Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2
Autor Wiadomość
leff
 Tytuł: Re: Citrus Mitis (CALAMONDIN)
PostNapisane: 2 kwi 2012, o 20:13 
200p
200p

więcej niż 1
Czarodzieju, już pewnie "po ptokach" bo posty sprzed roku ale moim zdaniem te kalamondyny (przynajmniej ta na zdjęciu w pomarańczowej doniczce) podlewane są zbyt rzadko i dlatego zostały zasuszone. Raz w tygodniu przy takiej wielkości doniczki i substracie w niej to zdecydowanie zbyt mało. Mam taka samą kalamondynę (i limequata) - wymagają podlewania co drugi dzień. Stoją na południowym oknie.

J

alka1236
PostNapisane: 19 kwi 2012, o 19:55 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Witam, kupiłam wczoraj Calamondin. Roślina ma ok. 25 cm wysokości, kilka kwiatów i pąków, nie ma natomiast jeszcze owoców. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nigdy nie miałam tej rośliny i nie wiem jak się nią zająć. Czy powinnam ją teraz przesadzić do większej doniczki, czy na razie może zostać w tej co jest? Czy powinnam ją przyciąć? Co jaki czas powinnam ją opryskiwać wodą? Czy powinnam zastosować jakiś nawóz?
Z góry dziękuję

Zobacz profil Wyślij e-mail      

cytrusowy hubi
PostNapisane: 19 kwi 2012, o 21:19 
200p
200p

więcej niż 1
narazie postaw ją na pierwsze dni w lekko zacienione miejsce bez bezpośrednich promieni słonecznych potem w słonku wsać sobie wykałaczkę w doniczkę i gdy bedzie sucha podlej tak żeby woda pojawiła się na postawce odczekaj tak z 3 minuty i wylej wodę z podstawki co do przesadzania to musisz pokazać na zdięciu bo nie mogę ci tego tak powiedzieć najlepiej wyjąć delikatnie z doniczki i zobaczyć czy bryła korzeniowa jest bardzo przerośnięta co do przycięcia to daj ZDIĘCIE ;:108
ach jak trochę posypie teraz liśmi to się nie przejmuj i podlewaj najlepiej co jakiś nawozem do cytrusów :uszy

alka1236
PostNapisane: 3 maja 2012, o 22:21 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
A oto zdjęcia mojej rośliny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

cytrusowy hubi
PostNapisane: 4 maja 2012, o 08:46 
200p
200p

więcej niż 1
Niech zgadne kupiona w warszawie u tomaszewskiego lub w makro ? najpierw uwolnij ją z tej drabinki bo widziałem te rośliny w rzeczywistości i przesadź do trochę większej doniczki tak o 3 cm większą widziałem że wszystkie mają przzerośniętą bryłę korzeniową jeżeli chodzi o cięcie to narazie niech zmężnieje po aklimatyzacij i po przesadzaniu jak sama sobie wyprostuje gałązki i będzie zielono ;:3
to wstaw zdięcie a ja ci powiem zachęcam do wstąpienia na ; http://www.cytrusy.net.pl/

alka1236
PostNapisane: 8 maja 2012, o 21:20 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Dziękuje za odpowiedź. Uwolniłam już moją roślinę od drabinki, zakupiłam jej w makro, tylko w Praktikerze w Poznaniu. Dzisiaj kupiłam doniczkę, nie wiem, czy nie będzie za duża, ale niestety mniejszych nie było. Zaopatrzyłam się także w podłoże do cytrusów. Jutro przesadzę roślinę, zobaczymy jakie będą efekty :)

cytrusowy hubi
PostNapisane: 24 maja 2012, o 19:06 
200p
200p

więcej niż 1
i co tam u roślinki :wink:

alka1236
PostNapisane: 1 wrz 2012, o 09:31 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Po przeprowadzce do 2 mieszkania (w czerwcu) straciła bardzo dużo liści. Cały czas podlewam ją wodą z nawozem (połową zalecanej miarki) Zaczynam się o nią martwić, bo dopiero teraz od tego czasu wypuściła nowe liście, a teraz znów będę zmuszona ją przewozić :(

alka1236
PostNapisane: 1 wrz 2012, o 12:39 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
A tutaj są zdjęcia mojej rośliny:

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

KaRo
PostNapisane: 1 wrz 2012, o 16:53 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1
Brawo ;:138
Ślicznie Ci poszła od tamtego czasu,gdy tutaj pytałaś po raz pierwszy. ;:138
Moja,znowu się przeprosiła ze mną i ma trzy kwiaty ale na dobrą sprawę, nie wiem jak z nią postępować dalej...
bo huśtawka trwa już kilka sezonów

Obrazek

alka1236
PostNapisane: 12 lis 2012, o 22:56 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Kupiłam dzisiaj nową Kalamondynę, zastanawiam się czy mogę ją przesadzić do doniczki samonawadniającej. Proszę o podpowiedź, czy to dobry pomysł?

maly3310
PostNapisane: 24 wrz 2014, o 23:59 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witajcie.
Przed wczoraj zakupiłem 2 drzewka jedno Mandarynki Kalamondin a drugie ananasa.
Przeczytałem kilka tematów i nasuwają mi się pewne pytania, ponieważ jest to moje 2 drzewko, pierwsze była cytryna - szczepułki przywiezione w Chorwacji ale niestety mi uschła w momencie włączenia grzejników w okresie zimowym.
Przechodząc do tematu.
- Wiem, że roślinkę trzeba przenieść na okres zimowania w chłodniejsze pomieszczenie, ale od kiedy do kiedy taki okres jest?
- Czy mogę np wynieść ją do piwnicy gdzie nie ma okien, mieszkam w bloku i cięzżko będzie znaleźć takie pomieszczenie?
- Jak często w okresie zimowania podlewać ją?
- Czy temp musi być w okresie zimowania od 10-15 stopni czy może być wyższa?
- Czy w czasie zimy nawozić ją czymś jeśli tak to co polecacie najlepiej?
Poniżej załączam zdjęcia mojej Kalamondi. Za wszelką pomoc i przydatne odesłania do stron związanych z tematem dziękuję serdecznie
Obrazek Obrazek

norbert76
PostNapisane: 25 wrz 2014, o 00:24 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

---
Witaj. :)

W kwestii pielęgnacji poczytaj na początek ten wątek: viewtopic.php?t=9016 :)

maly3310
 Tytuł: Plamki na listku Kalamodynki
PostNapisane: 26 wrz 2014, o 18:17 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam.
Dziś zaobserwowałem na mojej Kalamodynce jakieś dziwne plamki wydaje mi się, że jest to jakiś insekt ale nie wiem co to jest i jak to usunąć, drzewko posiadam od kilku dni w swoim posiadaniu. Za wszelką pomoc dziękuję. Poniżej zdjęcie listka jak wygląda z jednej i drugiej strony.

Obrazek Obrazek

---Napisane: 25 wrz 2014, o 10:31 ---

Odpowiedź znalazłem ale nie na wszystkie pytania w podanym temacie przez Ciebie.
Czy mógłby ktoś dać jeszcze jakieś konkretne informacje odnośnie hodowania Mandarynki, Jaką najlepiej zachować wilgotność? Czy ma być w granicach 40% czy więcej? Czy np jeśli mieszkam w bloku to mogę ją doświetlać sztucznie jeśli tak to jaką najlepiej zastosować barwę promiennika? Ile wody dawać np mojemu drzewku w tym okresie?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 28 ]  Idź do strony nr...        1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości