hoja zrzuca liście

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

hoja zrzuca liście

Post »

Kochani, pomocy! Z mojej australis lisa w ciągu 24 godzin odpadły wszystkie liście ;:145 nie wiem, co jest grane. Nie przelałam, jak słowo daję. Listki niektóre miały główny nerw i jego okolice zbrązowiałe... ale niektóre wyglądały na zupełnie zdrowe, a i tak odpadły. Jestem załamana, nawet nie miałam czasu się zastanowić jak jej pomóc. Zaglądałam do korzeni, ale nie widzę tam nic złego... nawet zostawiłam ją na kilka godzin do przeschnięcia bez podłoża, a podłoże rozłożyłam na gazecie... nie mam pomysłu, a w takim tempie do jutra będzie trup. Pomóżcie, proszę...
mietek41
50p
50p
Posty: 96
Od: 23 paź 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: hoja, opadają liście

Post »

socurek pisze:Kochani, pomocy! Z mojej australis lisa w ciągu 24 godzin odpadły wszystkie liście ;:145 nie wiem, co jest grane. Nie przelałam, jak słowo daję. Listki niektóre miały główny nerw i jego okolice zbrązowiałe... ale niektóre wyglądały na zupełnie zdrowe, a i tak odpadły. Jestem załamana, nawet nie miałam czasu się zastanowić jak jej pomóc. Zaglądałam do korzeni, ale nie widzę tam nic złego... nawet zostawiłam ją na kilka godzin do przeschnięcia bez podłoża, a podłoże rozłożyłam na gazecie... nie mam pomysłu, a w takim tempie do jutra będzie trup. Pomóżcie, proszę...
witaj.rośliny raczej nie zrzucają tak szybko liści.nie jestem ekspertem tego gatunku ale powodem może być nagłe ochłodzenie rośliny-otwarcie okna a temperatura raczej niska.nic innego nie przychodzi mi do głowy.powodzenia
x-ni-a
---
Posty: 885
Od: 5 sie 2009, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: hoja, opadają liście

Post »

U mnie to samo, Liska zgubiła 70 % liści. Po prostu w nocy mnie budziły spadające liście. Obstawiam temperaturę, była w pokoju, gdzie jest raczej chłodno. Przelana też nie jest. Przeniosłam w cieplejsze miejsce i na razie te listki, które zostały trzymają się dzielnie. Ale wygląda żałośnie. :(
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: hoja, opadają liście

Post »

U mnie była raczej w ciepłym pomieszczeniu...
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: hoja, opadają liście

Post »

Mojej również opadły i zostało takie marne " byle co " - a była taka piękna ;:145 ;:145 ;:145 ;:151
Trzeba sobie sprawić nową albo co ?????
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: hoja, opadają liście

Post »

Właśnie myślę nad tym, żeby sobie sprawić nową... Opadła całkiem a od góry kikutki jej się na węzłach robią takie czarnawe... Nie mam pojęcia co to. Razem z nią w doniczce rośnie inna hoja i absolutnie nic jej nie dolega :shock:
ulawisnia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 24 wrz 2012, o 09:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

hoja zrzuca liście

Post »

Moja hoja zaczela gubić liście.Naliczylam już ok 12-tu.Czy przyczyną może być palenie papierosów w pokoju gdzie znajduje sie hoja?
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: hoja gubi liście

Post »

Sprawdź korzenie. Papierosy nie szkodzą w przeciwieństwie do nadmiernej wilgoci w podłożu.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: hoja gubi liście

Post »

Hoję trzeba podlewać niewielką ilością wody gdy wyraźnie ma sucho.Ma mięsiste liście gromadzące wodę.
ulawisnia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 24 wrz 2012, o 09:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: hoja gubi liście

Post »

Właśnie o to chodzi że podlewam ją co 3 tygodnie tak z pól szklanki wody więc może jednak za mało?
ulawisnia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 24 wrz 2012, o 09:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: hoja gubi liście

Post »

a propos gubienia liści.Na hoji pojawiło się to
Obrazek
Co to może być?Chodzi o te wyrostki.
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: hoja gubi liście

Post »

Zawiązki nowych korzeni najprawdopodobniej.
Awatar użytkownika
Ircia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 lip 2013, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Hoja - zrzuca malutkie listki

Post »

Witam,
mam problem taki jak w temacie wątku. Zakupiłam w ostatnim czasie kilka egzemplarzy hoi (konkretnie hoi kerrii). Zakupy z różnych źródeł, u różnych sprzedawców. Roślinki rosną, wypuszczają nowe pędy, nowe liście, jednak... młody listek zawsze odpada... Czasem odpada mając 3mm, czasem dorasta do 2cm... ale zawsze odpada. Starsze, dorosłe liście mają się dobrze, nie żółkną, nic się z nimi nie dzieje. Są jędrne i zdrowe. I moje pytanie: jaka jest przyczyna odpadania malutkich nowych listków? Za mało światła? Za mała wilgotność powietrza? Za zimno? Za duża wilgotność gleby? Za mała wilgotność gleby? Proszę o pomoc, bo serce mi płacze za każdym zrzuconym malutkim listkiem :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”