Chińska róża(Hibiscus rosa-sinensis),cz.3-uprawa,pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Chińska róża(Hibiscus rosa-sinensis),cz.3-uprawa,pielęgnacja

Post »

Dziękuję za informację, Alicjo! ;:167
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Jagoodka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 lut 2021, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chińska róża(Hibiscus rosa-sinensis),cz.3-uprawa,pielęgnacja

Post »

Dzień dobry wszystkim forumowiczom. Trafiłam do Was szukając odpowiedzi na pytanie co dolega mojej roślince, niestety w temacie nie znalazłam pewnej odpowiedzi, więc zwracam się uprzejmie o pomoc.
Różę chińską mam od kilku lat, niestety od niemal dwóch mam z nią problem. Więdną liście począwszy od czubka. Nie ma tu żadnej regularności jeśli chodzi o umiejscowienie, dotyczy całej rośliny. Problem pojawił się już ubiegłej zimy, wydawało mi się, że to grzyb (szara pleśń), traktowałam środkami grzybobójczymi, na wiosnę kwiat przesadziłam, przycięłam. Po tej operacji niewiele się zmieniło, aż stracił wszystkie liście. Na szczęście odbił i zrobił się jeszcze piękniejszy. W ciągu ostatniego miesiąca zaobserwowałam problem ponownie. Nie przeszkadza on w kwitnieniu. Jedyne co mi przychodzi do głowy na podstawie lektury wątku, że może to być efekt dość skąpego podlewania co jest możliwe, bo w obawie przed chorobą grzybową podlewam dość oszczędnie. Już sama nie wiem co o tym myśleć. Załączam zdjęcia liści. Pomożecie?

https://imagizer.imageshack.com/img922/4803/7XLbEh.jpg
https://imagizer.imageshack.com/img922/6061/YKycgH.jpg
https://imagizer.imageshack.com/img923/8317/f1Pthn.jpg
Malenstwo93
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 18 lis 2020, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chińska róża(Hibiscus rosa-sinensis),cz.3-uprawa,pielęgnacja

Post »

Witam
Kilka dni temu w markecie kupiłam donice z terakoty. Dziś jako że początek wiosny przesadziłam do niej moją różę chińską. Po przesadzeniu podlałam lecz donica zaraz zrobiła się cala mokra. Kilka godzin później po dotknięciu również jest mokra. Nie przeszkadza mi to zbytnio, wiem również że zabiera w ten sposób jakąś część wody mojej róży. Pytanie tylko czy w jakiś sposób może to zaszkodzić kwiatu? Oprócz oczywiście częstszego podlewania.
Za zdjęciu widać jak jest cała nasiąknięta wodą oprócz praktycznie małego kawałka na górze.

Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18661
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Chińska róża(Hibiscus rosa-sinensis),cz.3-uprawa,pielęgnacja

Post »

W żadnym wypadku, niektórzy nawet zalecają takie doniczki od plastikowych.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Malenstwo93
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 18 lis 2020, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chińska róża(Hibiscus rosa-sinensis),cz.3-uprawa,pielęgnacja

Post »

Dziękuję Norbercie,
Już myślałam, że pół nocy będę się głowić, czy aby nie przesadzić jej z powrotem do zwykłej plastikowej doniczki :D .
margarethagar
100p
100p
Posty: 161
Od: 11 mar 2021, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Chińska róża(Hibiscus rosa-sinensis),cz.3-uprawa,pielęgnacja

Post »

Malenstwo93
z tego co czytałam po kupieniu sobie takiej donicy, to po prostu trzeba częściej kontrolować wilgotność podłoża przez to, że doniczka zabiera część wody.
Kamil73
50p
50p
Posty: 58
Od: 8 wrz 2018, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jura Krakowsko-Częstochowska

Re: Chińska róża(Hibiscus rosa-sinensis),cz.3-uprawa,pielęgnacja

Post »

Kupiłem sobie wczoraj pierwszego hibiskusa, uratowanego z półki śmierci. Wyglądał na pierwszy ezut oka dosyć ładnie, ale teraz widzę na nim jakieś dziwne czarne plamki. Wie ktoś co to jest i jak to zwalczać?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”