Papaja - wysiew, pielęgnacja, problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
qwerty123zaq
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 12 sie 2015, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papaja - wysiew, pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Moja papaja ma trochę więcej niż miesiac, trzymam ją na parapecie przy południowym oknie pod okryciem 5-litrowej butelki. Bardzo dobrze rośnie, tylko zdziwiło mnie, ze po zdjęciu butelki na chwile liście się poparzyly. Zreszta pewnie widziałeś moja papaje bo wrzuciłem post na inna stronke, gdzie również pisałeś
Hania47
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 wrz 2016, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papaja - wysiew, pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Witam!
Chciałabym się podzielić moimi spostrzeżeniami przy uprawie papai z nasionek.
Nasiona pozyskałam z owocu kupionego w hipermarkecie. Pierwsze wysiewy do doniczek udawały się, ale trwały do pierwszych dwóch listków, czyli do jakichś 3 cm wysokości. Potem roślinka robiła się wiotka i zamierała. Właściwie to poddałam się przed kolejnym eksperymentowaniem w przypadku papai. Mnie do uprawy doniczkowej skusiły jej walory zdrowotne. Liście mają właściwości prozdrowotne. Na owoce na razie nie liczę:)
Latem, podczas sprzątania natrafiłam na schowane nasiona papai i szkoda było mi ich wyrzucić, więc spróbowałam ponownie... aby plantacja nie padła tak szybko, wysiałam bardzo gęsto nasiona papai w pękatym, szklanym pojemniku. Oczywiście z przygotowaną ziemią dla siewek. Stało to "akwarium" na moim południowym oknie w pełnym słońcu (zraszana ziemia) i po pewnym czasie zaczęły wychylać się roślinki. Myślę, że papaje tak ochoczo rosną, bo mają po pierwsze odpowiedni mikroklimat w tej szklanej bańce, a po drugie jest ich dużo, więc rywalizują ze sobą o światło.
http://fotserv.pl/?topic=load&image=147 ... Papaja.jpg Zdjęcie z 14 sierpnia 2016 roku
http://fotserv.pl/?topic=load&image=147 ... papaja.jpg Zdjęcie z 18 września 2016 roku
Przepraszam za zamieszczanie niestandardowych dla forum linków, ale piszę z firmowego kompa i mam blokadę na te podane przez forum hostingi.
Awatar użytkownika
Grigor
500p
500p
Posty: 566
Od: 31 sie 2017, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papaja - wysiew, pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Moja papaja wysiana bodajże w kwietniu
https://www.fotosik.pl/zdjecie/b50f3a677dc3df83
ogrodnik12
500p
500p
Posty: 530
Od: 17 mar 2014, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie, okolice Koszalina

Re: Papaja - wysiew, pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Witam
Mi też kiełkuje :

Obrazek



Witam
Papaje są w nowych doniczkach w szklarni :

Obrazek

Obrazek
Zwycięscy to przegrani, którzy się nie poddali.
Pozdrawiam Jan
ola140901
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 lis 2018, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Papaja

Post »

Tydzień temu mama przywiozła mi z Teneryfy sadzonkę papai. Podczas podróży zostala trochę poturbowana, ale stożek wzrostu i dwa liście zostały. Od trzech dni zrobiła się wiotka i oklapła. Nie wiem co się dzieje .Czy ona umiera? da się ją uratować?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Papaja - wysiew, pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Poczytaj wątek do którego przeniosłem Twój post, a następnym razem korzystaj z wyszukiwarki przed założeniem nowego wątku.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
zwojtek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 11 sty 2015, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Niski
Kontakt:

Re: Papaja - wysiew, pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

To moja papaja, wysiana w styczniu tego roku, uprawiana cały rok w szklarni. Rok temu robiłem podobny eksperyment, ale długotrwałe niskie temperatury (okolice +5 stopni) oraz wysoka wilgotność (90%) sprawiły że grzyb zabił roślinę (zgniła w grudniu). W tym roku jest na dobrej drodze do przezimowania (nie chcę zapeszać). Temperatura nie spada poniżej +9 stopni (w słoneczne dni dochodzi do +30), a wilgotność też nie jest zabójcza (okolice 60%). Nie doświetlam jej. Wysokość około 1 m, doniczka 20 l.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”