Aichryson - pielęgnacja, uprawa, odmiany

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
dobosia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 13 sie 2008, o 22:01
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Ziel-ona ja też mam pytanko... mój Aichryson właśnie padł ;( na początku zaczęły się marszczyć wszystkie listki, nawet te maleńkie, w końcu zwiędły i jeszcze zaczęły wydzielać bardzo kleistą substancję. Korzenie niby były w porządku i robaków też nie miał, nie wiem co może być przyczyną tego że padł. Możesz się podzielić wiedzą na temat tych roślinek, bo teraz nie wiem jaki błąd popełniłam, nie podlewałam go nawet zbyt często średnio raz na dwa tygodnie. Stał w słonecznym miejscu bo na parapecie. Będę wdzięczna za radę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
abramki
50p
50p
Posty: 74
Od: 18 cze 2008, o 20:38
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

dobosia pisze:Ziel-ona ja też mam pytanko... mój Aichryson właśnie padł ;( na początku zaczęły się marszczyć wszystkie listki, nawet te maleńkie, w końcu zwiędły i jeszcze zaczęły wydzielać bardzo kleistą substancję. Korzenie niby były w porządku i robaków też nie miał, nie wiem co może być przyczyną tego że padł. Możesz się podzielić wiedzą na temat tych roślinek, bo teraz nie wiem jaki błąd popełniłam, nie podlewałam go nawet zbyt często średnio raz na dwa tygodnie. Stał w słonecznym miejscu bo na parapecie. Będę wdzięczna za radę. Pozdrawiam.
ja juz mam tego kwiatka od 6 lat. i kiedyś też tak mi sie zdarzyło a raz nawet obmarzł mi bo otwozryłąm okno zimą na chwile a on stał na parapecie. Najlepiej urwij nowe gałązki i wsadź bezpośrednio do ziemi. zawsze tak robie.
Awatar użytkownika
dobosia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 13 sie 2008, o 22:01
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Ech właśnie tu jest problem bo wszystko zwiędło... jak wróciłam po weekendzie nie było czego ratować :cry:
Okno często było otwierane ponieważ stał w kuchni, pewnie przemarzł biedak i to ostro ;(
Awatar użytkownika
abramki
50p
50p
Posty: 74
Od: 18 cze 2008, o 20:38
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

dobosia pisze:Jak nigdzie nie zdobędę to uśmiechnę się do Ciebie :D
a powiedz mi jeszcze czy te gałązki do mokrej ziemi wcisnąć?? kurde mi tak nigdy się nie udało jak chciałam mieć więcej drzewek, zawsze padały te młodziutkie... może za mało podlewałam. A jak często Ty podlewasz?
DO WILGOTNEJ ZIEMI. a podlewam co 3 dni zazwyczaj.
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Żółknięcie listków

Post »

Zastanawia mnie przyczyna żółknięcia listków .... za sucho na pewno nie ma, nie wiem ,może złe stanowisko?
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

A zajrzyj do donicy?
Czy bryła korzeniowa nie jest przerośnięta ?
Może to brak składników pokarmowych powoduje ten objaw?

:D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Wioleta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1853
Od: 20 lis 2007, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie, ok.Lubaczowa

Post »

Mój Aichryson też tak wygląda :oops: Przesadzałam go w zeszłe lato, ale tak wyrósł, że rusza się cały w doniczce.
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Post »

no i przesadziłem ale póki co się nie poprawia, ogólnie to wiem niewiele o tej roślinie, jakie ma wymagania odnośnie światła i wody?

Obrazek
Ogrodnik04
200p
200p
Posty: 423
Od: 13 mar 2009, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Kraków

Post »

A nawozicie je? Może to chloroza.
Pozdrowienia
monnallissa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 10 maja 2010, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

rozmnażanie aichrysona

Post »

złamała mi się dość duża gałązka aichrysona, zastanawiam się, co mogę teraz z nią zrobić, żeby dalej rosła.
włożyłam do wody - czy puści korzoki???
PROSZĘ O POMOC!!!
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: rozmnażanie aichrysona

Post »

Wyjmij z wody podsusz przez pół dnia a następnie wsadź w ziemię dla kaktusów wymieszaną pół na pół z piaskiem lub żwirkiem i delikatnie podlewaj, puści korzenie w ziemi. :wink:
monnallissa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 10 maja 2010, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: rozmnażanie aichrysona

Post »

dziękuję bardzo za szybką poradę ;:180 już lecę wyjąć z wody!
Awatar użytkownika
Uni57
ZBANOWANY
Posty: 759
Od: 12 maja 2010, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: rozmnażanie aichrysona

Post »

Siostra przyniosła do domu uszczknięty kawałek tej rośliny, jakoś udało się zidentyfikować delikwenta. Posadziła od razu w ziemię doniczkową (a było to zimą) i do tej pory jej nie zdechł. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”