Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 75  
Autor Wiadomość
alunia
 Tytuł: Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77
PostNapisane: 16 lip 2017, o 19:17 
1000p
1000p

1 szt.
Ależ piękne okazy tu widzę ;:180
Wszystko zadbane i dorodne ;:303 Tylko pogratulować takich piękności ;:167

Zobacz profil Wyślij e-mail      

kania
PostNapisane: 16 lip 2017, o 21:59 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Aniu, Twoje róże prezentują się naprawdę bardzo ładnie :uszy , to nic, że troszkę zmokły. Zakwitną jeszcze raz, a niektóre pomimo deszczu trzymają się jakby nigdy nic. Szczególnie urzekła mnie Lavender Ice. Jaki ona ma piękny kolor!
Do Chorwacji jedziemy na przełomie sierpnia i września. Jestem przestraszona czekającą nas podróżą. Jedziemy z Gdańska więc przystanki będą dwa, najpierw na południu Polski a następny w samym centrum Wiednia, żebyśmy mogli pozwiedzać.

Pozdrawiam :) - Kasia

jajagna
PostNapisane: 17 lip 2017, o 10:16 
500p
500p

1 szt.
Przepięknie wyglądają razem Lavender i Dolce Vita z bylinami ;:167 Sweet Juliet jest śliczna! Zastanawiałam się nad nią w zeszłym roku, ale w końcu nie kupiłam i teraz widzę, że szkoda. Mimo kiepskiej pogody Twoje panny nadal cieszą oko.

wanda7
PostNapisane: 17 lip 2017, o 10:50 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Po ostatnich deszczach pożegnałam się z kwiatami róż. U Ciebie nadal kwitną i w kroplach deszczu wyglądają nader soczyście i smakowicie. Dalie jednak lepiej znoszą deszczową pogodę.

Elwi
PostNapisane: 17 lip 2017, o 12:19 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Aniu, cudowna relacja z wakacji ;:180 Wcale Ci się nie dziwię, że uwielbiasz tam jeździć - ten klimat ;:167 Wąskie kamienne uliczki mają niepowtarzalny urok ;:108 Brakuje mi tylko prania na sznurkach jak we Włoszech :wink: Ciekawa jestem co nowego stworzysz, zainspirowana wakacjami ;:65
Róże u Ciebie nadal zachwycają ;:215 Sweet Juliet nieźle Ci się rozrosła ;:oj Kwiaty bladawe, tak jak lubię ;:224
Cytuj:
Andre Le notre piękna róża,w połączeniu z niebieskimi bylinami

Bardzo dziwnie wybarwiony ten Twój Andrzej ;:oj U mnie też w tym roku ciemniejszy, no ale przecież nie tak... Na dodatek coś za puste te kwiaty ;:131 Jesteś pewna tej odmiany?

Amanita
PostNapisane: 17 lip 2017, o 12:32 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
:wit Aniu

Ale miałaś wspaniałe wakacje! PIęknie widoczki, zresztą, to w ogóle piękny kraj. Sama nigdy nie byłam, ale mam kolezankę z Chorwacji, wymieniamy się nasionami. Może ją kiedyś odwiedzę :wink:

Zdjęcia róż w kroplach deszczu pięknie mi się oglądało. Bardzo lubię takie deszczowe zdjęcia ;:173

Bardzo podoba mi się Lavender Ice. Cały czas mi się wydawało, ze też mam taką, a jak już zobaczyłam pierwszy pąk, to spojrzałam na etykietę i okazało się, że jednak mam Lavender Flower Circus ;:131 Chciałam kupić Lavender Ice, a coś mi się pomyliło i zamówiłam Lavender FC i dopiero teraz zauwazyłam swój błąd ;:oj Ale to nic, ta tez na pewno będzie piękna :D

Kolorowe sałaty i kwiaty - wątek sprzedażowy

ewelkacha88
PostNapisane: 17 lip 2017, o 13:14 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj :wit . Lato tego roku nie zachęca do niczego niestety ;:306 . Muszę przyznać, że sporo róż wspaniale Ci kwitnie ;:333 . Eden ma boskie kwiaty a Lady of Shalott ma cudny kolorek ;:215 . W ogóle masz całkiem sporo róż w kolorze morelowym/pomarańczowym a ja właśnie planuję taki kolor do siebie wprowadzić. Zobaczymy jak mi to wyjdzie ;:173 . Pozdrawiam i udanego popołudnia życzę :wit .

tulipanka
PostNapisane: 17 lip 2017, o 13:20 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Ale śliczna Sweet Juliet :D Taka delikatna i w pięknym kolorze. Chyba by mi się podobała :D
Lavender ice - mam chyba trzy lata i szłu nie ma :roll: Nie wiem co z tą różą. Niby piękna na zdjęciach a u mnie dwa badyle i pojedyncze kwiatki na końcach . Jakoś nie pozwala mi się lubić ta róża .
Ty narzekasz na nadmiar deszczu a u mnie wręcz odwrotnie. Nie ma sprawiedliwości :D

clem3
PostNapisane: 17 lip 2017, o 22:57 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Cudne okazy nam zaprezentowałaś, jak zwykle zresztą ;:215 Ja bym tam bardzo chciała ujrzeć znowu moje kwiaty skąpane w deszczu ;:224

dorotka350
PostNapisane: 18 lip 2017, o 23:13 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

---
Aniu, fotki z wakacji ;:215 Uwierzysz, że zwiedziłam niemal całą Europę a w Chorwacji nie byłam? :oops: Czas będzie to zmienić, bo widzę, że kraj piękny, spokojny a my z M lubimy wypoczynek bez tłumu i gwaru.

Czytałam, że i u Ciebie lilie coś słabo w tym roku. Moje również gubią pączki. Część zjadła poskrzypka (tak mi dziewczyny powiedziały). Część nie zakwitnie wcale, a reszta nawet nie wyszła z ziemi ;:222 Dobrze, że nie wszystkie się zbuntowały, bo róże chociaż kwitną, to jednak w większości odpoczywają, zbierając siły na powtórkę a dzięki liliom nadal jest sporo koloru i cudnego zapachu w ogrodzie. Dobrze, że posadziłam kilkanaście dalii, to i ich kwiatami można się nacieszyć ;:108

aneczka1979
PostNapisane: 19 lip 2017, o 10:08 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Po wpisie Elwi aż musiałam sobie obejrzeć na Rosebooku Andre Le Norte. Hmm... i tam i tu róża jest piękna ale jakby rzeczywiście inna. A może to pierwsze kwitnienie?
Nie mniej Aniu jakby nie było działkę masz cudowną i tego nie da się ukryć. Pięknie zestawione róże, do tego hortensje i liliowce. Doprawdy nie wiem gdzie Ty to pomieściłaś. ;:224
Z wakacyjnych planów śpieszę donieść, ze Chorwacja będzie musiała dłużej na nas poczekać, bo wczoraj ostatecznie klepnęliśmy Majorkę. ;:215
Sweet Juliet, Batshebę i Desdemonę bardzo chciałabym mieć... Może czas zaszaleć i jesienią zamówić od samego Mistrza? ;:65 Choć czytam tu o jakimś zbiorowym zamówieniu... co, gdzie, jak? ;:oj

Annes 77
PostNapisane: 19 lip 2017, o 10:14 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Coraz cieplejsze dni nadchodzą,ostatnio nie padało,więc pojechałam na chwilkę wczoraj podlać pomidory i arbuzy. Zauważyłam,że hortensje zaczynają się bielić. Róże co poniektóre jeszcze ładnie kwitną,ale już nie bukietami. Mam zamiar je podlać algami,może podkręcę ich apetyt i będą jeszcze ładnie kwitły w drugim rzucie ;:303

Soniu teraz zaczynają lilie i liliowce już kwitną,jest kolorowo i wesoło. Szałwia trio się rozpanoszyła,ale to dobrze,bo bardzo ją lubię. Tak do tej pory to ciągle popadywało,ale od tygodnia cisza. Jutro ma być 30 stopni,ale po niedzieli znowu ochłodzenie ;:224

Lavender Ice z czarnuszką

Obrazek

Basiu Jalitah wciąż mnie zachwyca,od czerwca do teraz kwitnie.
Sweet Juliet już niestety przekwitła,ale bardzo ładnie się w tym roku zachowuje. Mocno ją na wiosnę podcięłam i wycięłam najstarsze pędy.

Eden w pąku

Obrazek

Kasiu a to znasz dokładnie Chorwację i dużo zwiedziłaś. Na Korczuli jeszcze nie byliśmy :uszy
Można się rozmarzyć...

Lacre

Obrazek

Iwonko Korczula jest daleko wysunięta w morze,dlatego i mniej ludzi. Szkoda,że plaże są albo z półek albo beton. Do pięknych plaż trzeba dojechać. A w jakiej miejscowości byliście?
Całe życie bym tam jeździła,ale są przecież inne kraje jakże ciekawe i warte odwiedzenia:)
Obiecałaś sobie,że żadnych zakupów na jesieni? Wiesz ile razy ja tak sobie mówiłam?
A potem wystarczy,że oglądam zamówione różyczki dziewczyn i wsiąkam,po czym popełniam zamówienie:)

Jalitah

Obrazek

Moni moje dwa Leo też czasami mi chorowały,a teraz całe zielone. Dałam im szansę,rosną u mnie od początku. Na jesieni wywalam koniecznie Ws 2000,liście dosłownie czarne,szybko opadają,to samo Winchester Catherdall.W to miejsce posadzę hortensje bukietowe.
Ziemię mam słabą,ale odżywki,algi i kompost pomagają ;:108

Sophia R

Obrazek

Aniu Lavender Ice mam dwie,tą co pokazałam to młodsza,a ta starsza rośnie w cieniu i koniecznie muszę ją przenieść,bo się marnuje. Na razie nie zauważyłam plamistości ;:224

Obrazek

Alunia dziękuję za miłe słowa:)

Garden of Roses

Obrazek

Kasiu Lavender Ice i mnie urzekła w tym roku,chyba dobrze jej koło Dolce Vity.
To nowa rabatka i jestem ciekawa jak spiszą się za rok.
Jedziesz do Chorwacji? Wspaniale,nie obawiaj się podróży,jeśli będą po drodze noclegi to ją pokonacie bez problemu. Zdradzisz kierunek docelowy,czy to objazdówka?

Crocus Rose

Obrazek

Jagna ta rabatka nawet mi się udała,Lavender Ice kwitnie,ale Dolce niestety już przekwitła ;:224
Za to czekam na ponowne kwitnienie Marc Chagall,może teraz będzie mniej krzykliwy?

Lavender

Obrazek

Wandziu masz rację,że dalie lepiej sobie radzą z deszczem. Też mam kilka nowych i zaczynają pokazywać pojedyncze kwiaty. Wczoraj jedna mnie zachwyciła ;:167

Winchester Catherdall

Obrazek

Elwi o tak klimat jaki tam panuje jest nie do opisania,zawsze można wrócić i znów poczuć się jak w bajce:) Wąskie uliczki to jak labirynt,nie ma dwóch takich samych. Pranie w samym centrum Splitu wisiało,mam gdzieś na fotkach:)
Andre Le Notre wywołał niepokój? Muszę się mu bardziej przyjrzeć?

Winter L

Obrazek

Dominiko ale masz fajnie,że masz kontakt z koleżanką z Chorwacji. Mieszkańcy są bardzo przyjaźni i gościnni,zwłaszcza starsi ludzie. Życzę Ci byś tam kiedyś dotarła i poczuła klimat jaki roztacza ;:170
Lavender Flower Circus ma piękny kolor,miałam tę odmianę,ale mi zmarzła i koniec.
Zadowalam się teraz Lavender Ice,daje radę,ma większe kwiaty od tej pierwszej.

Obrazek

Ewelinka ostatnio morele i oranże łapią mnie za serducho,to ciepłe barwy i takie pyszne:)
Pozdrawiam:)

Jalitah

Obrazek

Wiolu Sweet Juliet ma ciekawy kolorek,a zapach jaki wokół siebie roztacza to najlepsze perfumy.
Lavender Ice słaba? Może kup jeszcze jedną z innego źródła?
Od tygodnia nie padało,muszę jechać podlać róże i hortensje jak i inne byliny.

Purple Lodge gotowa do startu

Obrazek

Gosiu u mnie też ostatnio nie padało,a kwiaty skąpane w deszczu fajnie się fotografuje:)

Obrazek

Dorotko najbardziej jestem ciekawa opinii ludzi,którzy zwiedzili nie tylko Chorwację,ale byli w Grecji i Włoszech a może w Hiszpanii? Często spotykam się z porównaniami. We Włoszech podobno nie spotkasz małych,zacisznych plaż,których w Chorwacji sporo,a ja takich właśnie szukam. Nie zniosłabym nawet 5 minut na zatłoczonej plaży. Szkoda,że nie byłaś,bo mogłabyś spróbować odpowiedzieć na moje pytania?
Widziałam na własne oczy jak poskrzypka spacerowała po moich liliach. Co za tałatajstwo.
Wiele lilii nie zakwitnie,jak temu zapobiec w następnych latach?
Dalie to dobry wypełniacz czasowy przed powtórnym kwitnieniem naszych róż:)

Obrazek

Lady of Schalott

Obrazek

Jalitah wciąż kwitnie

Obrazek

Ulubione zestawienie ;:167

Obrazek

Moja mini rabatka zarosła ;:306

Obrazek

Hortensja Bobo rośnie w donicy

Obrazek

Liliowiec Cyber Zone

Obrazek

Biała chmurka

Obrazek

Wypełniacze pustych przestrzeni

Obrazek

Aminek

Obrazek

Natura sama tworzy kompozycje ;:215

Obrazek

Obrazek

Hortensja na pniu,a za nią trawka się rozhulała

Obrazek

Groszek

Obrazek

Arbuz po raz pierwszy u nas:)

Obrazek

Pozdrawiam i życzę miłego dnia :wit

aneczka1979
PostNapisane: 19 lip 2017, o 10:28 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Nie wyobrażam sobie Aniu, by nie zobaczyć Chorwacji. Już Emowi zapowiedziałam, że w przyszłym roku trzeba będzie na nią się pokusić. ;:65
Czy Twój Purple Lodge szykuję się do kolejnego kwitnienia? ;:oj Swojego po pierwszym przycięłam dość mocno, chyba za mocno, jak zimowe cięcie i on bidula już drugi tydzień stoi w totalnym szoku i nie wie chyba co się dzieje. ;:223

Margo2
PostNapisane: 19 lip 2017, o 22:40 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
I znowu jestem po miesiącu :roll:
Postanowiłam już więcej róż nie zamawiać, ale jak patrzę na Twoje znowu mnie nachodzi chęć.
Od jesieni mam Rosenfaszination . Na razie mnie nie zachwyca, ale czekam cierpliwie. Posadziłam ją w głębi rabaty, więc nie mogę się za dużo na jej temat wypowiedzieć
Taka pogoda jak w tym roku nie sprzyja Pashminie. Nie może rozwinąc kwiatów i ma mase kropek.
Za to rewelacyjnie radzi sobie Lavender/ Chyba jednak dokupię jeszcze jedną. Uwielbiam ją

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 1044 ]  Idź do strony nr...        1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 75  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: AGA Z, anna1946, Florian Silesia, Google [Bot], JagiS, lemonka, szakal007, wanda7 i 36 gości