Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 929 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 67  
Autor Wiadomość
seba1999
 Tytuł: Re: Nie ma jak u Seby
PostNapisane: 19 maja 2017, o 22:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Maju z tym czasem jest różnie, zazwyczaj go brakuje :D
Dziękuje za miłe słowa ;:173

Ewelinko odsypiam ..... na tygodniu jak mam zajęcia lekcyjne po południu ;:306
Przyznaje się, że jestem zawzięty..... jak się uprę to muszę zrobić to co zaplanowałem. Czasem nawet więcej :wink:
Moje petunie będą pokroju bardziej krzaczastego. To zaleta tej odmiany/odmian ? Wysiewałem trzy różne, ale to z wolnego zapylenia.
Wyrosły cudaki, z których jestem bardzo zadowolony.
Za rok wysieję pełne ;:173

Mariusz jeszcze wszystkie petunie nie zakwitły, w tym tygodniu ukazały się nowe kolory ;:138

Aga no tak ! Przecież Ty wysiewałaś te same nasiona :D Czyli będziesz miała identyczne kwiaty.
Każda sadzonka różni się od pozostałych. Albo wielkością kwiatu, odcieniem czy kolorem :D
Jutro wzruszę ziemię w miejscu po cebuli i posadzę nową. Nie ma sensu czekać aż dorośnie z korzeni.
Dobrze,że wszystkiego nie wysadzałem ;:173 Dobrze, że tylko cebula z warzyw ucierpiała ;:224
Jutro zrobię coś ciekawego ..... na zioła :wink: Ale na razie nie zdradzam sekretu.
Swoje lipy..... a co powiesz na 15 morw ? Niedługo je otrzymam i posadzę na polu ;:oj

Zobacz profil Wyślij e-mail      

seba1999
PostNapisane: 19 maja 2017, o 22:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Asiu jak byliny się rozrosną a groszek wespnie na pergolę dopiero będzie pięknie ;:173
Wyobraź sobie ten zapach petunii.... obok altany, w tunelu .... praktycznie na każdej rabacie.
Te odmiany mają bardzo intensywny zapach :D

Grażynko u mnie też jest ścisk. Nie wysiałem jeszcze fasoli szparagowej ;:224 Dopiero jak zbiorę szpinak to wysieję.
Musze jutro wypełnić podwyższone grządki ziemią - innego rozwiązania nie widzę :D
W warzywniku mam zraszacze wodne -więc problemu nie ma. Jedynie teraz świeżo posadzone rośliny muszę podlewać każdą osobno.
Niestety w sadzie nie ma zraszaczy - pozostaje noszenie wody wiadrami.
Taki system nawadniania trochę kosztuje ;:224 Ale na pewno w tym roku kupię wąż kroplujący.

Aniu Twoje papryki chcesz wysadzić w tunelu czy w gruncie ? Do gruntu będą za małe, w tunelu mają szansę dojrzeć :D

Elu Twoje petunie też zakwitną :D Zobacz jaką mamy pogodę - bardzo ciepło, petunie szybko rosną.
Konkursowy pomidorek, który miał być Cytrynkiem Groniastym okazał się chyba Babciną Malinówką ;:306

seba1999
PostNapisane: 19 maja 2017, o 22:20 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Gayaruthiel to zasługa pięknej pogody :D też dobrego nawożenia gleby 8-)

Aniu petunie uwielbiają słońce - moje w pochmurną zimę praktycznie nie rosły. Jak tylko w marcu zaświeciło słońce rosły w oczach.
Nie ma sensu spieszyć sie z wysiewaniem. Początek marca to optymalny termin.

Maju największa robota jeszcze przede mną - pielenie :lol: No jak te chwasty szybko rosną .... nie nadążam z wyrywaniem.
Wszystko zależy od tego, jakiej wielkości są Twoje sadzonki melonów.
Wstaw zdjęcie u Ciebie w wątku albo u mnie :D
Zdjęcia będą niebawem /

Foxowa
PostNapisane: 19 maja 2017, o 22:28 
500p
500p

---
Moje są malutkie, w jednym pojemniku rosną bardzo wolno i niektóre dopiero się "wykluwają", ale mam też kilka wcześniej wysianych i one już mają pierwszy listek.
Czytałam, że w czerwcu się wsadza do ziemi podobnież. Już się pozbyłam połowy sadzonek z parapetu i trochę luzu mam więc mogą sobie w sumie postać.
Fotkę wstawię, ale może jutro, bo mnie dziś już strasznie łóżko przyciąga ;)
Chociaż nie wiem czy nie wstawiałam ostatnio....

seba1999
PostNapisane: 19 maja 2017, o 23:47 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Maju można wysadzić nawet teraz, tylko muszą mieś liście właściwe. Jeśli Twoje są małe to poczekaj.
Melony rosna szybciej niż arbuzy :D
Zajrzę do Twojego wątku po napisaniu tego postu :wink:

No to zacznę znowu od petunii ;:306 Tym razem zakwitła z oryginalnych nasion. Obecnie kwietnie już kilka takich samych sztuk.

Obrazek

Jabłoń na polu - największe owocowe drzewo na działce razem z gruszą. Wcześniej korona sięgała aż gruntu, jednak z powodu pożaru spaliły się gałęzie przy ziemi. Owoców chyba nie będzie :?

Obrazek

Obrazek

Nowa rabatka - będzie bardzo kolorowa .... dalie, zatrwian wrębny, naparstnice, malwy, słoneczniki pełne, kosmosy (może) i coś tam jeszcze .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To wsadziłem do gruntu - połowa nie przetrwała, słońce robi swoje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żeniszki czekają na wysadzenie do.... no właśnie, do czego ? Jutro się dowiecie :wink:

Obrazek

We wtorek wsadziłem mnóstwo roślin, jednorocznych jak i bylin. Na dodatek jakby było mało, przyszła paczka z bylinami :D
Irysy, orlii, kocimiętka, trawy, jeżówki itp.....

Tu będą rosły irysy miniaturki :D Dość marnie to wygląda, potrzebują trochę czasu :wink:

Obrazek

Żeniszki niskie w tym roku będą zdobić obwódkę różanej rabaty ;:173

Obrazek

Obrazek

Brat przyleciał na cztery dni to i zakupy były ;:306

Tulipanowiec, ambrowiec , platan
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Leszczyna i jeżyny bezkolcowe
Obrazek

Obrazek

I trochę wiosny, dużo wiosny ;:306 Jutro postaram się zrobić trochę zdjęć jak to wszystko teraz wygląda :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak padało we wtorek, po deszczu nie ma już żadnego śladu ;:185

Obrazek

TROJA
PostNapisane: 20 maja 2017, o 01:01 
200p
200p

1 szt.
Podziwiam Cię z jednorocznymi, ja tylko byliny. Wyjątkiem są dalie i kany ale to prawie byliny bo tylko przechować przez zimę trzeba i wiosną na nowo posadzić. Piękne rabaty się szykują :wink: Ja wysiałam dalie z nasion i zaczęłam pikować ciekawa jestem co mi z tego wyjdzie bo pierwszy raz tak robię.

seba1999
PostNapisane: 20 maja 2017, o 01:32 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Aniu za rok oprócz żeniszków, heliotropów, petunii i pelargonii będę wysiewał tylko byliny.
Potem pójdę na studia a na rabatach zostaną dziury bez roślin.
Miałem wysiewać dalie, ale jakoś czasu zabrakło. W tym roku zbiorę nasiona i może swoja krzyżówkę stworzę ? :wink:

Jedno z moich ulubionych warzyw- szpinak. Wcześniej nawet go nie dotykałem, a teraz regularnie przechodząc obok grządki zjadam kilka listków :D

Obrazek

Foxowa
PostNapisane: 20 maja 2017, o 07:05 
500p
500p

---
Jak zawsze pięknie :):)
A szpinak - mniam, nie wiem czemu taka mu się zła opinia przykleiła, jest bardzo smaczny,

TROJA
PostNapisane: 20 maja 2017, o 08:17 
200p
200p

1 szt.
Co dali to nie miałam w planie kupować karp tylko kupiłam paczkę nasion i wysiałam, a że zanim wzeszły kupiłam koło 15 gatunków to juz inny temat :wink: Mam zamiar zebrac trochę z nich nasion i zobaczymy jakie cuda z nich wyrosną dalia jest fajną rośliną bo szybko można zobaczyć efekty krzyżówek :wink:

aneczka1979
PostNapisane: 20 maja 2017, o 08:28 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Seba napracowałeś się ale efekty widać to i radość jest wielka. Żeniszki przy rabacie różanej będą cudnie uzupełniać urodę królowych. ;:215
Czekam na wieści co za zielnik wymyślasz. ;:65

buum
PostNapisane: 20 maja 2017, o 09:29 
1000p
1000p

---
Seba u mnie też jabłek w tym roku jak i czereśnie to bedzie tyle co nic..... Niestety ;:223
Ładne zakupy poczyniliście ;:333 Niech ładnie roślinki rosną :D
U mnie Seba działka pływała po burzy a wczoraj przez kilka godzin z wężem latałem :)

kogra
PostNapisane: 20 maja 2017, o 09:42 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
No to teraz zastanawiam się co jeszcze u Ciebie nie rośnie, bo praktycznie to chyba wszystko. :D
Nawet po egzotykę sięgnęliście z bratem ;:224 , oby wszystko wam pięknie rosło. ;:215
Ale pierwsze zimy będziesz musiał o te drzewka zadbać i okryć, zanim się zaaklimatyzują w naszym klimacie.
U mnie właśnie się zaczyna mroczyć a temperatura spadła z 25 do 15 stopni.

cyma2704
PostNapisane: 20 maja 2017, o 10:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Seba łąka przetacznikowa piękna. Petunie coraz śmielej kwitną, będzie kolorowo w tylu pojemnikach. ;:oj Tylko jeden dzień bez szkoły Ci się udał. :wink: Ja bym zrobiła sobie jeszcze dwa, gdybym miała tyle do sadzenia. ;:173 Jeszcze raz szacun za warzywnik. Ja mam siedem pomidorów i pięćdziesiąt marchewek i pietruszek, razem. ;:306 Dalie na nowej rabacie nie zasłonią roślin z tyłu. :?: Żeniszki przy różach świetnie wyglądają. ;:215 Co roku mam pełno samosiejek, a teraz wcale ich nie widać. ;:131 Brat sypnął kasą, :wink: wspaniałe drzewa kupiłeś. ;:138 Lipy nie za blisko granicy posadziłeś? Nie mam wyobraźni. :) Na jutro znowu dla nas deszcz wróżą, podleje Twoje rośliny. ;:108 Ciepłych dni. :wit

seba1999
PostNapisane: 20 maja 2017, o 10:47 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Witam wszystkich gości w ten słoneczny i gorący dzień :wit
Na termometrze w cieniu +27*C ;:138 Chyba każdy z Nas czekał właśnie na taką pogodę.
Zimny kwiecień i początek maja wynagradzają nam te chłody ;:173
Od 7 jestem na nogach, czas wziąć się do roboty :uszy

Maju dziękuje :D
Zła opinia ? :shock: Pierwsze słyszę. Ja osobiście uwielbiam, świeże listki są pyszne.

Aniu w jakich kolorach dalii gustujesz ? Miałem kupować same fiolety, ale tak wyszło, że są różne ;:306
Za to ich kształty są piękne. Z nasion mogę wyrosnąć piękne okazy.

Aneczko mam jeszcze mnóstwo żeniszków, to łatwe w uprawie kwiatki. Nie mówiąc o nieprzepikowanych, których mam ogrom ;:306
Zdradzę tylko, że do zrobienia zielnika będzie mi potrzebna biała farba :wink:

Piotruś nadzieja jest w jabłoniach, które dopiero teraz zaczynają kwitnąć. U mnie to uwielbiana przez wszystkich i moja ulubiona - Kosztela ;:173
Czekam na prawdziwą ulewę, nich ogród "pływa" w wodzie :wink:

Grażynko z warzyw to jeszcze brakuje skorzonery, fasoli Jaś, rzepy, kiwano i innych mniej znanych warzyw. Trzeba będzie troszkę pole poszerzyć ;:224 :;230
Platan to moje chciejstwo od dawna. W necie drzewka są drogie, za to w agrocentrum zapłaciliśmy grosze.
Ostatnio mają ogromny wybór wszystkiego, wcześniej tak nie było. No i nie jest drogo przede wszystkim.

Soniu drugiego dnia (środa) też nie było zajęć a jednak w szkole byłem. Potem żałowałem ;:224
Pomidorów mam z..... 150 ? Coś koło tego. Papryk ponad 100, selerów ponad 80 ;:306
Na tej rabacie rosną naparstnice i róże w kolorze "herbacianym". Naparstnice pierwsze zakwitną, są też dość wysokie. Na tej rabacie ma być taki nieład, wszystko rośnie jak chce.
Lipy rosną troszkę dalej od granicy niż się wydaje. Granice były źle wymierzone i część działki sąsiada jest nasza :lol:

Do zobaczenia wieczorem ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 929 ]  Idź do strony nr...        1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 67  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Exabot [Bot], Google Feedfetcher i 42 gości