Ogród po 30 - stce Część III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

To 'się' komputer naprawił i można wstawiać zdjęcia, ale nie ma co focić, gdyż leje, ot tak po prostu leje. Jak ja posadzę swoje pełne lilie ;:145 . Niebo płacze, to i ja dołączam się do deszczu.

Madziagos - Magda, hosta już przesadzona i w przyszłym roku powinna się zaprezentować w całej swojej krasie. W ogóle mam słabość do falistych host ;:7 .

anabuko1 - Aniu, tak , to owocostany powojnika Mac Kenzie. Lubię je, bo wyglądają jak wata cukrowa ;:224 .

W takim razie kilka zdjęć z ubiegłego tygodnia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Łał, zdjęcia jakieś mniejsze ;:oj . Wybaczcie, muszę pogrzebać i zobaczyć, gdzie się zmieniły ustawienia, żeby było jak dawniej ;:224 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Róże zjawiskowe! Cieszą oczy! ;:173 Za to hosta powalająca! No koronkowa robota! Cudo natury! (u mnie też niektóre tak wyglądają!) ;:306
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Komputer się naprawił...zdjęcia można wstawiać... napisałaś...Ale jakoś nie widać tych zdjęć. ;:131 ..Nie wierzę,że w takim zasiedlonym ogrodzie jak Twój nie miałabyś czego sfotografować... ;:oj
Faliste hosty i ja lubię...bardzo i kilka takowych posiadam ! :)
Mam nadzieję, że nowe nabytki posadziłaś???

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

takasobie - Miłka, moje róże mają dopiero rok; zobaczymy po drugiej zimie ;:7 . A hosta, cóż, było jej za gęsto i coś ją zżarło normalnie ;:oj .

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Polka
Obrazek

Obrazek

marpa - Maryna, nie bardzo jest jak fotografować, bo ciągle leje ;:145 . To, co się udało, już pokazuję ;:168 .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gentle Hermione - cudne, porcelanowe kwiatki
Obrazek
Emilie Guillot - trochę 'dostała' od deszczu
Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Aniu :wit
Najpierw pochwalę świecznicę, piękna.Od jakiegoś czasu mam na nią ochotę i ciągle jej nie mam.Nie mam tez miejsca do cienia dla niej i chyba to mnie powstrzymuje przed jej kupnem.
Dalijki piękne,I jak widać spore,ładne krzaczki mają.Moje nie wszystkie mają spore krzaczki.
Róze- jeszcze pięknie się przezetują/
A ten mocno niebieski kwiatuszek ??Śliczny taki żywy.Mało jest kwiatów w ogrodzie o takim kolorycie :)
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Dalie masz super ale mnie jakoś miłość do nich przeszła..ostatnio tylko fotografować je lubiłam .. :roll:
Twoja trawa ta niebieska jest inna niż moja..Moja i tak chyba to nie jest trzęślica tylko proso...Ale w sumie to mi wsio ryba... ;:131 Jak zwał tak zwał... :roll: Pogoda ma się poprawiać... oby!
Przestało padać...

Miłego weekendu! ;:167

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Aniu, jakie piękne zdjęcia zrobiłaś. :uszy Z ogromną przyjemnością sobie obejrzałam i podziwiam za oko i za...wrażliwość. ;:138
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Ach ta Polka! Rewelacyjna. A jak z jej solidnością? Nie łamie się na deszczu? Bo po ostatnich deszczowych tygodniach bardzo mnie rozeźliła ta kruchość dalii. Mam przez to kolorowe bukiety w domu, ale wolałabym widzieć kwiaty na krzewach, a nie w wazonie.
Świecznica niezwykle fotogeniczna. :)
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

anabuko1 - Aniu, świecznica oprócz cienia potrzebuje wilgotniejszej gleby. Ja mam dwie i każda inaczej rośnie ;:174 . Niebieskie to: pierwszy -kłosowiec, drugie - kwiat barbuli klandońskiej. Piękne ma kwiaty, ale malutkie, na końcach pędów. Trzeba blisko podejść, żeby je podziwiać ;:65 .

marpa - Maryna, lubię dalie, ale w ogrodzie powodują zbyt duże zagęszczenie i jest tak "ciasno" ;:131 . Do tego muszą mieć słońce, a to towar deficytowy u mnie. Zobaczę wiosną, co mi przyjdzie do głowy ;:7 .
Co do traw, masz rację, po prostu są piękne ;:108 .
;:168

PEPSI - Gosiu, moje zdjęcia to przypadek ;:173 . Czasem się udają, a czasem wyrzucam wszystkie, ot i cała prawda, ale dziękuję, że Ci się podobają ;:180 .

wanda7 - Wandziu, ta dalia trzyma się zupełnie nieźle i jest jedyną, ktora się nie złamała, jak w ub. tygodniu wiało. Mam obok siebie 2 krzewy, bo sadziłam jako NN ;:306 . Deszcze kwiatom niestrasznei zmienia się kwiat podczas kwitnienia. Na końcu wygląda jak słonecznik ;:108 . Tę na pewno zostawię, tylko zmienię jej miejscówkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gentle Hermione - dzisiaj taka
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


POMOCY!
Proszę o pomoc, jak sadzi się bulwy trójsklepki?. Poprzednie były w doniczkach, a ja pierwszy raz mam gołą bulwę i nijak nie mogę jej ustalić góry i dołu. Szukałam w internecie - jeśli źle, to proszę mi podać link do w/w tematu. Koleżanka posadziła na leżąco, bo też nie wiedziała :roll: . Pomyślała, że niech się sama zdecyduje, jak chce rosnąć ;:306 . Jak by nie było, zgłębiłam wiedzę na ich temat, chociaż czasem była przeciwstawna. Jedni pisali, że lubi cień, inni, że słońce. U mnie rosną w cieniu i półcieniu. Mam zamiar posadzić je razem, bo pojedyńczo, są w ogrodzie niewidoczne i właściwie tylko właściciel może podziwiać ich urodę ;:108 .

Oto główna winowajczyni:
Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Poszukam w mojej doniczce jak nie zgniła to Ci powiem jak była posadzona....Tym badylkiem chyba do góry ...nie :?: :oops: cebulki,które nie wiem jak posadzić sadzę na boku..A tu nie wiadomo co jest co...
Piękna ta paproć! ;:167 ;:63

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Pochwalę piękne kwitnienia :) Te oszronione deszczem róże wyglądają przecudnie!
W sprawie pytania nie pomogę, niestety...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

marpa - Maryna, sama widzisz, że czasem zwykła cebulka/kłącze nas zaskoczy ;:306 .
Paproć jest taka wyrazista - nazwę chwilowo ;:223 zapomniałam, ale poszukam, bo muszę dokupić wiosną, gdyż dziwnie, ale jedna z moich 3 szt. zmarzła na amen ;:145 .
;:167

kropelka - Mariolu, dziękuję za ciepłe słowa; coraz ciężej znaleźć coś ciekawego po tych deszczach. Wiele kwiatów róż pogniło, a dalie połamał wiatr bardzo skutecznie, tylko moja Polka się nie dała, ale pewnie dlatego , że miała oparcie w krzewach borówek. Idę sadzić czosnki ozdobne ;:108 .
;:168

Zdjęcia później, bo piszę z drugiego komputera; może znajdę też coś ciekawego do fotografii ;:173 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

To w takim razie trochę zdjęć, bo było ciepło i słonecznie :tan .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Rozchodnik giganteus - to moja nazwa ;:oj
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”