Ogródek-moje początki cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Witajcie :wit

Przyszedł czas założyć nowy wątek...

Kochani mam nadzieję, że w tym roku poprawię się i moja obecność na forum będzie lepsza niż w roku ubiegłym. Trochę miałam kłopotów rodzinnych ze zdrowiem rodziców. Opieka wymagała czasu...
Mam nadzieję, że ten sezon będzie u mnie ogrodniczy ;:215
Zapraszam serdecznie i cieszę się, że Jesteście :D

Może na początek troszkę zimy, chociaż nie jest ona moją ulubioną porą roku brrr ;:306
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poprzednie wątki :

Ogródek Asi -moje początki cz 2

Ogródek Asi -moje początki cz 1


Troszkę ocieplę dzisiejszą sobotę ;)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego weekendu :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Jestem, Asiu! ;:138
W przeciwieństwie do Ciebie lubię białą zimę, ;:333 której u mnie aktualnie nie ma. ;:222 Jest mróz i to dość duży, a roślinki pozbawione śniegowej pierzynki. :(

Czytam, że miałaś trochę kłopotów związanych ze zdrowiem rodziców. ;:131 To oczywiste, że oni są dla dzieci najważniejsi, a z Twoich informacji wynika, że już jest dobrze i niech tak zostanie, czego życzę Wam wszystkim z całego serca. ;:167 ;:167 ;:196

Zima zimą, a kolorowe zdjęcia różyczek aż rwą za serce swoim ciepełkiem. ;:215

Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12455
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Asiu,super,że wracasz ,zdrówka życzę i szybkiej wiosny :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Witaj :wit . Fajnie, że postawiłaś wrócić ;:196 . Czasem życie przynosi różne zawirowania i trzeba zająć się sprawami ważniejszymi niż forum. Zimowe zdjęcia piękne ale róże zdecydowanie bardziej mi się podobają ;:224 . Z niecierpliwością czekam już na ten czas ;:167 . Póki co u nas zima i nie zamierza odpuścić :roll: . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Witaj i cieszę się z nowego wątku.
Miniony rok był ciężki dla wielu osób, ale trzeba być dobrej myśli i mieć nadzieję na lepsze jutro.
Zimowe zdjęcia przepiękne, ale o wiele bardziej piękniejsze letnie, więc czekam na dalsze wspominki lub już aktualne wiosenne :D
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Lucynko witaj :wit fajnie, że mnie odwiedziłaś :D Tak z rodzicami lepiej, ale trzeba mieć ich na oku. Choroby zjawiają sie w najmniej oczekiwanym momencie... Strach przed covidem pogłębia obawy, czy i to cholerstwo się nie przypląta. Na szczęście nie. Teraz czekają na zaszczepienie się. Już 4 tydzień i cisza ... :( Lekarz też kazał zaszzepić się przeciw grypie. Nie wiem czy to potrzebne (?) ale co tu z lekarzem negocjować, jak to wszystko ma działać w ochronie człowieka. No zobaczymy.
Tak różyczki kocham, ale jak i inne roślinki. Martwię się , gdyż w tym roku okropnie trawsko dominowało mi rabatkę z piwoniami. Zaniedbałam je w zeszłym roku. Chyba tylko jedna kwitła inne walczyły z darnią. Wstyd mi, ale czasami tak bywa. Są sprawy ważne i ważniejsze. Chyba po kwitnieniu będę musiała je wszystkie wykopać, w sumie parę sztuk i znaleźć im inne miejsce. Ponoć piwonii się nie przesadza, bo nie kwitną później. Czy to prawda ?
Pozdrawiam Cię sedecznie Lucynko :wit

Obrazek


Dorotko fajnie, że zajrzałaś do mnie :wit Jestem, jestem ale czasu dla siebie samej ciągle brak ;:101 Liczę, że ten rok będzie dla mnie bardziej przychylny, żeby robić te rzeczy, którę lubię :tan
Dziękuję, Tobie też dużo zdrówka życzę i czekamy na cieplutką wiosnę ;:3

Pozdrawiam Cię serdecznie :wit
Obrazek

Ewelinko cieszę się, że mnie odwiedziłaś :wit na forum jestem i nigdy nie zrezygnuję i nie odejdę z tego fantastycznego miejsca. Faktem jest, że casu czasami brak mi na wszystko, co fajne, miłe, relaksujące i odmużdżające. Takie życie. Mieszkam w mieście a tu życie w ciągłym biegu. Wszystko jest na wczoraj. Masz wrażenie, że ciągle jesteś z czym mocno opóźniona. Działka daje mi ten komfort, że jak pojadę to odcinam się od tego wariactwa. Zeszły rok był ciężki. Rodzice chorowali ( nie na covid) ale ciężkie zawały i inne schorzenia, które dają im się we znaki. Covid był dużym stresem dla mnie, żeby rodzice się nie zarazili i żebym ja nic im nie przyniosła... ciężkie czasy dla tych co chorują zupełnie na inne choroby.
Ale cieszę się, że już przedwiośnie i czekam z niecierpliwością cieplutkiej wiosny ;:113 , chociaż coś przebąkują, że zima ma wrócić (?) Och nie !
Pozdrawiam Cię serdecznie :wit

Obrazek

Wiolu witaj :wit cieszę się, że mnie odwiedziłaś :) Tak, ten poprzedni rok był trudny bardzo... ;:145 .Też liczę, że wszystko z czasem się ułoży i wreszcie wrócimy do jakiejś normalności...
Wspominki z zeszłego roku mnie zawsze nastrajają optymistycznie. Tyle w nich ciepła, radości i optymizmu. Zawsze słonko i roślinność to coś pięknego ;:167 ;:167
Pozdrawiam Cię serdecznie i wszystkiego dobrego Ci życzę na ten rok :wit
Obrazek

Miłego weekendu Wam życzę !

Obrazek

ha, ha jak u Karguli ;:306 ;:306 kot na sznurku. Ale z tym osobnikiem trzeba tak..., polazłby gdzie go oczy poniosą. Taka powsinoga
Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Asiu, zacznę od piwonii, by mi nie umknął temat. Powiem, a raczej napiszę tak: dostałam od sąsiada dużą wieloletnią piwonię, która w tym samym roku zakwitła, rozwijając wszystkie pąki. ;:215 Tak więc krążący mit, jakoby piwonii się nie przesadzało, można w skład baśni włożyć. ;:7
Jestem tego samego zdania, co Ty w sprawie rzeczy ważnych i ważniejszych. ;:108 Ogród nie zając, nie ucieknie, a życie jest krótkie. Zdążysz wszystko uporządkować, a jeśli nawet coś się nie uda, to przecież w tym roku świat się jeszcze nie kończy. ;:303
Prześliczny jest ten różowiutki maczek. ;:138 ;:138 Domyślam się, że on bylinowy. ;:218
Irysy w ślicznym niebieskim kolorze, ostróżka w błękicie, biel hortensji rozjaśnia obraz, ;:215 a kiciulek na fotelu taki słodziaczek! ;:168 Proszę wymiziać maluszka.

Słonecznej, zdrowej niedzieli życząc, buziaki zostawiam. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

:wit
Z chęcią będę czytał co u Ciebie nowego :)
A kota na sznurku widziałem tylko w filmie :lol:
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Witaj :wit . Piękne fotki z ubiegłego sezonu nam zaserwowałaś. Pogoda aktualnie byle jaka więc takie kolorowe wspominki jak najbardziej się przydadzą ;:108 . Przykro mi z powodu stresów, które musiałaś przejść w ubiegłym roku. Mam nadzieję, że rodzice mają się już lepiej ;:168 . Ubiegły rok był dziwny chyba dla każdego i dobrze, że przynajmniej miałaś możliwość odstresowania się na działce. Miejmy nadzieję, że ten rok będzie lepszy. Pozdrawiam serdecznie :wit .
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Witajcie :wit
Zima nie odpuszcza, ale My się nie dajemy i do wiosny szykujemy ! Ha, ha zrymowało mi się :D

Sebastian cieszę się, że mnie odwiedziłeś. Kota na sznurku nie widziałeś tylko w filmie ? a widzisz takie cuda ;:306 ;:306 Mój kot tym sposobem przemierzał ze mną różne wakacje, był nad morzem, na mazurach no i na działce. To kot "blokowy" , nie wie, że trzeba trzymać się domu. Jego chęć zwiedzania jest wielka, to taki sznurek jest dla mnie wielką wygodą i nie martwię się, że zwyczajnie zginie. A szkoda by było, bo to fajne zwierzę, bardzo mądre i takie moje na "pochmurne dni" . Kot jest świetny na trudne dni, smutne czy na zimowe długie wieczory z książką u boku i ciepełko. Polecam !
Od malutkiego kotka był przyzwyczajany, tak jak na smyczy psy czy koty chodzą, na sznurku ma większą swobodę, ale jest pod moim nadzorem.

Obrazek

Lucynko Kiciusia wymiziałam ,chyba zadowolony :D , co do piwonii, to zobaczę co uda mi się w tym roku zdziałać... dzisiaj zaglądałam w te trawsko, ani słychu ani widu ;:174 Maczkami zaraziłam się od sąsiadki, jak zobaczyłam te pęki kwitnące, zakochałam się ! W tym sezonie zakupiłam białe i czarny a może bardzo ciemny fiolet (?) , ciekawe jak zakwitną i czy w ogóle się pokażą. Kupiłam je w Obi, w woreczkach foliowych, zobaczymy ! aha i irysy też mnie skusiły :;230

Ewelinko miejmy nadzieję, że ten sezon będzie normalniejszy. Rodzice zaszczepieni pierszą dawką na covid, całe szczęście bez żadnych odczuć czy zmian po szczepionce. Teraz tylko czekać wiosny i cieszyć się z tego. Obecne czasy są naprawdę przygnębiające. Niech przyroda naładuje nasze akumulatory.

Tak na dobry początek, wpadając do Auchan na zakupy spożywcze, skręciłam w alejkę z "wiosną" ;:306
... było więcej wszystkiego w koszyku, ale opamiętałam się i skończyło się na 4 różach. W sumie nie wiem co to za róże, nazwy nie posiadają ale zadowolona wróciłam do domu ;:333
Obrazek

a takie migawki miałam jesienią ubiegłego roku...
ostatnie lilie, które kwitły z Marcinkami

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dalie ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pigwa zaowocowała
Obrazek

i trochę dyniowatych

Obrazek

Miłej niedzieli :wit

Dorzucę jeszcze jesieni :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pa, pa. :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Asiu, tylko cztery różyczki? :shock: Jak by się nie nazywały, wszystkie na obrazkach śliczniutkie. ;:303 Teraz trzymajmy kciuki, by na żywo okazały się jeszcze ładniejsze. ;:333 ;:333
Piękną miałaś jesień. ;:138 Nic Twoim kwiatkom nie zaszkodziło niesystematyczne doglądanie. ;:215 ;:303
Słoneczka ;:3 ;:3 życzę i zdróweczka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Witaj :wit . Ciekawe co Ci zakwitnie z tych róż ;:173 . Oczekiwanie na pierwszy kwiat jest dla mnie bardzo intrygujące :heja . Tego roku będę miała sporo tych pierwszych kwitnień i choć są " imienne" kto wie czy nie będzie pomyłki . Oby nie ;:224 . Wspominki bardzo kolorowe . Przepiękny kolor jesiennego astra ;:167 . Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych ;:196 :wit .
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Witajcie :wit
troszkę mnie nie było ale rok był dla mnie dosyć trudny. Głównie zdrowotnie. Nie ja, a rodzice .. Teraz jest trochę lepiej, to znów aura za oknem przygnębiająca :|
Byłam na działce, pochłonęły mnie porządki jesienne i tak zamarzyłam już o wiośnie i np.kolorowym czerwcu . ech ! jeszcze tyle czasu.
Róże kartonikowe, zakupione i posadzone w tym sezonie na wiosnę, nie zakwitły. Może jedna z jednym kwiatem (?) Generalnie słabo. Ale poczekam, może jak się ukorzenią i będą fajne :)
Czasami wpadałam do Waszych ogrodów, oglądałam i podziwiałam ale wstyd się przyznać - mało co pisałam. Wybaczcie !

W tym sezonie Irysy mnie urzekły ;:131 ale też miałam z nimi problem, musiałam na nie czekać..., nie chciały kwitnąć (?)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”