Na starym po nowemu.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu.

Post »

Mam nadzieję Pati, że lista drobnym maczkiem była pisana...
Myślałam, że o typowe skalniaczki Ci chodzi - dlatego pisałam, że warto na wiosnę te maluchy kupować.
A Ty taki skalniak / nieskalniak przygotowujesz skoro planujesz tam i lilie i hosty. To już inna historia w takim razie.
Udanych zakupów! Czeka Cię jeszcze pracowitsza jesień niż zwykle;:168 Ale ciesząca! ;:215
Awatar użytkownika
rosiowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2177
Od: 14 cze 2008, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Łodzią

Re: Na starym po nowemu.

Post »

Beaby pisze: Na razie skupiam się nad dolną konstrukcją by się fajnie kosiło przy brzegach folii.
Jednak skorzystałam z Twojego podejścia do oczka i nie wkopałam go w ziemię i kombuinuję jak je zakryć ;:224
A oplątwy rzeczywiście trzeba polubić, nic na siłę.... Ale jako ciekawostka czemu nie, prawda?
Ale Beatko ja mam oczko wkopane w ziemię :)

A żeby się dobrze kosiło wystarczy obłożyć płaskimi kamieniami.

Oplątwy jako ciekawostkę podziwiam od dawna. Myślę, że od ponad 25 lat, jak je zobaczyłam w niemieckiej książce o hodowli kwiatów. Jednak pomimo ich cudnej urody jakoś nigdy nie potrzebowałam ich posiadać.
pozdrawiam - Gosia
Moje wątki
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu.

Post »

Tak, Gosiu, ja pisałam o swoim, że specjalnie go nie wkopuję i dlatego teraz muszę się głowić nad dolnym brzegiem by był i ładny i łatwy przy koszeniu.
A Tobą się sugerowałam, że być może je zlikwidujesz.... Dlatego też między innymi swojego oczka nie umieszczam w ziemi.

Co do obsadzenia to dzisiaj przytaszczyłam od znajomej miskanta i ozdobną trawkę.. No i tak powoli będę przy nim tworzyć...

Oj, to od dawna znasz tillandsie, dużo dłużej niż ja ;:215 Ja jakieś dopiero kilka lat. Ale 7 szt to mam w tym roku po raz pierwszy.

Dzisiaj byłam u przemiłej mojej znajomej na działce pod lasem. Oto kilka fotek z jej ogrodu.
Katiusha - może to jakieś małe inspiracje?
Ale na pewno wielka pociecha dla takich ogrodów, że wszystko tam pięknie rośnie:

Trzyletni winobluszcz pięciolistkowy ma liście i piękne i wielgachne:
Obrazek Obrazek

Przy tarasie:

Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Na starym po nowemu.

Post »

Jak pieknie zielono u Ciebie, tak soczyscie ;:63
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Na starym po nowemu.

Post »

Wow, pięknie ;:oj ale narobiło mi się zaległości , mało teraz mam czasu , bo jestem fanką własnych przetworów żeby nie powiedzieć fanatyczką :;230
Pięknie rośliny się rozrastają no i widzę oczko w robocie , czekam na efekty i trzymam kciuki
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na starym po nowemu.

Post »

No właśnie, ja też nadrabiam wczorajsze zaległości i znowu napatrzeć się nie mogę ;:oj ;:oj
Tym razem na to śliczne, duże, żółte coś (a co to?) na pierwszej fotce "na tarasie" - z przepięknymi na dodatek liśćmi ;:167 ;:167
W tym roku to już za późno, ale jak w przyszłym się rozpędzę na moim balkoniu, inspirowana wszystkimi cudeńkami,
to przywłaszczę jeszcze balkon sąsiada ;:215 ;:215
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na starym po nowemu.

Post »

Właśnie o takim winobluszczu i paprociach marzę w moim lesie ;:167 ;:oj Ciekawe, co tam zobaczę Obrazek
Awatar użytkownika
rosiowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2177
Od: 14 cze 2008, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Łodzią

Re: Na starym po nowemu.

Post »

Beatko o oczku napisałam Ci u siebie :)
pozdrawiam - Gosia
Moje wątki
Awatar użytkownika
chalaputkowo
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 16 cze 2014, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Na starym po nowemu.

Post »

Piękna oprawa tarasu , widzę że Twoją języczkę też uwielbiają ślimaki , staram się je wyłapywać i wynosić ale i tak mam ażurkowe otwory w listkach ;:185
Zielono mi - bo wesoło mi - bo zielono mi - Monika
Chałaputkowo,Chałaputkowo-dwa
Chałaputkowo to i owo
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu.

Post »

Patusiu - no w moim ogródku też jest zielono, ale nie aż tak jeszcze pięknie jak u tej znajomej - tam jest cuudnie.

A ja myślałam Reniu, że sobie wreszcie miło wypoczywasz, a Ty w przetwory się bawisz ;:215
No jakoś tak samo wyszło z tym oczkiem, więc je rzeczywiście męczę by jako tako to wyglądało.
Dzisiaj posadziłam przy nim miskanty i minimalną ilość ozdobnej trawki:

Obrazek



Ewuś321 - to coś to języczka pomarańczowa, dorasta do 1,5 m.
Jak się rozpędzisz do sąsiada, to powinien być zadowolony, że ma taki piękny balkon i w dodatku samoobsługowy :tan

Kasiu - na pewno takie będą i u Ciebie, prędzej czy później... ale będą :uszy
Paprocie przyniesione z sąsiadującego lasu.... Więc rosną jak na swoim....
Też mnie korcą bo są inne niż ja mam, ale boję się, że jednak mam u siebie na nie za ciepło i za sucho... Zobaczymy, może poeksperymentuję i z nimi bo są piękne i bardzo delikatne.

Gosiu - dziękuję za zainteresowanie, pomoc i wsparcie. ;:196

Moniko - ta znajoma ma garsteczkę ślimaków w porównaniu z moim ogrodem ale i tak sporo zjedzonego, najgorzej jest z czerwoną jednoroczną szałwią, rzekomo połknęły ją wręcz w całości.....
A u siebie też je wyłapuję tylko co z nimi dalej? Nie mam pomysłu co z tą wodą z solą robić....
Po deszczu mam tego ok 2-3 litrów samego "wkładu".... :shock:
Mnie też bardzo się podoba ta oprawa tarasu (jak to pięknie ujęłaś) - dlatego zamieściłam te fotki, mimo, że to nie mój ogród.


Dzisiaj poszalałam z tują czy cyprysikiem, podcięłam cały dół, bo było już tego za dużo i za ciężko wyglądało, więc teraz jest tak:

Obrazek Obrazek


I obiecane fotorelacje z przebiegu prac przy odnawianiu studni. Dzisiaj drugi krok. Pierwszy to oczywiście gruntowanie, więc nie było żadnych widocznych zmian.
A dzisiaj obłożony "tułów" - zależało mi na ciekawej fakturze i się udało.
Teraz ważne by się to trzymało i by deszczyk dał sobie spokój, by wyschło jak należy ;:oj

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Na starym po nowemu.

Post »

O fajnie przycielas,obie rosliny zyskaly,pomyslowa babeczka moja ;:167
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Na starym po nowemu.

Post »

Cyprys w nowej fryzurce o wiele zgrabniejszy :uszy

Oczko zapowiada się fantastycznie, jeszcze trochę pracy i luksus. Co jeszcze przy nim planujesz zrobic?

Jaka piękna hortensja, jejku nie mogę się na nie napatrzeć u wszystkich w ogrodach. u mnie jakoś nie chcą rosnąc :?

Miło czytać, że zaraziłam Cię miłością do krwawników ;:167
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na starym po nowemu.

Post »

Beuniu - jak tu cicho i przyjemnie o tej porze ... No i zrobiłam sobie taki przyjemny, wieczorny spacerek po Twoim wąteczku :lol:
A że wieczorową porą jestem bardziej skupiona, to zwróciłam uwagę na parę fajnych "drobiażdżków".
Czy wiesz, że ja dłuuugo myślałam, że ta bułka-chlebek na stole (str. 9, post 8) to cukiernica, dopóki nie przeczytałam parę postów niżej sprostowania :lol:
A czy karteczkę komunijną (str. 27, post 12) zrobiłaś tak w sensie - sama, sama od a do zet? No jeżeli tak, to Pani Beato, artystka z Pani ;:180
Ta kompozycja till... na brzezinie to ona jest przenośna i demontowalna, czy są na stałe przytwierdzone?
No jakie one wszystkie piękne u Ciebie, aż mam lekkie kołatanie ;:97
Ja moje wyniosłam na balkon, i nie wiem czy dobrze zrobiłam. Bo jak się przyzwyczają do warunków "polowych", to mogą mi odmówić posłuszeństwa przy przeprowadzce do domu jesienią. Zacieniasz je całkiem czy słońce operuje?
I lepiej wschód czy zachód? I pryskasz je kranówą czy przegotowaną (jak sugeruje pani ze sklepu).
Bo na balkoniku, w bloku przy drodze głównej przelotowej, to ja deszczówki niestety im nie nałapię ;:185
No to postrzelałam do Ciebie pytaniami, co nie? Ale aż mi się lżej zrobiło :lol:
Boszszsze, ale ogród masz naprawdę piękny, a napracowałaś się, że aż strach ;:219
Końcowego efektu studni to nie mogę się już doczekać. A czy masz nosidło na wodę, zwane koromysłem :lol:
Pozdrawiam i zapraszam
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”