kolorowo! Łączko-trawnik jest rewelacyjny. Pewnie, że fajnie wygląda czyściutki, równiutki trawniczek, ale ja lubię własnie taki, jaki pokazujesz. Dla mnie to jest prawdziwa przyroda!
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Witam :wit
Pierwsza fala upałów za nami. Temperatury rozpieszczały nie tylko stęsknione słońca rośliny, ale również domowników. Kilka dni wystarczyło i chodzimy opaleni jak brzoskwinki.. a przy okazji ogród ogarnięty. Mąż znalazł w sobie niespożyte pokłady energii i ogarnął większość zbieranych od lat przydasiów, które wszyscy wrzucali pod zadaszenie. Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile dodatkowych worków z plastikami, starymi plandekami, paczkami starych płytek , które miały być "zapasem" czy ramami od rowerów wytaszczył na światło dzienne. Wygląda na to, ze w niedługim czasie zakątek działki - czarny punkt na mapie ogrodu, zacznie wyglądać nawet przyzwoicie ;:224

Co się tyczy roślin. Odliczam dni do pierwszych kwiatów piwonii i róż.. o ile przetrwa chociaż część z pączków tych ostatnich. Najpierw męczarnia z mszycami, teraz coś nadgryza młodziutkie pączusie i wiszą takie smętne.. Wiem, że były takie przypadki na FO, ale póki co nie uświadczyłam u siebie winowajcy.

Dowiedziałam się też dzisiaj, że pędzi do mnie paczka bylin z Raju :tan Niestety wypadła im po zimie ostróżka Crystal Delight i w tym roku nic się z tym nie da zrobić, ale pozostałe piękności są i prawdopodobnie już jutro będę mogła wsadzać w rabaty.. kurcze, cieszę się jak dziecko..

Tulipany powolutku przechodzą do kategorii wiosenne wspomnienie. Kwitną jeszcze najtrwalsze okazy Queen of Night i Angelique (te piękności jedynie rozpoznaję z tłumu ;:306 ) rabaty powolutku przechodzą we władanie wszelkich odmian orlików i czosnków.. pięknie jest..

Louise Odier
Obrazek


Jola, po migdałku zostało wspomnienie i piękne zdjęcia. Okazuje się, że mróz wyrządził więcej szkody niż początkowo przypuszczałam. Myślałam, że zważone zostały jedynie kwiaty, ale krzew póki co nie ma zamiaru wypuszczać liści. Wszystko młodziutkie przemarzło i jedynie w miejscu szczepienia mam kilka marnych listków. Wczoraj przycięłam go konkretnie i zobaczymy czy da się odratować. Kochana na tulipanach się nie znam, ale przeglądnęłam jesienne zapiski i te białe z fioletowymi muśnięciami to prawdopodobnie Flaming Flag.. te fioletowe z białymi to jakieś pomyłki, bo nie znalazłam takowych w kupionych odmianach..

Maja, trawnik zaraz po zdjęciach poszedł pod kosiarkę :twisted: Może i wygląda malowniczo, ale jak ten polny przetacznik zaczyna panoszyć się w okolicy rabat to już prawie pewne, że będzie nie do usunięcia - sieje się na potęgę..
Przyroda chyba już wszędzie nadrobiła. Ponad dwadzieścia stopni zrobiło swoje i przyspieszyło wegetację o kilka tygodni.

Maj.. a skoro maj to i bzy ;:167

Obrazek

Obrazek

udało się eMowi zapleść różycę na trejaż :heja ależ narzekał na kolce, ale za nic nie chciał rękawic..

Obrazek

Aneczka, już nie bądź taka skromna - znasz się i już ;:168 . Ja nawet tych swoich nie rozpoznaję. Straty trzeba było przeboleć. Szkoda mi lilii i do dzisiaj jak widzę miejsca gdzie zostały przycięte kikuty to mi żal, ale co zrobić. Oby tylko zapowiadane burze z gradem przeszły gdzieś boczkiem..

Ewelina, z racji temperatur plewienie przeciągnęło się na kilka dni. Ogarniałam przez poranne godziny, potem zaczynało się prażenie i momentalnie musiałam uciekać do cienia. Ostatecznie walka z chwastem wygrana.
3-4 sztuki Mme Plantier ;:oj toż to będzie widok i zapach.. ona niesamowicie pachnie!

Póki orliki nie rozwiną na dobre swoich kwiatuszków zaserwuję wam jeszcze tulipany z zeszłego tygodnia. Mimo nieiwelkiej ilości jestem zachwycona odmianami.. Różnorodność - w tym widzę przyszłość ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewarost, wiem, że są osoby, które rok w rok wykopują swoje cebule tulipanów. Podziwiam taki wysiłek i samozaparcie. U mnie niestety lenistwo bierze górę nad chęciami :;230 Poza tym gdzież to przechowywać do września? Raz zdarzyło mi się wykopać część cebul i nazbierałam tego dwie skrzyneczki. Potem kombinacje, suszenie żeby nie złapały wilgoci i nie zapleśniały..masakra

Agnieszka, jesteś kolejną osobą, której podoba się kwitnący trawniczek.. nawet nie będę komentowała głośno, bo jak eM usłyszy to ani tyle nie doproszę się o koszenie ;:306 Pink Star to właśnie tulipan, o którego pytano. Sama też zapisałam w zeszycie, chociaż znając życie znowu mi to ucieknie..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aga/Witch, u mnie w domu już funkcjonuje podział na wiosnę krokusową i tulipanową ;:224 Początkowo wszyscy przyjmowali to z uśmiechem, a po jakimś czasie już się przyjęło i nawet mojej mamie zdarza się używać takiego określenia. Podobnie lato mamy różane i liliowe :lol:

Elwi, szukałam tych różowych tulipanów. Wpisywałam w google wszystkie zakupione odmiany i porównywałam zdjęcia. Prawdopodobnie twój zachwyt padł na dosyć popularne Mistic van Eijk zakupione w biedrze. Innej opcji nie widzę, chyba, że jakaś pomyłka ;:224
Szał na naturalistyczne trawniki..łąki kwietne.. widziałam i wzdychałam do takowych.. Gdybym miała więcej terenu to czemu nie, ale jak widzę dziecię me jeżdżące rowerem po trawniku, który sięga już do kostek to mam ochotę sama łapnąć za kosiarkę. Niestety to mężowska świętość i jest jedynym "uprawnionym" do koszenia.. a że czasami brakuje czasu tak stokrotki i polny przetacznik mają swoje pięć minut.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kasia, u mnie nawet oprysk niewiele pomógł. Na części róż nadal zielona zaraza. Przy takiej ilości szkodników to chyba trzeba na dwa razy rozłożyć opryski, no sama już nie wiem ;:218

Tolinka, przyznam ci się w sekrecie ( ;:306 ), że jakoś słabo widzę tegoroczne Dalie. Chyba przesadziłam w przetrzymywaniu. Niby staram się je podlewać żeby jakoś ruszyły, ale jedyne co uzyskuję to ogromne ilości ślimaków, które ściągają do wilgotnej ziemi. A jak wiadomo Dalie i ślimaki to nie najlepszy duet. Zobaczymy co przeżyje..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mariusz, odwieczny problem- fundusze i czas. Znam to z własnego doświadczenia. W ten sposób od trzech lat powstaje nasza altana. Jak były fundusze to brakowało czasu ( mój eM należy do tych typków co to muszą wszystko własnymi ręcami zrobić) potem pieniądze rozeszły się na jakieś inne sprawy i pojawił się nagle wolny czas ;:306 Kiedyś mnie to dobijało i niesamowicie podnosiło ciśnienie. Teraz uśmiecham się tylko i podziwiam to co udaje się zrobić..
Rododendrony.. ach.. pierwszy rok kwitnie u mnie jeden jedyny.. już widzę za co są kochane przez ogrodników.

Magda, przetacznik sam w sobie jest uroczy. Problem zaczyna się wtedy jak niepostrzeżenie wejdzie między rabaty. Kiedyś zupełnie nie miałam z nim problemu -
był sobie na trawniku i nie zwracałam na niego jakiejś specjalnej uwagi. Potem boczkiem wszedł na obrzeża a stamtąd już między byliny i róże.. Walczę z nim już drugi rok i końca nie widać. Niby ładnie się wyrywa, ale wystarczy zostawić maleńki kawałeczek i po tygodniu jest go znowu wszędzie pełno.

Rozkwitł pierwszy wczesny Guernsey Cream. A na liściach już pierwsze ślady pomarańczowych kropek. Czym opryskać zanim się to rozniesie na pozostałe powojniki?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sonia, mam wrażenie, że paradoksalnie te przymrozki tylko pomogły tulipanom. Faktycznie wyjątkowo długo utrzymują swoje kwiaty i są jakby bardziej zahartowane. Trzymam kciuki za twoje cebulowe wykopki. Bardzo jestem ciekawa czy będą efekty w przyszłorocznym kwitnieniu.

Ewka36jj, chyba często jest tak,że tęsknimy do tego czego akurat nie mamy. Tyle osób wypowiedziało się przychylnie w obronie mojego trawnika, ze aż mi głupio na niego narzekać.. ale jak widzę takie czyściutkie i wypielęgnowane.. ach.. marzenie..
Tulipany jeszcze się jakoś trzymają, ale to ich ostatnie "podrygi". Myślę, że do przyszłego tygodnia pozostaną jedynie wspomnieniem..

oryginalna biżuteria ogrodowa..

Obrazek

czekamy na piwonie

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Sabinko, u Ciebie różane kwiaty będą już za chwilę ;:65 Moje panny znacznie mniej zaawansowane, dopiero pierwsze pączki pojawiają się.
Koniecznie zrób oprysk na to robactwo, miałam tak w zeszłym toku, wszystkie róże wzdłuż ogrodzenia miały zwieszone pąki. W tym roku pryskałam na zapas ;:173 Brawo dla Ema za zaplecenie róży, efekt będzie super ;:63
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Oj już widzę w wyobraźni jak pięknie zakwitnie zapleciona przez Ema róża. ;:224 Super, że facet znalazł czas na uporanie się z przydasiami. Wiem jak niełatwe to zajęcie.
Kup lilie na wyprzedaży skoro te co masz poprzemarzały. Przynajmniej przedłużysz czas ich kwitnienia. ;:215
Tulipanowe show u Ciebie mogłoby się nie kończyć.
A czy wiesz może co to za budyniowe tulipany z r?żowym rumieńcem pod odpowiedzią dla Tolinki?
A poeojnika możesz prysnąć czymś przeciwgrzybiczym, co masz pod ręką.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Sabinko, u mnie jest na odwrót, mojego M. trudno odciągnąć od kosiarki i choćbym prosiła i groziła, to łączkę mi szybko likwiduje...Za to za płotem mam takie ładne niebieskie poletko, nie chcę Ci śmiecić w wątku, ale ma tyle samo uroku, co Twoja łączka przed koszeniem ;:210
Fajny pąk na róży, widać, że to już niedługo, u mnie też tak wyglądają ;:215 Upał, ehhh, mi też dziś dokuczył i wygnał z patelni do domu. Od jutra ma być krótkie ochłodzenie na złapanie oddechu :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Matko, ten mój refleks to porażka... 10 stron i "już" się zorientowałam ;:306 A wiec od początku: Twoja różana lista jest imponująca - zazdraszczam zdecydowanie ;:108 Pergole super, zazdraszczam także :wink: Żałuję okrutnie, że mam brązowe, a nie białe ;:223 Torty robisz takie, ze trzeba szczęknę zbierać, to niewiarygodne, że robisz je sama w domu, bo wyglądają jak z profesjonalnej cukierni :shock:

Piękne miałaś tulipany, czekam az Twoje róże zaczną na całego... Będzie co oglądać, oj będzie ;:65
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Witaj Sabinko :wit . U mnie też plewienie przeciąga się no ale upał bywał nieznośny ;:224 . Jak ma się Twój migdałek ?? Mój na pniu coś nie bardzo chce wypuszczać ;:145 . Nie wiem czy nie padnie całkiem ;:222 . Śliczne zdjęcia ;:138 . Takich przydasiów też mam sporo na strychu stodoły ale na razie nie ma chęci i czasu na ogarnięcie tego ;:306 . Póki co wczoraj ogarnęliśmy mój ogrodowy pokoik a tam też było wszystko ;:306 . Co do róż to u mnie dzisiaj wyczaiłam skoczka różanego :evil: . Pierwszy raz zobaczyłam tego dziada a w zeszłym roku miałam tylko mszyce. Zrobiłam oprysk ale czy to coś da ?? Czy te liście ze zmianami już takie zostaną czy wrócą do normy jeśli zlikwiduję dziada ?? Wiesz może ?? Tak, tak 3,4 sztuki Mme chciałabym posadzić i mam nadzieje, że planów nie zmienię bo marzy mi ię taka chmura kiatów i zapachu ;:224 . Pączuś na Louise cudy ;:167 . Ja mam taką jedną NN , która bardzo o przypomina więc czekam aż zakwitnie i będę identyfikowała . Pozdrawiam i czekam na Twoje piwonie ;:224 .
Awatar użytkownika
merymg
200p
200p
Posty: 401
Od: 4 mar 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

:wit Wiosna jak zwykle u Ciebie urocza, zasługujesz na móc buziaków ;:196 za takie efekty.
ps. Postanowiłam odświeżyć klawiaturę i się odezwać. ;:180
Małgoś
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Sabinko znowu piękne fotki... U ciebie takie piękne czosnki, a moje dalej się czają w pączkach mimo, że też miały dużą porcje słońca , liczę że nadgonią :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Ale cudny trejaż ;:oj . Dokładnie identyczny byś kiedyś chciała ;:167 I do tego w cudnym kolorze, ech, kto mi taki zrobi :roll:
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Walkę z przetacznikiem przegrałam już dawno temu.
Teraz rośnie gdzie chce i ma mnie w totalnym poważaniu :wink:

Róże opryszcz jak najszybciej Mospilanem albo Confidorem.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Sabinko u mnie też pąk Anahe zwisa ;:145 Dziś jadę Mospilan kupić i może jutro wyskoczę zrobić oprysk?
LO u mnie w tym roku opóźniona,nawet pączków nie ma ;:222 Za to inne gonią i Madame Laveque ma kolorowego pąka ;:333
Bzy ładnie Ci kwitną,a u nas po przycięciu dosłownie jeden kwiatostan,porażka.Czy Ty swojego przycinasz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”