Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5, 6  
Autor Wiadomość
yakuz35
 Tytuł: Plumeria - uprawa: wymagania, z nasion,cięcie,ukorzenianie cz.2
PostNapisane: 16 mar 2017, o 12:47 
50p
50p

---
Część 1 wątku znajduje się - tutaj-

Ścięcie stożka wzrostu też powoduje rozgałęzienia - przetestowane na 2 egzemplarzach.
Raz skróciłem plumerię. Góra trafiła do nowej doniczki a dół trafił na korytarz. Jakoś zapomniałem o dole, nie podlewałem go ani nie pielęgnowałem. Pewnego razu odkryłem że na pieńku wybiły 2 nowe gałązki :)
Moje Plumerie jeszcze nie kwitły. Kupiłem Peter's Bloom i zobaczymy co będzie. Mają ponad 2 lata.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

finflon
 Tytuł: Re: Plumeria uprawa - rozmnażanie z nasion,ukorzenianie
PostNapisane: 16 mar 2017, o 15:33 
50p
50p

---
Substral nawóz startowy 10-52-10 będzie dobry do plumerii? I od kiedy można podawać młodym plumeriom?

Pozdrawiam was serdecznie.

Annalopez
PostNapisane: 18 mar 2017, o 02:07 
Dla wszystkich plumeriomaniakow polecam trochę literatury fachowej:
uneeknet.com/plumeria/ipc/IPC2016norwood.pdf
http://www.pdfsea.net/result/plumeria-planting-mix
Może to pomoże waszym plumeriom zakwitnąć.

jejjej23 - nie znalazłam takich nazw kultywarów plumerii, ale i tak są śliczne ;:215 .

Pozdrawiam,
Anna

jejjej23
PostNapisane: 18 mar 2017, o 07:45 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

---
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Witajcie, mam jeszcze taką odmianę plumerii która zakwitła ale nie do końca jestem pewien nazwy. Usłyszałem tylko że jest to rodzina pudica. Może spotkaliście się już z tym plantem? Literatura bardzo fachowa.

SiMoNa
PostNapisane: 18 mar 2017, o 10:02 
100p
100p

---
Moja plumeria od zawsze ma podłoże ze zwykłej ziemi ogrodowej i widzę nie przeszkadza jej ale czy tak może być?

Aniaann
PostNapisane: 18 mar 2017, o 10:28 
50p
50p

---
Witam
Annalopez dziękuję, że wstawiłaś te linki, siedzę, tłumacze i czytam i czytam, na pewno się czegoś dowiem i może to pomoże w prawidłowym pielęgnowaniu moich plumerii. Ten link z odmianami i nazwami super, jestem w szoku, nie miałam pojęcia o odmianach i nazwach. Jeszcze raz dziękuję, mam lekturę do studiowania :)
jejjej23 gratuluję pięknych kwitnień, na ostatnim zdjęciu to zupełnie inny kształt liści i kwiat , ale bardzo ładny. Jak widać na fotkach dużo masz tych plumerii, zdradzisz tajemnice skąd nabywasz? Szukam w necie ale sadzonek nie ma u nas w sprzedaży, same nasiona. Gdyby nie cięcie mojej plumerii to bym miala jedną tylko a po cięciu mam az :) trzy. W związku z tym że bardzo popłynęłam w Plumerię to chcę więcej i więcej hhhahahhahah
Simona u mnie rosną w ziemi do kaktusów bez żadnej mieszanki z perlitem, tez właśnie zastanawiam się nad tym, teraz gdy będę przesadzać to chyba już przygotuję mieszankę, może będzie im lepiej choć i tak nie najgorzej chyba jest skoro mi zakwitła w połowie.

Annalopez
PostNapisane: 18 mar 2017, o 13:16 
jejjej23 - wyglada wlasnie jak pudica. Jesli nie pachnie, to pewnie jest Bridal Bouquet. Dobrze znosi nizsze niz inne plumerie temperatury.

Aniaann - nie ma za co, zarejestrowanych odmian plumerii na swiecie jest strasznie duzo, niezarejestrowanych wiecej, a plumeriomaniakow jeszcze wiecej. Fajnie, ze oni chce sie dzielic swoja wiedza i doswiadczeniem :). Bo plumeria uzaleznia, i kazdy chce wiecej i wiecej :)

Zycze Wam milego dnia,
Anna

jejjej23
PostNapisane: 18 mar 2017, o 14:30 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

---
Annalopez - Właśnie świetnie znosi temperatury niskie.

Ella_Govinda
PostNapisane: 18 mar 2017, o 15:45 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Też się konkretnie zafiksowałam na punkcie plumerii, ale udało mi się kupić w internecie. Jest sklep w Chorzowie, nie wiem, czy mogę podać tu nazwę, więc napiszę,że ma w nazwie cytrusowe i otwarte i 24. Kupiłam tam dwie sztuki, białą i różową. Są z drzewek z Włoch, więc podobno zakwitną na pewno. Jak mi się uda to wstawię zdjęcie. No i oczywiście poluję na znajomych, którzy jeżdżą na urlop do ciepłych krajów - to też dobra opcja :)

-- 18 mar 2017, o 15:47 --

Obrazek
http://www.fotosik.pl/zdjecie/d2fa89030bc9f4ae

jejjej23
PostNapisane: 18 mar 2017, o 16:00 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

---
Aniaann- Witaj, Sadzonki plumerii nabywam z całego świata. Niektóre mam z Tajlandii mam też i Costaryki i z Włoch. Te z Italii raczej mało kwitną

Aniaann
PostNapisane: 18 mar 2017, o 16:20 
50p
50p

---
Ella_Govinda dziękuję :) właśnie sprawdziłam cała ofertę tego sklepu i plumerii brak ale będę sprawdzać. Ja tez ostatnio poprosiłam znajomych o przywiezienie sadzonek ale niestety tym razem się nie udało, może następnym razem albo może mnie się uda pojechać na wczasy to będę polować :)
jejjej23 ooooo to wielki świat jak dla mnie :)

Annalopez
PostNapisane: 18 mar 2017, o 16:30 
Ella_Govinda - podpedzalas swoje plumerie giberelina lub innymi hormonami? Takie dlugie pedy kwiatostanowe normalnie nie wystepuja... Sa raczej takie, jak u jejjej23 - krotkie i przysadziste.

Anna

jejjej23
PostNapisane: 18 mar 2017, o 16:31 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

---
Ella_Govinda Hej, daj znać jak będą sadzonki dostępne w tym sklepie proszę. Jestem bardzo ich ciekaw :D

Ella_Govinda
PostNapisane: 18 mar 2017, o 17:49 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Nie mam pojęcia, czym je pędzili - w dwóch pierwszych doniczkach są te właśnie kupione. Tak w ogóle to się zastanawiam, co z takimi pędami się robi - czeka, aż same odpadną?

A jeśli chodzi o ofertę tego sklepu to trzeba tam od czasu do czasu zaglądać, bo oni mają tak rzutami - jak coś ściągną z Włoch, to mają w ofercie, potem jak wyprzedadzą to trzeba czekać na kolejny rzut. Na razie kupiłam od nich dwie i starczy.
W tej trzeciej doniczce (ze zdj) usiłuję ukorzenić trzy kiełbaski przechwycone z urlopu, ale wybrałam najgorszy możliwy moment - końcówka listopada, czyli czas, w którym nie bardzo mają ochotę się budzić. Dopiero więc niedawno coś u nich ruszyło, idzie to powoooli...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 76 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5, 6  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Ninia i 42 gości