Orzeszki ziemne (Arachis hypogaea)

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
wirtual24
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 sie 2007, o 08:37
Lokalizacja: Podkarpackie

Post »

Przepraszam, że nie pisałem wcześniej, ale nie miałem dostępu do komputera. Co do orzeszków to wyłuskałem tydzień temu, zdziwiłem się bo nasionka były bardzo jasne, jakby bez łupki. Pomyślałem, że może trzeba je podsuszyć i poczekać, ale jak do tej pory nie stały się ciemniejsze. Wydaje mi się, że trochę za wcześnie wykopałem roślinę i orzeszki nie zdążyły do końca dojrzeć :( No chyba, że to taki gatunek. W każdym razie i tak je posadzę :)

Obrazek

PS. Wanda, to świetnie że wykiełkował ci orzeszek ziemny :D Jak możesz to pochwal się i pokaż jego zdjęcia :)
Pozdrawiam, Marcin ;)
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Chcesz - masz! Chwale się ;D. Jakość fotki kiepska, ale jestem wyjątkowy antytalent. Na dodatek im bardziej się staram, tym gorzej mi wychodzą fotki. Obrazek
Awatar użytkownika
wirtual24
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 sie 2007, o 08:37
Lokalizacja: Podkarpackie

Post »

Naprawdę ładna roślinka! Oby rosła tak dalej :D

Ps. Skąd wzięłaś nasionka? Zamówiłaś przez internet, czy może posadziłaś te sklepowe? Pytam, bo mam wrażenie, że posiadasz inny gatunek niż ja: szersze liścienie, zabarwiona na czerwono łodyżka :roll: :D
Pozdrawiam, Marcin ;)
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Wiesz, po przeczytaniu tego wątku postanowiłam spróbować. Kupiłam normalne orzeszki w łupinkach. Mój mąż uwielbia orzeszki. Wzięłam 3 i wsadziłam do doniczki z normalną ziemią do kwiatów. Wsadziłam w tych brązowych łupinkach. Wyrósł jak dotąd ten jeden. Ładnie rośnie, z dnia na dzień co raz większy jest.
Stał na balkonie logii ale dziś, po wczorajszych i nocnych burzach zrobilo się chłodniej, więc zabrałam do mieszkania.
Awatar użytkownika
wirtual24
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 sie 2007, o 08:37
Lokalizacja: Podkarpackie

Post »

A ja byłem przekonany, że te sklepowe orzeszki nie nadają się do posadzenia :shock: W takim razie i ja muszę spróbować takie zasadzić, bo to na pewno wygodniejsze rozwiązanie, niż kupowanie nasion w internecie. Koniecznie umieszczaj następne zdjęcia w miarę rozwoju Twojego orzeszka :D

Ps. Słyszałem, że orzeszki ziemne dzieli się na dwie grupy: rosnące pionowo i płożące. Ciekawe, jakiego gatunku jest Twoja roślinka :P
Pozdrawiam, Marcin ;)
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Orzeszki ziemne (Arachis hypogaea)

Post »

Odkopuję temat :)

Wysiałem nasionka 21 stycznia, dziś odkopałem, bo zdziwiłem się, czemu tak długo kiełkuje... Ale niestety oba nasionka zgniły :( Co mogło pójść nie tak?
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Orzeszki ziemne.

Post »

Witam postanowiłem w tym roku razem z ziemniakami posadzić rząd orzeszków ziemnych, (oczywiście posadzę je w trochę inny sposób). Może ktoś już próbował?.
Czy ktoś się orientuje gdzie można kupić surowe orzeszki, w znanym internetowym sklepie są "Orzeszki Ziemne Surowe dla Ptaków" nie jestem pewien czy takie będą odpowiednie.
Awatar użytkownika
Gethar
200p
200p
Posty: 219
Od: 10 lis 2012, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Orzeszki ziemne.

Post »

Kiedyś sadziłem orzeszki do doniczki:) wiem, że Przedsiębiorstwo nasienne Toraf sprzedaje orzechy ziemne:P w opakowaniach po 5 sztuk, dostępne są np w kwiatonie:)
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orzeszki ziemne.

Post »

No chciałem na trochę większą skalę, zakup np. 20 paczek byłby mniej opłacalny chyba. :roll:
Awatar użytkownika
Gethar
200p
200p
Posty: 219
Od: 10 lis 2012, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Orzeszki ziemne.

Post »

To nie mam pojęcia:( a takie zwykłe w sklepie? są prażone?
Monini
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 16 gru 2012, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Orzeszki ziemne.

Post »

Ja kupiłam orzeszki z firmy Decora w sklepie Auchan. Nie wzeszły - zgniły. Chyba były za stare...
Awatar użytkownika
mely
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin

Re: Orzeszki ziemne.

Post »

hej

ja kiedyś hodowałam orzeszki ziemne co prawda jeden sezon ale doczekałam się owoców :D Paczuszkę z kilkoma nasionami kupiłam w jakimś zwykłym hipermarkecie, niestety nie pamiętam jakim. Poszukaj może w Leroy, Auchanie albo Casto gdzieś na pewno znajdziesz ;) Zwykła ziemia dużo słońca i dużo wody a potem tak fajnie wbijały długie cienkie jakby rureczki w ziemię na końcu których pojawiały się małe fistaszki :D Wyglądały uroczo i stały na balkonie.
pozdrawiam, Gosiek
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orzeszki ziemne.

Post »

Dzięki, w tygodniu porozglądam się po sklepach, w każdym razie to chyba lepsza perspektywa niż kupno przez internet i płacenie dodatkowo za wysyłkę. :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”