Woda-zraszanie roślin

Rośliny doniczkowe
Delissa

Woda-zraszanie roślin

Post »

Czym można-oprócz wody destylowanej-zraszać rośliny? Pytam się bo dotychczas zraszałam wodą ultraczystą desylowaną kilkakrotnie-jest fajna, ale droga bo litr to 3 PLN. Warto wiedzieć jaki może być tańszy zamiennik. Zwykła odstana z kranu zostawia na roślinach białe zacieki. A ta ze stacji benzynowych....boję się do kwiatów bo ma przecież przeznaczenie do akumulatorów. Deszczówki nie będę łapać, śniegu też. :lol:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Zwykła woda demineralizowana-destylowana w marketach kosztuje 4,99 za 5 litrów. :D
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 599
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Ja zraszam przegotowaną, ostudzoną. Nie wiem czy dobrze robię... :roll:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

szymka pisze:Ja zraszam przegotowaną, ostudzoną. Nie wiem czy dobrze robię... :roll:
Można taką jest pozbawiona związków wapnia. :D
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 599
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

No to super, uffff.... ulga :D
Delissa

Post »

A ja chciałabym się zapytać czy istnieje jakaś metoda na zwiększenie wilgotności wokół rośliny-oprócz keramzytu i ustawiania wokół doniczki pojemników z wodą? Czy może coś takiego jest-nie wiem może jakaś probówka czy coś podobnego-co można włożyć do doniczki w której jest roślina i napełnić to wodą? Czy to coś pomoże? Czy to zwiększy wilgotność powietrza wokół rośliny? Konkretnie chodzi mi o zwiększenie wilgotności wokół calathei.
MichalPy
100p
100p
Posty: 175
Od: 30 gru 2007, o 14:14
Lokalizacja: Bełchatów

Post »

ja zraszam wodą z kranu albo przegotowaną.
Delissa

Post »

Z kranu zostawia białe zacieki i takie nieładne kropki.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Delissa pisze:Z kranu zostawia białe zacieki i takie nieładne kropki.
Nie jeśli jest przegotowana lub wymieszana pół na pół z destylowaną. :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Delissa pisze:A ja chciałabym się zapytać czy istnieje jakaś metoda na zwiększenie wilgotności wokół rośliny-oprócz keramzytu i ustawiania wokół doniczki pojemników z wodą? Czy może coś takiego jest-nie wiem może jakaś probówka czy coś podobnego-co można włożyć do doniczki w której jest roślina i napełnić to wodą? Czy to coś pomoże? Czy to zwiększy wilgotność powietrza wokół rośliny? Konkretnie chodzi mi o zwiększenie wilgotności wokół calathei.
Możesz kupić nawilżacz elektryczny.
MichalPy
100p
100p
Posty: 175
Od: 30 gru 2007, o 14:14
Lokalizacja: Bełchatów

Post »

Ja zraszam przegotowaną, ostudzoną. Nie wiem czy dobrze robię... :
ja też taką samą zraszam?????
Delissa

Post »

Z tego co napisał wyżej Przemo to dobrze
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Ja też zraszałam niektóre kwiaty i mimo tego, że woda była przegotowana to jednak plamki zostawały. Ostatnio wyczytałam, że kwiatów na parapecie nie wolno w ogóle zraszać, bo sprzyja to rozwojowi chorób grzybowych.Wolno zraszać tylko te, które rosną na świeżym powietrzu lub w szklarni. Najlepiej jednak chyba polegać na swoim doświadczeniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”