Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 10  
Autor Wiadomość
wanda509
 Tytuł: Medinilla - uprawa/pielęgnacja
PostNapisane: 15 kwi 2008, o 22:36 
50p
50p
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Dostałam od męża na walentynki kwitnącą medinilę magnificę. Miała trzy piękne okazałe kwiaty. W tej chwili kwiaty już opadły a ja nie wiem... jak dalej z nią postępować..? Poradźcie co zrobić z pozostałymi po kwiatkach pędami? Uciąć czy zostawić do uschnięcia.??

Zobacz profil Wyślij e-mail      

wanda509
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2008, o 10:50 
50p
50p
Witam. Może ktoś ma ten kwiat i wie jak z nim postępować po przekwitnięciu..Zaznaczam że jest to medinila..Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. pozdrawiam Wanda
Obrazek

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 30 kwi 2008, o 06:45 
---

więcej niż 1
Pędy po kwiatach zostaw, same uschną, regularne podlewanie, zasilanie, stanowisko nie bezpośrednio nasłonecznione i wilgotność na poziomie 90% to ulubione warunki tej rośliny. :D

wanda509
 Tytuł:
PostNapisane: 30 kwi 2008, o 14:41 
50p
50p
Przemo napisał(a):
Pędy po kwiatach zostaw, same uschną, regularne podlewanie, zasilanie, stanowisko nie bezpośrednio nasłonecznione i wilgotność na poziomie 90% to ulubione warunki tej rośliny. :D

Witam. Dzięki Przemo za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie czy jest szansa że ponownie zakwitnie skoro tak jak zauważyłam obok pędu z kwiatem jest coś w rodzaju uciętego stwardniałego pędu..?? A może sie mylę ale to mi właśnie tak wygląda...
Pozdrawiam Wanda.

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 30 kwi 2008, o 15:00 
---

więcej niż 1
Bo to pewnie pozostałość po poprzednim kwiatostanie, odpocznie zimą i zakwitnie ponownie. Jak uschnie łodyga pędu kwiatowego zetnij możliwie blisko rośliny. :D

panda7
 Tytuł:
PostNapisane: 30 kwi 2008, o 17:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Witaj Wando509 ;-)
Niestety to wszystko nie jest takie proste...
Zimą Medinilla potrzebuje odpowiedniego przechłodzenia w temperaturze około 15 stopni bez takiego odpoczynku są raczej marne szanse na kwiaty!
W warunkach domowych nie jest łatwo o taką stałą temperaturę :? Ale, że roślina jest piękna (też mam, dostałam na dzień kobiet ;-) ) to i postarać się warto :D
Będę eksperymentowała z pozostawieniem jej późnym latem / wczesną jesienią na dworze lub zainstalowaniu jej w piwnicy. Na storczyki piwnica działa, zobaczymy jak piękna Medinilla mi się odpłaci za taki "urlop"
U Ciebie też widzę orchidee, zapraszam do naszego działu o orchideach :)

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 30 kwi 2008, o 18:29 
---

więcej niż 1
Powiem tylko tyle że Medinilla fakt wymaga zimowania najlepiej w temp. od +8 do + 12 stopni ale niestety również podczas zimowego odpoczynku potrzebuje sporo światła i wilgotności na poziomie 50% więc nie wystawiłbym jej osobiście do piwnicy jeśli nie jest wystarczająco jasna. :D

wanda509
 Tytuł:
PostNapisane: 1 maja 2008, o 10:30 
50p
50p
Witaj Dorka. Mam pytanie... Piszesz że będziesz eksperymentowała z pozostawieniem jej późnym latem na dworze... W takim razie czy mam rozumieć że na lato też wystawiasz ją na dwór.. :?:
Pozdrawiam Wanda

Przemo tak się składa że mam piwnicę dosyć chłodną i nawet nieźle oświetlona...Tylko nie wiem czy taka zmiana przechowywania w piwnicy a potem wyniesienia ja do ciepłego miejsca nie będzie dla niej szokiem.. Słyszałam że jeżeli wypuści kwiaty to nie można jej zmieniać miejsca.. No i jeszcze jedno jak długo i jaką porą należy ją przechłodzić :?:
Pozdrawiam Wanda

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 1 maja 2008, o 19:27 
---

więcej niż 1
Zimowanie w takich warunkach jakie piszesz że masz będzie idealne i należy je wykonać od listopada do początku marca, zmniejszając jednocześnie o połowę dawkę wody. Nie zaszkodzi jej to a wręcz jest to bardzo wskazane a nawet wymagane by roślina powtórnie zakwitła. Nie napisałem żeby ją wynosić jak kwitnie ale po nim w ww. opisanych miesiącach. :D

Antooosia
 Tytuł: Schnące liście medinilli
PostNapisane: 14 maja 2008, o 13:13 
1000p
1000p

1 szt.
Moja medinilla wypuszcza młode listki,niestety gdy osiągną wielkośc ok.1cm usychają.Potem pojawiają się nowe i znowu dzieje się z nimi to samo.Trwa to już jakieś dwa miesiące.Co może byc przyczyną?
Dodam jeszcze,że roślina stoi na południowym parapecie,codziennie jest zraszana(czasem nawet dwukrotnie).
Pomóżcie proszę,bo naprawdę kocham ta roślinkę i chciałabym,by było jej u mnie jak najlepiej.

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, o 21:10 
---

więcej niż 1
Zdecydowanie za suche powietrze powinna prawidłowo mieć wilgotność na poziomie 90% trudne w domu do osiągnięcia(chyba że roślinę wstawisz do akwarium) ale może to też być jakaś choroba pokaż fotki. :D

Antooosia
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2008, o 14:40 
1000p
1000p

1 szt.
Wklejam zdjęcia(choc trochę kiepskawe):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Przemo w Tobie nadziejaObrazek

Wanda
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2008, o 17:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Medinillia to moje marzenie, ale niestety, nie skusze się. Jest niezwykle wymagająca, a ja nie jestem w stanie zapewnić jej odpowiednich warunków. Za to synuś postanowił spełnić inne moje marzenie i zamówił mi na allegrooo sadzonkę czarnej taccy. Już się nie mogę doczekać.

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2008, o 07:54 
---

więcej niż 1
Antooosia roślina ma zdecydowanie za sucho, to po pierwsze musisz częściej podlewać lub dawać większą dawkę wody przy takim podlewaniu jak obecnie, na podstawek nasyp keramzytu a jeszcze lepiej jak kupisz sobie większą o 10-15 cm doniczkę nasypiesz ok 3 cm warstwę keramzytu (stale musi być mokry czyli trzeba sprawdzać i go namaczać wlewając wodę ale tak by doniczka na nim stojąca nie stała w wodzie) codzienne zraszanie rośliny nawet czterokrotnie w ciągu dnia ale tak by nie zalewać zbyt dużą ilością wody środka rośliny, osobiście proponuję w jednym z chłodniejszych bardziej pochmurnych dni zrezygnować z zraszania wodą i opryskać roślinę Bravo 500 SC lub Topsin M 500 SC. Nie stawiaj jej też w pełnym słońcu lubi bardzo jasne stanowisko ale nie bezpośrednie padanie promieni słonecznych mogą poparzyć liście a przez szybę okienną promienie działają z zdwojoną siłą, może stać na południowej wystawie ale tak ok 0,5 do 1metra od okna. :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 129 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 10  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości