Mój ogród na fotografii- cz. 10

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Dorotko! Dwie palety/ jedna większa , druga mniejsza/ oszlifowane, zabejcowane...ustawiona jedna na drugiej...ot taki ogrodowy stolik ;:215
Mariolu, wyjątkowo lato tego roku solidnie napoiło roślinki . Od miesiąca , a może i dłużej niemal codziennie pada, z różną intensywnością. Słoneczka też sporo , zatem kwieciste szaleją. Zieleń soczysta , choć trawę trzeba kosić często ;:168

Uchwycone w kadrze dzisiaj , między deszczem a przebłyskami slońca

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu bardzo soczyście zielono i świeżo po deszczyku , aż miło się odwiedza Twoje kwitnące rabaty :) Co to za owoc ? z liści podobne do cytryńca ale pewnie się mylę .
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Alejka żółtych liliowców fajnie wygląda. Czy bociek własnej produkcji.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Kasiu :wit deszczu u mnie sporo ...zatem soczyście , zielono ale też sporo kolorów. Ten owocek to derenia Kousa . Czekałam na kwiaty i owoce kilka lat. Jest piękny pod wieloma względami: pokroju, kwiatów , owoców i cudownych przebarwień ;:215
Dorotko zdecydowanie dominują żółte liliowce , ale wśród nich w mniejszej ilości są pomarańczowe, różowe i cytrynowe. Wiosną sprawiłam sobie kolejnych 11 odmian, zatem alejka zostanie ubarwiona innymi odmianami. Bociek plastikowy , wyciągnięty z lamusa zyskał nową szatę / metodą : klej do glazury + tkanina/ ;:306

Tak obrodziły u mnie pomidory ...nawet udało mi się wyhodować własne melony

Obrazek


Obrazek


Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7819
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu witaj :wit
Pomidorki piekne i zdrowe ;:333 Melona zazdroszczę :D nam nie powschodziły .
Pozdrawiam ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Alu ;:168 wiesz ,ze ładniejsze tzn. większe melony mam w gruncie niż pod folią Ubolewam bo w tym roku słabo zawiązały się bakłażany, kilka jest ale to nie to co w poprzednich latach. Tak rzadko bywam teraz na FO, ponieważ nieustannie padające deszcze i wysokie temperatury sprawiają,ze trawa i chwasty szaleją. Dwa razy w tygodniu kosimy trawę a plewienie w różnych częściach ogrodu niemal codziennie. Masakra. Świetnie wszystko rośnie , trawka niczym dywan ale pracy co niemiara Pozdrawiam cieplutko! ;:168

Dla wszystkich moich wspaniałych gości zostawiam aktualne zdjęcia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu czuć tą przestrzeń w Twoim ogrodzie , śmiało można powiedzieć , że to park z cudownymi zakątkami do wypoczynku ;:138
Wyobrażam sobie ten ogrom pracy jaką wkładacie w utrzymanie ładu, samo koszenie to pełen etat z kosiarką ;:108
Mam nadzieję , że wczorajsze nawałnice ominęły Twój ogród i nie masz wielkich strat.
Pozdrawiam weekendowo ;:80
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Kasiu, dziękuję serdecznie za odwiedziny i docenienie ogromu pracy w utrzymaniu mojego mega ogrodu. Pracy ogrom , zwłaszcza przy niemal codziennych opadach od czerwca / oczywiście z różną intensywnością/ i wysokich temperaturach . Trawa szaleje/ a do koszenia u mnie sporo / , chwasty też panoszą się . Muszę jednak dodać,ze kwieciste też mają wspaniałe warunki i pokazują swój urok. Nie pamiętam, czy kiedykolwiek był taki rok, by nie trzeba było podlewać ogrodu. To jest duży plus , zaoszczędzony czas i woda. Pomimo częstych burz a także kilkakrotnych intensywnych opadów , nawałnice nas omijają. Nie miałam żadnych szkód w ogrodzie . Z wielkim ubolewaniem patrzę na to, co spotyka ludzi . Niestety na takie zjawiska nie mamy wpływu . Pozdrawiam cieplutko ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu piękny masz ten ogród! Pięknie wygląda alejka z liliowcami. To świetny pomysł :)
Wszędzie widać dużo Twojej pracy i serca ;:138
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Wspaniale się prezentują takie łany liliowców. Cudne ;:167
Hortensje tez piękne.
Cały ogród tętni życiem. Deszcz potrzebny, nie ma co, ale do przesady też się nudzi :)
No i faktycznie pracy ogrom w takich warunkach.
Dobrze, ze nawałnice nas omijają. Faktycznie wielki żal tych ludzi, którzy stracili dorobki życia w kilka chwil :(
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Kasiu, dziękuję za budujące słowa , motywujące do dalszej pracy. Właśnie rozpoczęłam przeróbki w ogrodzie. Pogoda sprzyja , na przenoszenie roślinek bo ziemia napojona obficie . Jesienią przeniosę truskawki w inne miejsce i zyskam tym samym miejsce na nowe nasadzenia. Do tej pory rabatki powstawały w sposób spontaniczny, tym razem powstanie po przemyśleniach ;:306 ;:306 ;:306 W tym roku nabyłam 10 owych odmian liliowców .Alejka nabierze nowych barw :tan
Mariolu! Faktycznie tętni ogród życiem wyjątkowo w tym roku a to za sprawą między innymi dobrego nawodnienia. Roślinki dorodne, soczysta zieleń , trawa rośnie w piorunującym tempie. O dziwo , radzę sobie na bieżąco z chwaścikami , i muszę przyznać ,że niewiele ich mam . :tan Z wielkim żalem i współczuciem patrzę na nieszczęścia ludzi . Liliowce w tym roku wyjątkowo długo kwitły a oryginalność kwiatów i bogata gama kolorów sprawiła ,że pokochałam je bezgraniczną miłością . Gdy zobaczyłam ofertę sporo ponad 600 odmian, oniemiałam z wrażenia , a ceny niektórych powalają na kolana i przyprawiają o palpitację serca.
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu, a ja właśnie wczoraj zaczęłam... ograniczać moje liliowce. Pozbyłam się większości liliowców rdzawych. Były ze mną od początku... o jeju, jak bardzo powrastały korzeniami wgłąb ziemi. Co ja się naszarpałam! Dosłownie jak z hostami przy przesadzaniu, tyle tylko, że tu chciałam pozbyć się każdego korzonka, żeby nie odbijały.
O... i mam nowe miejsce, jeszcze nie wiem co tam wsadzę, ale grunt, że wyszarpałam te liliowce. A ileż by było sadzonek! I to jakich dorodnych!
Zaglądaj Bogusiu częściej!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Boguniu ukwiecony ten Twój raj cudnie, czy u Ciebie też już nocki takie zimne jak u nas?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”