Mój ogród na fotografii- cz. 10

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Dla odwiedzających mój ogród miłych gości ,zostawiam aktualne zdjęcia z pięknej, kolorowej jesieni

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Piękna u Ciebie jesień , w takie dni jak dziś miło i przyjemnie byłoby posiedzieć , ciesząc oczy jej barwami , a co to za piękność na ostatnim zdjęciu ? pozdrawiam ;:3 ;:3 ;:167
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu, pięknie i niezwykle kolorowo u Ciebie :)
Robienie fotoksiażek i mnie doprowadza do szału to wybieranie, przebieranie, zmniejszanie fotek. Ale pamiątka jest świetna :)
Kochana, rozumiem, ze pracy w ogrodzie huk, ale zaglądaj częściej...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Tereniu, milo mi Ciebie gościć. Na ostatnim zdjęciu kwitnąca nieustannie róża okrywowa The Fairy. Polecam bezproblemowa i urocza.Jesień cudowna . U mnie od kilku dni duzo słońca, a od 4 dni temp. powyżej 20 *. Uwielbiam pracę w ogrodzie w taką pogodę. Jutro czeka mnie ostatnia tura grabienia liści spod orzecha włoskiego. Było tego multum. Nie wspomnę o 25 szt brzóz i alejce leszczyny . Leszczyna sąsiada, ale liści u mnie do grabienia sporo ;:168
Mariolciu, sprawiłaś mi wielką radość odwiedzinami. ;:168 Teraz przekonałam się jak mierny ze mnie fotograf ;:108 Na razie zgłębiam wiedzę z zakresu fotografowania na kursie on-line . Zdjęć multum, ale nie wiele z nich nadawało się do drukowania zwłaszcza w dużym formacie...to ostrość kiepska ;:108 albo rozdzielczość nie taka , za ciemne albo za jasne ...za małe albo za duże. Wow Wychodziłam z siebie , teraz czekam na przesyłkę około 24 października , zobaczę jaki będzie efekt.
Teraz będę mądrzejsza i bogatsza w doświadczenie , kolejna na pewno będzie lepsza. Praktyka czyni mistrza :tan
Pozdrawiam cieplutko ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

No Bogusiu, grunt, że ciągle chce Ci się doskonalić, szukasz nowych pomysłów i masz chęć do dalszych działań.
U mnie też kolejny piękny, słoneczny dzień minął. Aż chciałoby się, żeby te dni trwały i trwały nawet do grudnia. No śnieg może być w okolicy świąt, w styczniu a od lutego już może być wiosna ;:333
U mnie też pracy w ogrodzie tak dużo, że jeszcze dwa miesiące pięknej pogody i tak miałabym co robić każdego dnia ;:215
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Mariolu :wit życie na emeryturze sprzyja rozwijaniu pasji , samodoskonaleniu. :tan Szkoda tylko,ze tak szybko czas mija , ciągle go brakuje . Na razie energia mnie jeszcze rozpiera, mam jej zapasy, nie ogarnia mnie jeszcze niechęć :tan
Chciałabym, aby takie pogodne dni trwały jak najdłużej ...osobiście zimy nie lubię ;:108
W naszym tunelu foliowym pomidory zachwycają swoją dorodnością . Wcale im nie śpieszy się z zakończeniem sezonu owocowania . W niedzielę jedliśmy mizerię z ostatnich swojskich ogórków z tunelu.
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Tak prezentują się dzisiaj moje pomidory w tunelu foliowym

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a w ogrodzie jeszcze, miedzy innymi ,takie kwitnienia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Wow ;:oj Bogusiu jeszcze ile masz swoich pomidorków ;:63 ja to już zapomniałem jak smakują moje hihi :) hmmm na ostatnim zdjęciu masz bardzo ciekawy krzaczek z fioletowymi owocami ;:215 zdradzisz jak się nazywa ? bo kolor tych kuleczek jest super ;:173
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Mariuszu, sami jesteśmy zachwyceni stanem pomidorów ;:215 / choć zawsze mamy udane/. Sporo mają jeszcze owoców, nadal rosną i zaraza jak na razie ich nie poraża. Stwierdziliśmy,ze teraz są w lepszym stanie niż w czasie upałów.W poprzednich latach, o tej porze byly zerwane już wszystkie i skladowane w piwnicy. Teraz chyba dojrzeją niemal wszystkie naturalnie , na krzakach . Pozostaną tylko zielone na ostatnich gronach te najmniejsze.W naszym przypadku teoria absolutnie nie pokrywa się z praktyką. Pomidory rosną w tym samym miejscu ponad 30 lat, razem z ogórkami, baklazanami i winogronem no i oczywiście wczesną wiosną nowalijki.
Ten krzew to pięknotka bodiniera/ callicarpa bodinieri/. Zdjęcie robiłam smartfonem więc kolor koralików zdecydowanie przeklamany, w realu są wrzosowe . Dzisiaj zrobię zdjęcie aparatem , być może uda mi się wychwycić realną barwę. To bardzo dekoracyjny krzew. Mój jeszcze mały , ma dopiero 4 lata . Pozdrawiam ;:180
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu jesteś mistrzynią w uprawie pomidorów w szklarni , jak sobie taką sprawię przyjdę do Ciebie po nauki ,jesień przepiękna pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Tereniu nie ma sprawy , podzielę się swoją , sprawdzoną wiedzą ...zdobywaną w uprawie pomidorów ponad 30 lat.
Moje są w tunelu foliowym typowej wysokości i szerokości , jedynie skrócony o połowę długości ;:168
Zostawiam kilka zdjęć perspektywicznych części mojej kwiecisto -zielonej oazy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu, na widok pomidorów opadła mi szczęka ;:oj Normalnie cuda! W Twoim ogrodzie kolorowo, choć szarość z butami próbuje się pakować. Rzuciła mi się w oczy pięknotka - też sobie sprawię, jak już ogarniemy temat ogrodzenia całości terenu, bo strasznie mi się podoba. Ogólnie jakoś ostatnio takie "jagodowe" drzewa wpadają na moje listy chciejstw :) No i te trawy...
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Aniu!miło,ze jesteś w moim jesiennym ogrodzie. Mimo zapowiedzi deszczu , prognoza na szczęście w moim rejonie nie sprawdziła się i mogliśmy skosić bujną trawę . Prezentowała się już nieestetycznie. Pięknotka to uroczy krzew, który wnosi w jesienny ogród zdecydowanego koloru. Ja też przywołałam do swojego ogrodu więcej jagodowych : berberysy , ogniki i irgi. Muszę koniecznie posadzić jeszcze jarzębinę o czerwonych owockach, mam starą, wiekową odmianę o pomarańczowych koralikach . Ogrom ptactwa w ogrodzie szybko się z nimi uporało ;:306 Trawy pokochałam całym sercem , sadzę gdzie tylko jest wolne miejsce. Nawet świetnie zaaklimatyzowała się, jak na razie, posadzona wiosną pampasowa . Muszę o nią solidnie zadbać by zimą nie przemarzła. Na pierwsze kwitnienie trzeba czekać chyba 3-4 lata.
Pomidory do dzisiaj rosną w tunelu i mają się całkiem dobrze. Niestety trzeba już myśleć o zerwaniu wszystkich i przechowywaniu w piwnicy . Pozdrawiam serdecznie !
Pamiętam o obiecanym ciemierniku . Wiosną wyślę ;:108
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”