Podłoże kokosowe

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Podłoże kokosowe

Post »

Kupiłam podłoże kokosowe do kwiatów. Może ktoś ma doświadczenie w uprawie roślin w takim podłożu :?: Chciała bym wiedzieć czy toprawda, bo czytałam że jest to dobre dla roślin.
Znawcy odezwijcie się ;:25
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Co kupiłaś - taką kostkę? Ja mieszałam kokosowe podłoże z ziemią ogrodową(pół na pół) i sadziłam w to rośliny balkonowe. To podłoże to świetna rzecz.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Pisałem tutaj o tym jako odpowiedź na post JDL zobacz, jeśli potrzebujesz więcej info pytaj.
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Dewuko, tak to są kostki i dzięki za opinię.

Przemo poczytałam, ale jeszcze mi powiedz czy są określone jakieś proporcje mieszania z ziemią czy można tak na "oko" i czy będzie to dobra mieszanka do wysiewania nasion :?:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Gabrysiu do nasion raczej nie a co do mieszania do innych roślin mogą być proporcje pół na pół. :D
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Hodowałam w ziemi kokosowej kwiaty na balkonie , rosły jak szalone, ale wymagały dużo więcej podlewania niż w uniwersalnej.
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Rzeczywiście potrzebuje dużo wody dlatego mieszam ze zwykła ziemią ogrodową albo można dodać takiego hydro żelu, który magazynuje wodę i zapobiega szybkiemu wysychaniu.
Awatar użytkownika
lipka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 26 sty 2008, o 16:09
Lokalizacja: Saarland

Post »

Mam do Was pytanie : jaka strukture ma to podloze kokosowe gdy juz jest w doniczce z roslina ? Czy jest mocno zbite i twarde ? Nie znam sie na podlozach do roslin i dlatego pytam . Jedna z moich zakupionych przeze mnie hoi ma w doniczce takie dziwne podloze - jasnobrazowe i twarde (nawet po podlaniu) .
(NL1)
Awatar użytkownika
Siedmiokropka
100p
100p
Posty: 160
Od: 11 maja 2007, o 13:16
Lokalizacja: Puszcza Białowieska

Post »

Kupowałam takie podłoże. Było w jednej dużej kostce, sprasowane. Trzeba było odkroić kawałek (z trudem), włożyć do naczynia z wodą, aby nasiąkło i wówczas wymieszać z ziemią. Nie podam konkretnych proporcji bo robiłam to na oko :wink: Rośliny rosną bardzo bobrze, ziemia nie jest zbita tylko pulchna i korzonkom jest w niej dobrze.

Nie wiem jakie podłoże masz w roślince, może spróbuj podlewać ją jak klasyczny storczyk- wstaw do naczynia z wodą i czekaj aż nasiąknie od spodu.

Pozdrawiam:)
Boże spraw by nam się chciało, tak jak nam się nie chce!
Awatar użytkownika
lipka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 26 sty 2008, o 16:09
Lokalizacja: Saarland

Post »

Siedmiokropko - dziekuje za odpowiedz. Ja takiego podloza nigdy nie kupowalam i przypuszczam, ze w tej doniczce jest wlasnie to . Gdy ta rosline kupilam , zastanawialam sie , jak w tym moze cokolwiek rosnac . Poniewaz jest twarde , chyba nie jest nawet wymieszane z ziemia. Okazalo sie, ze roslina rosnie bardzo szybko - podloze jej wybitnie sluzy . :D

Pozdrawiam
(NL1)
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Zakupiłam kilka razy podłoże kokosowe, ale za każdym razem była to mieszanka przygotowana do wysadzenia.Wyglądem przypominała normalną ziemię do kwiatów.Może była lżejsza.
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

lipka pisze:Mam do Was pytanie : jaka strukture ma to podloze kokosowe gdy już jest w doniczce z roslina ? Czy jest mocno zbite i twarde ? Nie znam się na podlozach do roslin i dlatego pytam . Jedna z moich zakupionych przeze mnie hoi ma w doniczce takie dziwne podloze - jasnobrazowe i twarde (nawet po podlaniu) .
Lipko, nie powinno być ani zbite ani twarde, chyba że jest mocno zasuszone.
Po wymieszaniu z ziemią jest naprawdę fajne, pulchne i widoczne są takie "kłaczki", nitki nie wiem jak to nazwać.
Ja powsadzałam do takiej mieszanki kwiaty i na razie mają się dobrze.
Tak samo zrobię do skrzynek na balkon.
ijka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 6 lut 2008, o 18:20
Lokalizacja: Warszawa

Post »

To ja mam pytanie, skoro wychodzi że to podłoże jest korzystniejsze dla roślinek.

Pytanie dla jakich, tych które lubią raczej mniej wody , czy dla wodolubów np. krotonów.

Czy takie podłoże należy wymieniać co roku, czy traktować jak zwykłą ziemię ?

Dziękuję z góry za informacje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”