Cóż to za kwiatek?

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PuchMarny
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 2 mar 2012, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Cóż to za kwiatek?

Post »

Witam :) Jestem nowym użytkownikiem forum i także nową amatorką podlewania, sadzenia i czerpania radości z oglądania owoców pracy. Niedawno wynajęłam nowe mieszkanie, razem z nim otrzymałam kilka roślinek. Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji czterech z nich. Pewnie dla większości z was zagadki wydadzą się dziecinnie łatwe, ale ja swoją przygodę z roślinami postanowiłam zacząć dosłownie kilka dni temu :)


ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Gabriel
200p
200p
Posty: 372
Od: 28 gru 2010, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Cóż to za kwiatek?

Post »

1.Reo meksykańskie
2.Krasnokwiat
3.Figowiec sprężysty
4.Zroślicha
Pozdrawiam, Gabriel
Awatar użytkownika
PuchMarny
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 2 mar 2012, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cóż to za kwiatek?

Post »

Dziękuję pięknie za szybką identyfikację :)

Mam tylko pewne wątpliwości co do drugiego kwiatka. W galerii wujka google pokazują się pod tą nazwą pięknie kwitnące kwiaty z podobnymi listkami. A ten w ogóle nie wygląda jakby miał zamiar kwitnąć. Zagłębię się w lekturę, może po prostu trzeba się nim odpowiednio zająć.
Awatar użytkownika
Gabriel
200p
200p
Posty: 372
Od: 28 gru 2010, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Cóż to za kwiatek?

Post »

Może jeszcze nie przyszedł na niego czas? Wydaje mi się że one kwitną w lecie. Poczytaj o uprawie, może wtedy uda się doprowadzić go do kwitnienia.:) A jego pełna nazwa to krasnokwiat białokwiatowy.
Pozdrawiam, Gabriel
Awatar użytkownika
PuchMarny
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 2 mar 2012, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cóż to za kwiatek?

Post »

Gabriel pisze:Poczytaj o uprawie, może wtedy uda się doprowadzić go do kwitnienia.:)
...oczywiście, że mi się uda :lol:

Teraz kiedy wiem co to za gagatki mogę poczytać :) Dziękuję raz jeszcze za pomoc :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”