Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie, problemy

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

Moje muchołówki z wymiany wykiełkowały kilka miesięcy temu i strasznie wolno rosną, od tych kilku miesięcy zdążyły wypościć 2 listki długości 0,5 cm cienkie jak włos. Nie wiem czy one tak rosną wolno czy ja coś źle robię.
Pozdrawiam,
Kasia
Awatar użytkownika
olka514
200p
200p
Posty: 230
Od: 22 lut 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

tom_mix w jakiej temperaturze muchołówki były zimowane? Może miały zbyt zimno i teraz trudno się im pozbierać, przez co zamiast liści produkują tylko pędy kwiatowe, które są podstawą do wyprodukowania nasion, co z kolei powoduje podtrzymanie gatunku. Proponuję sukcesywne odcinanie pędów kwiatowych, żeby nie osłabiały roślinek i muchołówki powinny się w końcu pozbierać :wink:

Kasienkar Z tego co czytałam (wiedzy praktyczniej niestety nie mam), to muchołówki z nasiona faktycznie bardzo powoli rosną, więc myślę, że nie masz się czym przejmować. Zapewnij roślinkom jak najlepsze warunki i niech sobie powolutku rosną :wink:

Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów w hodowli :D
*owadożerne i spółka
pozdrawiam - Ola
Awatar użytkownika
tom_mix
500p
500p
Posty: 516
Od: 3 sie 2007, o 13:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Raszowa, Wroclaw

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

Zimowały w temp wahających się od 8 do 14 stopni. Pędy kwiatostanowe wycinam choć to i tak nie ma sensu skoro nie mają części kwiatowej, sam pęd ;:219 Olka, a może jest jakiś sposób żeby im pomóc w puszczaniu liści?
Pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

olka514 pisze:tom_mix w jakiej temperaturze muchołówki były zimowane? Może miały zbyt zimno i teraz trudno się im pozbierać, przez co zamiast liści produkują tylko pędy kwiatowe, które są podstawą do wyprodukowania nasion, co z kolei powoduje podtrzymanie gatunku. Proponuję sukcesywne odcinanie pędów kwiatowych, żeby nie osłabiały roślinek i muchołówki powinny się w końcu pozbierać :wink:

Kasienkar Z tego co czytałam (wiedzy praktyczniej niestety nie mam), to muchołówki z nasiona faktycznie bardzo powoli rosną, więc myślę, że nie masz się czym przejmować. Zapewnij roślinkom jak najlepsze warunki i niech sobie powolutku rosną :wink:

Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów w hodowli :D
Bardzo dziękuję za informację ;:168
Pozdrawiam,
Kasia
memorelo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 lip 2014, o 10:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Muchołówka i Rosiczka przylądkowa u nowicjusza :)

Post »

Witam, jak w temacie, jestem szczesliwym posiadaczem tych dwoch wyjatkowych roslin. Sa to moje pierwsze "kwiaty" ktore zamierzam hodowac. Nigdy wczesniej nie wyhodowalem nawet chwasta ;:124 , dlatego zwracam sie do was z prosba o pomoc.
Tekst został zmoderowany, ze względu na niezgodny z regulaminem:

§ 4.8 Zabrania się zamieszczania linków do podstron i ogłoszeń z allegrooo, e-Bay i innych platform handlowych (ze względu na ich b.szybką dezaktualizację). Dotyczy to również linków "zamaskowanych"
norbert76


Sa one juz dosc wyrosniete (chyba). Mucholowka ma 8 paszczy, z ktorych 6 jest nawet duzych (ok 2-2,5cm), natomiast rosiczka ma 7 lisci z precikami koloru czerwonego. Pierwszej dalem juz muche, malego robaka i dwie duze mrowki do zjedzenia. Druga dostala malego robala, ktory sie przykleil i tak sobie tam siedzi oraz to co upolowala w nocy(malutka muszka). Rosliny sa w doniczkach tak jak przyszly kurierem, mucholowka ma mieszkanko ok. 7-8cm srednicy, rosiczka ok 5cm. Obie maja ziemie z torfem w srodku. Przyszly juz podlane, maja do dzisiaj mokra ziemie, gdy nacisne palcem pojawia sie woda. Mucholowka po dotarciu do mnie, miala wszystkie paszcze zamkniete, po 1 dniu i nocu juz byly tak w 50% otwarte, wiec ja nakarmilem :tan . Teraz pytanie do was, czy wszystko robie jak nalezy? Czy juz czas je przesadzic w cos wiekszego? Czekam na wasza opinie :wink: Pozdrawiam Memorelo.
Awatar użytkownika
tom_mix
500p
500p
Posty: 516
Od: 3 sie 2007, o 13:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Raszowa, Wroclaw

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

Melduję że problem rozwiązany :D okazało się że malutkie ślimaki schowały się w mchu i chodziły sobie na śniadanie do moich muchołówek. Ślimaki utopiłem, dookoła roślin wysypałem trociny, więc nawet jak jeszcze jakieś zostały to nie przejdą ;:191
Pozdrawiam Tomek
x0Rysiu0x
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 10 kwie 2014, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

Witam, :wit wysiałem jakiś czas temu nasiona muchołówki, ponad połowa nasion już wzeszła, i wschodzą następne, jednak na torfie pojawiły się chyba glony. Czy mogą one zaszkodzić młodym wschodzącym roślinom :?: Proszę o ewentualne rady jak zapobiec dalszemu rozwojowi tego nalotu na powierzchni.

Obrazek
Awatar użytkownika
kaska921
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 mar 2014, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

W takiej ilości nie są szkodliwe ale kiedy porosną wiekszą powierzchnię podłoża mogą zaburzyc stosunki wodno-powietrzne w doniczce. One blokują dostawanie się tlenu do podłoża.
stunte
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 30 lip 2014, o 10:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

Witam, muchołówka to moja pierwsza roślina.
Obrazek
Tak wyglądała jak ją kupiłem 11 lipca tego roku. Miała kilka czarnych, które usunąłem. Później już żadne pułapki nie czerniały do tej pory. Roślinka ogólnie bardzo się rozrosła przez miesiąc, choć nagle wiele pułapek zaczęło czarnieć. Podlewam wodą destylowaną, ma dużo słońca, podłoże zostało ze sklepu.
zdjęcia z dziś:
Obrazek

Co może być powodem czernienia pułapek?
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

Kasienkar pisze:Moje muchołówki z wymiany wykiełkowały kilka miesięcy temu i strasznie wolno rosną, od tych kilku miesięcy zdążyły wypościć 2 listki długości 0,5 cm cienkie jak włos. Nie wiem czy one tak rosną wolno czy ja coś źle robię.
Kasiu jeśli możesz wstaw zdjęcie,nasiona pewnie masz ode mnie,bo na akcji było tylko tyle nasion ile ja wysłałam :)
Jeśli muchołówki są bardzo malutkie,trzeba je przesadzić do większego pojemnika i w większych odstępach,pierwszą zimę muszą spędzić w mieszkaniu,w pokojowej temp.na parapecie okna,najlepiej południowego. :wit
Awatar użytkownika
olka514
200p
200p
Posty: 230
Od: 22 lut 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

stunte muchołówka wygląda ok, normalną rzeczą jest, że starsze pułapki z czasem obumierają, żeby zwolnić miejsce nowym, młodym listkom :wink: Zapewnij roślince dużo słońca, dostęp do wody, a powinno być wszystko w porządku.
*owadożerne i spółka
pozdrawiam - Ola
stunte
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 30 lip 2014, o 10:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

Wszystko ma ;) jedyne co mnie drażni, to to, że z jednej strony są ogromne pułapki a z drugiej takie góra cm. Widać na zdjęciu z resztą.

Zdania zaczynamy z dużej litery, poprawiłem norbert76
Evy_
100p
100p
Posty: 169
Od: 30 sty 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

Kolejny bardzo fajny temat :) Będę tu zaglądać :wink: Bo mam nadzieje że i u mnie ta bestyjka się zadomowi :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”