Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Witajcie w sobotę i w niedzielę do 14.00 szalałam na działce. :heja
W sobotę kupiłam na ryneczku 20 bratków, tylko po to, by po południu dokupić kolejne 18. Tylko sześć sztuk poszło do kompozycji donicowych a reszta na rabaty. I tak oto już teraz jest u mnie kolorowo. Uwielbiam te kwiatuchy. ;:215
Poza tym posadziłam róże. Wszystkie piękne, niektóre wręcz nieźle wypasione. Później będą fotki poglądowe. Poza tym podzieliłam i porozsadzałam mocno już rozrośnięte kocimiętki. Niestety czasu brakło na nawożenie. No nic to, ma być piękna pogoda przez cały tydzień to dam radę. Koniecznie muszę też rozsypać ślimakol, bo maleńkich ślimaków widzę, mam zatrzęsienie. ;:202
Co niektórym pozazdrościłam, gdy pokazywali swoje pierwsze grillowane kiełbaski. Miałam dziś więc i ja owe na obiadek. Mniam!

Obrazek

Mati forsycja u Ciebie po prostu testuje Twoją wytrzymałość. Obrazek
Jesienne, krokusowe szaleństwo brzmi rewelacyjnie! Tak trzymaj!
Tulapku ja wiem, że nawet po przymrozku potrafią odbić młode, świeżo posadzone clematisy. Nie mniej, wolę uniknąć tego stresu. Obrazek

Obrazek

Tolinko polecam granulowany obornik. U mnie wszystko po nim pięknie rośnie. ;:333

Obrazek

Jolu dziękuję, pogoda dopisała. Nowe różane nabytki posadzone. Zdjęcia sadzonek będą później. Muszę zgrać i zmniejszyć zdjęcia. Powojniki hartują się na balkonie. Za tydzień trafią do ziemi.
Chwal mi się szybciutko na jakie clematisy się pokusiłaś! ;:65

Obrazek

Krysiu bardzo mi miło, że do mnie zajrzałaś. To nie ja z wątkiem pędzę, to moi kochani Goście. ;:162
Uwijam się jak mogę z pracami na działeczce, by jak najszybciej móc na niej jak najwięcej siedzieć z książką w ręce. Obrazek

Obrazek

Elu -elusia723 a przyjrzałaś się, czy czasem od korzenia nie odbijają? Daj im jeszcze czas. Może mają jakąś zimniejsza miejscówkę albo mniej słońca i jeszcze nie puściły młodych pędów. Nie wykopuj tylko czekaj. Trzymam kciukasy za Twoje clematisy. Obrazek

Obrazek

Moni do prac ogródkowych mam energii za pięciu, to fakt. Gorzej tylko z czasem. Tego zawsze mniej niż by się chciało.
Cebulowe dziękują za pochwałę. ;:180

Obrazek

Basiu granulowanym obornikiem nawożę dwa razy. Teraz i pod koniec czerwca. Mój jest bydlęcy. Nie wpadł w me łapki kurzy a szkoda, bo chętnie bym i jego wypróbowała.
U mnie też miarką jest garść. Robię dwa dołki, po przeciwnych stronach rośliny, nieopodal korzeni i rozdzielam tę garstkę, na oko oczywiście. Obrazek

Obrazek

Margo -Gosiu i dziś i wczoraj było słonecznie i cudownie po prostu. Aż miło było pogrzebać w ziemi.
Uwielbiam cebulowe w grupach. Jak mam mniej funduszy to wolę dwie kępy niż kilka lun kilkanaście małych grupek.
Mam nadzieję, że w tym roku już wyluzuję z zakupem cebulowych. Nowych miejsc do ich nowych nasadzeń brak, Obrazek więc jest szansa, ze się uda. Obrazek

Obrazek

Witaj Andrzeju. :wit Jak miło, że do mnie zajrzałeś, bo po Twoich odwiedzinach pobiegłam do Ciebie i zobaczyłam śliczną działeczkę otuloną pięknymi roślinami i miłością. Lubię to!
Zdjęcia robaków będą u mnie za każdym razem jak tylko upoluję jakiegoś modela. Obrazek

Obrazek

Marlenko skoro Twoje róże były mniej rozwinięte, to przynajmniej nie było Ci ich aż tak żal ciąć. Obrazek ...bo czytałam, że tę czynność masz już za sobą. Od razu lepiej na sercu jak tyle prac porządkowych się popchnie do przodu, prawda?

Obrazek

Dorotko sama biję się z myślami co zrobić. Jak już wiesz, Crocus spędził u mnie dopiero swoją pierwszą zimę, dlatego chyba jednak go przytnę. Jesteś nieoceniona Kochana! Obrazek

Obrazek

Agata -ogrodekamh miło mi. I ja myślałam tak samo jak Ty, gdy dziewczyny, tu na forum, namawiały mnie do założenia swojego wątku. Naprawdę całkiem niepotrzebnie się stresujesz, tym, że nie miała byś co pokazać. Może jednak się skusisz? Pomyśl... Jak nie dasz się namówić, to oczywiście chętnie zobaczę Twoją lilię Apricot Fudge u mnie. Obrazek
I ja lubię takie porównawcze zdjęcia, jak było i jak jest. Już takowe robiłam. W czerwcu znowu pokuszę się o kolejne porównanie. Obrazek

Obrazek

Gabi daj clematisom czas. Moje też niektóre dopiero zaczynają nabrzmiewać albo pędziki z ziemi wychylać. Obrazek

Obrazek

Jurku witaj mój powojnikowy Guru. ;:168 Miałeś niemały udział w tym, że tak mnie na te pnącza wzięło.
Trzymam kciuki, by choć kilka sadzonek Ci się ukorzeniło. Obrazek

Obrazek


Obrazek

Samosiejka:
Obrazek

Co to jest? Jakiś dzwonek może?
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

;:oj
Zaskoczę Cię, pierwszą kiełbasę jadłem w styczniu :D
Aniu ja też uwielbiam bratki, szczególnie te, którą są w ciemnych kolorach i białe :)
Bez nich nie ma wiosny ;:333
Dzisiaj poczyniłem pierwsze w życiu zamówienie różane ;:173
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu pięknie jak zawsze :) zazdroszczę takiej ilości kwiatuszków i tak się zastanawiam gdzie Ty to wszystko mieścisz hehe :P No kiełbaska wygląda przepysznie :) ja może za tydzień będę mógł sobie też pozwolić hehe :) no i moje clemki chcę wsadzić za tydzień myślisz, że już mogę ?
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu,też sobota i niedziela grillowa u mnie była :wink: Pogoda nam dopisała.W krokusach się zakochałem,piękne je masz ;:333
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu, kochana, w tym sezonie jesteś do przodu ze wszystkim, z grillowaniem też ;:136
Ja jeszcze sezonu nie rozpoczęłam ;:224
Tak, rabatki mam przygotowane i przystrzyżone- oby tylko panny chciały rosnąć ;:215
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Taka podpędzona wiosna u Ciebie i jeszcze kiełbaski z grilla - to niesprawiedliwe ;:223 U mnie zimno :?
Ślimaki w skorupach wykopuję za każdym wyjściem do ogrodu - śpią w ziemi w zaklepanej skorupie i jeszcze się nie wybudziły. A u Ciebie już wyszły na zewnątrz? :shock:
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Seba i się nie chwalisz?! ;:oj Gadaj szybko jakie róże zamówiłeś? ;:65
Bratki w ciemnych kolorach kupiłam aż dwa. ;:224 Reszta jasna. ;:131

Obrazek

Mariusz -maniolekpewnie, że za tydzień możesz wysadzać powojniki. Zahartuj je jednak przez te dni na balkonie. ;:333
Smacznej kiełbaski w przyszłym tygodniu. :wink:

Obrazek

Mariusz -gloff wcale się nie dziwię, że wykorzystaliście tak piękną pogodę na działkowanie i grillowanie.
Jesienią nadrobisz sadzenie krokusów. One zajmują malutko miejsca.

Obrazek

Marlenko dbasz o swoje pannice i kochasz je bardzo, dlaczego miałyby nie rosnąć?
A kiełbaską się nie martw... ona nie zając... :lol:

Obrazek

Moni u mnie ślimaki już zaczynają łazić. :oops: Jednego dziś przyłapałam na młodym pędzie powojnika. ;:202 Ślimakol koniecznie musi iść w ruch. Inaczej kiepsko widzę ostróżki i clematisy. :oops:

Obrazek

-- 26 mar 2017, o 21:05 --

Pokażę jakie przyjechały sadzonki róż z Florib...

:tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I na koniec Pashmina, inaczej zwana Pompon Flower Circus, do donicy:
Obrazek

Zobaczcie jakie ma wąsiska ;:oj
Obrazek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu nie chcę zaśmiecać Twojego wątku ;:173 U mnie listę zamieściłem :D
O Boże ;:oj Jakie dorodne róże !!!
Też zamówiłem z tego sklepu ;:138
Najbardziej cieszę się z Pashminy :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu gdzie ja cię zgubiłam. :oops: Siedzę i się gapię na zdjęcia cudnej wiosny u ciebie. ;:oj Powtórzę, że masz wyjątkowy dar sadzenia gęsto i ładnego pokazania roślin. ;:180 Bratki przepiękne, różyce też dorodne, szybko się zaaklimatyzują. ;:215 Napracowałaś się, a kiełbaski pewnie smakowały wyjątkowo. Obrazek
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Ania, Pashmina gigantyczna ;:oj Z takimi korzeniskami to ona bardzo szybko dogoni egzemplarze, które już u ciebie rosną ;:108
Niebieskości bratkowe śliczne, co roku wysiewały się u mnie takie miniaturki, a w tym chyba dałam czadu z wiosennym plewieniem i wszystko poszło ;:306
Ślimaczyska też mam. Odkopałam całą kolonię w nogach powojnika Miss Bateman. Istna plaga. W tamtym tygodniu podsypałam im jedzonko, ale obawiam się, że powojnik już nie odbije. Tego badziewia było strasznie dużo, a wielkość - jak paznokieć - takie pchełki :shock:
Kiełbaska z grilla ;:152 Siedzę przed kompem i tak się zastanawiam nad jutrzejszym obiadkiem ;:306 Może by tak zdać się na łaskę pogody ;:224
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Seba byłam i widziałam... ;:180 Ładny start. Niech Ci pięknie kwitną i nie sprawiają trosk. ;:333

Obrazek

Soniu muszę sobie jakoś radzić skoro mało miejsca mam. ;:131 No to sobie ciut upycham. ;:131
Kiełbaska na świeżym powietrzu smakowała wyśmienicie. ;:215
A u Ciebie też już cieplej?

Obrazek

Sabinko powojnik powinien odbić od korzenia. Może nie porwały się i na tę część tej rośliny?
U mnie z błękitnych sadzonych w zeszłym sezonie wysiały się i zakwitły (tzn pierwszy pokazał kwiatka) na biało z niebieskim kleksem. Też pociesznie wygląda.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Aniu skoro otworzyłaś sezon na grilowanie to może i ja zrobię kiełbaski i golonkę na grillu. ;:108
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 8

Post »

Witaj Aniu,no tak się zagubiłam ,a tu już 8 strona ,ale wszystko od początku nadrobiłam ,pierwsze zdjęcie cudowne,jak obraz,ogród pęka od kwiatów,uwielbiam takie kępy ,sadzonki róż wypasione ,ależ ta wiosna nas dopinguje do pracy i tworzenia niepowtarzalnych ogrodów,pozdrawiam :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”