Moje spełnione marzenie - początki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elusia723
100p
100p
Posty: 144
Od: 14 kwie 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

kropka2 - Lucynko Olu :wit - z tym sprawdzaniem się roślin to prawda - nie potrafiłam np, po wsadzeniu chyba 3 szt - różnych hortensji i w różnych miejscach - żadnej uchować ;:185 , a tak strasznie mi się podobają.
Co do nasadzeń i własnych wysiewów to rozpędzam się - :uszy - tylko że w większości informacji na opakowaniu nasion termin wysiewu marzec i dalej - więc czekam. Wczoraj byłam w Auchan - i dokupiłam nowe nasionka - ale pojawiły się też cebule lilii, begonii i kanny. Ponieważ kanny bardzo mi się podobają - więc zakupiłam.
Przy domku obok lawendy przy kratce posadziłam dwa co prawda miliny ale czy nie zmarzną i będą rosły to się okaże ;:168
A to moje skromne jak na tę chwilę zdobycze ;:138

Obrazek


Obrazek

Obrazek
i posadzona Tunbbergia, petunia i dalia - z nia się chyba za bardzo pośpieszyłam bo rośnie w oczach ;:202


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16055
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Witaj Elu! Już teraz, na początku drogi masz wspaniale wypielęgnowany ogródek. Na przykład ten zakątek przy kratce jest taki przejrzysty i bardzo w moim guście. Piszesz, że posadziłaś tam róże rabatowe. Można wiedzieć jakie?
Aha, wspomniałaś, że nie udało Ci się uchować hortensji. Ciekawa jestem, jakie to były. Podejrzewam, że ogrodowe. Niestety, wymagają specjalnej troski. Polecam Ci jednak całą gamę hortensji bukietowych. One wytrzymują naprawdę wszystko, byle tylko dać im wodę. A piękne są niesamowicie :roll:
Natomiast z klematisami to jest ciężka sprawa. Rzadko w którym ogrodzie obficie kwitną. Ja czyniłam już z nimi kilka prób. Wszystkie raczej nieudane. No ale może akurat w Twoim by im się podobało, czego Ci serdecznie życzę. :D
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Witaj Elu tez mam ogródek ROD ;) Wspaniale zadbałaś o otoczenie i domek ;)Nie dorównam Ci, ale i chyba nie o to chodzi. Pozwolę sobie Cię odwiedzać :wit
kropka2
500p
500p
Posty: 873
Od: 19 lut 2014, o 20:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Kanny mi się podobają bardzo ale u mnie jest problem z przechowywaniem karp, natomiast dali nigdy nie wysiewałam.
Elu bardzo ładne są twoje siewki, a nasionek sporo zakupiłaś .Ja nasionka już mam jakiś czas, a żeby mnie nie kusiło to ziemię dopiero dziś kupiłam.
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Elu zakupy nasionkowe udane. ;:173
Ja też już co nieco posiałam, dalie rzeczywiście szybko wschodzą i rosną jak na drożdżach. Do tej pory bawiłam się w bulwy, nigdy ich nie siałam.
Aż jestem ciekawa jak nam się udadzą... Kanny miałam kilka sezonów ale słabo u mnie rosły i rozdałam je... :cry:
aniap56
200p
200p
Posty: 413
Od: 6 cze 2014, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy x Lublin

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

:wit
Sporo pracy zrobiliście na swojej działeczce ;:138 . Domek super odremontowany ;:108
Ja też co prawda mam 3,5 a działeczkę ROD tylko nie wiadomo na ile :oops: (to juz moja 4).
Dlatego bardzo w nią nie inwestuję, chociaż kwiaty bardzo lubię. Chętnie będę zaglądać i obserwować co dzieje się u Ciebie.
Chyba wiosna się zbliża ;:306 bo zakupy nasion ;:215
Awatar użytkownika
martinez_82
500p
500p
Posty: 664
Od: 1 wrz 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Zapowiada się piękna działka, pamiętam jak niedawno było tak u mnie , z czasem popadłem w obsesje i chęć ciągłych zmian powodzenia w pracach ogrodowych. pozdrawiam Marcin
pramac
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 lut 2016, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Wow mam bardzo podobną działkę. Lawenda jak wyrośnie może wyglądać świetnie. Zapowiada się bardzo ładny ogród. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
elusia723
100p
100p
Posty: 144
Od: 14 kwie 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

:wit Witam wszystkich miłych gości - cieszę się z tych odwiedzin i wpisów - że aż się ;:171 .
Wandziu - może tak się będę zwracać :wit . Róże, które już posadziłam to rabatowe, jedna z nich to Casanova-wielokwiatowa,drugałososiowa i trzecia dwubarwna - ale ich nazw nie pamietam ;:219 . Późna jesienią byłam w markecie i zaopiekowałam się różyczka z przeceny - tak mi jej szkoda było ;:145 - niby ma to być róża pnąca Golden Showers dosadzałam przy kratce - ale czy taka będzie - czas pokaże :lol: Ponieważ miejsce na pnące mam jeszcze więc domówiłam tu z FO - róże Rosarium Vetersen, Royal Gold, Eden Rose. Te jakoś - oglądając zdjęcia tu na Fo - bardzo mi przypadły do gustu i chcę je mieć u siebie. Jeśli na kratkę nie zmieszczą się - to obsadzę pergolę przy wejściu - bo taka planujemy kupić ;:138 . Co do hortensji to faktycznie muszę sobie te bukietowe zapisać i spróbować posadzić - może będą mocniejsze - tak bardzo bym chciała gościć je u siebie ;:138 .
Witaj Wolusia w moich skromnych progach - Ty mi piszesz o dorównaniu - ;:306 to chyba ja bym mogła tak napisać - jak oglądam wsze wątki to potem kila godzin choruję z napatrzenia się na tak piękną i ogromną ilość kwiatów - byłam u Cibie gościnnie ale będę częściej bywać i co ???? Już na początku wypatrzyłam że masz dziwaczka - ja też przywiozłam sobie nasion z wakacji w zeszłym roku i planuję u siebie go sadzić - strasznie jestem ciekawa czy mi urośnie. Widzę, że oprócz kwiatów masz spory warzywnik - ja raczej nastawiam się na kwiatki - chociaż parę krzaczków pomidorów dostanę od koleżanki więc tylko je posadzę. Truskawki ;:202 przepiękne - aż mi ślinka leci - oj będę ja częstym gościem w Twoich progach - a i zdjęcie w avatarze - BAJKA ;:215
Witaj Kropeczko może tak będę pisać - mnie też kanny bardzo spodobały się - a wypatrzyłam je u sąsiadów - spacerując alejkami - więc robię próbę - zakupiłam zobaczymy co będzie ;:138 .
Oleńko :wit ja przygodę dopiero rozpoczynam i mam taki mętlik w głowie że już planuję żeby może zacząć notować - co warto na przyszłość kupić i sadzić a co nie - ;:306 bo ja mam dobrą pamięć ale krótką i nie chciała bym popełniać tych samych błędów za rok. A efekty nasze będziemy wspólnie podziwiać ;:168
aniap56 :wit - szkoda że tak zmieniasz działkę - faktycznie jest to uciążliwe - ja chyba bym tak nie mogła - no chyba żebym musiała ;:219 , nasz wybór teraz z perspektywy czasu myślę że był też trochę pochopny - chodzi o to w jakim stanie działkę kupiliśmy nie mając za bardzo doświadczenia ale nie żałuję - teraz tak się cieszę z niej że już nie mogę się doczekać wiosny i wyjazdów na nią.
Witaj Marcinie :wit - i ja byłam z rewizytą u Cibie - i od razu urzekły mnie kolorowe kompozycje z kory - pieknie wykończone kamieniami - te kamienie też zacznę poszukiwać bo strasznie by mi się przydały :tan , warte podpatrzenia i chyba coś u siebie podobnego wykonam - przepiękne. Wypatrzyłam na ostatnich zdjęciach piękne wysokie niebieskie kwiaty - cóż to takiego ?????
Awatar użytkownika
Aga P
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 16 paź 2015, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Witam i Ja piękne początki ;:138 sama zaczynałam 3 lata temu od zera i będe podglądać ogrodowe poczynania, a wysiewy super aż chce się wiosnę :tan pozdrawiam ;:215
aniap56
200p
200p
Posty: 413
Od: 6 cze 2014, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy x Lublin

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Kochana tak mi się w życiu ułożyło, że nie mam swojej działki ;:145 .
A że lubię grzebać w ziemi to przynajmniej staram się jakiś kawałek uprawiać ;:306 .
To,że zmieniam nie zależało ode mnie(1-zrobili cmentarz,2-osiedle domków jednorodzinnych, 3- za unijne pieniądze siłownia)
Dlatego będę podziwiała Twoje poczynania i bardzo Ci kibicowała ;:108
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Elusiu, o milin się nie martw. Przeżyje, a wkrótce będziesz się martwiła, jak go okiełznać, bo skubany lubi wędrować po ogrodzie. ;:108
Dalie faktycznie zbyt wcześnie wysiałaś. Jeśli nie masz już nasion, to z przyjemnością trochę Ci podeślę, bo będziesz mieć kłopot z dotrzymaniem swoich do drugiej połowy maja. Ja będę wysiewać dalie dopiero ok. 15 marca. One bardzo szybko wschodzą i rosną. Uszczykuj wierzchołki wzrostu gdy będą miały po kilka listków, ale wcześniej przepikuj, gdy wyrosną im liście właściwe.
Chciałoby się już wszystko siać.... :tan Wiem coś o tym.
Bardzo ładne gazanie kupiłaś. Tylko jeszcze ich nie siej. Ja gazanie sieję ok. połowy lutego. Zawsze tak robię i spokojnie zdążą się rozrosnąć.
Porządne zakupy zrobiłaś. ;:215 ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Moje spełnione marzenie - początki

Post »

Witam :D Super domek odnowiliście ;:333 Działeczka ładna,czyściutka.Będę kibicował w dalszych postępach :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”